Letenkáři

VladTepes
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 22. 01. 2010, 14:52
Oblíbené typy letadel: hawker hurricane, hawker tempest,
heinkel he 111
Stav: Offline

Re: Letenkáři

Příspěvek od VladTepes »

defou píše:Kurz Amadea nestojí desítky tisíc, jak tady někdo vtipně konstatoval. Absolovoval jsem ho teď v listopadu a stojí 5500kč. 30tisíc stojí ten níže zmiňovaný IATA kurz


Jo jo, to dělají zaměstnavatelé, jako Student Agency, Čedok atd. - nově nabíraným letenkářům tvrdí, že kurz stojí 20-30 000 a sepíší s nimi smlouvu, že jim takovouto částku budou muset uhradit, pokud odejdou dříve než do 2 let.
Když jsem já byl před cca 4 lety na tomto kurzu,tak mi Čedok tvrdil, že stojí 25000, ovšem od lidí z ČSA na stejném kurzu jsem se dozvěděl, že je to asi 8000.


maxprg
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 12. 10. 2011, 10:14
Stav: Offline

Re: Letenkáři

Příspěvek od maxprg »

Skoleni neni tak extremne drahe, je kazdopadne idealni ihned po skoleni vlitnout na praxi. Velci prodejci letenek si zamestnance zaskoli. Kazdopadne dnesni prace letenkare a totez pred xy lety je diametralni rozdil. Narocnost stoupa..

Worm
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 12. 10. 2011, 14:04
Stav: Offline

Re: Letenkáři

Příspěvek od Worm »

Ahoj,
nevíte někdo o volném místě letenkáře na severní Moravě mimo Student Agency ? Amadeus nebo Galileo, praxe s letenkami 3 roky.
Díky

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Letenkáři

Příspěvek od prodejce »

Worm píše:mimo Student Agency ?


:D

pavlinovka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 56
Registrován: 19. 02. 2006, 17:48
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Letenkáři

Příspěvek od pavlinovka »

Ještě tady pořád někdo shání práci letenkáře? Věděla bych. :)


vacica
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 07. 11. 2011, 09:49
Stav: Offline

Re: Letenkáři

Příspěvek od vacica »

Ahoj,
zajímám se o letectví a všechno, co s tím souvisí a strašně by mne lákala práce letenkáře. Mám nějaké základní znalosti práce v rezervačním systému Amadeus a hlavně velké zaujetí pro tuto profesi. Nevěděl by tu náhodou někdo o nějakém volném místě?
Díky

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Letenkáři

Příspěvek od romul »

vacica píše:Ahoj,
zajímám se o letectví a všechno, co s tím souvisí a strašně by mne lákala práce letenkáře. Mám nějaké základní znalosti práce v rezervačním systému Amadeus a hlavně velké zaujetí pro tuto profesi. Nevěděl by tu náhodou někdo o nějakém volném místě?
Díky


Tak např. 3. nejobdivovanější firma v ČR furt někoho hledá, nicméně záleží jaké máš očekávání. Nejhorší zklamání nastává pokud je nereálné očekávání konfrontováno s neradostnou realitou. Možná je dobré nejdříve vznést dotaz u strýčka Googla, který prozradí třebas tohle, cituji:

Ahoj všem, rozhodla jsem se udělat dobrý skutek a varovat co nejvíce lidí před prací u této firmy :) Pracovala jsem u Student Agency jako prodejce letenek a můžu říct, že práci zde bych nedoporučila snad ani největšímu nepříteli…Nes­kutečné nároky na výkon za ideálně minimální plat. Kolikrát mi přišlo jako by snad hlavním marketingovým cílem firmy bylo „házet nám klacky pod nohy“ abychom nesplnili limity a nemuseli nám proplatit provize. Ačkoliv mě práce opravdu bavila, dokázali mi to překvapivě rychle znechutit. Zřejmě mají velmi kvalitně propracovaný demotivační systém. Pracuješ za dva až tři lidi (samozřejmě za jeden plat) a stejně je to pořád málo. Nikdy jsem nevěřila že dokážu zvládat tolik práce, jela jsem na 150% a ani to nestačilo. Pravidelně jsem odcházela nepravidelně.. člověk vlastně nikdy nevěděl v kolik přijde domů a kolik si za to odnese peněz. Byla jsem absolutně vyždímaná a vystresovaná…nejsem nějak extrémní „cíťa“ ale tady mě podmínky častokrát dohnaly až k slzám. Co jsem odpracovala navíc mi nikdo nikdy nezaplatil a naopak za každou maličkost peníze dolů (z toho mála co platili). Není se čemu divit že zaměstnanci se tam točili neustále, vlastně všichni byli nováčci. Netuším jak to funguje na jiných odděleních, ale předpokládám že s jedním vedením bude princip zřejmě stejný všude. Takže – kdybych před podepsáním zavazující smlouvy mohla číst takovou zpověď a vědět jak to bude chodit NIKDY bych do toho nešla. Berte to prosím jen jako upozornění. Nechci „házet špínu“, tato firma mě opravdu fascinovala a byla jsem nadšená že mám možnost zde pracovat, bohužel to zevnitř vypadá úplně jinak než zvenku.

