SOŠ Ruzyně - MEA, Report

J.Pau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 291
Registrován: 18. 10. 2004, 20:38
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

SOŠ Ruzyně - MEA, Report

Příspěvek od J.Pau »

Zdravím,

Vzhledem k tomu že jsem zde narazil na některé zajemcé o tuto školu a já sám jsem se včera podrobil přijímacímu procesu, rád bych hodil na plac nějaké své postřehy. Třeba někomu pomohou příští rok u přijímaček, třeba taky ne. Uvidí se. Ale k věci!

Přihlásil jsem se na obor MEA (Mechanik Elektronik Avionik) což byl obor který měl stejnou komisi jako LM (Letecký Mechanik), pro OPPCL (Obchodně Provozní Pracovník Civilního Letectví) byla komise jiná a to z důvodu jiných nároků (po mě např. nikdo nechtěl češtinu). Pohovory pro Avioniku byly jako jedny z posledních (účastnilo se 12 lidí pro 15 kusovou třídu). Fajn bylo že člověk nemusel čekat v nějaké třidě na vyvolání, dostal pozvánků přímo pro čas svého pohovoru. Hodí se přijít tak o deset minut dřív protože před samotným pohovorem je ještě birokratická docházka. Resp. ztvrzení totožnosti (nutná občanka, tramvajenka nebo fotka přerazítkovaná školou), podpis k docházce a pak následovalo přidělení čtyřmístného čísla pod kterým budou zveřejněný výsledky. Ty se uvolňují dva dny po akci, tj. zítra (středa 25.4.2007) po 15 hodině.

Co se samotného pohovoru týče byl jsem pozván před tříčlenou komisy. Dané lidičky neznám, jménem se mi nepředstavili a já nebyl zrovna v situaci abych si vyskakoval otázkami: "A vy jste jako kdo?" Nicméně všichni členové komise působili dojmem user-friendely a když člověk nevěděl tak se nešťourali ale snažili se naznačovat, cílem bylo zřejmě vypozorovat do jaké míry je uchazeč pozorný a do jaké míry "mu to v tý palici šrotuje".

První otázka byla: "Tak nám tady o sobě něco povězte..." Pánové se pohodlně usadí na židličkách, předseda se napije a už to jede. Pozor na tuhle otázku, je to jednoduché a prosté nicméně dost záludné. Já jsem odpověděl: "Jmenuji se (třeba) Jan Švub a přišel jsem k vám (třeba) z pomocné školy v Nových Vokovicích." Měl jsem tu výhodu že jsem si s sebou nesl potvrzení o účasti v nějaké soutěži (opět doporučuji si to nechat napsat, kdo se čehokoli účastnil zajděte si za odpovědným vyučujícím a poproste, já se setkal s příetupem: "Hele co tam chceš napsat?" což, ač je to možná překvapivé mi příjde jako nejlepší) které jsem následně předložil, samotné potvrzení komisy zaujalo natolik že mi dali pokoj a věnovali se zájmům a tématu "A proč jste si vybral zrovna naší školu?"

Dále následovala fyzika. Vesměs jedoduché, co je to základní (základová) deska (prostě mother-board) počítače. Pak jak se liší nějaký typ zapojení, jaké z toho plynou výhody, nevýhody apod. Tusím že se jednalo o sériové zapojení dvou článků o 12V, pak na paralelní. Poslední otázkou bylo co je a jak funguje pájka.
Otázky byly postavené systémem abc na tři možné odpovědi + vysvětlení.

Matika byla slovní úloha. Bramobory obsahují 72% škorbu, chci 18 kilo škrobu, kolik potřebuji kilo brambor. Dejte si pozor na chybu co jsem udělal já. Příklad jsem vyřešil dobře (resp. jsem spočítal klíčové procento a stačilo vynásobit 100) ale v zápětí jsem se na něj podíval a řekl jsem že to je hloupost a že nevím. Z toho plyne že se v jednoduché úloze nemají hledat žádné složitosti! Z matiky to bylo vše.

Pak byla angličtina. To mi přišlo jako nejjednodušší. Dostal jsem text (povídání o tom jak se někomu zdálo že řídí B-747) a poslední tři věty jsem měl přeložit z Aj do Čj. Přišlo mi to dost jednoduchý.

Poslední byl (rádoby) všeobecný přeheled. "A víte co tady máme za letadla?" Ujasnil jsem si jen co znamená tady (a podle vysačky jednoho z přítomných) jsem trefil správně ČSA. Tak jsem spustil: "Od těch nejmenších je to ATR 42/72 což jsou letadla pro krátké trasy, dále..." zarazili mne: "To stačí pane Švub." Neočekával jsem že tuto část /odkillují/ tak brzy. Nicméně (trošku samochvály 8) ) asi nečekali že začnu ATRama :) .

Na jednotlivé pohovory je vyčleněno 15min. Človíček předemnou naštvaně odešel po 11 já tam byl 20. Je to dost o tom jak si budete s komisí "rozumět". Já jsem to spíš vnímal jako příjemný /pokec/ než jako nějakou zkoušku. Za sebe bych vám doporučil vzít si oblek, i když při tom jak v pondělí bylo to neni moc příjemný ale je to zkouška i když /jenom/ na SŠ, mělo by to mít nějakou kulturu a úroveň. Komise to docení. Dál si taky dejte pozor na způsob svého projevu, snažte se mluvit spisovně a půsboit nějak tak přirozeně :D . Převědčil jsem se od toho že se tam nesnaží člověka naštvat (rat) nýbrž mu pomoci.


