Řídící letového provozu

Odpovědět
yannicka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 16. 06. 2007, 18:23
Stav: Offline

Řídící letového provozu

Příspěvek od yannicka »

Čauky, docela by mě zajímalo, jak velká je šance na přijetí k ŘLP, když člověk projde všemi částmi výběrovýho řízení a dojde až k pohovoru. Slyšela jsem, že dost lidí vylili, tak by mě zajímalo, jestli s tím máte někdo zkušenost, pač nevim, co mě u pohovoru čeká.. Dík


sirinx
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 86
Registrován: 21. 09. 2006, 07:51
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od sirinx »

Sance je velka... k pohovoru vezmou cca 20-25 nejlepsich a z nich vyberou 17. Tedy tak to bylo loni a da se predpokladat, ze se na tom nic nezmeni.

Uz to mas cely za sebou? Gratuluju :)

wampa
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 386
Registrován: 12. 09. 2005, 20:46
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od wampa »

Pokud sem chodi nekdo kdo pracuje v ŘLP, mohl by mi napsat Soukromou zpravu.

Rad bych se na neco zeptal, ale pripada mi blbe rozvijet cely dotaz zde do fora, protoze neni uplne jednoduchy.
Dik

maty1992
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 30. 06. 2007, 17:19
Stav: Offline

Příspěvek od maty1992 »

ahoj, taky bych chtěl být hrozně řlp,, ale v česku mi to sai nevýjde protože tu jsou hrozně složité psychotesty a velký nával,takže bych chtěl vědět jaké jsou šance v zahraničí. díky

maty1992
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 30. 06. 2007, 17:19
Stav: Offline

Příspěvek od maty1992 »

ahoj, taky bych chtěl být řlp, ale v česku mi to asi nevýjde pač tu jsou hrozně složité psychotesty a velký nával,tak bych chtěl vědět jaké jsou šance v zahraničí . díky


_ian_
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 03. 06. 2007, 01:41
Stav: Offline

Příspěvek od _ian_ »

Maty1992 naval byva vsade. Hlavne vtedy ak mediami prebehne informacia o tom kolko zarabaju riadiaci. Od viacerych zdrojov som pocul ze samotne psychotesty na Slovensku v Kosiciach su zlozitejsie ako tie v Prahe.
Ci ta prijmu zalezi od teba a tvojich schopnosti. Ked mas predpoklady na tuto pracu tak je vysoka sanca ze si ta vyberu aj z 1000 uchadzacov. Urcite sa prihlas do vyberoveho konania (v Cechach vam bezi uz tretie, tusim mate stale malo riadiacich :D )

maty1992
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 30. 06. 2007, 17:19
Stav: Offline

Příspěvek od maty1992 »

no je sice možné že jsou na slovensku těžší psychotesty ,ale co někde je třeba tak velký provoz a nebo kde naopak není moc velůký zájem. nevím prosrě bych tady tu práci chtěl dělat za každou cenu a hledám způsoby jak na to.

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yirina »

O praci ridicich nic nevim, ale neni jednou ze zakladnich podminek aspon nejaka uroven pisemneho projevu?

ls
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 153
Registrován: 27. 06. 2007, 12:45
Stav: Offline

Příspěvek od ls »

O praci ridicich nic nevim, ale neni jednou ze zakladnich podminek aspon nejaka uroven pisemneho projevu?


Predpokladam, ze 1992 bude rocnik narozeni dotycneho, takze ho to trosku omlouva...

To Maty: Si myslis, ze treba na takovy London nebo jinam je mene uchazecu? Naopak jeste vice a maji si z ceho vybirat...Muzes to ale zkusit vice na vychod (nemyslim ted Slovensko) jako Azerbajdzan, Kazachstan atd., pripadne na jih Bosna a dalsi, kde urcite uspejes, pokud budes mluvit anglicky...

Pokud si myslis, ze tady nemas sanci, tak se pletes, protoze cca 60% lidi vyhazi u predvyberu, testu z anglictiny a pak na FEASTU, ktery je jakysto test predpokladu na ATCho. Psychotesty nejsou vubec tezke a pokud mas nejake nedostatky pripadne nejakou poruchu chovani, tak se to ukaze jak v testech u nas, tak v testech v zahranici...Opravdu se neni ceho bat a pokud na to mas, tak proste projdes. Ale pokud ti je 15, tak mas jeste dostatek casu.

