Letuška

karlito5293
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 21. 07. 2007, 21:46
Stav: Offline

Letuška

Příspěvek od karlito5293 »

Vim,že toto téma tu už určitě bylo ale já bych stejnak na něj chtěl ještě navázat.
Chtěla bych se zeptat jaká je nejlepší škola na to,stát se letuškou neboli palubní průvodčí.Strašně moc si to přeju.Proto bych se chtěla zeptat jaká škola je na ti nejlepší a kam pak postupovat dál................
Já se chystám na školu cestovního ruchu.ovšem newím jestli je to dobrá cesta!!!Proto bych byla moc ráda kdyby ste mi sem ckoliv,co by mi pomohlo napsali nebo mi poslali e-mail.
Předem děkuju.
Karolína


dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

Je to naprosto jedno jaka skola,kterakoliv s maturitou. Stejne je pak hlavni jak dopadne pohovor,testy atd. u CSA.

J.Pau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 291
Registrován: 18. 10. 2004, 20:38
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letuška

Příspěvek od J.Pau »

karlito5293 píše:Vim,že toto téma tu už určitě bylo ale já bych stejnak na něj chtěl ještě navázat.
Chtěla bych se zeptat jaká je nejlepší škola na to,stát se letuškou neboli palubní průvodčí.Strašně moc si to přeju.Proto bych se chtěla zeptat jaká škola je na ti nejlepší a kam pak postupovat dál................
Já se chystám na školu cestovního ruchu.ovšem newím jestli je to dobrá cesta!!!Proto bych byla moc ráda kdyby ste mi sem ckoliv,co by mi pomohlo napsali nebo mi poslali e-mail.
Předem děkuju.
Karolína


Kdo umí psát, umí i číst a pokud něco opravdu chce tak si to najde! Obzvláště na fórech kde je toto téma tisíckrát probrané, stejně jako další týkající se této profese ;-) .

PetraK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 30. 09. 2007, 14:29
Bydliště: Veřovice 588, 742 73
Stav: Offline

konkurz

Příspěvek od PetraK »

ahoj,

ráda bych se jako všichni ostatní stala letuškou. Nemůže mi někdo říct, kdy v nejbližší době je konkurz (ČSA a jiné..)

Děkuji moc Petra

flightgirl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 25. 12. 2006, 19:41
Bydliště: HAJ
Stav: Offline

Příspěvek od flightgirl »

Ahoj holky,

muzu se zeptat, proc se tak strasne moc chcete jako vsichni stat letuskou? Zajimalo by me, co Vas motivuje? :)


J.Pau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 291
Registrován: 18. 10. 2004, 20:38
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od J.Pau »

flightgirl píše:Ahoj holky,

muzu se zeptat, proc se tak strasne moc chcete jako vsichni stat letuskou? Zajimalo by me, co Vas motivuje? :)


:arrow: Strašně toužím cestovat, oběvovat nové světy a kultury!
:arrow: Ta práce je nesmíre prestižní a zde společensky uznávaná (uklízečka na letišti je jiná uklízečka než uklízečka v hotelu...), popř. jinak atraktivní
:arrow: Přeju si to už odmalička!

Popravdě řečeno ale neexistuje příliš mnoho racionálních důvodů proč tuto práci dělat. Osobně bych řekl že tato práce se hodí spíš pro lidi, kteří mají k letectví všeobecně nějaký vztah a baví je to. Nějaký procvičování jazyků bych nebral tak vážně - než mě zato někdo napadne: Pokud vím (jasně, můžu vědět blbě) tak letušky používají ke své běžné praxi obvyklou hovorovou Aj plus několik dalších odbornějších věcí. Nechci aby to vyznělo tak, že stačí umět pouze pár frází, to ani náhodou! Na školení pro PP do vás budou pálit Aj dost a také dost věcí které z toho jazyka nepoužijete, zaplať pánbůh nepoužijete.

To, že je teď letuška strašně prestižní (lépe atraktivní) práce je daný tím, že dřív nebyla taková možnost jako teď a lidé co byli na letišti měli možnost jít tam, kam jiní nemohou (věc druhá že to bylo jenom pár vyvolených ale to už veřejné mínění znát nechce)...

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

To J.Pau: Já si právě osobně myslím, že teď už povolání letušky není tak prestižní, a to právě proto, že už může jít lítat v podstatě každý... Možná, že nádech prestiže se stává spíš nostalgickou vzpomínkou...

Pilgrim
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 727
Registrován: 13. 09. 2005, 12:37
Stav: Offline

Příspěvek od Pilgrim »

:arrow: Strašně toužím cestovat, oběvovat nové světy a kultury!


