Palubní průvodčí

BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od BB »

bedny píše:tak to je docela sila teda.... :evil: za moje dane, a tezce vydelane dukatky drzkujou!!!! no fuuuuj


Ono to začíná už v gate, kde by se snad byli schopni i poprat o upgrade a cítí se neuvěřitelně uraženi, když se dozvědí, že dnes poletí v economy.


J.Pau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 291
Registrován: 18. 10. 2004, 20:38
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od J.Pau »

Obzvlášť "oblíbení" jsou také Italští mladí. Rádi si s sebou berou záchrané vesty apod. Nepočítám skutečnost že taky umí dělat nepořádek.

FL330
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 19. 07. 2003, 14:39
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Příspěvek od FL330 »

Axe píše:Abych si rypnul do "honorace" pracujici za nase dane v Bruselu, tak tato klientela se napriklad neumi vybec chovat. Jakoby to byl pozadavek pro prijeti do Bruselu. Napriklad zdravi takto: " ... coze? Vy uz nemate cesky noviny. No to je teda BORDEL!"

To je klasika - vyslo hovn0 na stelaz a mysli si, ze je lekvar.

Nieco podobne zazivam, ked prichadzam do styku so sudruhmi (vlastne uz panmi, aj ked to tak nevyzera) riaditelmi a namestnikmi roznych statnych a polostatnych organizacii a firiem. Cest vynimkam, ale vacsinou su to uplne vypatlane nuly s vykuchanymi mozgami, ktore by v sukromnom sektore dostali do tyzdna padaka, to im vsak nebrani tvarit sa ako velki bossovia a spravat sa ako posledni sedlaci. S bruselskou honoraciou sa sice takmer nestretavam, ale vobec ma neprekvapuje, ze je to rovnako distinguovana chaska. Stotoznujem sa s nazorom, ze "vyberane" spravanie je zrejme hlavna poziadavka na tieto pozicie. :twisted:

Lakakomi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 16. 05. 2006, 20:10
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od Lakakomi »

A který cestující (teda typ cestujícícho) je nejlepší? :-)

Anabel Lee
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 212
Registrován: 29. 09. 2004, 15:03
Stav: Offline

Příspěvek od Anabel Lee »

Lakakomi píše:A který cestující (teda typ cestujícícho) je nejlepší? :-)


zkuseny zcestovaly a inteligentni clovek :)


Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

Existuje u let.personálu nějaké slangové "dělení/značení" cestujících? - např. koupáci, baťůžkáři, kravaťáci, notebookáři, pivaři...

Anabel Lee
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 212
Registrován: 29. 09. 2004, 15:03
Stav: Offline

Příspěvek od Anabel Lee »

Jafa píše:Existuje u let.personálu nějaké slangové "dělení/značení" cestujících? - např. koupáci, baťůžkáři, kravaťáci, notebookáři, pivaři...


u nas pozemskych krys jsou to koupaci, ti se jeste deli na bojkovice a zbytek, dale cestujici na pravidelnych linkach, tam se daji poznat batuzkari, byznysmeni, a neurcity zbytek. Jo a pak jeste Italove.

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

Anabel Lee píše:
Jafa píše:Existuje u let.personálu nějaké slangové "dělení/značení" cestujících? - např. koupáci, baťůžkáři, kravaťáci, notebookáři, pivaři...


u nas pozemskych krys jsou to koupaci, ti se jeste deli na bojkovice a zbytek, dale cestujici na pravidelnych linkach, tam se daji poznat batuzkari, byznysmeni, a neurcity zbytek. Jo a pak jeste Italove.


bojkovice=koupák, který se bojí ? :)

Jaké jsou typické způsoby chování, jednotlivých typů? :P

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Příspěvek od Pavel »

Jafa píše:
Anabel Lee píše:
Jafa píše:Existuje u let.personálu nějaké slangové "dělení/značení" cestujících? - např. koupáci, baťůžkáři, kravaťáci, notebookáři, pivaři...


u nas pozemskych krys jsou to koupaci, ti se jeste deli na bojkovice a zbytek, dale cestujici na pravidelnych linkach, tam se daji poznat batuzkari, byznysmeni, a neurcity zbytek. Jo a pak jeste Italove.


bojkovice=koupák, který se bojí ? :)

Jaké jsou typické způsoby chování, jednotlivých typů? :P


bojkovice- označení betonšlapek (tento název se po modernizaci letiště přestal používat,jelikož už nevodí cestující od gatu po ploše k letadlu) pro Burgas (BOJ) :wink: :D

Anabel Lee
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 212
Registrován: 29. 09. 2004, 15:03
Stav: Offline

Příspěvek od Anabel Lee »

Jafa píše:
Anabel Lee píše:
Jafa píše:Existuje u let.personálu nějaké slangové "dělení/značení" cestujících? - např. koupáci, baťůžkáři, kravaťáci, notebookáři, pivaři...


u nas pozemskych krys jsou to koupaci, ti se jeste deli na bojkovice a zbytek, dale cestujici na pravidelnych linkach, tam se daji poznat batuzkari, byznysmeni, a neurcity zbytek. Jo a pak jeste Italove.


bojkovice=koupák, který se bojí ? :)

Jaké jsou typické způsoby chování, jednotlivých typů? :P


to se neda moc popisovat, a uz vubec ne na foru, lepe je to zazit.. bez si nekdy stoupnout tam ,kde rozdavaji na bojkovice letenky, pripadne k checkinu a chvilku pozoruj, udelas si obrazek sam .]

