ATTESTATION OF SAFETY TRAINING

Odpovědět
Ivank@
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 09. 11. 2008, 09:14
Stav: Offline

ATTESTATION OF SAFETY TRAINING

Příspěvek od Ivank@ »

Ráda bych se zeptala, co je to ATTESTATION OF SAFETY TRAINING ? Četla jsem, že Travel Service tuto atestaci požaduje (požadují zaslat kopii). Znamená to, že když mám licenci PP, tak mám automaticky ATTESTATION OF SAFETY TRAINING, nebo na to potřebuji nějaký speciální certifikát, který se dává ještě navíc k licenci? Protože safety trainingem jsem prakticky prošla,jinak bych nedostala licenci, ale nemám na to žádný speciální certifikát či osvědčení... Děkuji za odpověď.


Fly
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 03. 03. 2005, 17:48
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: ATTESTATION OF SAFETY TRAINING

Příspěvek od Fly »

Je to papir o absolvovani pocatecniho vycviku - nebo co :-)
Vydava se to ted nove - cca 4 mesice.
Vetsinou to dostanes od zamestnavatle.
Ale pokud uz nelitas vydaji ti to na vycvikaci CSA (pokud jsi tam absolvovala pocatecni vycvik u CSA). Na zaklade platne stewardske licence ti tam daji certifikat, ktery predlozis zamestnavateli (travelu) a ten ti potom vyda to attestation.
Teda alespon tak mi to bylo vysvetlene na UCL.
Zkus cinknout p. Kvapilovi na vycvikac : 2 201 111 67
Ten ti pripravi potrebny certifkat.

chanel8
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 29. 05. 2009, 11:31
Stav: Offline

Re: ATTESTATION OF SAFETY TRAINING

Příspěvek od chanel8 »

Ahojte, prosim poradite mi kde by som mohla ziskat ATTESTATION OF SAFETY TRAINING. Tiez ma zaujala ta ponuka od Travelu len teraz som zmaturovala a zatial som nic neabsolvovala... Dakujem moc ...

sunset
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 87
Registrován: 15. 06. 2009, 21:26
Stav: Offline

Re: ATTESTATION OF SAFETY TRAINING

Příspěvek od sunset »

Ivank@ píše:Ráda bych se zeptala, co je to ATTESTATION OF SAFETY TRAINING ? Četla jsem, že Travel Service tuto atestaci požaduje (požadují zaslat kopii). Znamená to, že když mám licenci PP, tak mám automaticky ATTESTATION OF SAFETY TRAINING, nebo na to potřebuji nějaký speciální certifikát, který se dává ještě navíc k licenci? Protože safety trainingem jsem prakticky prošla,jinak bych nedostala licenci, ale nemám na to žádný speciální certifikát či osvědčení... Děkuji za odpověď.


Attestation of Safety Training je vpodstatě to samé jako byla licence palubního průvodčího. Rozdíl je v tom, že se změnila legislativa, licenci vydávalo donedávných měsíců pouze UCL nebo letecký úřad jiného státu. Nyní vydává Attestation (Osvědčení) přímo provozovatel. Kvalitativně je to stejné, UCL dohlíží, aby výcvik splňoval jeho požadavky (zjednodušeně řečeno). Takže pokud máš licenci od UCL platnou, můžeš ji předložit Travelu a určitě ti ji uzná.

Btw ředitel Ing Kvapil řídí výcvik, Osvědčení vydává u ČSA jiné oddělení :shock:

sunset
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 87
Registrován: 15. 06. 2009, 21:26
Stav: Offline

Re: ATTESTATION OF SAFETY TRAINING

Příspěvek od sunset »

chanel8 píše:Ahojte, prosim poradite mi kde by som mohla ziskat ATTESTATION OF SAFETY TRAINING. Tiez ma zaujala ta ponuka od Travelu len teraz som zmaturovala a zatial som nic neabsolvovala... Dakujem moc ...


Ty musíš absolvovat vše, projít výběrovým řízením (každá spol je má jiné), zdravotní prohlídky (u všech), výcvik (teorie a praxe taky u všech) a pak u té společnosti získáš Osvědčení (Attestation). Jiná cesta neexistuje


chanel8
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 29. 05. 2009, 11:31
Stav: Offline

Re: ATTESTATION OF SAFETY TRAINING

Příspěvek od chanel8 »

Jasne ja viem, že to musim absolvovať všetko, ani inú cestu nehladam, lenže absolutne netušim kde, ked som chela isť k Travelu tak aj u nich by som si atestaciu mala spraviť nie? Lenže oni asi chcu len takych, ktorí tú atestáciu už majú... Neviete mi povedať kde by som sa mala prihlasiť na kurz? Lebo čo viem, tak teraz letušky hlada len Travel... .

anny
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 114
Registrován: 05. 07. 2007, 13:30
Oblíbené typy letadel: Boeing 777, 747
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: ATTESTATION OF SAFETY TRAINING

Příspěvek od anny »

Sice nechápu, co je na tom nepochopitelného, ale dobře. Hledají se na léto hotové letušky, které mají již vše splněno, kurz se nyní nevyhlašuje, takže se nemůžete nikam hlásit, pokud nejste hotová CC.

sunset
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 87
Registrován: 15. 06. 2009, 21:26
Stav: Offline

Re: ATTESTATION OF SAFETY TRAINING

Příspěvek od sunset »

chanel8 píše:Jasne ja viem, že to musim absolvovať všetko, ani inú cestu nehladam, lenže absolutne netušim kde, ked som chela isť k Travelu tak aj u nich by som si atestaciu mala spraviť nie? Lenže oni asi chcu len takych, ktorí tú atestáciu už majú... Neviete mi povedať kde by som sa mala prihlasiť na kurz? Lebo čo viem, tak teraz letušky hlada len Travel... .


musíš počkat,až nějaká letecká společnost vypíše výběrové řízení na palubní průvodčí. pokud jej úspěšně absolvuješ, následuje výcvik a získáš atestaci nebo licenci nebo certifikát, dle toho jaký výraz ona letecká společnost používá


Odpovědět