Dotaz (pro letušky?)

FlightDetent
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1007
Registrován: 20. 04. 2003, 13:11
Stav: Offline

Re: Dotaz (pro letušky?)

Příspěvek od FlightDetent »

Globík píše:V této verzi A320 evidentně žádný dřez nebyl.


Divne, jako takovy zejmena slouzi k vyplachovani a vylevani zbytku, coz si bez drezu predstavuju obtizne. Nebylo to spis tim, ze dotycna povazovala umyti si rukou vodou za nedostatecne? Duvody muzou byt v zasade dva.

FD.


Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Dotaz (pro letušky?)

Příspěvek od Ace2 »

Je značně nepravděpodobné aby kuchyňka neměla dřez. Samozřejmě se nejedná o typ, který máme doma v kuchyních, ale spíš to jsou takové výlevky.

Tady je zrovna jeden vidět v levém horním obrázku. Při prvním pohledu nemusí být ani vidět, je hned pod kohoutkem vody.
http://www.driessen.com/pub/galleysinte ... index.html

františek dobrota
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 580
Registrován: 09. 01. 2007, 20:26
Stav: Offline

Re: Dotaz (pro letušky?)

Příspěvek od františek dobrota »

Nééééé neslouží k vylívání zbytků, i když chápu, že pak má Jane hoňku kam s nimi.. :) . V modernějších kuchyních je opravdu tenhle dřezík nepříliš nápadný má tak 10*15 cm a obvykle ještě bývá překryt nějakou mřížkou,takže není moc vidět.Osobně bych preferoval finladii polovinu vně/polovinu vnitřně,tedy pouze mimo službu. Některé splečnosti mají na palubě také ruzné antibakteriální spreje, vodičky a ubrousky, napadá mne třeba BA.

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Dotaz (pro letušky?)

Příspěvek od jane »

V zime na ATR, kdyz netece voda, mame ty antibakterialni ubrousky taky.

Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Dotaz (pro letušky?)

Příspěvek od Ace2 »

jak v zimě neteče voda ? :D :shock:


františek dobrota
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 580
Registrován: 09. 01. 2007, 20:26
Stav: Offline

Re: Dotaz (pro letušky?)

Příspěvek od františek dobrota »

Páč vysoká sofistikovanost vodního systému ATRu se řeší tím, že v zimě se raději ani nenapouští... :)

Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Dotaz (pro letušky?)

Příspěvek od Ace2 »

To fakt můžou vymyslet jenom Francouzi.... :clap: tak normální zákazník by to musel snad reklamovat ne. Tak tuhletu vlastnost jsem netušil

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dotaz (pro letušky?)

Příspěvek od Fabo »

No, reklamovat, vis jak to casto byva... "is not a bug, is a feature"

Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Dotaz (pro letušky?)

Příspěvek od Ace2 »

:D

no ne vážně kde je tam problém? Zamrzne voda v trubkách? To tam zustane i když se vyprázdní systém po dobu kdy letadlo nelétá?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Dotaz (pro letušky?)

Příspěvek od Globik »

Je tedy možné, že spousta Amíků již dnes považuje pouhé umytí za nedostatečné a když nemají jiný dezinfekční prostředek, holt použijí vodku, zvlášť když je to z erárních zásob. Zvlášť u firmy, kde se v palubním rozhlase cesťákům natvrdo zdůrazňuje, že si po použití WC mají umýt ruce.

Co se týče ATR - to neteče v zimě voda ani na WC? A jak se splachuje a jak si cesťáci myjí ruce? Je tam jen dezinfekce?

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Dotaz (pro letušky?)

Příspěvek od jane »

Na ATR tece voda jen na zachode vseobecne, nema to vodovodni system zavedeny do galley. Horka voda se tam naklada ve varnicich a kdyz cestujici pijou moc caje a kafe, tak dojde (to se mi ale jeste nestalo). V zime netece voda na zachode z kohoutku, aby nezamrzly trubky, jinak zachod normalne splachuje, do nej se na zemi nalije ta modra tekutina a ta se tam toci porad dokola. K myti rukou cestaci pouzivaji osvezujici ubrousky. Kazdopadne vetsina lidi vydrzi na hodinovem letu na ten zachod nejit, i kdyz vyjimky se najdou :crazy:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Dotaz (pro letušky?)

Příspěvek od Globik »

jane píše:Na ATR tece voda jen na zachode vseobecne, nema to vodovodni system zavedeny do galley. Horka voda se tam naklada ve varnicich a kdyz cestujici pijou moc caje a kafe, tak dojde (to se mi ale jeste nestalo). V zime netece voda na zachode z kohoutku, aby nezamrzly trubky, jinak zachod normalne splachuje, do nej se na zemi nalije ta modra tekutina a ta se tam toci porad dokola. K myti rukou cestaci pouzivaji osvezujici ubrousky. Kazdopadne vetsina lidi vydrzi na hodinovem letu na ten zachod nejit, i kdyz vyjimky se najdou :crazy:

Tak to mě mrzí, že jsem to nevěděl před pár lety. Vyskakoval na mě údajný pilot ČSA, že požaduje bus s funkčním WC. Na moje argumenty, že přes zimu jsou WC mimo provoz, voda se vypouští, aby nezamrzla, se mě snažil přesvědčit, že letadlo a bus jedno jsou a že když to nezamrzne v letadle, nemůže ani v buse.

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Dotaz (pro letušky?)

Příspěvek od Zdenek »

Na nefunkční záchod je nejlepší mít celý let "fasten seat belts", ne ?

Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Dotaz (pro letušky?)

Příspěvek od Ace2 »

Jestli si myslíš, že to PAX respektují.... 8)


Odpovědět