Konkurz na letušku

majka z gurunu
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 14. 02. 2008, 16:52
Stav: Offline

seagle air

Příspěvek od majka z gurunu »

a este som chcela doplnit spolocnost seagle air, ktora avizovala pohovory na palubnych sprievodcov v priebehu minuleho mesiaca na stranke profesie ... pohovory by mali prebiehat prave v tychto dnoch, zial, spominany inzerat z webu profesie som si neulozila a aj ked som sa snazila ho vypatrat dnes, zial, marne .... ani na ich stranke som ziadnu info o nabore PS nenasla .... ak vsak mate zaujem o pracu v tejto spolocnosti, skuste im zavolat, snad budu ochotni poskytnut relevantne info.

Drzim palce vsetkym wannabe a on-coming cabin crew!
:D


Xtine
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 27. 02. 2008, 18:38
Stav: Offline

Letuška Ryanair

Příspěvek od Xtine »

Tak jsem prosla pohoverem u Ryanair, chapu, ze tam asi neni o co stat, ale dalo by se tam zacit. Jen by me zajimalo, na kolik ma clovek sanci projit nebo zda ma s nimi nekdo zkusenosti, a jake, diky

svišt
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 25. 02. 2008, 20:35
Stav: Offline

letuška u Ryanair

Příspěvek od svišt »

Xtine: Ahojky, také s tebou souhlasím, že někde se začít musí. :lol: Já jdu na pohovor až za dva týdny a ráda bych se tě zeptala, jestli je to obtížné, na co se ptají při těch osobních interview. Už jsem prošvihla tolik příležitostí pracovat tady jako letuška a u TVS mě v posledním kole odmítly.....ráda bych někde začala a i když lidé Ryanair haní, hold když po něčem opravdu toužíš, tak se občas musíš kousnout :D

Xtine
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 27. 02. 2008, 18:38
Stav: Offline

svišt

Příspěvek od Xtine »

Ahoj, obtizne to vubec nebylo, zeptali se jen na par veci, nevim, zda se vsak otazky nelisi, ale neni to nic konkretniho :) Horsi byla prednaska, ktera tomu predchazela, protoze jsem rozumnela asi kazde pate slovo (Anglicane mluvi desne rychle a ne moc zretelne zrovna), takze jsem z toho 2x nadsena nebyla :D Jinak premyslim, zda mam platit reg. poplatek, hodne me na jedne strane odrazuje co vidim a slysim.. i z youtube.com :( Na druhe strane, nekde se zacit musi, kazdopadne to neni prace na cely zivot, clovek nema pro sebe moc casu... :?

svišt
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 25. 02. 2008, 20:35
Stav: Offline

ryanair

Příspěvek od svišt »

xtine
Hmm...tak na tu přednášku jsem také zvědavá..ono kdyby jen angličané, ale vzhledem k tomu, že se jedná o Irskou společnost, tak Irům nerozumín už vůbec :lol:
Ano, bohužel žádné skvělé recenze na Ryana neuslyšíš, už jsem jich četla tolik, že jsem si zclea jistá, že v leteckém průmyslu v Evropě se zřejmě jedná o nekorektního zaměstnavatele, který vytěžuje lidi na maximum. Hodně lidí se bouří, že jim jde hlavně o peníze a vezmou lidi, co jsou ochotni zaplatit. Zas na druhé straně u Travlu se také do nedávna platil kurz až od letoška ti ho snad zaplatí oni, jelikož jim lidé po kurzu odcházeli jinam, tak si to chtějí asi pojisti 8)
Já sosbně tuto práci chci dělat a toužím po tom a když mi nikdo jiný tu šanci nedá, tak hold chvíli budu dřít a pak se mužeš vrtnout jinam. Jediné co mi krapet vadí, že si myslím nemůžeš vybrat odkud chceš být bázovaná.


majka z gurunu
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 14. 02. 2008, 16:52
Stav: Offline

Re: svišt

Příspěvek od majka z gurunu »

Xtine píše:Ahoj, obtizne to vubec nebylo, zeptali se jen na par veci, nevim, zda se vsak otazky nelisi, ale neni to nic konkretniho :) Horsi byla prednaska, ktera tomu predchazela, protoze jsem rozumnela asi kazde pate slovo (Anglicane mluvi desne rychle a ne moc zretelne zrovna), takze jsem z toho 2x nadsena nebyla :D Jinak premyslim, zda mam platit reg. poplatek, hodne me na jedne strane odrazuje co vidim a slysim.. i z youtube.com :( Na druhe strane, nekde se zacit musi, kazdopadne to neni prace na cely zivot, clovek nema pro sebe moc casu... :?


