Práce letušky u Wizz Air spojené se studiem

Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Práce letušky u Wizz Air spojené se studiem

Příspěvek od Ace2 »

Tak jasně, nicméně cílem je najít takový hotel, kde je provoz v noci minimální. Pochopitelně když budeš na recepci v hotelu alá Hilton tak tam v noci bude provoz samozřejmě silný. Nicméně v menším hotelu bude v noci klid. Navíc děláš pravidelné směny. Jako letuška jednou poletíš ve 02 ráno, někdy v 06 ráno, pak 12 pak v 5 odpoledne a někdy v 9 večer, různě dlouhé služby, různě za sebou poskládané, totální chaos. V hotelu jedeš stabilně služby.

Tak jestli chceš si mermomocí vyzkoušet letušku tak ti v tom asi nikdo nezabrání. Já jen, že je to zbytečně složitá cesta a navíc se budeš muset učit různé příručky, pravidla a další dokumentace. Navíc před každým letem vedoucí kabiny zkouší letušky ze znalostí a dává jim vědomostní otázky z těch jejich různých věcí a i když práce letušky je dost primitivní, tak zapamatovat si všechny věci co jsem nahlížel mladý do papíru mi zase až tak jednoduchý nepřijde.

Minule mi dojatě líčila jak jí Polka koupala za to, že neznala frekvenci na které vysílá nouzová bóje. Ta frekvence se navíc nedá na té bóji nijak nastavit. To že to je 406.028 Mhz pro dálkové vyhledávání a 121.5 pro vyhledávání na krátké vzdálenosti vím sice já, protože mám pilotní licenci, nicméně netuším proč by to měla znát chudák letuška. Ta má vědět kde to v letadle najde a jak to obsluhovat. Ale k čemu jí bude že maják vysílá na uživatelsky nezměnitelné frekvenci 406.028 Mhz digitálním datalinkem na SAR-SAT mi zustává záhadou.

No a takových věcích mají několik set stránek. Takže jako brigáda mi to přijde značně a zbytečně namáhavé.


sky-d
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 28. 09. 2010, 16:29
Pohlaví: žena
Bydliště: Prague
Stav: Offline

Re: Práce letušky u Wizz Air spojené se studiem

Příspěvek od sky-d »

No to je pravda, že v hotelu je stabilně... jenom pro info táta nedělá v hotelu alá Hilton, je to menší hotýlek 4* v lázeňském městě, ale je už na úrovni, tak bys si prostě musela najít něco pod mojí úroveň :D Hej mazec, co si ty Polky o sobě myslí??? Že jsou mistři světa bo co? :lol: se nedivim, že po ní ještě nechtěla říct, z kolika šroubků a matic se letadlo skládá :D .

PDan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 603
Registrován: 27. 08. 2009, 22:59
Stav: Offline

Re: Práce letušky u Wizz Air spojené se studiem

Příspěvek od PDan »

sky-d píše:No to je pravda, že v hotelu je stabilně... jenom pro info táta nedělá v hotelu alá Hilton, je to menší hotýlek 4* v lázeňském městě, ale je už na úrovni, tak bys si prostě musela najít něco pod mojí úroveň :D Hej mazec, co si ty Polky o sobě myslí??? Že jsou mistři světa bo co? :lol: se nedivim, že po ní ještě nechtěla říct, z kolika šroubků a matic se letadlo skládá :D .

Ono to není zas až tak horký... ty posádky jsou tam uplně normální, celkové peníze adekvátní a nějakého vyhrožování vyhazovem když se nesplní prodeje se netřeba obávat, protože ty prodeje se plní běžně, dokonce ani české linky a cestující nejsou tak sociální jak by se zdálo. A rozhodně si při pohovorech šáhli rádi po exSkyEurope apod. crew a ne že by si tam brali schválně jen nezkušené. Jde o to, jak jednostraně ti chce někdo radit. Jen kombinace s tím studiem není opravdu ideální, ale jde o odolnost, někdo to zvládá a umí si to zařídit, pro někoho nepřekonatelný problém. Jestli chceš lítat a baví tě to, jdi do toho, jestli sháníš nějaké zaměstnaní, asi se jinde uplatníš lépe...

sky-d
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 28. 09. 2010, 16:29
Pohlaví: žena
Bydliště: Prague
Stav: Offline

Re: Práce letušky u Wizz Air spojené se studiem

Příspěvek od sky-d »

To PDan: Díky i za tvůj názor... taky si myslim, že s tím plněním těch prodejů to není tak horký.

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Práce letušky u Wizz Air spojené se studiem

Příspěvek od Zdenek »

Práce recepčního Ti přijde složitá a učíš se na VŠ ? Tady něco nehraje. Neříkám, že to je flákačka, ale že by klienti volali celou noc ...


Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Práce letušky u Wizz Air spojené se studiem

Příspěvek od Ace2 »

Nicméně, to že bude brzo, nejspíš na jaře nové výběrové řízení je celkem pravděpodobné, protože WizzAir v Praze celkem masově opouští dost letušek a je docela možné, že do Prahy přesunou personál z ostatních bází pro vykrytí letů a na novou sezonu budou potřebovat plné stavy.

