Pracovni smlouva

katkutah
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 261
Registrován: 26. 01. 2007, 15:34
Stav: Offline

Pracovni smlouva

Příspěvek od katkutah »

Jaka pracovni smlouva se uzavira u CSA a u TVS? Je to na cely rok, treba? Je mozne se vyvlect kdyz to cloveka treba po tydnu nebavi? :lol:


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Pracovni smlouva

Příspěvek od pepa007 »

katkutah píše:Jaka pracovni smlouva se uzavira u CSA a u TVS? Je to na cely rok, treba? Je mozne se vyvlect kdyz to cloveka treba po tydnu nebavi? :lol:


v každé pracovní smlouvě máš zkušební lhůtu (tuším pořád 3 měsíce) - a v ní můžeš kdykoliv bez udání důvodů odejít. Teda asi ne tak že to zabalíš někde v Madridu a řekneš že zpátky už neletíš :lol:

viz. http://business.center.cz/business/pravo/zakony/zakonik-prace/

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Příspěvek od jane »

V Madridu je spis vetsi riziko ze se clovek ztrati nebo mu nebudou stacit sily na pulhodinovou prochazku od letadla k taxiku na hotel :D

CC
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 72
Registrován: 19. 01. 2007, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od CC »

u TVS se smlouva uzavírá na rok, přesně tak máš 3měsíční zkušební lhůtu. Jinak u TVS nedávájí smlouvu hned, podepisovali jsme jí cca až za 2měsíce od začátku výcviku a do té doby jsme nebyly ještě ani jejich zaměstnanci. A do rukou pracovní smlouvu nedostaneš vůbec.

travela
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 20. 01. 2007, 14:40
Stav: Offline

Příspěvek od travela »

Smlouvu dostaneš na začátku přeškolovacího výcviku, tj. po 5-ti týdnech základního výcviku. Během toho nejsi zaměstnancem TVS, ale pobíráš podporu.. Smlouva je na dobu určitou, většinou rok. Výpovědní lhůta je klasicky 2 měsíce a kromě HPP můžeš létat i na dohodu.


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

CC píše:A do rukou pracovní smlouvu nedostaneš vůbec.


ty voe jak můžeš nedostat pracovní smlouvu??? :shock: to mi ještě chvilku vykládej... :roll:

Ondras
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 353
Registrován: 09. 02. 2003, 20:13
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Ondras »

jóóó u TVS je všechno možné :twisted:

CC
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 72
Registrován: 19. 01. 2007, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od CC »

holt spatny to je zkratka TVS :x

travela
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 20. 01. 2007, 14:40
Stav: Offline

Příspěvek od travela »

CC :

Mohla bych se tě zeptat co děláš teď?

CC
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 72
Registrován: 19. 01. 2007, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od CC »

pracuji jako servírka pendluji po pražských kavárnách a hotelech.... ale mým hlavním cílem je nejspíše ČSA.... poslala jsem k nim na personální odd. své iniciály a kopii cabin crew licence a čekám až bude vyhlašený konkurz. Doufám že se někdy dočkám :roll: . A já bych se tě na oplátku chtěla zeptat jak dlouho jsi u TVS? Třeba jsme spolu letěly a známe se 8)

CC
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 72
Registrován: 19. 01. 2007, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od CC »

travela:

já létání miluju a práce na palubě mě baví a jsem tak i ráda za zkušenost jakou mi dal TVS, i když vícemeně tu horší. Ze všeho nejvíc mi vadily podmínky plánovacího odd. a to že nevyužiji cizí jazyky.. Stále doufám že u jiných společností je to jinak :)

travela
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 20. 01. 2007, 14:40
Stav: Offline

Příspěvek od travela »

CC:

Tak to už je lepší. I špatná zkušenost je zkušenost, i když třeba já s plánováním problém nemám. A s ČSA držím palce, ale asi si počkáš než budou přijímat. A jazyky tam asi stejně nevyužiješ o nic víc než u TVS.

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

travela píše:CC:

Tak to už je lepší. I špatná zkušenost je zkušenost, i když třeba já s plánováním problém nemám. A s ČSA držím palce, ale asi si počkáš než budou přijímat. A jazyky tam asi stejně nevyužiješ o nic víc než u TVS.


No ja nevim ale ja na palube CSA mluvim o mnohem vic Aj,Fj nez cesky,oni cesi moc nelitaji a kdyz tak HRG,SSH......a tam zas clovek pokeca jen cesky. Ale jinak na pravidelkach 90% PAX cizinci.

travela
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 20. 01. 2007, 14:40
Stav: Offline

Příspěvek od travela »

dracoola píše:No ja nevim ale ja na palube CSA mluvim o mnohem vic Aj,Fj nez cesky,oni cesi moc nelitaji a kdyz tak HRG,SSH......a tam zas clovek pokeca jen cesky. Ale jinak na pravidelkach 90% PAX cizinci.


Ale nemůžeš to srovnávat s nějakou konverzací. Pozdravíš je, řekneš kde sedí, vysvětlíš použití nouzáku a pak se zeptáš co budou jíst a pít.. Nebo jsem ještě na něco zapomněla?

Keno
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 52
Registrován: 19. 09. 2006, 14:50
Stav: Offline

Příspěvek od Keno »

... tak ted opravdu silne uvazuju o tom, ze na ten pohovor asi ani nema smysl chodit ... pokud bych se dostal az do finale, tak predstava, ze budu nekolik tydnu na podpore a pak dostanu smlouvu na 1 rok se me moc nezamlouva ... budu muset popremyslet, jetli radeji neprenecham sanci nekomu jinymu, komu to takhle bude vyhovovat...


Odpovědět