Baby, ja len tolko, ze lietala som rok pre ryanair a aj ked chapem, ako velmi tuzite po tejto praci, tuto spolocnost jednoznacne nedoporucujem.
nechcem zase opakovat, co uz popisane bolo, ide o to, ze za kurz si musis platit, ak nemas peniaze cash, tak ti personalna agentura, ktora ta najima "ochotne" sprostredkuje pozicku v irskej banke, takze ak uspesne spravis vsetky testy, zavazujes sa ryanu lietat s nimi min. 1 rok, pocas ktoreho ti strhavaju z platu spominanu pozicku (samozrejme aj s urokom).

Dalsia vec je, ze ryan sa sice rozrasta a stale otvara nove bases i routes, ale momentalne bezi tolko kurzov (po naboroch najma v krajinach vychodnej europy), ze novoprijati cabin crew v dubline !!! zarabaju cca 700 - 800 eur (co je mimochodom dost drahe mesto a ratajme aj fakt, ze na zaciatku ste na tzv. emergency tax - to znamena, ze ak ste nikdy predtym nepracovali v irsku, zo zaciatku sa vam z hrubeho prijmu strhava cca 40%. o tie peniaze v konecnom dosledku nepridete,po urcitom casovom obdobi vam ich danovy urad vrati). Ale vyzit tam zo zaciatku zo spominanych 800 eur, to budete mat velmi tazke ..... :(

podla mojich inforamcii tomu nie je inak ani v ostatnych bases ryanairu, zo zvycajne 6 pracovnych dni maju cabin crew rosterovanych 3 a zvysok su na standby. novi ludia vlasntne "preberaju" lety tym, ktori su v spolocnosti uz dlhsie ... pretoze kazdy novy si musi odlietat 100 hodin, aby bol brany ako kvazi kvalifikovany ...

Takze, ako chcete, len aby ste neboli potom sklamane tak, ako vacsina ludi. Nehovorim, ze neexistuje urcite percento ludi, ktore je v ryanairi spokojne, to percento je vsak daleko mensie ako drviva vacsina cabin crew nadavajucich uz po prvych cca 2-3 mesiacoch.

Ja by som radsej skusila na vasom mieste skyeurope, prip. inu nizkonakladovku ... SE je podla mna na lepsej urovni ako RA. Vychadzam uz len z faktu, ked porovnam pohovor pre SE a pre RA. U SE si davaju dost zalezat, kdezto do RA zoberu kazdeho, kto vie aspon trocha po anglicky a hlavne !!!!! im zaplati sprostredkovatelsky + je ochotny zaplatit za kurz.
Cize cela tato firemne politika RA je len o peniazoch, nie o nejakej urovni aerolinii a o bezpecnosti na palube uz ani nehovorim ....

Nech sa vsak rozhodnete akokolvek, kazdopadne Vam drzim palce!!!

papa

svišt
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 25. 02. 2008, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od svišt »

majka z gurunu

noo....tak ted jsi mi opravdu vyrazila dech. Špatné recenze jsem slyšela a četla mnohokrát, ale nepotkala jsem nikoho, kdo by zde opravdu pracoval.
Začínáš mne opravdu přivádět na myšlenku, zda to má význam :?
Letuška je můj sen...ale z tebe hovoří přesvědčení, že to byl i tvůj sen a oni ti ho dosti znechutili.
Mám jen strach, že tolik kolik mi je, mi nebude věčně, letušku ve 40 asi dělat nemůžu a všechny vběrový řízení ted proběhly, zas pěknou chvíli potrvá, než nějaké přijde....a to, že přijde neznamená, že tam uspěju a co potom?
I když jak tak čtu tvůj příspěvek...k Ryanovi asi můžeš vždy že? :?

majka z gurunu
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 14. 02. 2008, 16:52
Stav: Offline

Příspěvek od majka z gurunu »

ahoj!

tak ma teda mrzi, ze som ti privodila mierne depresivnu naladu.
a ktore spolocnosti si uz skusala?
inak presne tak, ako hovoris, k ryanairu mozes vzdy. poznam dokonca i pripady, kedy cabin crew dali vypoved u ryanair kvoli inej leteckej spolocnosti a ked sa po case chceli vratit naspat (z mojho pohladu z nepochopitelneho dovodu :) ), tak ich ryan zobral naspat.

ono zalezi aj na ktoru base sa dostanes, kolektiv je mlady, vacsinou v pohode ludia z roznych krajin europy, s ktorymi travis cely svoj pracovny a potom aj sukromny cas, pretoze sa vytvori uricte "ghetto" ludi, ktorych spaja jedno - to, ze vsetci su cabin crew a musia tahat za jeden koniec, pretoze si uvedomuju, pre aku "firmu" pracuju. na tie casy spominam s usmevom na tavri - myslim tie akcie s ryanair crew v ramci volneho casu. ono po urcitom obdobi sa prichytis pri tom, ze vlastne zostavas v ryan pracovat i nadalej uz len kvoli kolektivu.

tak neviem ako by som ti poradila .... akymi jazykmi vlastne hovoris?

