Ryanair - Cabin crew interview

FlyingDuckie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 128
Registrován: 12. 01. 2008, 12:57
Bydliště: London, Bangkok, Phuket
Stav: Offline

Ryanair - Cabin crew interview

Příspěvek od FlyingDuckie »

Chystá se někdo 16.11. do hotelu Christie ? :) na pražský pohovor k Ryanairu ?


Jariss
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 25. 09. 2008, 12:00
Oblíbené typy letadel: family of A320
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Ryanair - Cabin crew interview

Příspěvek od Jariss »

Ahoj, je potřeba mít pozvánku nebo se stačí tam jen objevit... :wink:

FlyingDuckie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 128
Registrován: 12. 01. 2008, 12:57
Bydliště: London, Bangkok, Phuket
Stav: Offline

Re: Ryanair - Cabin crew interview

Příspěvek od FlyingDuckie »

Ahoj, no to netuším.... ale asi by bylo dobré vědět, kde to je, kdy to je, co máš mít sebou a to ti napíšou pouze v pozvánce :)

sasi12
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 07. 11. 2009, 10:21
Stav: Offline

Re: Ryanair - Cabin crew interview

Příspěvek od sasi12 »

ahoj všichni, nemáte někdo s takovýmto pohovorem zkušenosti? Zajímala by mě angličtina jaké otázky se mohou ptát a tak ... :) A ještě jedna věc, baby vy jste byli niekte v zahraničí pracovat nebo víte super anglicky ze školy?

Bluebell
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 07. 10. 2009, 00:17
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - Cabin crew interview

Příspěvek od Bluebell »

Na pohovoru je to prý celkem okej...klasické otázky typu odkud jsi, proč to chceš dělat tu práci dělat a co si pod tím představuješ, kde chceš mít base atd. jsou myslím v pohodě, takže toho bych se nebála ani s úrovní elementary :D ...jiná věc je že jsem slyšela klepy typu že až tě vezmou a nechají zacálovat kurz, je tu možnost že tě bez vrácení peněz kvůli nedostačující AJ nebo jiným věcem vyrazí :shock: ...což by mě pro mě jako někoho kdo shání práci fakt nebylo zrovna v pohodě..nevim jestli to chci riskovat. Navíc když jsem na ytb.viděla dokument Ryanair Caught Napping..(ty urvaný dveře mě dostaly) trochu mi vyschlo v krku :lol: . Takže přemýšlím jestli do toho jít... Na jednu stranu potřebuju práci, na druhou stranu nevim co si o nich mam myslet. Každopádně zájemci tady je info http://www.etga.sk/letuska.html


FlyingDuckie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 128
Registrován: 12. 01. 2008, 12:57
Bydliště: London, Bangkok, Phuket
Stav: Offline

Re: Ryanair - Cabin crew interview

Příspěvek od FlyingDuckie »

Ahoj Bluebell a všichni ostatní budoucí Ryanair cabin crews :),

ohledne výběrka:
cca 30 minut - prezentace Ryanairu, kde vsechno vysvětlí
detailně rozeberou, za co bereš peníze a kolik (suma za letovou hodinu není stejná v každý base!)
potom ti rozdají dotazníky, kde se vyplní info o zdravotním stavu a je tam a jsou tam i dvě konverzační otázky (jak jsi přijel na intw., co vís o Dublinu)
no a potom se koná face to face intw., klasické otázky ....
V případě, že z jakéhokoliv důvodu nedojde k finálnímu trainingu, resp. uchazeč o job ho neudělá, peníze za training neplatí !!! Je to i ve smlouvě.

Obecně se o Ryanaru ví hodně, hodně se toho napsalo a dokument Caught Napping je výživnej :-), na druhou stranu , kde jinde začít ? Když potřebuješ práci a chceš lítat tak je Ryanair určitě dobrej začátek, nikdo neříká, že tam musíš být do smrti :-)

Jen malá poznámka -> výběrko je 16.11, ale do kurzu nastoupíme nejdřív v polovině ledna 10.

FD

Bluebell píše:Na pohovoru je to prý celkem okej...klasické otázky typu odkud jsi, proč to chceš dělat tu práci dělat a co si pod tím představuješ, kde chceš mít base atd. jsou myslím v pohodě, takže toho bych se nebála ani s úrovní elementary :D ...jiná věc je že jsem slyšela klepy typu že až tě vezmou a nechají zacálovat kurz, je tu možnost že tě bez vrácení peněz kvůli nedostačující AJ nebo jiným věcem vyrazí :shock: ...což by mě pro mě jako někoho kdo shání práci fakt nebylo zrovna v pohodě..nevim jestli to chci riskovat. Navíc když jsem na ytb.viděla dokument Ryanair Caught Napping..(ty urvaný dveře mě dostaly) trochu mi vyschlo v krku :lol: . Takže přemýšlím jestli do toho jít... Na jednu stranu potřebuju práci, na druhou stranu nevim co si o nich mam myslet. Každopádně zájemci tady je info http://www.etga.sk/letuska.html

