Travel Servis / SmartWings - CABIN CREW

Odpovědět
Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Travel Servis / SmartWings - CABIN CREW

Příspěvek od Fabo »

Ja to pochopil tak, ze ma mit 5 let praxe, ale ted kdyz nad tim premejslim, tak mas asi pravdu ty.


PXS
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 12. 09. 2004, 16:22
Stav: Offline

Re: Travel Servis / SmartWings - CABIN CREW

Příspěvek od PXS »

Nemate uz nekdo nahodou vysledky testu ze 3/5? Myslite si,ze to budou vyhodnocovat az do pristiho patku nebo to bude i driv?:-)

EasyShare
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 40
Registrován: 04. 06. 2008, 22:33
Stav: Offline

Re: Travel Servis / SmartWings - CABIN CREW

Příspěvek od EasyShare »

Také zatím nic. Kurzy by ale měly být od poloviny května (cca 16.5.), takže pohovory by musely být příští týden. Myslím, že měli namysli tento pátek 6.5. Doufat tedy, že do večera od TVS přijde pozvánka.

PXS
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 12. 09. 2004, 16:22
Stav: Offline

Re: Travel Servis / SmartWings - CABIN CREW

Příspěvek od PXS »

Jiz pozvanky do druheho kola posilaji na zitra... Mate pls nekdo info jak pohovor probiha?Diky

EasyShare
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 40
Registrován: 04. 06. 2008, 22:33
Stav: Offline

Re: Travel Servis / SmartWings - CABIN CREW

Příspěvek od EasyShare »

Ty už máš pozvánku jo? Pohovor bude už zítra v sobotu ? To jsou teda vtipný :-D. Tedy jestli takhle den dopředu ohlašují kam člověk letí bez žádného měsíčního rozpisu, to je člověk pak jak otrok.


creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Travel Servis / SmartWings - CABIN CREW

Příspěvek od creyman »

Vypadá to jako křest ohněm, aby člověk věděl do čeho jde a pak zbytečně nereptal.
Kolik % personálu berou na jaře nově?

EasyShare
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 40
Registrován: 04. 06. 2008, 22:33
Stav: Offline

Re: Travel Servis / SmartWings - CABIN CREW

Příspěvek od EasyShare »

Jako cestující jsem měl s TVS cca 16 letů a vše mi přišlo ok, tedy celkově spokojenost. Jenže uvnitř už to ok není, přístup k zaměstnancům jako CC. Kdo by to bral jako práci, tak tam nemůže vydržet. Já osobně jako velký letecký nadšenec bych to nějak třeba i překousnul. Jen říkám, jak se věci mají. Mě trochu na výběrovém řízení zklamalo právě vystupování těch dvou organizátorů. Působili dost odměřeně a nevstřícně. Ať se propadnu, jestli se pletu. Toť můj osobní názor a dojem... :-)

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Travel Servis / SmartWings - CABIN CREW

Příspěvek od jane »

Navic je beznou praxi, ze na jare naberou lidi na leto a v rijnu jim zamavaji...

bukas
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 24. 11. 2010, 21:41
Stav: Offline

Re: Travel Servis / SmartWings - CABIN CREW

Příspěvek od bukas »

No a jak je to teda s tim výběrovym řízením??:) Vážně poslali dnes pozvánky na zítřejší druhé kolo?? Tomu se mi ani snad nechce věřit, že by si to mohli dovolit..

PXS
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 12. 09. 2004, 16:22
Stav: Offline

Re: Travel Servis / SmartWings - CABIN CREW

Příspěvek od PXS »

Je to tak, vcera opravdu prisla pozvanka na sobotu:-) Pls nemeta nekdo info jak probiha ten pohovor...? Diky

Sprclinka95
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 09. 03. 2011, 11:08
Stav: Offline

Re: Travel Servis / SmartWings - CABIN CREW

Příspěvek od Sprclinka95 »

Bohužel musím souhlasit s tím, co tady bylo řečeno. Jako cestující mám tuto společnost ráda, nemůžu si stěžovat. Ovšem pohled z druhé strany je trochu jiný. Účastnila jsem se výběrového řízení a jednoduše řečeno mě to zklamalo hned na začátku- přístup vedoucích osob, pozvánka na pohovor přišla den předem, po absolvování pohovoru bylo řečeno, že se do určitého termínu ozvou- ozvali se až cca po 5 dnech po termínu (už od začátku mi dávají najevo že pro ně nic nejsem?), dotaz kdy se plánuje zahájit kurz- stále nevěděli (když začnou nabírat lidi, tak by snad měli mít v plánu kdy kurz začne). Z mého pohledu se bohužel nejedná o seriozního zaměstnavatele.

A nabízeli práci na DPČ nebo na dobu určitou do konce října.