http://www.emimino.cz/diskuse/prace-u-s ... ncy-75891/

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Letenkáři

Příspěvek od prodejce »

Z diskuze na emimino.cz dále vybíráme:

nešťastná matka píše:sebevražda syna
Můj syn – zaměstnán přes 1 rok u SA jako operátor telefonní linky – spáchal pokus o sebevraždu. Nyní mimo ohrožení života, léčba dlouhodobá na psychiatrii. Jeho potíže se datují od doby, kdy nastoupil do SA. Nebudu ze nikoho obviňovat, ale důkladně zvažte, zda Vám za to stojí nastoupit do firmy, kde za minimální plat makáte 12 hodin denně nepřetržitě pod stresem vč. svátků, vánoc (kdy Vám volají zákazníci na služební mobil u štědrovečerního stolu), překládají Vám směny podle toho, zda jim chybí lidi, zaměstnanci se tam střídají jak na kolotoči – fluktuace zaměstnanců sama vypovídá o stavu firmy.


nebo

karfice píše:Mě kolegyně, co dělá v Orbixu na letenkách překvapila tím, že stewardky (vnitrostátní linky) když přijedou do místa určení, řidiči zamknou do autobusu a dokud jej neuklidí, tak jej z něj nepustí. Navíc, řidiči údajně píchají se všema stewardkama, pokud jím nějaká nedá, jdou si stěžovat vedení, že špatně obsluhovaly klienty v autobuse a tím pádem je vyrazí.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Letenkáři

Příspěvek od hafi »

prodejce píše:Z diskuze na emimino.cz dále vybíráme:

karfice píše:Navíc, řidiči údajně píchají se všema stewardkama, pokud jím nějaká nedá, jdou si stěžovat vedení, že špatně obsluhovaly klienty v autobuse a tím pádem je vyrazí.


Kde se dá udělat nejlevněji řidičák skupiny D? :lol:

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Letenkáři

Příspěvek od prodejce »

romul píše:Tak např. 3. nejobdivovanější firma v ČR furt někoho hledá, nicméně záleží jaké máš očekávání. Nejhorší zklamání nastává pokud je nereálné očekávání konfrontováno s neradostnou realitou. Možná je dobré nejdříve vznést dotaz u strýčka Googla.


Nemyslím, že by se měly vznášet dotazy u nějakého perverzního strýčka. Opravdu kvalitní informace "na gůglu" nejsou. Kolegovi vačičákovi k tomu ještě pošlu soukromou zprávu.

K tomu očekávání a zklamávání: ano, realita není příliš radostná. Snad pár bodů, na které mohu upozornit z vlastní zkušenosti:

1) Máš věčně nepořádek na stole – dárečky od leteckých společností počínají kalendáři a končí chlastem. Za rok nasbíráš tolik propisek, až si začneš myslet, že nejrozumější je vyhazovat je ještě nerozbalené. Šuplíky věčně přetékají.