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

Anabel Lee píše:
Jafa píše:
Anabel Lee píše:
Jafa píše:Existuje u let.personálu nějaké slangové "dělení/značení" cestujících? - např. koupáci, baťůžkáři, kravaťáci, notebookáři, pivaři...


u nas pozemskych krys jsou to koupaci, ti se jeste deli na bojkovice a zbytek, dale cestujici na pravidelnych linkach, tam se daji poznat batuzkari, byznysmeni, a neurcity zbytek. Jo a pak jeste Italove.


bojkovice=koupák, který se bojí ? :)

Jaké jsou typické způsoby chování, jednotlivých typů? :P


to se neda moc popisovat, a uz vubec ne na foru, lepe je to zazit.. bez si nekdy stoupnout tam ,kde rozdavaji na bojkovice letenky, pripadne k checkinu a chvilku pozoruj, udelas si obrazek sam .]


Právě, že jsem to mnohokrát pozoroval na různých letištích/státech a přišlo mi to dost zábavné, tak jsem se chtěl zase pobavit, jak to někdo popíše... :wink:

Catte
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 03. 10. 2006, 16:12
Stav: Offline

Příspěvek od Catte »

Ahojte, jsem tady nová, úplně nezkušená a bezradná :oops: Proto prosím o radu :) Moc bych se chtěla stát palubní průvodčí, mám státnici z Aj a studuju na fildě němčinu a za dva roky končím, tak už se začínám trošku porozhlížet po zaměstnání. Mohli byste mi prosím poradit, kam všude mám zaslat životopis, když se zajímám o práci palubní průvodčí? Určitě do ČSA a je ještě jiná možnost? Jen tak zběžně jsem pročetla vaše příspěvky a všimla jsem si, že někdo psal něco i o Fischerovi. Je možnost létat jenom z Brna, nebo se to dá nějak kombinovat s Prahou? A dostane se člověk bez kontaktů k takovýmu zaměstnání? Jak často ČSA shání někoho na tuhle pozici? Mám ještě spoustu dotazů, ale asi to rozložím do více zpráv :-)

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

Catte píše:Ahojte, jsem tady nová, úplně nezkušená a bezradná :oops: Proto prosím o radu :) Moc bych se chtěla stát palubní průvodčí, mám státnici z Aj a studuju na fildě němčinu a za dva roky končím, tak už se začínám trošku porozhlížet po zaměstnání. Mohli byste mi prosím poradit, kam všude mám zaslat životopis, když se zajímám o práci palubní průvodčí? Určitě do ČSA a je ještě jiná možnost? Jen tak zběžně jsem pročetla vaše příspěvky a všimla jsem si, že někdo psal něco i o Fischerovi. Je možnost létat jenom z Brna, nebo se to dá nějak kombinovat s Prahou? A dostane se člověk bez kontaktů k takovýmu zaměstnání? Jak často ČSA shání někoho na tuhle pozici? Mám ještě spoustu dotazů, ale asi to rozložím do více zpráv :-)


u ČSA to v nejbližší době na výberový řízení nevypadá. Travel service měli konkurz nedavno, ale teď mají SkyEurope nabídku na webu pro jejich základnu v Praze http://www2.skyeurope.com/EN/Default.as ... =89&job=55
Fischer air nám bohužel zkrachoval. Konkurzy se konají podle potřeb společnosti většinou aspoň jednou do roka. Díky aktuální situaci v ČSA se u nich možná nejbližšího konkurzu dočkáš právě za ty 2 roky, kdy už budeš "ready" :wink:

Catte
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 03. 10. 2006, 16:12
Stav: Offline

Příspěvek od Catte »

Dík za odpověď. Zkusím tam poslat životopis a budu vyčkávat, no, chtěla bych začít dřív než za dva roky. To už budu stará páka :-) bude mi za dva roky 25 a někde jsem slyšela, že upřednostňují lidi do 26, ale nevím, co je na tom pravdy.

missula8
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 05. 04. 2007, 17:56
Stav: Offline

Re: Palubní průvodčí

Příspěvek od missula8 »

Fly píše:Ahoj,
jasně šance tu je vždycky:)
Po maturitě to klidně můžeš zkusit u čsačka a,je zapotřebí znát výborně anglicky + druhý jazyk na celkem dobré úrovni, potom projít prohlídkou, poměrně "otravnym" pohovorem s psychologem, zapusobit na komisi a mas vyhrano :-) Pak te čeka zhruba 3 měsicni kurz (skola, testy, praxe atd...), slozis zaverecnou zkousku a letas. Takze za par let na palube nashle:))



To zní opravdu snadně :shock: vidim to tak,že budu muset změnit svoje sny :o ale néééé já se taky nevzdávám,takže za pár let,všichni lidi nashle na palubě :D


Odpovědět