Tylor
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 27
Registrován: 29. 08. 2006, 08:44
Stav: Offline

Re: Ryanair - Cabin crew interview

Příspěvek od Tylor »

To Flying Duckie

Někde je určitě dobré záčít to máš pravdu, akorát v ČR jsou ty možnosti dost omezené. Bohužel nevím, jak se dá s platem co RY nabízí přežít, když si všechno musíš platit sám, nemáš nárok na nemocenskou plus ten jejich kurz, který stojí 2000Euro :? Když kurz uchazeč neudělá, tak ho neplatí, to je pravda. Přijde ale o 5000Kč zálohy. Pořád je ale 2000Euro moc peněz, a ty výdaje na bydlení :shock:

FlyingDuckie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 128
Registrován: 12. 01. 2008, 12:57
Bydliště: London, Bangkok, Phuket
Stav: Offline

Re: Ryanair - Cabin crew interview

Příspěvek od FlyingDuckie »

Souhlasim s tebou ... na druhou stranu začátky jsou vždycky těžké.
První tři měsíce bereš cca 700 EUR, po nějaké době se plat skutečně na nějakých 1100 EUR vyšplhá... i když osobně si neumím představit, jak s tímhle vyžije CC bázovaná třeba na Skavste , naopak CC bazovana v Miláně nebo Madridu z 1100 E vyžije vpohodě....

Mám kamarádku, která lítá u FR necelý rok, je pořád hodně spokojená a nadšená, i když je to spíš její povahou :)... bere kolem 1100 GBP, z toho 200 GBP je loan za kurz, 360 GBP bydleni, 10 GBP uniforma a 110 GBP mesicni jizdne na STN. Zbyde ji nejakych 400-500GBP a s tím se vyzit /tak nejak standardne/ dá ... FR není o tom zbohatnout, ale zkusit si práci CC v té nejsurovější podobě, poznat novou zemi, nové tváře, nové přátelé....

FD

Tylor píše:To Flying Duckie

Někde je určitě dobré záčít to máš pravdu, akorát v ČR jsou ty možnosti dost omezené. Bohužel nevím, jak se dá s platem co RY nabízí přežít, když si všechno musíš platit sám, nemáš nárok na nemocenskou plus ten jejich kurz, který stojí 2000Euro :? Když kurz uchazeč neudělá, tak ho neplatí, to je pravda. Přijde ale o 5000Kč zálohy. Pořád je ale 2000Euro moc peněz, a ty výdaje na bydlení :shock:

Aleea
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 12. 11. 2009, 10:49
Stav: Offline

Re: Ryanair - Cabin crew interview

Příspěvek od Aleea »

Zdravím všechny.
Taky se chystám na pohovor k Ryanair a jsem strašně nervózní. Je některá z vás už letuškou?

jany
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 14. 11. 2009, 20:58
Stav: Offline

Re: Ryanair - Cabin crew interview

Příspěvek od jany »

aj ja zdravim vsetkych...
ja sa tiez chystam na pohovor ale v BA 17.11.:)
inak fakt pravda ze zacat sa niekde musi a navyse v tejto dobe uz nic nie je lahke.. takze naprikald po vsetkom zlom co som pocula o Ryan tam chcem ist a chcem sa tam dostat...
aaaa som zvedava ako to dopadne vam co sa tam chystate.. dajte vediet ake to bolo toho 16 u vas... som zvedava...a budem rada ak niekto o tom nieco napise. nieco blizsie..ake otazky a ci nieco nove tam nebolo :)a drzim vam palce :D

sasi12
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 07. 11. 2009, 10:21
Stav: Offline

Re: Ryanair - Cabin crew interview

Příspěvek od sasi12 »

ahojte byl někdo na pohovoru u Ryanairu? Jaký byl pohovor? Dalo se to zvládnout? Jaké vám dávali otázky?

patricksantini
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 20. 05. 2009, 14:43
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - Cabin crew interview

Příspěvek od patricksantini »