2) O práci letenkáře nemá cenu ani uvažovat, pokud jsi alergický na šampaňské. To tě čeká trpké zklamání, protože ti bude pořád blivno. Teče to na tebe odevšaď, i když je to třebas jen podělaná bohemka, ale teče, a vyhnout se tomu nedá, to mi věř:

bohemka.jpg
bohemka.jpg (35.89 KiB) Zobrazeno 7585 x

3) Máš pořád nějaké letenky zdarma ale nedají se využít, resp. nemáš důvod letět někam 10x jen proto, že to je zadarmo. Proč proboha. A hlavně kdyby ses snažil ty letenky fakt využít, tak zas nebudeš vůbec v práci :crazy: Takže to je takový Paradox smolíkova kukavozu a je to strašně frustrující. Jen tak tak se snažíš využít alespoň to, co je v businessu, ale z toho máš pak stejně špatné svědomí, protože to je zase se žrádlem a viz bod 4:

4) Je těžké si udržet štíhlou linii! Dodavatelé tě věčně zvou na večeře, rauty, oslavy, cirkusová představení, koncerty komorní hudby a kdovíco ještě. V sezóně (zima) jsou někdy i dvě tři pozvánky na jeden den. Zoufalství! Letecké společnosti už to řeší tak, že nezvou na večeře, ale rovnou na snídaně. Ráno tedy letíš na vejce s vinnou majonézou (a ano – i ke snídani se dají vymyslet dezerty!) no a večer tě čekají dva teplé bufety - vyzobáš krevety v řecké hospodě a už letíš na jehněčí karé do té libanonské. Cestou domů se pak ještě musíš stavit na skleničku v interhotelu – abys někoho neurazil - a druhý den zas nanovo! A to ještě nezmiňuji problematiku čokoládových fontán. Opravdu, opravdu se to nedá všechno sníst, vypít a zvládnout – ani když se střídáte ve více lidech. Kdo nezažil, nedokáže si představit, jak je to vyčerpávající. O víkendu jsi pak jenom rád, že už do žádné hospody nemusíš:

sardone.jpg
bordo.jpg

5) Nejvíce frustrující jsou akce na letišti. Trvá to dlouho tam a trvá to dlouho zpátky. A když jedeš autem, tak zase nemůžeš pít. To je neřešitelný rébus. Buďto je to prohlídka/vítání něčeho, nebo je to žranice, nebo vítání se žranicí ale to pořád není všechno, protože jsou i jiné akce, které hlavou nevymyslíš. Stíhat se to ovšem nedá.

6) Hrozí ti neustále infekce, jak se pořád přehrabuješ v hromadách bankovek. Nejhorší je když ti někdo dá do ruky takovou tu teplou, vlhkou hromádku, co jí půl hodiny žmoulal v ruce. Fuj.

7) Je to kancelářská práce a jak známo – v kanclu je tendence mít v zimě teploučko a v létě zimoučko. Takže v prosinci se potíš a svlíknul by ses nejraději do plavek a v srpnu zase sedíš na prodejně ve svetru. No je to hnus. Pracovat třeba v lese je mnohem zdravější.

Asi by mě napadly i další nevýhody práce letenkáře, ale tak si vzpomenu třeba časem až na něco narazím. Ono je toho moc, už mi to splývá. Spoustu věcí už ani nevnímám.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Letenkáři

Příspěvek od Tony Smoke »

prodejce píše:
romul píše:Tak např. 3. nejobdivovanější firma v ČR furt někoho hledá, nicméně záleží jaké máš očekávání. Nejhorší zklamání nastává pokud je nereálné očekávání konfrontováno s neradostnou realitou. Možná je dobré nejdříve vznést dotaz u strýčka Googla.


Nemyslím, že by se měly vznášet dotazy u nějakého perverzního strýčka. Opravdu kvalitní informace "na gůglu" nejsou. Kolegovi vačičákovi k tomu ještě pošlu soukromou zprávu.

K tomu očekávání a zklamávání: ano, realita není příliš radostná. Snad pár bodů, na které mohu upozornit z vlastní zkušenosti:

1) Máš věčně nepořádek na stole – dárečky od leteckých společností počínají kalendáři a končí chlastem. Za rok nasbíráš tolik propisek, až si začneš myslet, že nejrozumější je vyhazovat je ještě nerozbalené. Šuplíky věčně přetékají.