Zásadně bych se držel strategie, tam kde lidí nadměrně odchází není dobré si žádat o práci. Navíc dělat letušku jako brigádu je podle mě blbost, zbytečně komplikované.
Naposledy upravil(a) Ace2 dne 14. 10. 2010, 14:30, celkem upraveno 1 x.

sky-d
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 28. 09. 2010, 16:29
Pohlaví: žena
Bydliště: Prague
Stav: Offline

Re: Práce letušky u Wizz Air spojené se studiem

Příspěvek od sky-d »

Zdenek píše:Práce recepčního Ti přijde složitá a učíš se na VŠ ? Tady něco nehraje. Neříkám, že to je flákačka, ale že by klienti volali celou noc ...


Asi jsem se špatně vyjádřila o tom, že práce na recepci je složitá. Prostě to asi není práce pro mě. A jinak tý práci a k těm telefonům. Můj táta dělá nočního recepčního už asi 8 let a já dělala celý prázdniny praxi na recepci ve stejným hotelu. Není hotel jako hotel to je jasný, ale prostě řídím se tím co mají v hotelu oni. Mají italský majitele, který jsou fakt drsný. Např. tam lidi dostali důtku za něco co udělali špatně i přesto, že v ten den co měli udělat něco špatně vůbec v práci nebyli.A k těm hostům- no přísahám volají celý večer a není vyjímkou, že volají až do 1-2 do rána (protože se přes den nemohli dovolat, nebo jim někdo přes den neodpověděl na mail). Fakt říkám, že se táta nezastaví celý večer i celou noc (hosti chodí a furt se na něco ptaj, pak se třídí horda papírů který jsou nutný k nočnímu auditu- to trvá cca. 1 hodinu, pak přijde noční audit, ten trvá cca 2 hodiny, pak jsou různý kasírky, různý společenský akce-ty trvají třebas až do rána). Někdy mi je ho líto, protože co tam má sám udělat, by měli správně dělat aspoň 2 lidi....ale bohužel, jedna mzda navíc by majitele asi zrujnovala :D

sunset
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 87
Registrován: 15. 06. 2009, 21:26
Stav: Offline

Re: Práce letušky u Wizz Air spojené se studiem

Příspěvek od sunset »

Tak trochu se mi zdá, že nevíš o čem práce letušky je. Podle toho, co píšeš se ale obávám, že to není práce pro tebe. Prostě nesplní tvá očekávání a naplní se tvé obavy :shock:

sky-d
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 28. 09. 2010, 16:29
Pohlaví: žena
Bydliště: Prague
Stav: Offline

Re: Práce letušky u Wizz Air spojené se studiem

Příspěvek od sky-d »

No uvidíme, v životě se má zkusit všechno, žijeme jen jednou. Prostě a jednoduše za zkoušku nic nedám...

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Práce letušky u Wizz Air spojené se studiem

Příspěvek od Fabo »

No tak jednoduse bych to nebral. Za optani nic nedas. Za skousku... abys toho nedala vic nez se ti ve finale bude libit.

sky-d
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 28. 09. 2010, 16:29
Pohlaví: žena
Bydliště: Prague
Stav: Offline

Re: Práce letušky u Wizz Air spojené se studiem

Příspěvek od sky-d »

Tak to určo, musim skompletovat všechny pro a proti. Pak ještě splašit nějaký podrobný informace a pak se rozhodnu... ale jinak fakt díky za vaše názory a postřehy, vážim si toho, že mi vůbec někdo odpověděl :)

Adelaide
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 14. 01. 2009, 22:59
Oblíbené typy letadel: B737NG
IL-62
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Práce letušky u Wizz Air spojené se studiem

Příspěvek od Adelaide »

Já bych to s tou recepcí tak nehrotila... hotelů jsem prošla dost a když člověk nevleze do pětisetpokojového gigantu, tak má v noci celkem klídek. Znám lidi, co si psali o nočních eseje a kde co a nebylo to v žádných zapadlých penzionech, ale ve 4* v centru Prahy. Někde jde i dneska zalézt a trochu se prospat. Dlouhodobě střídat denní a noční nejde, je z toho dost nepříjemně rozhozený biorytmus, ale jako brigádka při studiu je to myslím fajn.
Fyzicky je to určitě méně náročné než letuškování, přemýšlení to vyžaduje trochu víc, obzvlášť ve dne a v menším provozu, kde je těch povinností povícero a ne jenom tady máte klíče a snídaně je od 7:30, ale pokud člověk natrefí na normální kolegy, je to určitě daleko menší stres :-)

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Práce letušky u Wizz Air spojené se studiem

Příspěvek od j.ree »

Adelaide píše:Dlouhodobě střídat denní a noční nejde, je z toho dost nepříjemně rozhozený biorytmus

ale jde ...


Odpovědět