Ze všeho nejvíc na světě si přeji být letuškou

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

ppl píše:Ja nekde kdyis v TV slysel, ze se kazdou podobnou operaci ztenci rohovka. Takze kdyz se kamaradovi opet zhorsi zrak a pujde na dalsi laser, muze se stat, ze se mu pak ztenci natolik, ze nebude schopna zaostrovat, jelikoz zaostrovani ma na svedomi cocka s rohovkou, ted jen nevim zda je to v pomeru 80ku20 ci 20ku80.

Já na té operaci byla a věř mi, že ti nikdy tu rohovku neztenčí natolik, aby ti to pak mohlo působit problémy. Odoperovali mi poměrně vysokou vadu, ale řekli mi také, že kdyby mi zůstala nějaká zbytková, tak mám smůlu a už mě nikdy nebudou moct operovat znova. Navíc se ti mění i povrch oka, takže se na tom nedají nosit ani kontaktní čočky.


ppl
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 640
Registrován: 25. 11. 2005, 17:59
Stav: Offline

Příspěvek od ppl »

Yankee Alpha píše:Já na té operaci byla a věř mi, že ti nikdy tu rohovku neztenčí natolik, aby ti to pak mohlo působit problémy. Odoperovali mi poměrně vysokou vadu, ale řekli mi také, že kdyby mi zůstala nějaká zbytková, tak mám smůlu a už mě nikdy nebudou moct operovat znova. Navíc se ti mění i povrch oka, takže se na tom nedají nosit ani kontaktní čočky.


No to je to, o cem mluvim, operaci laserem se ti tenci rohovka a tudiz pokud budes mit po case opet nejakou vadu, tak uz se toto nedoporucuje....

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Příspěvek od jane »

Tak to je docela blby, predstava, ze pujdu na operaci, pak se mi to vrati a nebudu ani moct nosit cocky.. Jinak kolegyne na to chtela jit, rekli ji, ze ma moc tenkou rohovku a ze to stejne doporucujou az po porodu, pri nem se to zase muze zhorsit.

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

jane píše:Tak to je docela blby, predstava, ze pujdu na operaci, pak se mi to vrati a nebudu ani moct nosit cocky..

To je sice blbá představa, ale furt lepší mít půl dioptrie než sedm :) Jinak oni tě operují až poté, co si ověří, že se ti vada už nezhoršuje. U mě to odložili o rok a půl, aby si to zkontrolovali.

ppl
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 640
Registrován: 25. 11. 2005, 17:59
Stav: Offline

Příspěvek od ppl »

Yankee Alpha píše:To je sice blbá představa, ale furt lepší mít půl dioptrie než sedm :) Jinak oni tě operují až poté, co si ověří, že se ti vada už nezhoršuje. U mě to odložili o rok a půl, aby si to zkontrolovali.


To musely byt muka vid? A jak dlouho po operaci jsi uz videla bez problemu? Kolik jsi mela pred tim dioptrii? Mela jsi tez astigmatismus?


Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

ppl píše:
To musely byt muka vid? A jak dlouho po operaci jsi uz videla bez problemu? Kolik jsi mela pred tim dioptrii? Mela jsi tez astigmatismus?

Po operaci jsem to musela zaspat, bylo to dost nepříjemný... druhej den ráno jenom otok a začervenání, po rozkapání antibiotickejma kapkama jsem už v pohodě viděla po poledni druhého dne :) Už si ani neumím představit, jaké to bylo předtím :) Původně jsem měla něco kolem pěti na jednom a přes sedm na druhém oku, vypadá to, že mi teď zůstalo asi čtvrt a čtvrt. Astigmatismus taky, ale jenom nějak lehce, mezi půlcylindrem a cylindrem na obou očích, teď tam už snad nemám nic. V březnu jdu na kontrolu po půl roce, tak potom budu vědět přesně, co mi zůstalo :)

ppl
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 640
Registrován: 25. 11. 2005, 17:59
Stav: Offline

Příspěvek od ppl »

Yankee Alpha píše:
ppl píše:
To musely byt muka vid? A jak dlouho po operaci jsi uz videla bez problemu? Kolik jsi mela pred tim dioptrii? Mela jsi tez astigmatismus?

Po operaci jsem to musela zaspat, bylo to dost nepříjemný... druhej den ráno jenom otok a začervenání, po rozkapání antibiotickejma kapkama jsem už v pohodě viděla po poledni druhého dne :) Už si ani neumím představit, jaké to bylo předtím :) Původně jsem měla něco kolem pěti na jednom a přes sedm na druhém oku, vypadá to, že mi teď zůstalo asi čtvrt a čtvrt. Astigmatismus taky, ale jenom nějak lehce, mezi půlcylindrem a cylindrem na obou očích, teď tam už snad nemám nic. V březnu jdu na kontrolu po půl roce, tak potom budu vědět přesně, co mi zůstalo :)

Tak dej oznam, zajima me to, jaka je uspesnost :)

colete
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 13. 02. 2007, 19:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

bryle

Příspěvek od colete »

mohu se zeptat? takže dioptrie-1 se nevylučuje s práci stewardky?

colete
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 13. 02. 2007, 19:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od colete »

píší výborný zdravotní stav, jako podmínka přijetí, což se vylučuje. nebo je to tak, že vezmou toho, kdo nenosí brýle..a vlastně tolik je zájemců a podle čeho vybírají..zvláštní..asi ty nejlepší z nejlepších ve všech kategoriích, vidte..

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: bryle

Příspěvek od dracoola »

colete píše:mohu se zeptat? takže dioptrie-1 se nevylučuje s práci stewardky?


Prosimte uplne v pohode! Projdi si tady ve foru nektery clanky. PP nepotrebujou takovy drsny medical check jako piloti,nebojte lidi! :)

dell
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1243
Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
Stav: Offline

Re: bryle

Příspěvek od dell »

dracoola píše:
colete píše:mohu se zeptat? takže dioptrie-1 se nevylučuje s práci stewardky?


Prosimte uplne v pohode! Projdi si tady ve foru nektery clanky. PP nepotrebujou takovy drsny medical check jako piloti,nebojte lidi! :)

stačej dvě nohy, dvě ruce, jeden pár očí a uší :D

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Příspěvek od Jeeloo »

Pul dioptrie neni absolutne problem. Pokud jsi schopna rozeznat skrze letadlo, ze na druhem konci na tebe nekdo mava a nevidet u toho jen rozmazlou skvrnu, tak jsi vpohode.
2. medical class je zivacka oproti 1., to mi ver. Ani psychotesty tam nejsou tak narocny a doktori stouraji opoznani mene. Bohuzel se moc nelisi v cene :/


Odpovědět