Konkurz na letušku

katkutah
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 261
Registrován: 26. 01. 2007, 15:34
Stav: Offline

Příspěvek od katkutah »

pro me osobne to byla dobra zkusenot a byla bych jeste chvilku zustala, ale prislo neco mnohem mnohem lepsiho :wink: . Kazdopadne, sl. Ticha a par dalsich jedincu stoji za to poznat :lol: .


argema
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 08. 11. 2007, 10:27
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od argema »

pro mě to,bohužel,nebyla dobrá zkušenost..i když,alespoň díky tomu si začne člověk vážit jiné práce. Tichou a spol(a že jich tam není málo těch individuí..) si pamatuju velmi dobře a fakt never more!!!Naštěstí už tam nepracuji a když jsem v kontaktu s lidmi,co to tam ještě jsou a přežívají,můžu říct,že je to tam snad ještě horší než když jsem tam pracovala.Je to smutný,že firma,kt. vydělává a je poměrně úspěšná,má tak velkou nouzi o zaměstnance na palubě.

CC
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 72
Registrován: 19. 01. 2007, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od CC »

ale jj souhlas dávám i já, jako zkušenost dobrý... občas ráda vzpomenu na léto plné nočních charterů, s rosterem - plánkem letů na cca 4dni dopředu, výplata v létě byla fajn, nemohla jsem si stěžovat, ale co se týče zimních měsíců, nebude to asi moc valné, ale to nemohu posoudit , jelikož už jsem tam nebyla :wink: , kdo je trošku flegmatik tak ho ani taková sl. jako je již zminovaná Ti..., nemůže rozhodit, jsme přeci jen lidé, a všude je něco, i když osobně myslím, že z toho výběru co se tu v pze nabízí patří bohužel TVS k těm nejhorším. Je to opravdu veliká škoda, že taková známá prosperující a perspektivní spol si svých zaměstnanců neváží, a všichni poté utíkají ke konkurenci, rozhodně to není fajn vizitka, ale myslím že vedení TVS je to úplně šumák, že pořádají každé 2měsíce nový konkurz, těch oveček, které naberou tady přeci jen běhá pořád ještě dost.. Je to dobrá škola fakt, člověk se naučí jak mít zcela zpřeházený biorytmus, nemít skoro žádný nebo mizerný rodinný život, obsluhovat do zblbnutí české homole a v neposlední řadě jak zakrnět totálně z toho všeho..bylo mi úlevou tam odsud odejít, ale byla to i super zkušenost

katkutah
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 261
Registrován: 26. 01. 2007, 15:34
Stav: Offline

Příspěvek od katkutah »

Souhlas s CC, taky jsem flegmatik, a proto me jen tak neco nerozhodi, i kdyz sem tam jsem nemohla verit vlastnim ocim a usim kdyz jsem mluvila s nekym z vedeni :wink: . Bohuzel nekdo jeste neprosel na evropsky standart chovani ke kolegum a podrizenym, porad ma pocit ze jsme ve stredoveku .... TVS na to ale dojde.

Natalie
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 03. 08. 2007, 17:01
Stav: Offline

Konkurz u TVS

Příspěvek od Natalie »

Ahojky,
uvažuji o konkurzu na TVS, ale zatím z toho co tady čtu, nevidím moc pozitivních ohlasů... :cry: Je to tam vážně tak špatné???
Co je např podle vás malinký plat? A jaké jsou další nevýhody?
A výhody? 8)


CC
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 72
Registrován: 19. 01. 2007, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od CC »

ahojík, no "malinký"plat je daný ve smlouvě ale tak to stejně chodí i u jiných leteckých společností... ten plat je jen základ za nalétaných 40hod/měsíčně. Přes sezonu nalítáš cca 100hod za 1měsíc takže ten malinký plat je pak více jak 2x takový a což je velmi příjemné, rozhodně více než průměrný plat třeba někde v kanclu. Ale v zimě to může být horší - tvůj plat se počítá dle odlétaných hod a tak tzn ze pokud se přes zimu moc nelétá, tak je to malounko třeba to může být i jen 10tis ale jak říkám, v létě je to trojnásobné. Výhody u tvs - uvidíš kus světa, přes zimu tě čekají pobyty atd a to je paráda, to asi u SkyEurope se nedočkáš, a u ČSA možná ano ale až po nějaké době u společnosti. No a to asi budou všechny výhody :wink: nevýhody - rozpis služeb na 4dní dopředu, takže si jen stěží něco naplánuješ. V létě jsou to většinou noční linky, no a pokud ti nevadí jednotvárná práce, kde cizí jazyky nevyužiješ vůbec, tak to zkus, za to nic nedáš. Je to fajn zkušenost a jsou lidi, kteří tam zůstávají, i přesto co se tu píše, a jsou asi spokojeni v rámci možností :wink:

argema
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 08. 11. 2007, 10:27
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od argema »

