Hloupý dotaz

Odpovědět
kolemjdouci
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 24. 08. 2007, 23:02
Stav: Offline

Hloupý dotaz

Příspěvek od kolemjdouci »

Promiňte tenhle hloupý dotaz... Není mi jasné, proč posádka "uvízne" na delší dobu v exotické cizině. Vždyť pro zaměstnavatele je snad důležité, aby létala. A pokud by překročila nějaké odsloužené hodiny, tak by mi přišlo logičtější vyslat záložní posádku na pasažérských sedadlech a v cílové destinaci si to prohodit. Co jsem nepochopil? Díky.


wampa
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 386
Registrován: 12. 09. 2005, 20:46
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Hloupý dotaz

Příspěvek od wampa »

kolemjdouci píše:Promiňte tenhle hloupý dotaz... Není mi jasné, proč posádka "uvízne" na delší dobu v exotické cizině. Vždyť pro zaměstnavatele je snad důležité, aby létala. A pokud by překročila nějaké odsloužené hodiny, tak by mi přišlo logičtější vyslat záložní posádku na pasažérských sedadlech a v cílové destinaci si to prohodit. Co jsem nepochopil? Díky.


Jestli se nepletu, tak posadce se pocita delka letu nehlede na tom kde zrovna sedi. takze problem by byl ten by ta posadka na cestu zpet nemela dostatek klidu pred letem.

I z fyzickeho hlediska to neni uplne idelani, predstav si ze nekam letis 10 hodin, a nasledne bys mel pilotovat zpet.

jako druha vec je ze druha posadka by mela byt v uniformach, takze kdykoliv by si trebas chtela odskocit na WC, tak by je pasazeri otravovali, coz by si take moc neodpocinuli.


ale trebas pamatuji ze kdyz se delal nejaky charakter do Ohnive zeme (jizni amerika), tak to tam snad bylo tak, ze jedna posadka letela napred nekam do San Paula. Druha priletela s letadlem, Prvni udelala otocku do Ohnive zeme. Pak predala letadlo te druhe posadce a do cech doletala uz v v tom letadle, protoze bylo prazdne.

kolemjdouci
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 24. 08. 2007, 23:02
Stav: Offline

Re: Hloupý dotaz

Příspěvek od kolemjdouci »

Díky, to zní rozumně.

Jo a omlouvám se všem. Původně jsem ten dotaz chtěl přilepit k šéfstevardovi TVS, neb tam jsem se k němu inspiroval :D . Ale chtěl jsem tomu dát jiný subjekt a necitovat někoho jiného. No a tak se mi povedlo nové vlákno, což nebylo mým úmyslem. Zvlášť v kombinaci s tím výstižným subjektem...

Takže poučení pro příště.

VictorK
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 258
Registrován: 21. 02. 2006, 22:37
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od VictorK »

Taky se muze stat, ze posadka "uvizne" v cizine proto, ze si to letecka spolecnost preje. Stava se, ze pronajme cele letadlo i s posadkou na nejakou dobu jinemu dopravci v dobe, kdy pro to letadlo nema sama vyuziti. TVS takhle posila letadla a posadky do arabskych zemi, CSA po Evrope.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Hloupý dotaz

Příspěvek od JackBrno »

wampa píše:
kolemjdouci píše:Promiňte tenhle hloupý dotaz... Není mi jasné, proč posádka "uvízne" na delší dobu v exotické cizině. Vždyť pro zaměstnavatele je snad důležité, aby létala. A pokud by překročila nějaké odsloužené hodiny, tak by mi přišlo logičtější vyslat záložní posádku na pasažérských sedadlech a v cílové destinaci si to prohodit. Co jsem nepochopil? Díky.


Jestli se nepletu, tak posadce se pocita delka letu nehlede na tom kde zrovna sedi. takze problem by byl ten by ta posadka na cestu zpet nemela dostatek klidu pred letem.

I z fyzickeho hlediska to neni uplne idelani, predstav si ze nekam letis 10 hodin, a nasledne bys mel pilotovat zpet.

jako druha vec je ze druha posadka by mela byt v uniformach, takze kdykoliv by si trebas chtela odskocit na WC, tak by je pasazeri otravovali, coz by si take moc neodpocinuli.


ale trebas pamatuji ze kdyz se delal nejaky charakter do Ohnive zeme (jizni amerika), tak to tam snad bylo tak, ze jedna posadka letela napred nekam do San Paula. Druha priletela s letadlem, Prvni udelala otocku do Ohnive zeme. Pak predala letadlo te druhe posadce a do cech doletala uz v v tom letadle, protoze bylo prazdne.


Dovolím si menší opravu, to v Jižní Americe není Ohnivá země, ale Ohňová Země :-)


Odpovědět