Cestovat budes furt, objevovat maximalne spani po hotelich a z kultur ti bude za chvili soufl, zejmena izraelskou kulturu poznas na nocnich TLV velmi velmi dukladne

:arrow: Ta práce je nesmíre prestižní a zde společensky uznávaná (uklízečka na letišti je jiná uklízečka než uklízečka v hotelu...), popř. jinak atraktivní


Ale prosim te, to uz davno neplati...

:arrow: Přeju si to už odmalička!


To by mohl byt duvod. Jinak, aniz bych ti chtel kazit predstavy o tvem snu, priprav se na ponekud odlisnou /ne spatnou, proste uplne odlisnou/ realitu...

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Příspěvek od jane »

Nahodou, ja ted letim na tri dny objevovat kulturu do Tallinu, byla jsem tam pronajata i s letadlem :) a to nemluvim o objevovani irske kultury v Dublinu a nigerijske kultury, moznosti jsou velmi siroke :)

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

jane píše: byla jsem tam pronajata i s letadlem :)


To pronajate letadlo je "letajici popelnice" OK-VGZ, ze??? :lol:

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Příspěvek od jane »

Kdepak, je tam WGX nebo WGY.

J.Pau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 291
Registrován: 18. 10. 2004, 20:38
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od J.Pau »

Pilgrim píše:
:arrow: Strašně toužím cestovat, oběvovat nové světy a kultury!


Cestovat budes furt, objevovat maximalne spani po hotelich a z kultur ti bude za chvili soufl, zejmena izraelskou kulturu poznas na nocnich TLV velmi velmi dukladne

:arrow: Ta práce je nesmíre prestižní a zde společensky uznávaná (uklízečka na letišti je jiná uklízečka než uklízečka v hotelu...), popř. jinak atraktivní


Ale prosim te, to uz davno neplati...

:arrow: Přeju si to už odmalička!


To by mohl byt duvod. Jinak, aniz bych ti chtel kazit predstavy o tvem snu, priprav se na ponekud odlisnou /ne spatnou, proste uplne odlisnou/ realitu...


Neblbni! Já dobře vím že ty body jsou vesměs hlouposti :) . Osobně bych letušku dělat nešel protože znám spoustu negativ ale žádné (pro mě) pozitivum.

Co se bodu dva týče, já si za tím docela stojím protože jinak nedovedu opodstatnit počty uchazečů na konkurzech. Jasně že už to dávno neplatí, ale ještě to tolik lidí tak nebere. Čistě koupácky, co je víc? Cesta autobusem nebo letadlem?!

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

jane píše:Kdepak, je tam WGX nebo WGY.


No, tak to je jak z deste pod okap :D
Ja prave dnes videl, ze VGZavada dnes operovala pro nejakou pobaltskou spolecnost...ale mozna jsem se prekouk teda...

flightgirl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 25. 12. 2006, 19:41
Bydliště: HAJ
Stav: Offline

Příspěvek od flightgirl »

Takze jak to tak vidim, tak holky co se tak strasne chcou stat letuskou vlastne ani nevi proc!?

Urcite neexistuje moc racionalnich duvodu (krome penez) delat jakekoliv povolani. Me jenom vzdy a znovu fascinuje, kolik mladych divek tady tyden co tyden na foru chce strasne byt letuskou, aniz by mely poneti, do ceho se vlastne zenou.
Kazdy se tu pta, co je na letusku treba za skolu, ale malo kdo se pidi po tom, co letuska vlastne dela, kdyz nestoji v naskrobene uniforme v letadle a vita usmivajice se pasazery, kterych by se nejradeji pokud mozno jiz pred startem zbavila :wink:

Co nas na tomto povolani tak fascinuje?

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Příspěvek od Jeeloo »

Nejsem sice steward (ikdyz jsem malem i byl), ale ohledne toho zamestnani me napadla jedna poznamka.
Delal jsem uz vsechno mozne a coural se leckde, ale nakonec jsem si vybral/dostal praci, kterou nedelam ani tak kvuli penezum (makam za uplne prumerny plat),a le kvuli lasce k letadlum a kvuli tomu, ze me to proste neuveritelne bavi. Mohl bych se flakat okolo PC a nedelat vlastne nic a nebo byt ve statni sprave a nedelat uz vubec nic, ale delam to proto, ze mam tuhle praci rad, ackoliv je prakticky "stejna" jako technicka prace napriklad v autoservisu, jen jsou tady holt letadla.
Stejne tak muze nekoho pritahovat i letani jako steward, ale vse ma sve vystrizliveni a taky realne opodstatneni. Ale na druhou stranu si myslim, ze delat letusku jen proto, ze jsem letuska a nosit hlavu v oblacich, to dopadne totycny(dotycna) rychle na tvrdou zem :)


Odpovědět