Letenkáři

Andre
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 31. 07. 2009, 09:35
Stav: Offline

Letenkáři

Příspěvek od Andre »

poradí mi někdo jak a kde sehnat místo letenkáře???????


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letenkáři

Příspěvek od Fabo »

Povedzte mi, Kefalín, čo vy si predstavujete pod takým pojmom "letenkář"?

letuska
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 07. 11. 2005, 14:45
Stav: Offline

Re: Letenkáři

Příspěvek od letuska »

ahoj, poslala jsem ti sz ... tak se mrkni :wink:

vanile
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 01. 08. 2009, 22:38
Stav: Offline

Re: Letenkáři

Příspěvek od vanile »

Co znamená "letenkář?

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letenkáři

Příspěvek od stevard »

vznešeně ticketing agent- ten co prodává letenky :))


axen
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 112
Registrován: 06. 02. 2005, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Letenkáři

Příspěvek od axen »

V teto souvislosti bych se zde pritomnych rad zeptal, zda ma smysl (a je-li vubec mozne) udelat si na vlastni naklady zakladni (posleze i ticketing) kurz k Amadeu a pak se uchazet o toto zamestnani. Predpokladam, ze v soucasne dobe je letenkaru dost a cestovky (agentury) budou mit spise zajem o vyskoleneho pracovnika nez o novacka, ktereho by na kurz museli vyslat.

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letenkáři

Příspěvek od stevard »

axen píše:V teto souvislosti bych se zde pritomnych rad zeptal, zda ma smysl (a je-li vubec mozne) udelat si na vlastni naklady zakladni (posleze i ticketing) kurz k Amadeu a pak se uchazet o toto zamestnani. Predpokladam, ze v soucasne dobe je letenkaru dost a cestovky (agentury) budou mit spise zajem o vyskoleneho pracovnika nez o novacka, ktereho by na kurz museli vyslat.


koukni na tohle http://www.amadeus-nmc.cz/cs/site/homepage.htm Není tam cenník, ale co jsem slyšel, tak to není levná záležitost. Přesnou cenu si už nepamatuju. Určitě je výhoda to umět, ale téměř každá společnost má Amádea upravenýho pro svoje potřeby, spoustu vstupů vůbec nevyužívá, nebo má svoje modifikace. Takže školení musí pak stejně poskytnout svoje.

letuska
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 07. 11. 2005, 14:45
Stav: Offline

Re: Letenkáři

Příspěvek od letuska »

presne tak. skoleni basic stoji neco ke 30000,-kc, coz je dost. navic bez nasledneho procvicovani je temer k nicemu, neni to zpocatku jednoduche. spousta spolecnosti pouziva i jine systemy, nektere aerolinky maji sve vlastni programy, asi je lepsi, pockat si a az nasledne resit. myslim si ze misto sezenes, letenkaru je stale malo, i ted. minimalne u student agency te zamestnaji urcite, ale tam tusim podepisujes zavazek, nevim na jak dlouho, jinak si skoleni musis doplatit, v pripade nedodrzeni.

axen
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 112
Registrován: 06. 02. 2005, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Letenkáři

Příspěvek od axen »

Diky za odpovedi. Co jsem tak prochazel nabidky prace na netu, je pro tuto pozici vyzadovana znalost Amadea/Galilea (i u SA), proto ta moje otazka.
Budu v hledani pokracovat :)

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letenkáři

Příspěvek od stevard »

u SA se dela jenom v Amadeu a potom tam maj Low-costovy agenty, ktery delaj rezervace primo na webu jednotlivejch spolecnosti

letuska
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 07. 11. 2005, 14:45
Stav: Offline

Re: Letenkáři

Příspěvek od letuska »

to je divne,ja byla na kurzu [ i kdyz uz je to delsi dobu] prave i s lidma ze SA, z nichz nikdo amadea nemel,ani zakladniho. mozna zmenili podminky

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letenkáři

Příspěvek od stevard »

davaj jim skoleni primo od Amadea. Navic v nem delaj i auta a mozna i hotely.

Věrka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 21. 06. 2009, 13:27
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Letenkáři

Příspěvek od Věrka »

Co se týče Amadea nebo Galilea, tak znalost systému je určitě výhodou - rozuměj praxe výhodou. Jít sám na kurz je nesmysl - na kurzu tě naučí kódy a spoustu nesmyslů, který odbouráš v praxi. Pokud jsi nováček, je lepší nechat se na kurz poslat od zaměstnavatele a třeba se mu i na 2roky upsat (přinejhorším mu zaplatíš poměrnu část výdajů na školení). Po kurzu totiž potřebuješ jít hned do provozu, ideálně k ruce dostat zkušenýho kolegu a dělat rezervace. Po nějaké době tě pak ještě čeká kurz Ticketing, abys mohl vystavovat letenky.