Čauky,
včera jsem navštívil společně s kámoškou Interview day Ryanair v hotelu Christie. Celkem nás tam bylo asi 40.
Ze začátku se trochu tvořily fronty na tři tiskopisy, které jsem následně vyplnil. První byl pro slovenskou personální agenturu, která celé toto setkání pro Ryanair zařizovala. Následující dva tiskopisy obsahovaly zejména otázky týkající se zdravotní způsobilosti, (yes, no) a na posledním dotazníku byly tři otázky - Proč chceš být CC?(min. 80 slov) Týmová práce + příklady z praxe a poslední otázka směrovala na prodejní dovedností a také příklad ze života.
Na vyplnění tohoto dotazníku byl dostatek času a soukromí :D
Poté jsme byli vyzváni jít do sálu, kde probíhala prezentace společnosti. Trvala asi 40 minut a bylo na ní řečeno vše co se týkalo společnosti, ale také informace o dalším postupu pokud bysme byli úspěšní.
Po prezentaci jsme opustili sál a začali se řadit na osobní pohovor. V sále byla celkem tři od sebe vzdálená místa na kterých probíhal pohovor. Když na mě přišla řada, dostal jsem se ke stolku k příjemné slečně, ktera začala tím, abych jí o sobě něco řekl. (škola, zaměstnání, koníčky), poté se zeptala proč bych chtěl být CC a také kolik hodin týdně CC pracuje. Mezítím si četla moje cv. Na závěr mi předložila vytištěný článek a řekla, abych si ho přečetl, poté jsme jí měl článek převyprávět. Popravdě, tohle byl pro mě nejtěžší oříšek. Angličtinu zvládám dobře, nemám s ní problémy, ale když jsem ten článek uviděl poprvé, myslel jsem, že psaný švédsky :? . Nakonec jsem ten obsah přelouskal, ale ne na všechny dotazy týkající se tohoto článku jsme b schopný reagovat. Ostaní měli schodný názor, bylo to docela síto.
Celý pohovor trval asi 10 - 15 minut, poté jsme se rozloučili a v pátek prý obdržím odpověď na mail.
Tak asi tak nějak probíhal celý pohovor do společnosti Ryanair :D
Patrik

Bubulinka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 19. 11. 2009, 18:17
Stav: Offline

Re: Ryanair - Cabin crew interview

Příspěvek od Bubulinka »

Dobrý den, můžu se zeptat čeho se ten článek týkal. Pravděpodobně to b\ylo něco dost odborného jelikož něco obdobného mě čekala na přijímacích zkouškách na jednu vysokou. Do té doby jsem si také myslela že s angličtinou obstojím:-((((((((((((((((((((((((((((((((Děkuji moc. Na pohovor se chystám další měsíc..

patricksantini
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 20. 05. 2009, 14:43
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - Cabin crew interview

Příspěvek od patricksantini »

Bubulinka píše:Dobrý den, můžu se zeptat čeho se ten článek týkal. Pravděpodobně to b\ylo něco dost odborného jelikož něco obdobného mě čekala na přijímacích zkouškách na jednu vysokou. Do té doby jsem si také myslela že s angličtinou obstojím:-((((((((((((((((((((((((((((((((Děkuji moc. Na pohovor se chystám další měsíc..


Dobrý den,

ten článek popisoval pozici z oblasti letectví, která má na starosti bezpečnost při možných teroristických útocích, myslím že to bylo něco jako Jackinn.... :-( Vubec netuším. Jen vím, že i kdyby tam byl ten článek celý v češtině, tak prostě o tehlé pozici jsem nikdy neslyšel. Ale to neni důležité, protože takových podobných článku měla ta zkoučšející před sebou v zatavených foliích asi 30.
Každopádně Vám držím palce, myslím že je to 4.12. Tak více štěstí. :-)
Patrik

Bubulinka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 19. 11. 2009, 18:17
Stav: Offline

Re: Ryanair - Cabin crew interview

Příspěvek od Bubulinka »

Děkuji moc, no zkusím se na to kuknout, i když jsem doufala že to bude trošku později. Učím se totiž intnzivně italštinu a myslím že italsky umím líp než anglicky:-(já jen na jkou angličtinu se mám zaměřit...tak to vypadá na leteckou terminologii. Tak uvidíme. A vy už víte jak jste dopadl nebo jak dopadli ostatní?Docela mě mrzí že na tomto fóru nejsou moc lidi sdílní...většina chce nechat poradit ale jen malo lidi se tu dokaze sdilet sve dojmy...to je docela skoda. Kukam se na jine servery o letectvi (zahraniční) a tam by snad lidi podělili i o své chlupy na nohou... :roll: jinak děkuju moc. Já jsem se jednou zkoušela dostat k Travel service...ale bohužel odpověď jsem od nich nedostala, je pravda že u nich tenkrát rozhodovalo to, co nejrychleji nastoupit a to ja tenkrát nemohla díky svému zaměstnání. Testy byly u Travelu jak ze vseobecneho prehledu (jako nejnize polozene misto na svete, co je pricinou toho ze se kanarske ostrovy jmenujou kanarske, kdo objevil ameriku, kdy bylo zalozeno narodni divadlo, hlavni mesta Afganistanu, Iranu atddd.zpravidla byly nějaké možnosti na výběr ale třeba u hlavních měst a dalších otázek ne) A pak byla anglčtina (porozumění textu a tuším i poslech). Úplně na začátku byl nějaký průvoďák kde psal člověk o sobě nějaké údaje. Toť cele


Odpovědět