A co prodejci letenek?

Odpovědět

Povolání letenkáře podle mě má srovnatelnou důležitost a "prestiž" jako

práce check-in agenta
26
51%
práce delegáta CK
4
8%
práce palubních průvodčích
2
4%
práce recepčního
12
24%
práce pilota
1
2%
práce v duty-free shopu
6
12%
 
Celkem hlasů: 51

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

A co prodejci letenek?

Příspěvek od prodejce »

Vidím že sem chodí spousta nadějných a nadšených nových osobiček, co chtěj dělat "cokoliv" na letišti.

Existuje ovšem taky jedna zajímavá profese, která se jmenuje "letenkář" a je to teda rozhodně lepší než uklízení nebo nakládání kufrů :D

Jelikož už to dělám leta letoucí tak nejsem schopen objektivně zhodnotit atraktivitu pozice "letenkář" pro lidi nezaujaté..

Otázka zní - dělali byste práci letenkáře, kdyby vám jí někdo nabídnul? Zdá se vám to zajímavé? Co si o letenkářích a jejich významu myslíte? Proč byste třeba nikdy nechtěli letenkáře dělat?


Gal Air
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 291
Registrován: 08. 05. 2006, 21:09
Stav: Offline

Příspěvek od Gal Air »


dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

:) Hmm, prodejce dělá náborovou kampaň :)

Ale musím říct, že se mi jeho počin líbí. Konečně se tady na chvíli přestaneme bavit o jen o letuškách a o tom jak se stát letuškou.
Nehledě na fakt, že zachvíli bude kvalitní letenkář docela nedostatková kvalifikace. Ono to není zrovna rutinní práce.

Osobně jsem nějaký ten pátek letenky prodával. A to jak přes Galileo tak pro různé LC přes jejich systémy. Je to skvělá práce, ale bohužel letadel, se člověk moc nenabaží. Dá se ale přičichnout k airline marketingu a poznat celý ten systém prodeje letenek,který je velice komlexní a velmi zajímavý.

A pak je tady rozdíl dělat letenkáře u BA, kde je relativní pohodka, člověk je na letišti a ty čtyři lety denně jsou docela pohoda proti letenkáři u Student Agency, kde člověk příjde sedne si ke kompu, na hlavu dá headset a zastaví se po dvanáctihodinách. A na školení do Londýna se taky nedostane.

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

"cokoliv" na letisti, to je přesný... :) Prace je to urcite zajimava, ale daleko vic by me lakal check-in. Uz jenom proto, ze na ticketingu clovek sedi celej den na jedny prepajde bez vyhledu na letadla. :roll: Ale protoze check-in asi neni prace, ktera se da delat 10 let, tak pak muze bejt tkt dobrá změna.

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: A co prodejci letenek?

Příspěvek od MK »

prodejce píše:Vidím že sem chodí spousta nadějných a nadšených nových osobiček, co chtěj dělat "cokoliv" na letišti.


To by mohl být dobrý nápad do soutěže "Udělám cokoliv"...jít na letiště na půl roku tahat bagáž za ty směšný peníze (35-40 čistýho?) 8)


MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

stevard píše:"cokoliv" na letisti, to je přesný... :) Prace je to urcite zajimava, ale daleko vic by me lakal check-in. Uz jenom proto, ze na ticketingu clovek sedi celej den na jedny prepajde bez vyhledu na letadla. :roll: Ale protoze check-in asi neni prace, ktera se da delat 10 let, tak pak muze bejt tkt dobrá změna.


Přesně tak, ten check-in je prostě takový živější a nesedíš celý den jen na jednom místě...
Krom toho asi hodně společností, co bude pořádat nábor letenkářů, bude počítat přímo se znalostí Amadaea a Galilea (a někde nabídnou školení)...ta u check-inu není potřeba
Kolik může takové školení samostatně stát?? (Ne, že bych tam chtěl hned jít, ale umět dělat s Amadeem mě už delší dobu láká :wink:)

Anabel Lee
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 212
Registrován: 29. 09. 2004, 15:03
Stav: Offline

Příspěvek od Anabel Lee »

MK píše:
stevard píše:"cokoliv" na letisti, to je přesný... :) Prace je to urcite zajimava, ale daleko vic by me lakal check-in. Uz jenom proto, ze na ticketingu clovek sedi celej den na jedny prepajde bez vyhledu na letadla. :roll: Ale protoze check-in asi neni prace, ktera se da delat 10 let, tak pak muze bejt tkt dobrá změna.