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Travel Servis / SmartWings - CABIN CREW

Příspěvek od Zdenek »

jen tiše doufám, že Tvuj mail není sprclinka95 zavináč seznam.cz

EasyShare
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 40
Registrován: 04. 06. 2008, 22:33
Stav: Offline

Re: Travel Servis / SmartWings - CABIN CREW

Příspěvek od EasyShare »

Já bych u nich CC zkusil i přes jejich nešvary, neberu to jako klasickou práci, ale jako povolání a hobby. Od doby, kdy jsem prvně nahlédl do cockpitu, jsem létání úplně propadl. Na LKPR jsem byl párkrát spotovat a třeba hodinu čučel u runwaye za plotem. Navíc myslím, že je fajn pracovat s lidmi v takovém množství, jako jsou cestující v letadle, člověk získá mnoho zkušeností. Podle mě je ale TVS jedno, jaký mají jeho budoucí zaměstnanci CC vztah k létání/povolání.

Vadí mi přístup typu, odpověď jen přijatým k pohovoru. Myslím, že je fér dozvědět se výsledky z testu AJ. Takhle mohou půlku formulářů vyhodit rovnou a zbytek opravit (jestli vůbec). Nelze zjistit, jestli to bylo na základě objektivního hodnocení testu (jak údajně říkali), nebo podle pro ně sympatické fotky a životopisu.

Nejsem na TVS naštvaný, jen mě mrzí jejich přístup, měl jsem o nich lepší mínění...

P.S. Co se týče 5 let údajné praxe. Určitě to bylo myšleno obecně , co se u nás odehrálo za posl. 5 let. Tedy někdo studium na VŠ/práce/brigáda apod...

Otázkou je, zkusit výběrové řízení zase příště a nevzdávat se, nebo se na TVS vykašlat?
Kamarád létá u ČSA a tam jsou poměry trochu jiné...
Kdybych věděl, že to má budoucnost, tak bych asi jako jeden z mála ukončil studium na VŠ a šel k TVS...

Elizabeth
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 08. 05. 2011, 11:58
Stav: Offline

Re: Travel Servis / SmartWings - CABIN CREW

Příspěvek od Elizabeth »

Hlavně neukončuj studium na VŠ jen kvůli TVS. To by byla největší chyba!
A TVS za to fakt nestojí. Kdyby se jednalo o nějakou prestižní leteckou společnost (Emirates apod, kde i plat a úroveň práce je o něčem jiným) tak možná.

cabindettent
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 08. 05. 2011, 17:30
Stav: Offline

Re: Travel Servis / SmartWings - CABIN CREW

Příspěvek od cabindettent »

Dovolil bych si pár postřehů z mé "létající" praxe u TVS, která trvala necelé dva roky.
Na úvod bych chtěl říct, že napatřím k těm zhrzeným a zdrceným osobám, které od TVS s nosanem nahoru utíkali, nebo se nepodívali ani na jeden pobyt a celé roky létali jen FCO a CDG :lol: .
Je fér také říct, že jsem Traveli vděčný za kurz a velké zkušenosti.
Na druhou stranu jde vážně o lehce lepší low-cost společnost, v lecčems srovnatelnou třeba s FR....

Výběrové řízení i za dob mého působení probíhalo stejně - tedy vedoucí inflightu a vedoucí CC se sešli a bedlivě nás střežili při vyplňování testu z Aj. Následoval pohovor, který byl ve většině případů jen formalita a následoval kurz, za který jsem musel ještě tenkrát plati....
Pamatuji si na památnou větu školitelů - "Pronajměte byt, prodejte auto a rozejděte se s přítelem/přítelkyní, na několik let je nebudete potřebovat" a měli pravdu. U TVS nemáte na osobní život téměř žádný čas. Buď jste pořád v luftu nejlépe na cestě z PRG/BRQ/OSR/PED do HRG/SSH/RMF a zpět, kdy následuje jeden den volna, kdy vyperete a vyžehlíte a pokračujete na dva týdny pobytu v LPA/WAW/BAH/BKK/BGW atd... po návratu dvakrát otočíte CDG nebo FCO pod hlavičkou SW na příšerných 735 a pokračujete někam za oceán...
Jasně - zní to skvěle, ale... i ten nejlepší chléb se jednou přejí a o to rychleji, pokud cítíte, že vy, jako lidi jste společnosti naprosto ukradeni....

Plánovaní za mého poletování v TVS bylo žalostné... plánek na 10-14 dní dopředu s tím, že se z cca 50% mění a to velmi znatelně - takže opět - osobní život na bodu mrazu. Plánování dovolené, výletů atd zejména v létě je nemožné. Pokud odmítnete letět linku mimo roster.... plánování se vám za to jisto jistě později "odvděčí"...

Peníze : Přes léto velmi dobré, ....(vykoupeno - žádným volnem)
Peníze : Přes zimu velmi špatné .... (pokud nejste vyvolení na pobyt, popř. vás nevykopli)...

Dnes , téměř rok lítám u VS (Virgin Atlantic), base v LHR.
Práce, pracovní podmínky, prostředí, kolegové, nálada a v neposlední řadě i cestující se nedají se společností TVS srovnat ani v nejmenším...

Proto radím : Tuto společnost určitě zkuste a po nabytí praxe uhánějte pryč - EK, BA, FlyDubai, VS, FlyBe....
a...rozhodně kvůli TVS nekončete se školou :crazy: :wtf: :crazy:


Odpovědět