Letecká doprava ČVUT

dicky
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 21
Registrován: 04. 02. 2009, 11:22
Stav: Offline

Letecká doprava ČVUT

Příspěvek od dicky »

Zdravím,
vím, že je to trochu off-topic, ale jen jsem se chtěl zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti se studiem oboru Letecká doprava na ČVUT. Konkrétně mi jde o to, jak moc je tam těžká matematika a fyzika a jak probíhají přijímačky... Díky moc za odpovědi ;-)


commander304
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 28. 04. 2008, 21:21
Stav: Offline

Re: Letecká doprava ČVUT

Příspěvek od commander304 »

Mě dostává jak se vždycky všichni ptají jenom na matiku s fyzikou. Proboha vždyť je to jen pár postupů a vzorečků. Na to nemusíš být génius ala matfyz, tohle není styl věta-důkaz. Když tomu dáš 2 hodinky týdně tak to prostě musíš udělat. Pokud tomu ty 2 hodiny nejsi ochotný dát, na čvut nepatříš. Podle mě jsou na ČVUT mnohem náročnější předměty než zrovna matika s fyzikou...

ondra.t
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 69
Registrován: 14. 09. 2006, 10:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Roztoky
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letecká doprava ČVUT

Příspěvek od ondra.t »

třeba "Letecká Legislativa" to už chce trochu víc učení :?

františek dobrota
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 580
Registrován: 09. 01. 2007, 20:26
Stav: Offline

Re: Letecká doprava ČVUT

Příspěvek od františek dobrota »

:D na ČVUT se učí nějaké jiné předměty než matika a fyzika? :twisted:

commander304
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 28. 04. 2008, 21:21
Stav: Offline

Re: Letecká doprava ČVUT

Příspěvek od commander304 »

no jasně, třeba já teď budu mít "filozofické otázky člověka" :D


dicky
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 21
Registrován: 04. 02. 2009, 11:22
Stav: Offline

Re: Letecká doprava ČVUT

Příspěvek od dicky »

2 commander: dík za odpověď, můžu se jen zeptat, máš denní formu studia nebo kombinovanou?

commander304
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 28. 04. 2008, 21:21
Stav: Offline

Re: Letecká doprava ČVUT

Příspěvek od commander304 »

Denní. Nejsem ale na dopravce nýbrž na strojní. Ty základní předměty (ma, fy...) jsou ale víceméně stejný, u nás možná i krapet těžší. Jinak ale jak jsem řekl. Matika s fyzikou jsou sice velkým strašákem, s odstupem času ale člověk zjistí že to není to nejhorší :)

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Ma+Fy

Příspěvek od Yankee Alpha »

Za doby mého studia se na fyzikách nejvíce vyhazovalo, ale zvládnout se to s trochou přípravy dalo v pohodě... Matiky naprosto v klidu :)

evanli
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 10. 02. 2012, 10:38
Stav: Offline

Re: Letecká doprava ČVUT

Příspěvek od evanli »

Ahoj,
sice to tady je dva roky stará diskuse, ale nevadí, zkusim to :D mam dva roky po maturitě na gymplu, rok jsem zkusila práva, to mě nechytlo, teď se rok tak nějak flákám a přemýšlím co dál. Docela jsem se začala ubírat technickým směrem a hodně mě zaujal právě obor Letecká doprava na ČVUT. Jednak by mě zajímalo jak je těžký se tam dostat (nemam státní maturitu, takže bych musela psát test), jak je vysoká úmrtnost během studia a hlavně jak je to s výběrem oboru ve třetím semestru. Jsem úplně nepochopila, jak to tam probíhá, a nerada bych skončila nakonec na nějakym jinym oboru:)
Tak snad si toho tady někdo všimne, kdyžtak díky za odpověď ;)

cestujlevne
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 39
Registrován: 25. 03. 2012, 21:11
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letecká doprava ČVUT

Příspěvek od cestujlevne »

Ahoj, přijímačky udělá 99% lidí, z toho bych strach neměl. Horší bývala fyzika, ale pokud na to člověk vyloženě nedlabe, je to taky brnkačka. Končím teď 4. ročník a mohu jen doporučit.. Není to nic extra těžkého, ale člověk získá přehled o technice ( nejen o letectví ), hlavní je, že člověk má dost času na cestování a brigádu. Právem patří mezi nejlehčí techniku, ale zase není radno jí tolik podcenovat... Treba se zemědlkou tosrovnávat nemůžeš, ta bych řekl, patří spíš k VOŠkám.

Brut
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 197
Registrován: 03. 06. 2011, 20:30
Pohlaví: muž
Bydliště: u BHX
Stav: Offline

Re: Letecká doprava ČVUT

Příspěvek od Brut »

cestujlevne.com píše:hlavní je, že člověk má dost času na cestování a brigádu


Mohl bys mi prosím prozradit, kde bereš čas na brigádu a cestování? Jsem sice v prváku a máme to už zkrácený na tři roky, ale nějak to do svýho programu brigádu nenarvu... cestování uvidím, teď jsem byl pryč dva týdny, tak uvidím, jak to doženu, v zimáku jsem jezdil vždy jen na pár dní.. jinak škola není nejtěžší, jen to chce přijít na kloub technickým věcem, kdy obzvlášť my z gymplu jsme tím nepolíbení

cestujlevne
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 39
Registrován: 25. 03. 2012, 21:11
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letecká doprava ČVUT

Příspěvek od cestujlevne »

My z gymplu jsme měli akorát trable s "rýsováním"... Jinak nevím o ničem, co by v právku gymplákům dělalo problémy, prakticky se bere vše co tam.. Ale my jsme mohli mít jiný učební plány..

Jednoduše udělej zkouškový za 2 dny a vyraž na měsíc do Asie :clap: :lol:

Brut
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 197
Registrován: 03. 06. 2011, 20:30
Pohlaví: muž
Bydliště: u BHX
Stav: Offline

Re: Letecká doprava ČVUT

Příspěvek od Brut »

Okey, tak příště to zkusím, ale v prvním zkouškovym jsem si zas až tak nevěřil, tak jsem jel pryč až v semestru :D a ikdyž jsem dal skoro všechno napoprvý, tak času jsem moc neměl, ale poučení pro příště...
to rýsování zas nebylo tak hrozný, ikdyž tam to spíš umocňuje domluva s mistrem docentem:D (beztak víš o koho jde)

cestujlevne
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 39
Registrován: 25. 03. 2012, 21:11
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letecká doprava ČVUT

Příspěvek od cestujlevne »

Jak skončí fyzika tak je nuda..

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Letecká doprava ČVUT

Příspěvek od cocik »

elektrofakultu na vas, vy rouhaci ... hezky 6 matematik, 2 fyziky, teorie pole, 2 teorie obvodu a do toho nejaky to mereni, elektronika nebo PARy :D


Odpovědět