Tekutiny na palube

Odpovědět
MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Tekutiny na palube

Příspěvek od MS743 »

Jen tak otazka... sice na palube se nesmi nosit zadne tekutiny ale co kdyz koupim 1-2 laheh vina v duty free a pujdu na let? bude to skonfiskovano??????

diky


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Tekutiny na palube

Příspěvek od Globik »

MS743 píše:Jen tak otazka... sice na palube se nesmi nosit zadne tekutiny ale co kdyz koupim 1-2 laheh vina v duty free a pujdu na let? bude to skonfiskovano??????

diky

Když je cestou ještě security, tak Ti to v obchodě zapečetí. Stejně tak, když budeš přestupovat, požádej si o zapečetění. Pak Ti to pustí i security na dalším letišti. Ovšem, pokud budeš nastupovat mimo EU a přestupovat v EU, tak máš smůlu. Toto ale ofiko neplatí při letech do USA, tedy např.v PRG si koupíš flašku, necháš zapečetit a pak budeš přestupovat na let do USA. Ale mně to prošlo, ve FRA na nástupu na let do USA na to koukali, já jsem jim řekl, že to je z Prahy, jeden druhému řekl, že Praha je OK a nemusel jsem se tam ožrat :D

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Tekutiny na palube

Příspěvek od Night fly »

Pri prestupech je princip nasledujici:

-let z EU pres letiste v EU (destinace nehraje roli) = OK (mas-li to v zapecetene tasce a k tomu viditelne pricvaknutou uctenku)
-let z MIMO EU pres letiste v EU = nejde to.
-lety MIMO EU = jak kde. V nedeli me na EZE nechali vzit na palubu letu do GRU dve kilove sklenice kremovite/gelovite substance prinesene zvenci; o par dni pozdeji mi na GRU jednu z nich na security zkonfiskovali (popravde jsem spis ocekaval, ze o ni prijdu az na CDG).

Globík píše: ...nastupovat mimo EU a přestupovat v EU, tak máš smůlu. Toto ale ofiko neplatí při letech do USA, tedy např.v PRG si koupíš flašku, necháš zapečetit a pak budeš přestupovat na let do USA. Ale mně to prošlo, ve FRA na nástupu na let do USA na to koukali, já jsem jim řekl, že to je z Prahy, jeden druhému řekl, že Praha je OK...


Mel jsem za to, ze Praha uz nejaky ten patek v EU je :?:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Tekutiny na palube

Příspěvek od Globik »

Night fly píše:Pri prestupech je princip nasledujici:

-let z EU pres letiste v EU (destinace nehraje roli) = OK (mas-li to v zapecetene tasce a k tomu viditelne pricvaknutou uctenku)
-let z MIMO EU pres letiste v EU = nejde to.
-lety MIMO EU = jak kde. V nedeli me na EZE nechali vzit na palubu letu do GRU dve kilove sklenice kremovite/gelovite substance prinesene zvenci; o par dni pozdeji mi na GRU jednu z nich na security zkonfiskovali (popravde jsem spis ocekaval, ze o ni prijdu az na CDG).

Globík píše: ...nastupovat mimo EU a přestupovat v EU, tak máš smůlu. Toto ale ofiko neplatí při letech do USA, tedy např.v PRG si koupíš flašku, necháš zapečetit a pak budeš přestupovat na let do USA. Ale mně to prošlo, ve FRA na nástupu na let do USA na to koukali, já jsem jim řekl, že to je z Prahy, jeden druhému řekl, že Praha je OK...


Mel jsem za to, ze Praha uz nejaky ten patek v EU je :?:

Máš pravdu, že Praha je už dost dlouho v EU :wink: Ale nemáš pravdu v Tvé první variantě: "destinace nehraje roli". Citace LKPR: "Systém aplikovaný ve státech EU pro prodej v letištních duty-free obchodech před stanovišti bezpečnostních kontrol na těchto linkách není připuštěn (tj. na palubu letadla si cestující nesmí vzít žádný předmět obsahující tekutinu či gel s obsahem přesahující 100 ml, byť by tento předmět zakoupil v letištním duty-free obchodu).. " Tato věta platí pro lety do USA. Takže to byla jejich benevolence a bylo jedno, jestli jsem to koupil v PRG nebo FRA. A to jsem se jim zdál mimořádně podezřelý, vše muselo z báglíku ven, nelíbilo se jim, že tam mám moc drátů a šli se na monitor podívat všichni a čuměli na to jako na živého Usámu :D

