Je reálné najít teď práci v letecké dopravě ?

Odpovědět
Veronika95
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 23. 05. 2018, 21:05
Stav: Offline

Je reálné najít teď práci v letecké dopravě ?

Příspěvek od Veronika95 »

Ahoj všem,

nevíte náhodou někdo o nějaké práci v letecké dopravě na junior obchodní/administrativní/provozní pozici nebo tip, kde hledat ? Stále kontroluji jobs cz, ale vím, že některé práce se často obsadí „přes známé“, zejména i v tuto dobu. Přesto bych v oboru, který mě baví a který jsem vystudovala, chtěla zůstat a stále se učit novému. U Smartwings žádné veřejné nabídky aktuálně na stránkách nemají. (pozice "Asistentka oddělení palubních průvodčí" na mě sice na stránce vyjela, ale není aktuální)

Asi jsem ale naivní, a to poslední, koho hledají, je holka po VŠ


MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Hledám práci na HPP v letecké dopravě :)

Příspěvek od MEA »

Momentálne asi nadlho môžeš zabudnúť, že v klasickej leteckej spoločnosti túžia po novom zamestnancovi/ absolventovi. Jediná aká-taká šanca môže byť vo sfére biz-jetov a firiem, čo predávajú a ponúkajú takéto služby klientom. Takže tou stopou by som išiel a hľadal. Môžu teoreticky potrebovať niekoho na komunikáciu so zákazníkmi, alebo vnútrofiremného dispečera (nemá nič spoločné s dispečerom riadenia letovej prevádzky, píšem to sem len preto, že občas si niekto tieto dva nezlúčiteľné pojmy zamení). Prehľad v obore je asi dobré mať, ale to sa dá získať, veľmi dobrá znalosť jazykov a príjemné vystupovanie je samozrejmosťou. Čisto pre info, keď som sa posledne bavil s chlapíkom z letiska Nice, tam má klasická letecká doprava prepad stále o približne 90 percent, ale business súkromné lety len o necelých 20. Predpokladám že v našich krajinách je preto takéto lietanie momentálne iste viac v kurze. Alebo niečo s cargom ale netuším ako to v takých spoločnostiach funguje, ani či by to bolo zaujímavé...

Veronika95
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 23. 05. 2018, 21:05
Stav: Offline

Re: Je reálné najít teď práci v letecké dopravě ?

Příspěvek od Veronika95 »

Děkuji za komentář. Jinak studovala jsem obor Provoz a řízení letecké dopravy + předtím ještě cestovní ruch na Voš a chuť se v oboru dále rozvíjet mám také :angel: ,ale v této době asi bohužel.. Na soukromé letecké společnosti jsem se taky dívala a bez úspěchu, zkusím to ale dál a mrknu i na to cargo. Tak je mi smutno z toho, že nebudu nabírat praxi v oboru, který mě baví a musím jít jiným směrem. Neukončila jsem tedy studium v nejlepší době

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Je reálné najít teď práci v letecké dopravě ?

Příspěvek od MEA »

Veronika95 píše:
13. 09. 2020, 12:31
Děkuji za komentář. Jinak studovala jsem obor Provoz a řízení letecké dopravy + předtím ještě cestovní ruch na Voš a chuť se v oboru dále rozvíjet mám také :angel: ,ale v této době asi bohužel.. Na soukromé letecké společnosti jsem se taky dívala a bez úspěchu, zkusím to ale dál a mrknu i na to cargo. Tak je mi smutno z toho, že nebudu nabírat praxi v oboru, který mě baví a musím jít jiným směrem. Neukončila jsem tedy studium v nejlepší době
To je síce pravda, ale aspoň nemáš pár stotisícovú/ miliónovú sekeru trebárs za frozen ATPL a ak máš lietanie rada, tak si môžeš relatívne za pár šušňov urobiť v nejakom aeroklube plachtársky výcvik a lietať si časom parádne trate s minimom nákladov. A je tam k tomu všetkému spravidla dobre a veselo. Ja viem, že to nie je riadenie leteckej dopravy, ale nie je to o nič menej zaujímavé...


Odpovědět