Business class

Odpovědět
neuromancer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 16. 09. 2007, 00:50
Stav: Offline

Business class

Příspěvek od neuromancer »

Chtěl bych se zeptat někoho z CC na jednu věc: minulý týden jsem letěl poprvé long-haul v C Air France a překvapila mě jedna věc, totiž neustálé pokusy o vniknutí na C sedačky ze stran pasažérů v Y class, již před startem jedna Američanka, když viděla nízký load factor v C, dost důrazně žádala, aby si mohla sednou do businessu a během letu neustále někdo zkoušel pozornost CC, který nestačil pasažéry během letu vyhazovat a posílat zpět do Y. Je to běžná situace? Já jsem při svých desítkách letů v long-haul Y toto zezadu nikdy nevnímal a neviděl a ani by mě nenapadlo se někam takhle cpát a čekat, až mě vyhodí a pošlou zpátky.


VictorK
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 258
Registrován: 21. 02. 2006, 22:37
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Business class

Příspěvek od VictorK »

neuromancer píše:Chtěl bych se zeptat někoho z CC na jednu věc: minulý týden jsem letěl poprvé long-haul v C Air France a překvapila mě jedna věc, totiž neustálé pokusy o vniknutí na C sedačky ze stran pasažérů v Y class... Je to běžná situace?


CSA ma C class u linek, ktere se daji povazovat za long haul, plne obsazeny (ne nutne plne placeny...), takze tam se podobna snaha odhali zahy. Zato je oblibenym sportem probehnout zezadu z Y na volny zachod. Kdo neni detekovan letuskou ani pri navratu, vyhrava. Ale jsou i drsne typy, ktere cestou na toaletu prochazeji z jedne ulicky do druhe skrz predni galley a ptaji se na cestu.
Na linkach po Evrope a v okoli je naopak naprosto normalni, ze nekdo o "upgrade" zada, ci si tam rovnou sedne mavaje jakousi barevnou plastovou kartou. Kdyz uz nic, aspon si strci sve stehovane prislusenstvi a oblek do satny a poslouzi si casopisem z prihradky.

P.S: v pripade tech long haul, divis se jim? S prislusnou davkou drzosti a stesti ziskaji zdarma pohodlne prostorne misto, o kterem se jim za plentou v "Bronxu" ani nezda. Navic s trojansobnou porci k snidani. Jen je potreba byt dostatecne nechutne otrly. :wink: Nam normalnim zbyva jen nevericne kroutit hlavou.

JanoLietac
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 104
Registrován: 16. 06. 2008, 20:57
Oblíbené typy letadel: na kukanie prakticky vsetky, aj ked najoblubeniejsia je 747; na cestovanie cokol
na cestovanie cokolvek pokial je tam menej ako 300 ludi....
Bydliště: medzi TYS a ILZ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Business class

Příspěvek od JanoLietac »

V C mam asi 6-7x cez Atlantik a nic take som si nevsimol. Ale zase na flyertalk.com je situacii, ako popisujes, opisanych mnoho....

Cherokee
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 446
Registrován: 18. 07. 2006, 18:34
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Cherokee »

Byvaju take situacie. Je stale dost ludi, ktori hraju na drzaka vzdy a vsade. Mne sa osobne stalo asi dva-tri krat, ze mi sedeli ludia na mieste v C class, pricom uz neboli volne miesta, ja obycajne nastupujem medzi poslednymi a na mojom mieste sedel manzelsky par so sedadlami uplne vzadu. Svoje palubne listky mi nechceli ukazat, tak som vzdy zavolal letusku. Raz prisli so zadu pocas nocneho letu , lebo vpredu boli proste volne miesta a vzadu uplne plne. Vzdy to zalezi len a len na palubnom personale. Ale raz sa mi stalo v KLM, ked som letel z ATL do AMS v uplne plnom econome, ze prisla za mnou letuska, oslovila ma menom a vyzvala ma, aby som sa presadil do prednej casti. prijemne prekvapenie.

VictorK
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 258
Registrován: 21. 02. 2006, 22:37
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od VictorK »

Cherokee píše:....Ale raz sa mi stalo v KLM, ked som letel z ATL do AMS v uplne plnom econome, ze prisla za mnou letuska, oslovila ma menom a vyzvala ma, aby som sa presadil do prednej casti. prijemne prekvapenie.


V prednej casti mavaju ozajstne long haul eroplany aj crew rest area. Bolo to az tak pekne prekvapenie alebo si zostal len v Business Classe? :wink:


Cherokee
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 446
Registrován: 18. 07. 2006, 18:34
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Cherokee »

VictorK píše:V prednej casti mavaju ozajstne long haul eroplany aj crew rest area. Bolo to az tak pekne prekvapenie alebo si zostal len v Business Classe? :wink:


Toto bola "iba" 767-cka a skoncil som "len " v biznise. Ale aj taky nocny let v pohodlnej sedacke v skoro prazdnom prednom priestore bol prijemny. :wink:

VictorK
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 258
Registrován: 21. 02. 2006, 22:37
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od VictorK »

Cherokee: NIcmene blahopreju, jiste to bylo velice vitane zprijemneni letu, zvlast pokud jste leteli v noci. Snad se ti to povede jeste vickrat...


Odpovědět