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Tekutiny na palube

Příspěvek od Night fly »

Nechci to tvrdit kategoricky, do USA moc neletam, ale nezda se mi, ze by na letech do USA byly tvrde omezovany "tekute" nakupy prinesene z duty free :?:


anelim
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 11. 02. 2009, 07:26
Stav: Offline

Re: Tekutiny na palube

Příspěvek od anelim »

tak jak to tedy je,to by mě taky zajímalo.Při letech do USA?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Tekutiny na palube

Příspěvek od Globik »

Tak nevím. Na webu FRA je jen toto: "What are the requirements for flights to the United States?
In some cases there may be restrictions on importing duty-free purchases. If in doubt, please ask the sales personnel in our Duty Free & Travel Value Shops."
Jestli není LKPR papežtější, než papež... :?

anelim
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 11. 02. 2009, 07:26
Stav: Offline

Re: Tekutiny na palube

Příspěvek od anelim »

nojo ono asi nějak to bude při odbavení v Praze ale pak při přestupu už v USA a dalším letu to může být jinak.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Tekutiny na palube

Příspěvek od Globik »

anelim píše:nojo ono asi nějak to bude při odbavení v Praze ale pak při přestupu už v USA a dalším letu to může být jinak.

Jenže na webu PRG se mluví o letech do USA, ne (resp.nejen) po USA:
"Systém aplikovaný ve státech EU pro prodej v letištních duty-free obchodech před stanovišti bezpečnostních kontrol na těchto linkách není připuštěn (tj. na palubu letadla si cestující nesmí vzít žádný předmět obsahující tekutinu či gel s obsahem přesahující 100 ml, byť by tento předmět zakoupil v letištním duty-free obchodu)."

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Tekutiny na palube

Příspěvek od Night fly »

Globík píše:
anelim píše:nojo ono asi nějak to bude při odbavení v Praze ale pak při přestupu už v USA a dalším letu to může být jinak.

Jenže na webu PRG se mluví o letech do USA, ne (resp.nejen) po USA:
"Systém aplikovaný ve státech EU pro prodej v letištních duty-free obchodech před stanovišti bezpečnostních kontrol na těchto linkách není připuštěn (tj. na palubu letadla si cestující nesmí vzít žádný předmět obsahující tekutinu či gel s obsahem přesahující 100 ml, byť by tento předmět zakoupil v letištním duty-free obchodu)."


Tohle narizeni mi prijde dost nesmyslne, protoze napr. na CDG 2E jsou freeshopy ZA security a u nastupu do letadla (byt do USA) rozhodne nikdo nekontroluje, jestli si nekdo treba nenese lahev vizoura...

katkutah
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 261
Registrován: 26. 01. 2007, 15:34
Stav: Offline

Re: Tekutiny na palube

Příspěvek od katkutah »

Nevim co resite, stejne to RTG nepozna ... ja uz asi pul roku proste nic nepriznam a vzdy mi to projde. V Damasku mi dokonce prosli i nuzky, ale to uz je extrem .. ja jim proste nereknu, ze mam sebou kremik na ruce a piti, a oni to nevi. Ale zase, v Tel Avivu jsem jim ukazala vodu litrovou s tim, ze uz se toho asi budu muset vzdat, a oni mi to nechali ... :-)

m738
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 15. 03. 2008, 18:05
Stav: Offline

Re: Tekutiny na palube

Příspěvek od m738 »

katkutah: a na to jsi prisla jak, ze to rentgen nepozna? Ta lahev tam je normalne videt :roll: spis zalezi na tom, kdo a hlavne jak na to kouka.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Tekutiny na palube

Příspěvek od MEA »

m738 píše:katkutah: a na to jsi prisla jak, ze to rentgen nepozna? Ta lahev tam je normalne videt :roll: spis zalezi na tom, kdo a hlavne jak na to kouka.


a hlavne vidno aj ci je "odpite"... takze z duty free likeru netreba odpit ani ak sa neporusi pecat na sacku... inak ho a) vezmu b) "donutia" vypit pred kontrolou


Odpovědět