AeroJob

hoplit
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 42
Registrován: 08. 05. 2011, 15:00
Stav: Offline

AeroJob

Příspěvek od hoplit »

Dobrý den,
rád bych se dozvěděl více o tomto programu. Vyplatí se do toho investovat? Má s tím někdo nějaké zkušenosti? Je to na prd, nebo naopak náskok před ostatními, kteří se snaží najít práci v letectví.
Díky za odpovědi :-)


MarekT
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 98
Registrován: 13. 11. 2011, 09:45
Oblíbené typy letadel: B738, A380, A320, B744, A321
Pohlaví: muž
Bydliště: KLV
Stav: Offline

Re: AeroJob

Příspěvek od MarekT »

hoplit píše:Dobrý den,
rád bych se dozvěděl více o tomto programu. Vyplatí se do toho investovat? Má s tím někdo nějaké zkušenosti? Je to na prd, nebo naopak náskok před ostatními, kteří se snaží najít práci v letectví.
Díky za odpovědi :-)


Ahoj,

já bych teda do toho neinvestoval, řekl bych že je to k ničemu. Ale třeba Ti odpoví někdo zkušenější, kdo Ti řekně ať do toho investuješ. Já bych teda osobně neinvestoval. Toť vše. :)

Marek

hoplit
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 42
Registrován: 08. 05. 2011, 15:00
Stav: Offline

Re: AeroJob

Příspěvek od hoplit »

Dík :-)
Bylo by moc fajn, kdyby se tady objevil i někdo kdo s tím má osobní zkušenosti.
V FAir (blízce s nimi spolupracují) mi říkali, že teď udali asi 6 pilotů (absolventů AeroJobu) s 200 hodinami do Travelu. To zní skoro pohádkově.. Ale raději budu stát nohama na Zemi.

ivo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 41
Registrován: 18. 02. 2005, 10:33
Stav: Offline

Re: AeroJob

Příspěvek od ivo »

Pro prijeti kazdeho noveho pilota k TVS je v dnesni dobe nutne absolvovani vyberoveho rizeni u Aerojobu. Po uspesnem absolvovani ti uz bohuzel nikdo nezaruci, ze te k TVS skutecne prijmou. K TVS se loni na podzim dostalo nekolik CSA pilotu, kteri take museli do Aerojobu, ale maji naletano kolem 4000 hodin a pro TVS je to vyhodne protoze si z nich brzy udela nove kapitany, ktere zrovna potrebuje. Nekolik FOcek bez naletu se tam skutecne take dostalo, ale jsou to lide vesmes na doporuceni nebo primo z firmy. Takze pokud nemas nejakou paku v TVS, ktera te tam dokaze protlacit, je certifikat z Aerojobu k nicemu. Uz ho ma doma hodne lidi i nekolik let, zrovna tak jako 737 typovku a stejne se nikde neuplatni. Bohuzel pro piloty je to ted v CR nejhorsi doba od valky. Hodne absolventu CVUT je v dnesni dobe pomerne uspesnych pri vyberu k Ryanairu, kde jsou podminky mnohem transparentnejsi.

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: AeroJob

Příspěvek od Jeeloo »

Pokud se rozhodnes pro AeroJob, tak musis vedet nekolik dulezitych veci:

1) Nic nezarucuji, ale pomuzou. Takze to, ze tam vbse absolvujes z tebe neudela pilota Boeingu
2) Pomohou s uverem,ALE musis slozit 10% ze sveho. Takze pri hodnote vycviku 2M musis dotlacit svych 200K
3) Budou ti vnucovat ukrutne predrazenou typovku
4) Maji vlivne vztahy s TravelServicem, to je pravda.
5) Zaplatis jim prachy za Kompass prezkouseni a jakesi vstupni testy, ktere jsou ti u jakychkoliv aerolinii naprosto nanic, vetsina si dela vlastni vyberove rizeni.

Pamatuj si, ze s uverem od nich budes solit cca 15-18 000 mesicne po 10 let a nemus to byt zrovna leta v kokpitu. Je to samozrejme moznost, jak to cele udelat, ale bez dobre prace a slusneho zazemi to zkratka neutahnes.


hoplit
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 42
Registrován: 08. 05. 2011, 15:00
Stav: Offline

Re: AeroJob

Příspěvek od hoplit »

Cože? to stojí 15 000 - 18 000 měsíčně jenom "členství v nějaké blbé personální agentuře, která ti zadává osnovu jak co máš lítat? Nebo jak si to myslel? Takže to mám pochopit tak, že ve výsledku pomůžou, ale stojí to .... moc peněz?
Ale díky :)

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: AeroJob

Příspěvek od jane »

hoplit píše:Cože? to stojí 15 000 - 18 000 měsíčně jenom "členství v nějaké blbé personální agentuře, která ti zadává osnovu jak co máš lítat? Nebo jak si to myslel? Takže to mám pochopit tak, že ve výsledku pomůžou, ale stojí to .... moc peněz?
Ale díky :)


Stoji to moc penez, kdyz si pres ne zajistis uver.

Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: AeroJob

Příspěvek od Ace2 »

prostě měsíční splátka úvěru.

hoplit
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 42
Registrován: 08. 05. 2011, 15:00
Stav: Offline

Re: AeroJob

Příspěvek od hoplit »

A pokud bych celý výcvik utáhl ze své kapsy? A nemusel splácet žádný úvěr?

Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: AeroJob

Příspěvek od Ace2 »

tak to tě snad Aerojob nestojí v zásadě nic měsíčně. Pak platíš jen za jejich služby individuálně co si od nich objednáš.

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: AeroJob

Příspěvek od Jeeloo »

Nauce se poradne cist. Ano, tim jsem myslel splaceni uveru samozrejme.

Jeslti mas 2M pohromade a nemusis si brat uer, tak AeroJob vubec neres a udelej si vsechny licencce + typovku a teprve potom to ber jako dodatkovou sluzbu, ktera by mohla pomoci.

hoplit
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 42
Registrován: 08. 05. 2011, 15:00
Stav: Offline

Re: AeroJob

Příspěvek od hoplit »

Nevím jestli jsem to správně pochopil, ale když mi vysvětlovali principy a pravidla AeroJobu, tak se zmínili i o nějaké "letecké osnově" (jak nalétavat hodiny, v jakém pořadí dělat jednotlivé výcviky,..) Prý pokud někdo přijde "hotový" do AeroJobu, tak je na jeho deníku třeba vidět že si hodiny a výcvik létal někde jen podle toho, jak se mu zachtělo. Tudíž se AeroJob snaží předně udat absolventy jeho osnov (podle kterých má prý tento absolvent mnohem hodnotněji nalétány hodiny - letí na výlet k moři místo toho aby nalétával hodiny v aeroklubu taháním větroňů). Takže pokud mám 2M, tak je lepší si to potom létat v rámci AeroJobu a zaplatit jim pouze za poskytnutí nějakých jejich služeb, a později mít mnohem větší možnost na sehnání práce.

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: AeroJob

Příspěvek od Jeeloo »

Aha, tak to mas celkem zkreslenou predstavu.

Ja jsem si doted letal vzdy sam na sebe a mam za sebou vsechno. Vlekani, vysazovani, vyhlidkove lety, lety k mori, lety v zamori, lety na opravdu dlouhe Crosscountry...

Takze to co ti tam napovidali neni zadna "hodnotnejsi" osnova, jen proste chteji prachy, tak ti napovidaji cokoliv, aby jsi to letal u nich.

Pokud mas penize pohromade, tak je dobre vybrat si jednu skolu, ktera te dokaze naucit vse, abys to nemusel stridat potom. 0-ATPL(F). A neres AeroJob, jdi rovnou treba do F-Airu a proste si zaplat vycvik, nejjednodussi cesta.

commander304
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 28. 04. 2008, 21:21
Stav: Offline

Re: AeroJob

Příspěvek od commander304 »

jane píše:
hoplit píše:Cože? to stojí 15 000 - 18 000 měsíčně jenom "členství v nějaké blbé personální agentuře, která ti zadává osnovu jak co máš lítat? Nebo jak si to myslel? Takže to mám pochopit tak, že ve výsledku pomůžou, ale stojí to .... moc peněz?
Ale díky :)


Stoji to moc penez, kdyz si pres ne zajistis uver.


Já myslím, že každý úvěr něco stojí. Nevím proč zrovna ten "aerojobí" by měl stát moc peněz. Rozhodně nestojí víc, než když si to mega půjčíš na vlastní pěst.

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Re: AeroJob

Příspěvek od Jeeloo »

Jen doplnim pozadavky AeroJobu:

- 10% vlastnich zdroju
- Rucitel
- Zivotni pojisteni
- 5% zprostredkovatelska odmena


Takze co z toho plyne? Ze te oskubaji jako kure. Donuti te uzavrit jakesi podivne pojisteni, pokud nemas pro ne dost dobre a jeste jim odevzdas z kazdeho milionu co si pujcis, tak 5%, plus vlastni penize, ktere do toho musis vlozit...

Proklamovany vypocet:

10 let = 120 mesicu. Mesicni splatka dle prikladu: 16.653 Kc pri uveru 1.5 milionu korun.

Za 10 let splatis 1 998 360 Kc, to jest 25.5 % urok.

Splacet 16 000 mesicne, good luck. Jakmile dosahnes na dosti bonitni plat, aby jsi tohle utahl, tak dostanes uver u banky a za mnohem lepsich podminek, nez tihle vyderaci a Ceska Sporitelna :)


Odpovědět