Přesně tak, ten check-in je prostě takový živější a nesedíš celý den jen na jednom místě...
Krom toho asi hodně společností, co bude pořádat nábor letenkářů, bude počítat přímo se znalostí Amadaea a Galilea (a někde nabídnou školení)...ta u check-inu není potřeba
Kolik může takové školení samostatně stát?? (Ne, že bych tam chtěl hned jít, ale umět dělat s Amadeem mě už delší dobu láká :wink:)


myslim, ze dost.. slysela jsem nejake castky jako ze 60 000 a tak, ale je to jen JPP :)

katkutah
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 261
Registrován: 26. 01. 2007, 15:34
Stav: Offline

Re: A co prodejci letenek?

Příspěvek od katkutah »

Ja si osobne myslim, ze tato prave je mene prestizna nez delat na check-inu, i kdyz je asi slozitejsi - alespon podle mne. Check-in je prestizny, protze je to letiste a hezke uniformy a tak, o letenkarich se tak moc nemluvi. Osobne bych si nekdy chtela zkusit i to i to:-).

Prace PP je prestiznejsi, samozrejme, co se tyce pruvodcu CK, tak to je zase vetsi pohoda, exotika, atd. Pilota a recepcniho jsem nedelala, tak nevim :lol: .

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

No zkusila jsem check-in i letenkáře a řekla bych, že co se týče zodpovědnosti, vyjde to nastejno. Check-in je náročnější fyzicky, letenky zase asi psychicky. Check-in má mnohem blíž k letadlům a vzhledem k tomu, že jsem člověk živý a extrovertní, preferuju z těchto dvou check-in. Navíc na check-in berou lidi i na brigádu, takže máte možnost si to ozkoušet :D Na pozici letenkáře musí mít člověk asi určitou náturu, kterou já nemám, tak obdivuju ty, kteří tam vydrží dlouho a baví je to a prodávají k letence i kvalitní službu :)
2 stevard: To víš, že jde na check-inu klidně i 10 let, jsou tam i takové případy, které se tam drží i 15 let :)

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: A co prodejci letenek?

Příspěvek od OR »

MK píše:
prodejce píše:Vidím že sem chodí spousta nadějných a nadšených nových osobiček, co chtěj dělat "cokoliv" na letišti.


To by mohl být dobrý nápad do soutěže "Udělám cokoliv"...jít na letiště na půl roku tahat bagáž za ty směšný peníze (35-40 čistýho?) 8)


Kurna, balikari maji az 40k Kc cistyho? :-). To se mi nejak nezda. Ze bych se vybodl na informatiku...

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: A co prodejci letenek?

Příspěvek od OR »

MK píše:
prodejce píše:Vidím že sem chodí spousta nadějných a nadšených nových osobiček, co chtěj dělat "cokoliv" na letišti.


To by mohl být dobrý nápad do soutěže "Udělám cokoliv"...jít na letiště na půl roku tahat bagáž za ty směšný peníze (35-40 čistýho?) 8)


Kurna, balikari maji az 40k Kc cistyho? :-). To se mi nejak nezda. Ze bych se vybodl na informatiku...

Hansb
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 342
Registrován: 19. 11. 2006, 16:29
Bydliště: BRQ/LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Hansb »

Dělání bagážníků je pro brigádníky, zvlášť pro ty co mají rádi letadla, pěkná práce a s těma příplatkama je pro ty studenty zajímavá. Ale chce to alespoň trochu fyzickou zdatnost.

Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: A co prodejci letenek?

Příspěvek od Lanbub »

To je vše moc hezké ale v jaké hladině se pohybuje čistá mzda prodejců letenek?

Prngr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 208
Registrován: 31. 07. 2009, 11:55
Stav: Offline

Re: A co prodejci letenek?

Příspěvek od Prngr »

Dal jsem "pilota" - ať má Prodejce radost :wink:


Odpovědět