Kdyby měl někdo jiné postřehy nebo zkušenost s jiným oborem na této (klidně i jiné) škole tak nechť ho sem napíše, pokud bude chtít, samozřejmě. Rád bych taky podotkl že jsem líčil to co jsem viděl já a co jsem si o tom myslel, skutečnost může být třeba trošku jinde to nevím...

Have fun!


Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: SOŠ Ruzyně - MEA, Report

Příspěvek od Pavel »

čeština citelně chybí... :wink:

jinak tento "ústav" jsem před hodně lety sám absolvoval :)

J.Pau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 291
Registrován: 18. 10. 2004, 20:38
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: SOŠ Ruzyně - MEA, Report

Příspěvek od J.Pau »

Pavel píše:
čeština citelně chybí... :wink:

jinak tento "ústav" jsem před hodně lety sám absolvoval :)


No já byl rád že jí nedostal a z některých příspěvků je dozajista poznat :oops: . Jinak bych se ale nebál, při maturitě s mateřštinou počítají a náležitě!

PS: Naopak OPPCL si ČJ užili do systosti.

Lolle
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 03. 01. 2007, 19:36
Stav: Offline

Příspěvek od Lolle »

No a přijali tě? :lol:

J.Pau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 291
Registrován: 18. 10. 2004, 20:38
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od J.Pau »

Lolle píše:No a přijali tě? :lol:


Ale jo, jsem tam! :D


Lolle
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 03. 01. 2007, 19:36
Stav: Offline

Příspěvek od Lolle »

Tak to ti gratuluju. Mimochodem já tadytu školu budu navštěvovat již čtvrtým rokem :lol: .

J.Pau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 291
Registrován: 18. 10. 2004, 20:38
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od J.Pau »

Lolle píše:Tak to ti gratuluju. Mimochodem já tadytu školu budu navštěvovat již čtvrtým rokem :lol: .


No a já budu rád když se do toho 4. roku propracuju :oops: . Připadám si teď jako (budoucí) prvňák, do školy se strašně těší (už s maminkou řeší kolik je jedno a jedno jablíčko) ale také ví od starších kamarádů (s kterými chodil do školky - ti už jsou dávno ve druhé třídě) že to není tak růžové jak si myslí. Napsat další report budu moci až ve zdraví přežiji 1. ročník 8) .

Lolle
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 03. 01. 2007, 19:36
Stav: Offline

Příspěvek od Lolle »

To zvládneš :wink: . Třeba to vypadá náročně, ale pokud tě to bude bavit a aspoň trochu tomu dáš, do čtvrťáku se dostaneš v pohodě :lol: .

J.Pau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 291
Registrován: 18. 10. 2004, 20:38
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od J.Pau »

Jak tam pravil předseda komise: "Víte že tady to nebude jenom práce s klávesnicí a myší?!"
Já mu na to řekl že bych se sem jinak nehlásil.

Letectví mám rád a budu se sakra snažit abych to vystudoval, nicméně to neni záruka toho, že to člověk udělá. Jak jsem si přečet na těchto fórech: "V životě není nic zadarmo a v letectví už vůbec ne!" :wink:

Lolle
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 03. 01. 2007, 19:36
Stav: Offline

Příspěvek od Lolle »

Jéé to je hezky řečeno :wink: !

J.Pau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 291
Registrován: 18. 10. 2004, 20:38
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od J.Pau »

To máš pravdu, připadám si ale moc malej na to abych to docenil :wink: .

Tess182
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 22. 07. 2007, 18:41
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od Tess182 »

J.Pau píše:No a já budu rád když se do toho 4. roku propracuju :oops: . Připadám si teď jako (budoucí) prvňák, do školy se strašně těší (už s maminkou řeší kolik je jedno a jedno jablíčko) ale také ví od starších kamarádů (s kterými chodil do školky - ti už jsou dávno ve druhé třídě) že to není tak růžové jak si myslí. Napsat další report budu moci až ve zdraví přežiji 1. ročník 8) .


Hele já na tu školu jdu taky :lol:

Skybob
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 524
Registrován: 07. 07. 2006, 13:14
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Skybob »

Tak to jsme tu už asi 4 :D :D LM

J.Pau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 291
Registrován: 18. 10. 2004, 20:38
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od J.Pau »

Děcka mám poroblém:

Z učebnic jsem dal dohormady vše, ovšem chybí mi pouze:
- Poláček: Technické kreslení podle mezinárodních norem: Elektrotechnika, Monatex 2005 (našel jsem pouze verzi 1995)
- Ing. Jitka Šutová: Skripta pro LM (doplňkový text)

Neví prosím někdo kdepak by se to dalo opatřit?! Díky moc, J.

Lolle
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 03. 01. 2007, 19:36
Stav: Offline

Příspěvek od Lolle »

Ty skripta na angličtinu od J. Šutové si koupíš ve škole. Napsala to totiž naše učitelka angličitny:-).


Odpovědět