_ian_
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 03. 06. 2007, 01:41
Stav: Offline

Příspěvek od _ian_ »

maty1992 tak napriklad v anglicku maju ovela viac uchadzacov, a ver mi ze londynske TMA alebo v Swanwicku by si urcite robit nechcel (taky naval roboty tam je).

maty1992
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 30. 06. 2007, 17:19
Stav: Offline

Příspěvek od maty1992 »

takže jít až tam na východ? myslíš že tam to bude lepší ?, no určitě tam bude mín uchazečů ale zase na druhou stranu ty feast testy a psychotesty budou stejné. jo a ještě jsi říkal že 60 % uchazečů tady v česku vyhodí na angličtině a na feast, pak vím že asi jenom 1 - 2 lidi neudělaj zdarvotní prohlídku a pak u psychologů vykopnou zbytek. ze 600 uchyzečů jich přijmou jen 15. ale jak poznám jestli dokážu udělat ty feast testy a psychotesty už ted? možná bych si třeba mohl koupit nějáký atc simulátor na počítač, a pak uvidíme jak mi to půjde,myslím jako jestli to dokážu zvládnout i když budum mít na radaru 20 letadel a pak zkusím i online létání jako atc a uvidíme jak mě to bude bavit.

anny
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 114
Registrován: 05. 07. 2007, 13:30
Oblíbené typy letadel: Boeing 777, 747
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od anny »

maty1992: Nával je všude a psychotesty také, zda na to máš nebo nemáš se ukáže při výběrovém řízení. Počkej až dospěješ v 15 letech nemá cenu přemýšlet nad tím, zda uděláš psychotesty na ŘLP.

Věř mi, že své názory ještě hodněkrát přehodnotíš.

ls
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 153
Registrován: 27. 06. 2007, 12:45
Stav: Offline

Příspěvek od ls »

presne tak, pockej az budes mit posledni rocnik treba stredni nebo tak, ale nedoporucoval bych chodit na ATCho hned po stredni -velka sance, ze psychologem neprojde na prilis brzy vek - znam par lidi.

Jinak je to asi takto, je to z casopisu strip z prosince 2006 a je to z vyberoveho rizeni kurzu, ktery zacinal 1.4.2006:
a) predvyber (splneni pozadavku, motivace atd.) - prihlaseno 549 lidi - eliminovano 55%
b) anglictina - eliminovano dalsich 59%
c) FEAST - eliminovano dalsich 41%
d) zdravotni + psycho ULZ - neproslo 8%lidi
e) psycholog (podnikovy) - az sem se dostalo 51 uchazecu, tedy ubytek za ty ctyri predchozi kola byl 498 lidi...
f) pohovor - komise vybirala 17lidi, tedy kazdeho treti vzali...

Jsou to jenom cisla a pocet uchazecu zavisi na danem roce, kde zrovna byl jaky inzerat a kde se zrovna psalo o RLP v casopise. Ted prohodili fazi d a e a nejprve mas tedy podnikovy psycholog a pak az zdravotni testy a znovu psycho na ULZ.

Na psychotesty se neda nijak extra pripravit, je to proste test vseobecnych predpokladu, reakci, pameti atd. Muzes hrat pexeso, tetris atd. a tim trenovat postreh a pamet a mozna ti to pomuze. Na druhou cast - SDM se pripravit neda - vsechno ti bude vysvetleno behem ucebni faze a pak uz je to jenom na tobe - tento test je zalozen na tom, ze mas imaginarni vzdusny prostor a podle definovanych pravidel vyhledavas konflikty, pripadne dostavas opravy letovych hladin letadel, casu na body a dalsi a tez to musis opravovat a pak jeste ty stripy, ktere ti porad vypadavaji, musis zarazovat a serazovat podle casu na bode. Ale vsechno ti je poradne vysvetleno a mas dostatek casu na nauceni. Ostry test trva 39minut tusim, ucebni cast hodina a pul nebo mozna jeste vic.

Jak uz jsme tu zminovali, na psychotesty se pripravit neda, ani se neda moc podvadet, protoze se ty otazky mohou opakovat a pripadne jsou polozeny trosku jinak a pokud lzes, tak se na to samozrejme prijde. Na ULZ je to soubor testu, tusim 5. Nejdelsi z nich ma 225 otazek. U psychologa na RLP jsou to dva testy, jeden 300 otazek a druhy cca 290.

A jak tu anny zminovala, pokud ti je opravdu 15, mas jeste dost casu a muzes sve nazory prehodnotit. Docela by mne zajimalo, co si pod praci ridiciho predstavujes ted.

Simulator si koupit muzes, urcite ti pomuze v tve 3D predstavivosti, ale pri FEASTu ti moc nepomuze, spise ti bude na skodu, protoze podminky pro konflikty jsou definovany jinak, nez v simulatorech, pripadne realite...Ale urcite ti to pomuze, ze budes vedet, co je to letadlo, to nekteri co se tam hlasi ani nevedi :-D

maty1992
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 30. 06. 2007, 17:19
Stav: Offline

Příspěvek od maty1992 »

a nevíte někdo jak je to v brně na univerzitě obrany UNOB? obor řídící letového provozu. myslím ohledně těch psychotestů a tak.


Odpovědět