Pár dotazů ohledně způsobilosti k práci PP

Odpovědět
L.
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 26. 05. 2008, 08:22
Stav: Offline

Pár dotazů ohledně způsobilosti k práci PP

Příspěvek od L. »

Dobrý den,

vím, že už je toho zde na toto téma napsáno hodně, ale mám pár konkrétních dotazů:
1. Které letecké společnosti u nás vyžadují znalost pouze AJ? Plus samozřejmě ČJ. Anglicky mluvím i píšu výborně, ovšem co se týče druhého jazyka, mám pouze základy němčiny (umím říct jen dobrý den, jak se jmenuji apod. to samé s FJ).

2. Dále by mne zajímalo, které letecké spol. NEvyžadují výpis z karty obvoďáka nebo její kopii (jestli takové vůbec jsou)? Vím, že je to záležitost ÚLZ. V minulosti (v 16 letech) jsem totiž asi rok brala antidepresiva (hodně mě sebral rozvod rodičů), ted už jsem v pohodě, ale říkám si, jestli mi to neuškodí při psychologické prohlídce.
Dále jsem cca. před rokem měla náběh na astma (pouze náběh), asi půl roku jsem měla předepsaný inhalátor, ale v současné době tyto obtíže samy od sebe odezněly.
Je to tedy tak, že momentálně neužívám žádné léky, netrpím žádnými nemocemi ani neduhy, jde pouze o tu historii - myslíte, že na ní při zdravotní prohlídce berou ohled a můžou mě díky tomu uznat jako nezpůsobilou pro práci PP? Nebo je zajímá hlavně můj současný zdravotní stav??


Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Příspěvek od Jeeloo »

Vypis z karty chce ULZ vzdy, tomu senevyhnes. Ale co takhle zkusit, ze by se treba ten list s tim vypisem ohledne toho brani antidepresiv proste a jednoduse ztratil a pak se zase objevil az to budes vracet?
Pripadne to proste risknout a zkusit to. Ja osobne si myslim, ze na CC by to mohlo projit lepe, nez treba na 1. tridu. Ale to je jen muj dojem.

Jinak AJ co si pamatuju chtely zejmena lowcosty v evrope ala Ryanair, AirLingus atd, tehdy po me nechtely druhy jazyk. Ale vzdyck je ten druhy plus :)

Tak hodne stesti :P


P.S. Nechcete nekdo letat jako letuska pro Aerotaxi? :wink:

L.
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 26. 05. 2008, 08:22
Stav: Offline

Příspěvek od L. »

Jeeloo píše:. Ale co takhle zkusit, ze by se treba ten list s tim vypisem ohledne toho brani antidepresiv proste a jednoduse ztratil a pak se zase objevil az to budes vracet?

A ono to takhle jde? :-) Nejsou ty listy nějak číslované, aby se pak nedivili, že to tam chybí... já bych klidně vytrousila i ten s tím náběhem na astma :D , stejně oni si pak budou dělat vlastní testy, tak zjistí, jak na tom jsem v současné době,ne?!
PS:Co je to CC?

PS2: A nevíte, jak je to s tou zkouškou z druhého jazyka u ČSA?Vím, že se z něj dělá i pohovor, ale nevím, na jaká témata se třeba ptají a jak přísně to hodnotí...

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

L. píše:PS:Co je to CC?

To, cim se touzis stat, neboli Cabin Crew... :wink:

L.
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 26. 05. 2008, 08:22
Stav: Offline

Příspěvek od L. »

Kamyl píše:
L. píše:PS:Co je to CC?

To, cim se touzis stat, neboli Cabin Crew... :wink:

No jo vlastně :idea: :wink: . Já byla zvyklá jen na českou zkratku PP :)


dell
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1243
Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
Stav: Offline

Příspěvek od dell »

2Jeeloo: po mě výpis z karty nikdy na ULZ nechtěli :wink: Člověk se musí tvářit zdravě a zatloukat zatloukat zatloukat :D

Richiee
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1468
Registrován: 14. 01. 2003, 18:38
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pár dotazů ohledně způsobilosti k práci PP

Příspěvek od Richiee »

L. píše:Dobrý den,

vím, že už je toho zde na toto téma napsáno hodně, ale mám pár konkrétních dotazů:
1. Které letecké společnosti u nás vyžadují znalost pouze AJ? Plus samozřejmě ČJ. Anglicky mluvím i píšu výborně, ovšem co se týče druhého jazyka, mám pouze základy němčiny (umím říct jen dobrý den, jak se jmenuji apod. to samé s FJ).

2. Dále by mne zajímalo, které letecké spol. NEvyžadují výpis z karty obvoďáka nebo její kopii (jestli takové vůbec jsou)? Vím, že je to záležitost ÚLZ. V minulosti (v 16 letech) jsem totiž asi rok brala antidepresiva (hodně mě sebral rozvod rodičů), ted už jsem v pohodě, ale říkám si, jestli mi to neuškodí při psychologické prohlídce.
Dále jsem cca. před rokem měla náběh na astma (pouze náběh), asi půl roku jsem měla předepsaný inhalátor, ale v současné době tyto obtíže samy od sebe odezněly.
Je to tedy tak, že momentálně neužívám žádné léky, netrpím žádnými nemocemi ani neduhy, jde pouze o tu historii - myslíte, že na ní při zdravotní prohlídce berou ohled a můžou mě díky tomu uznat jako nezpůsobilou pro práci PP? Nebo je zajímá hlavně můj současný zdravotní stav??


U Travel Servicu stačí ČJ+AJ

CC
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 72
Registrován: 19. 01. 2007, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od CC »

I Skyeurope nepožaduje žádné zkoušky z druhého jazyka, samozřejmě je druhý jazyk plus :wink: . Na ulz po mně taky nikdy nechtěli kartu od obvodního lékaře. Jen potvrzení z gynekologie (týká se žen). Rozhodně se na ulz zabývají především tvým současným zravotním stavem.


Odpovědět