2) O práci letenkáře nemá cenu ani uvažovat, pokud jsi alergický na šampaňské. To tě čeká trpké zklamání, protože ti bude pořád blivno. Teče to na tebe odevšaď, i když je to třebas jen podělaná bohemka, ale teče, a vyhnout se tomu nedá, to mi věř:

bohemka.jpg

3) Máš pořád nějaké letenky zdarma ale nedají se využít, resp. nemáš důvod letět někam 10x jen proto, že to je zadarmo. Proč proboha. A hlavně kdyby ses snažil ty letenky fakt využít, tak zas nebudeš vůbec v práci :crazy: Takže to je takový Paradox smolíkova kukavozu a je to strašně frustrující. Jen tak tak se snažíš využít alespoň to, co je v businessu, ale z toho máš pak stejně špatné svědomí, protože to je zase se žrádlem a viz bod 4:

4) Je těžké si udržet štíhlou linii! Dodavatelé tě věčně zvou na večeře, rauty, oslavy, cirkusová představení, koncerty komorní hudby a kdovíco ještě. V sezóně (zima) jsou někdy i dvě tři pozvánky na jeden den. Zoufalství! Letecké společnosti už to řeší tak, že nezvou na večeře, ale rovnou na snídaně. Ráno tedy letíš na vejce s vinnou majonézou (a ano – i ke snídani se dají vymyslet dezerty!) no a večer tě čekají dva teplé bufety - vyzobáš krevety v řecké hospodě a už letíš na jehněčí karé do té libanonské. Cestou domů se pak ještě musíš stavit na skleničku v interhotelu – abys někoho neurazil - a druhý den zas nanovo! A to ještě nezmiňuji problematiku čokoládových fontán. Opravdu, opravdu se to nedá všechno sníst, vypít a zvládnout – ani když se střídáte ve více lidech. Kdo nezažil, nedokáže si představit, jak je to vyčerpávající. O víkendu jsi pak jenom rád, že už do žádné hospody nemusíš:

sardone.jpg
bordo.jpg

5) Nejvíce frustrující jsou akce na letišti. Trvá to dlouho tam a trvá to dlouho zpátky. A když jedeš autem, tak zase nemůžeš pít. To je neřešitelný rébus. Buďto je to prohlídka/vítání něčeho, nebo je to žranice, nebo vítání se žranicí ale to pořád není všechno, protože jsou i jiné akce, které hlavou nevymyslíš. Stíhat se to ovšem nedá.

6) Hrozí ti neustále infekce, jak se pořád přehrabuješ v hromadách bankovek. Nejhorší je když ti někdo dá do ruky takovou tu teplou, vlhkou hromádku, co jí půl hodiny žmoulal v ruce. Fuj.

7) Je to kancelářská práce a jak známo – v kanclu je tendence mít v zimě teploučko a v létě zimoučko. Takže v prosinci se potíš a svlíknul by ses nejraději do plavek a v srpnu zase sedíš na prodejně ve svetru. No je to hnus. Pracovat třeba v lese je mnohem zdravější.

Asi by mě napadly i další nevýhody práce letenkáře, ale tak si vzpomenu třeba časem až na něco narazím. Ono je toho moc, už mi to splývá. Spoustu věcí už ani nevnímám.


Normalne ta lutujem! Burn out nehrozi? Damy a pani, asi by sme tu mali zalozit fond na psychloga pre prodejce, ak by k tomu nahodou prislo :D

BTW. kam mozem poslat CV?

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letenkáři

Příspěvek od Yirina »

Hrozí ti neustále infekce, jak se pořád přehrabuješ v hromadách bankovek. Nejhorší je když ti někdo dá do ruky takovou tu teplou, vlhkou hromádku, co jí půl hodiny žmoulal v ruce. Fuj.


Jó, kdyby je žmoulal v ruce. Já viděla mnohokrát tahat pány s vysokými klobouky bankovky z pod spodního prádla. To je pak lahůdka to brát do ruky.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Letenkáři

Příspěvek od prodejce »

Ano, tak vidíte že si nevymýšlím. Jen doplním, že ty fotografie v mém příspěvku nejsou "ilustrativní", ale reálné z proběhlých akcí a jsou na nich vyobrazení skuteční letenkáři. Jinak nejbližší pracovní snídaně, o kterých jsem tam psal, začíná již za 8 hodin, takže dobrou noc. Jdu se snažit aby mi vytrávilo.

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letenkáři

Příspěvek od happyna »

prodejce píše:Z diskuze na emimino.cz dále vybíráme:

nešťastná matka píše:sebevražda syna
Můj syn – zaměstnán přes 1 rok u SA jako operátor telefonní linky – spáchal pokus o sebevraždu. Nyní mimo ohrožení života, .


nebo

karfice píše:Mě kolegyně, co dělá v Orbixu na letenkách překvapila tím, že stewardky (vnitrostátní linky) když .

You're killing me =))


Odpovědět