Letuška u Emirates Airlines

Odpovědět
amperka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 20. 08. 2010, 13:19
Stav: Offline

Letuška u Emirates Airlines

Příspěvek od amperka »

Ahojky, v červnu jsem podstoupila výběrové řízení na pozici stewardky pro Emirates Airlines. Úspěšně jsem zvládla. Na konci listopadu mám odletět na 5ti týdenní školení do Dubaje, po jehož úspěšném vykonání (Píšou se tam testy.) budu oficiálně pracovat jako letuška pro tuhle společnost. Několikrát jsem si četla manuál, který mi poslali z Emirátů, ale nenašla jsem tam odpověď na to, jak často se budu moci vracet domů či zdali je možné si v Dubaji ubytovat na pár dní svého přítele. Ten by za mnou rád přijel. Jsem dost na vážkách, jestli risknout náš vztah a letět do Dubaje za prací nebo zůstat doma a nic neriskovat. Moc by mi pomohl někdo, kdo pro Emiráty pracoval nebo právě pracuje. Díííííky mooooc


Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Letuška u Emirates Airlines

Příspěvek od Ace2 »

Hmm nechci ti kazit radost, ale uvědomuješ si, že letíš do Dubaje ? DU-BA-JE ? To není Paříž, jako žena tam budeš zavřená ve zlaté kleci a jako žena tam nemůžeš téměř nic a rozhodně zapomeň na nějaký mimomanželský sex... je docela možné, že tvůj přítel nedostane ani vízum.

Dubaj má sice volnější režim o projí jiným městským státům v UAE, nicméně i oni mají náboženskou policii přítomnou v ulicích dohlížející zda jsou dodržovány zásady její kultury.

Jinak... chudák přítel. To jen tak na okraj.

Phil Keoghan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 11. 06. 2010, 23:43
Stav: Offline

Re: Letuška u Emirates Airlines

Příspěvek od Phil Keoghan »

Ace2: Nepřeháníš trochu nebo nepleteš si to se Saúdskou Arábií?

Minulej tejden jsem se odtamtud vrátil a nic takového se tam teda neděje. A ohledně toho víza taky naprosto bez problémů. Dokonce jsem měl na vízu špatně napsaný datum narození - ve SA, kde se vízum vyřízovalo, mi naprosto vážně říkali, že mě tam kvůli tomu zavřou a ať cestu naprosto bez rozmýšlení zruším a zinkasuju alespoň storno poplatky... a nakonec stačilo na letišti zacálovat 130 dirhámů a "přeji vám krásný pobyt"...

Já být na Tvém místě, tak do toho určitě jdu. :)

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Letuška u Emirates Airlines

Příspěvek od creyman »

Já bych do toho také šel, když je příležitost. Jinak za sex jsou opravdu postihy to má ACE2 pravdu, kamarádka mi říkala, že si to dva CC rozdali a někdo je prásknul a letěli... Problém je, že v práci na palubě při letu! Osobně jsem v Emirátech taky byl a zbytek odpovědi je přehnaný. Pokud si pamatuji, tak mají zaměstnanecké letenky za 10% ceny, navíc linka létá nově přímo z PRG a za 1000 - 1500, je to levnější než vizum.
Má teď přiletět do Čech, pokud chceš kontakt napiš mi soukromou zprávu, myslím, že ti ráda odpoví. Momentálně už dělá letušku ve vládní letce, ale u Emirates dělá její manžel :)

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Letuška u Emirates Airlines

Příspěvek od Zdenek »

rozhodnutí zda job nebo rodina za Tebe nikdo neudela a za sebe rikam, ze pujdes-li delat letusku k Emirates, vztah stejne casem skonci


Janur
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 153
Registrován: 15. 07. 2009, 13:45
Stav: Offline

Re: Letuška u Emirates Airlines

Příspěvek od Janur »

Zdenek píše:rozhodnutí zda job nebo rodina za Tebe nikdo neudela a za sebe rikam, ze pujdes-li delat letusku k Emirates, vztah stejne casem skonci


Nemusi bejt nutne pravda, znam jednu, ktery to vydrzelo a ted ma s tim stejnym chlapem dve deti. Jestli to chces delat, tak do toho bez.
Spis bych si zjistil, jestli ve smlouve nejsou nejaky penale a pokuty, pokud das vypoved treba za pul roku atd.

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letuška u Emirates Airlines

Příspěvek od Smurfx »

Ace2 píše:Hmm nechci ti kazit radost, ale uvědomuješ si, že letíš do Dubaje ? DU-BA-JE ? To není Paříž, jako žena tam budeš zavřená ve zlaté kleci a jako žena tam nemůžeš téměř nic a rozhodně zapomeň na nějaký mimomanželský sex... je docela možné, že tvůj přítel nedostane ani vízum.