Jestli chceš nějakou výhodu oproti ostatním uchazečům o práci v CK nebo v letecké společnosti, tak si zaplať v ČSA traning centre kurz IATA - to je obečnější, zvládne to kde kdo, naučí tě ručně počítat tarify, má to mezinárodní platnost a pro práci v IATA CK je to velkou výhodou. Ono stačí už jen při pohovoru říct, že si děláš IATA kurz a hned jsi oproti jiným uchazečům zajímavější.

Odkaz máš tady http://www.czechairlines.com/cs/stredis ... dation.htm

VladTepes
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 22. 01. 2010, 14:52
Oblíbené typy letadel: hawker hurricane, hawker tempest,
heinkel he 111
Stav: Offline

Re: Letenkáři

Příspěvek od VladTepes »

Letenkáře hledají prakticky pořád u :
Student Agency http://www.studentagency.cz/kariera/pracovni-pozice/
Asiana (www.letuska.cz,www.superletuska.cz) http://www.asiana.cz/kariera.php


Pokud jde o Student Agency tak vím od lidí, kteří tam pracovali, že cca před 3-5 lety to bylo ještě v pohodě, ale pak začal pan Jančura šetřit (asi na vláčky) a pracovní podmínky se rapidně zhoršily. Před cca půl rokem odešlo téměř naráz cca 15 "starých" letenkářů, poté následovali další. V současné době má SA nedostatek letenkářů a ti co tam jsou pracují od rána do večera a absolutně nestíhají. Za vše hovoří, že poptávají letenkáře téměr neustále, čili to asi hovoří o tom, že pracova u nich asi nebude to nejlepší...

Pokud jde o Asianu, tak s těmi mám osobní zkušenost. Od jiného zaměstnavatele mě nalákal jejich obchodní ředitel sladkými slovy o tom, jak se u nich vydělávají pěkné peníze, jak je tam nulová fluktuace... atd.
Nakonec to znamenalo, že nulová fluktuace = 6 výpovědí za rok v kanceláři kde plný stav je 3-4 osoby. Místo na pozici, kterou mi slibovali (tj. dělat letenky) mě strčili ke vchodu do kanceláře, kde jsem musel dělat hlavně pojištění, autobusové jízdenky, a další věci, které nebyly v odměnovém systému nijak honorovány - tj. ve finále jsem dostal pouze zákl. plat a něco málo za letenky a pojištění. Více jsem mohl vydělal pouze v měsíci, kdy jsem zastupoval kolegyně, které byly na dovolené - avšak tuto mzdu jsem nakonec stejně nedostal, protože jsem mezitím dal výpověď a pan obchodní ředitel mi už tyto prémie odmítl vyplatit s tím, že mě vlastně jenom zaučovali (což nebyla pravda, protože jsem se žádného školení nezúčastnil a od prvního dne jsem normálně pracoval v kanceláři).
Navíc mě dost zarazil přístup zaměstnavatele k zaměstnancům. Pokud udělal zákazník chybu a hodně si stěžoval, pan obchodní ředitel mu schválil nějakou tu slevu a svedl to na chybu zaměstnance, ktrého pak nechal zaplatit ten rozdíl (tohle se naštěstí nestalo mě).
Pokud Vás už poslali na fam trip, tak jste si museli uhradit to, co neplatil poskytovatel fam tripu (např. letištní taxy atd.) a navíc jste si na to museli vybrat vlastní dovolenou (to pak člověka naštve, když zjistí, že je na famtripu jedinej, kdo musí něco platit a ještě si k tomu musí vybírat dovolenou)- a prý dokonce bylo potřeba si vzít vlastní dovolenou i na společenské akce Asiany - jako např. vánoční večírek, ale toho jsem se naštěstí v Asianě "nedožil".
Jinak samozřejmě žádné zaměstnanecké výhody - žádné stravenky, penzijko nebo vzdělávání zaměstnanců.
Takže ačkoliv Asiana také pořád letenkáře hledá, rozhodně je jako zaměstnavatele nedoporučuji.

defou
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 25. 10. 2010, 14:54
Stav: Offline

Re: Letenkáři

Příspěvek od defou »

Kurz Amadea nestojí desítky tisíc, jak tady někdo vtipně konstatoval. Absolovoval jsem ho teď v listopadu a stojí 5500kč. 30tisíc stojí ten níže zmiňovaný IATA kurz


Odpovědět