svišt
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 25. 02. 2008, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od svišt »

majka z gurunu

Já jsem netušila, že Ryan ti tvoji destinasi odkud budeš based vybírá. Chtěla jsem do Anglie či Irska, nejen proto, že zde mám přátele a mám u koho být, nebo mi může někdo pomoci si sehnat ubytko atd., ale hlavně jsem chtěla hodně vylepšit angličtinu. Ačkoliv nemyslím, že jsem v ní hrozná (učím se ji již přes 10 let) ...není to ono.
Myslela jsem, že Ryanair by mi mohl poskytnout obojí. Práci v Anglii a hlavně pozici cabin crew...ted se ale desím toho, že můžeš klidně dostat Stockholm :shock:

majka z gurunu
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 14. 02. 2008, 16:52
Stav: Offline

Příspěvek od majka z gurunu »

svišt píše:majka z gurunu

Já jsem netušila, že Ryan ti tvoji destinasi odkud budeš based vybírá. Chtěla jsem do Anglie či Irska, nejen proto, že zde mám přátele a mám u koho být, nebo mi může někdo pomoci si sehnat ubytko atd., ale hlavně jsem chtěla hodně vylepšit angličtinu. Ačkoliv nemyslím, že jsem v ní hrozná (učím se ji již přes 10 let) ...není to ono.
Myslela jsem, že Ryanair by mi mohl poskytnout obojí. Práci v Anglii a hlavně pozici cabin crew...ted se ale desím toho, že můžeš klidně dostat Stockholm :shock:


to je sice pravda, ale zase anglictinu vyuzivas na vsetkych zakladniach, ktore ryan ma, vzhladom na to, ze tam pracuju rozne narodnosti a prave anglictina je pre nich dorozumievacim jazykom No.1.

je fakt, ze zakladnu si nevyberas na zaciatku, ale je ti pridelena podla toho, kde ta potrebuju. po urcitom case sa vsak da poziadat o tzv. transfer do krajiny, ktora je pre teba zaujimavejsia. sanca ziskat takyto transfer je zalozena na tvojich doterajsich vykonoch, a takisto je vacsia sanca ziskat transfer do novootvaranych zakladni, o com ta ryanair priebezne informuje. osobne myslim, ze teraz budu potrebovat ludi do edinburghu /skotsko/ a reusu /spanielsko/. a do dublinu potrebuju ludi takmer vzdy, nakolko je tam obrovska rotacia a fluktuacia cabin crew.

ale o tom, ktore zakladne obsadzuju by vas mali informovat uz v priebehu kurzu, ibaze pri raynairi nikdy nevies ....

Xtine
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 27. 02. 2008, 18:38
Stav: Offline

RA

Příspěvek od Xtine »

Ahoj, jeste bych chtela podotknout, ze jsem taky predpokladala zlepseni AJ v teto firme, ale pote, co mi doslo od RA k predpriprave na kurz a v podstate nemoznost si vybrat termin kurzu, abych se mohla dukladne pripravit, me hodne brzdi a mam pocit, ze to vazne smysl nema :( Samozrejme vidim - jde jim jen o penize, jinak by RA nenabiral lidi - co vim asi od r. 2003 pry kazdy mesic, jelikoz se tim zivi...znam i takovou relaitku M+M reality, ta dela uplne to stejne :x
Naposledy upravil(a) Xtine dne 20. 05. 2008, 19:47, celkem upraveno 1 x.

Xtine
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 27. 02. 2008, 18:38
Stav: Offline

RA...

Příspěvek od Xtine »

...
Naposledy upravil(a) Xtine dne 20. 05. 2008, 19:46, celkem upraveno 1 x.

Xtine
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 27. 02. 2008, 18:38
Stav: Offline

Ryanair..

Příspěvek od Xtine »

...
Naposledy upravil(a) Xtine dne 20. 05. 2008, 19:46, celkem upraveno 1 x.

svišt
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 25. 02. 2008, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od svišt »

xtine
....hehe....hmm tak to nevím jak bych dala. 200 stránek odborné angličtiny a terminologie :shock: ..to je lahůdka.

No já tu rozvýjím teorie a ještě jsem ani nebyla na pohovoru...taky mě nemusí ani chtít a nemusím nic řešit. Jinak můžu se tě zeptat, kdepak ten kurz budeš absolvovat?

majka z gurunu
moc děkuju za užitečné informace..hodně jsi mi pomohla. Konečně jsem slyšela něco kloudného od člověka, který s tím má osobní zkušenosti :D

Xtine
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 27. 02. 2008, 18:38
Stav: Offline

RA

Příspěvek od Xtine »

majka z gurunu

Ahoj, chtela jsem se zeptat, jak dlouho jsi u RA vydrzela a zda byl ten kurz se skolenim tezky, je lehke projit temi zkouskami? Ja si tak perfektne AJ neumim
Dekuji predem :(


Odpovědět