Ano,souhlasím s CC,jediná výhoda Travelu je,že se někam podíváš,TVS lítá často do velmi zajímavých destinací.Ale pokud se holky nezapojí do firemní hry: "ulov si svého pilota" ( a nejlépe ženatého,že),tak toho zase tolik neprocestují....Bohužel je to tak,ty nejlepší pobyty si rozebírají piloti s vyšší funkcí a samozřejmě si s sebou vezmou i své "postelové kamarádky"...takže k ostatním se tyto pobyty vůbec ani nedostanou.V současné době prý mají těch pobytů dost,takže se každý na nějaký dostane.Jenže jeden-dva pobyty tě za zimu nezachrání,v zimě je to fakt finanční bída,v létě si sice vyděláš,ale za cenu dost velkého vyčerpání.Osobně si myslím,že Travel je dobrý pro mladé a hodně flexibilní lidi,bez závazků,kterým je jedno,že neví,co bude za pár minut a žijou jen prací a pro firmu.

Natalie
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 03. 08. 2007, 17:01
Stav: Offline

Příspěvek od Natalie »

Oběma díky :) Zatím to na nějakou super společnost nevypadá, ale uvidím...lepší než sedět někde v kanclu, a třeba počkám, než tady v Praze budou mít konkurz nějaká lepší společnost..
No, i když dneska jsem psala ten test z AJ a bylo to docela těžké...takže bych se vůbec nedivila, kdyby mě tam nevzali :D

katkutah
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 261
Registrován: 26. 01. 2007, 15:34
Stav: Offline

Příspěvek od katkutah »

SOUHLAS s CC i argemou, je pravda, ze neco uvidis, i kdyz muzu rict, ze jsou i zajimavejsi prace kdyz taky toho uvidis a plus si taky slusne vydelas ... Letani je fajn, ale je to jednotvarne a za chvilku se to naucis a nemas vice co objevovat ... jazyky nevyuzijes vubec. jsou lidi, kteri u toho zustanou cely zivot, ja jsem do toho sla s tim, ze to je na chvilku, a tak dva mesice me to bavilo :lol: . Zejmena kvuli tomu, ze jsem vychytala prave dobu kdy jsme litali se spanelama, a s nima byla legrace :lol:

argema
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 08. 11. 2007, 10:27
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od argema »

Tak nezbývá nic jiného než popřát Natalii,ať projde úspešně výběrovým řízením...Hodně štěstí a co nejméně zklamání firmou Travel Service...

Natalie
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 03. 08. 2007, 17:01
Stav: Offline

Příspěvek od Natalie »

Ahoj, tak řízením sem prošla :D Teď mám ale dilema, protože sem si našla celkem fajn práci v baru s dobrejma lidma a tak...I plat je celkem v pohodě - cca 14000 čistýho a to tam dělám jen na zkrácenej úvazek, protože u toho ještě studuju vejšku.
To jak tu všichni popisujou jednání těch nadřízených mě docela děsí, nemám takový přístup ráda. Ale zas říkám si, Češi vždy přehánějí a pořád si stěžují...ne? Strašně mě láká, že budu vlastně denodenně cestovat a často tam strávím třeba i den dva, v té zemi, jestli jsem to teda správně pochopila...

katkutah
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 261
Registrován: 26. 01. 2007, 15:34
Stav: Offline

Příspěvek od katkutah »

Natalie píše:Ahoj, tak řízením sem prošla :D Teď mám ale dilema, protože sem si našla celkem fajn práci v baru s dobrejma lidma a tak...I plat je celkem v pohodě - cca 14000 čistýho a to tam dělám jen na zkrácenej úvazek, protože u toho ještě studuju vejšku.
To jak tu všichni popisujou jednání těch nadřízených mě docela děsí, nemám takový přístup ráda. Ale zas říkám si, Češi vždy přehánějí a pořád si stěžují...ne? Strašně mě láká, že budu vlastně denodenně cestovat a často tam strávím třeba i den dva, v té zemi, jestli jsem to teda správně pochopila...


Natalie, nedej se nikym znechutit, presne jak rikas, cesi prehaneji a stezuji si, a to nejenom ti, co tam uz nejsou, ale taky drtiva vetsina tech, co tam jiz tvrdnou treba deset let ... vyzkousej si to na vlastni kuzi, za to nic nedas. Pak uvidis - treba u toho zustanes cely zivot, treba zase zvednes kotvy jako ja a vratis se zpatky k tomu, co te bavi jeste vic.

jdr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 271
Registrován: 02. 06. 2007, 18:52
Stav: Offline

Re: Konkurz na letušku

Příspěvek od jdr »



Odpovědět