Dubaj má sice volnější režim o projí jiným městským státům v UAE, nicméně i oni mají náboženskou policii přítomnou v ulicích dohlížející zda jsou dodržovány zásady její kultury.

Jinak... chudák přítel. To jen tak na okraj.


Nic proti, ale jsi asi trochu mimo. V Dubaji jsem byl, naposledy před dvěma měsíci a nic takového se tam neděje. Je to tam velmi tolerantní a na ulicích vidíš vše - od zahalených žen až po bělošky v minisukních a nikdy žádný problém nebyl a není, ani s vízem, ani s ničím podobným. V Abu Dhabi je to přísnější, ale Dubaj je hodně v pohodě.

Určitě do toho jdi!

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Letuška u Emirates Airlines

Příspěvek od MS743 »

Smurfx píše:
Ace2 píše:Hmm nechci ti kazit radost, ale uvědomuješ si, že letíš do Dubaje ? DU-BA-JE ? To není Paříž, jako žena tam budeš zavřená ve zlaté kleci a jako žena tam nemůžeš téměř nic a rozhodně zapomeň na nějaký mimomanželský sex... je docela možné, že tvůj přítel nedostane ani vízum.

Dubaj má sice volnější režim o projí jiným městským státům v UAE, nicméně i oni mají náboženskou policii přítomnou v ulicích dohlížející zda jsou dodržovány zásady její kultury.

Jinak... chudák přítel. To jen tak na okraj.


Nic proti, ale jsi asi trochu mimo. V Dubaji jsem byl, naposledy před dvěma měsíci a nic takového se tam neděje. Je to tam velmi tolerantní a na ulicích vidíš vše - od zahalených žen až po bělošky v minisukních a nikdy žádný problém nebyl a není, ani s vízem, ani s ničím podobným. V Abu Dhabi je to přísnější, ale Dubaj je hodně v pohodě.

Určitě do toho jdi!


Preji hodne stesti v Emirates... Jiste veci se ti v Emiratech bude libit a dalsi vubec ne... neco bude pohodove a dalsi te bude privadet k silenstvi...ale to i dome, ne? Ale zkusenost zit v zahranici... pocet cizincu v Dubaje a ve spolecnosti Emirates, cestovani i kosmopolitni zovot je zkusenost nad zlato... nic se k tomu nevyrovna...a NEJLEPSI skola zivota. nenech se odradit.... uplne se zmenis (ne ve zlem).. proste jen nepropadnout jistym negativnim jevum zivota "expata"..zustat jaka jsi...

zacatek se ti malilinko bude styskat ale pak to bude bezva

a sice v Arabii sex je tabu ale nechci zrusit Ace2 iluze ale s prominutim nejvetsi orgie jsou prave na tomto kontinente :oops: :shock: :lol: :lol: :lol: Vse stredni cestou... i obleceni v poho... Jo je to Arabska zeme ale Dubaj je jiny.. tak stred... Asi nestrkat nikomu jazyk do krku na ulici ci letat po meste v bikinach! nebo *%$#@! nekde na ulici nebo na namesti, ze? :) Je to jina kultura a clovek casem pozna co je opravdove a co je "jen" na oko... Jen davej pozor na chlapy :) trochu sexuani frustrace a jejich flirtovani je tak romanticke jako celni stret s vlakem :) :)

Amperka... Uzij si to moc moc a v pripade ze bys potrebovala nejaky kontakt tak muj kamarad... Tez Cecho Egyptan a je pilotem v EK jiz dlouho... je hodny clovek... jiste v pripade potreby da radu. Jak casto jsou volna apod. to Fakt nevim .

s Vizem bych nevidel problem.. kdyz mu das letenky "family and friends" tak s tim automaticky dostane Visa... prave to Emiraty zjednodusili pro CR

ppppp
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 08. 04. 2009, 09:41
Stav: Offline

Re: Letuška u Emirates Airlines

Příspěvek od ppppp »

Zdravím,
mohl by mi někdo, kdo zkoušel konkurz na CC u Emirates v ČR popsat, jak probíhá výběrové řízení u této společnosti ?? a také by mě zajímalo jestli celé výběrové řízení je pouze v anglickém jazyce. Děkuju :!:

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letuška u Emirates Airlines

Příspěvek od Yirina »

Je to samozřejmě celé v angličtině. Doporučuji Ti nastudovat tohle fórum, informace o tom, jak probíhá konkurs na letušku k EK je tam víc, než dokážeš za jeden večer přečíst:
http://www.cabincrew.com/ccnetwork/foru ... asp?FID=22

Hikooki
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 34
Registrován: 17. 05. 2007, 21:49
Stav: Offline

Re: Letuška u Emirates Airlines

Příspěvek od Hikooki »

Podobné mnohastránkové fórum je i na
http://www.pprune.org/cabin-crew-wannab ... i-100.html


Odpovědět