Dispečer na věži

Odpovědět
Nerdy4
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 16. 11. 2014, 09:28
Stav: Offline

Dispečer na věži

Příspěvek od Nerdy4 »

Zdravím, mohli by ste mi prosím poradit na jakou školu mám jít abych se mohl stát dispečerem na letištní věži? Hledal jsem po netu, ale nic jsem nenašel.
Předem díky za odpověd. :)


Algy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 42
Registrován: 17. 06. 2010, 09:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Dispečer na věži

Příspěvek od Algy »

Na jakoukoli střední. Práce na věži nevyžaduje žádné specifické vzdělání. Musíš jen dokonale umět anglicky a úspěšně projít všemi testy při přijímacím řízení. K tomu potřebuješ mít vlastnosti, které se ve škole nenaučíš. Buďto je v sobě máš, nebo ne. ;-)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Dispečer na věži

Příspěvek od JackBrno »

Nerdy4:

Ideálně asi něco technického zaměření a aby tam byla matematika a angličtina. Ale jak píše kolega, žádné specifické vzdělání pro řízení letového provozu neexistuje, potřebuješ mimo jiné perfektní prostorovou představivost a paměť, což tě žádná škola nenaučí, s tím se musíš narodit. Můžeš mít 5 vysokých škol a přesto nesplňovat požadavky nebo naopak jen sotva prolézt maturitou a být dobrým řídícím. Takže s žádnou školou nebudeš mít nikdy záruku, že tě vezmou. Taky na řídícího jsou velké počty uchazečů a i když požadavky splníš, nemusíš se tam nikdy dostat. Proto počítej spíš s tím, že se tam nedostaneš a školu vybírej podle toho, co bys chtěl dělat, když se na řízení letového provozu nedostaneš.


Odpovědět