HELP! Podpisane Memorandum pre MECCTI

Odpovědět
matusco
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 14. 09. 2010, 23:59
Stav: Offline

HELP! Podpisane Memorandum pre MECCTI

Příspěvek od matusco »

Prosim o radu pre moju znamu, ktora sa vcera (14.9.2010) zucastnila pohovoru na poziciu Cabin Crew pre Middle East Airline Company v Bratislave. Tento pohovor robila fa MECCTI.

Uvedeny pohovor bol iba prvym kolom, na konci ktoreho vsetkym rozdali na podpis papier: MEMORANDUM OF AGREEMENT. Nebol som tam, mam to iba z pocutia. Ale po cca 8 hodinach pohovoru uz toho mal kazdy dost a vraj podpisovali vsetci. Jednym z dovodov, ktore organizacia uvadzala pre podpis bol ten, ze kto nepodpise, nemusi uz chodit o 2 dni na druhe finalne kolo. Ten, kto podpisal, dostal zaroven na to druhe kolo pozvanku (Invitation to final selection, 16.9.2010).

Samozrejme, po case hlava vychladla a ja tu sedim spolu s mojou znamou a vobec teda nerozumieme tomu, co podpisala.

To memorandum som hodil do prilohy (zaciernene je vsetko pisane rukou)

OTAZKY:
Prosim, kto ma s touto spolocnostou skusenost?
K comu zavazuje podpis tohoto memoranda?
Co sa stane, ak dotycna osoba na druhe kolo vobec nepride?

Vdaka vsetkym za odpovede. Zatial mame na to este jeden cely den - u nas na Slovensku je statny sviatok, preto budem vdacny za kazdu vcasnu radu.

Na fore budem opat az vecer (15.9.2010)
Přílohy
memorandum.zip
(317.56 KiB) Staženo 385 x


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3160
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: HELP! Podpisane Memorandum pre MECCTI

Příspěvek od Fabo »

Prosim, kto ma s touto spolocnostou skusenost?


Sice nemam, ale skusim odpovedat.


K comu zavazuje podpis tohoto memoranda?


K platbe vymenovanych poplatkov - 1100 eur "placement consulting fee"
Su nevratne v pripade odmientutia nastupu na poziciu. Su vratne v pripade zamietnutia pracovneho viza. Dalej administrativne poplatky za medical, kopie pasov, preklad dokladu o vzdelani a pod. Zamestnavatel plati viza a cestu na miesto zamestnania.

Problem nastava vo formulacii "Once I will be accepted on interview for CC position", ktora sa da vylozit ako prijatie na poziciu CC, ale aj ako prijatie na pohovor so spolocnostou (Wataniya)

Dalej nejake reci o tom, ze bola oboznamena s ponukou, benefitmi, skusobnou lehotou... a co povazujem za zvlastny zadrhel :arrow: ze sa zavazuje nekontaktovat pripadneho buduceho zamestnavatela pred platbou 1100 EUR MECCTI. (zase to nepise nic o tom, ze by ich nemohol kontaktovat niekto iny - ale na to asi nie je cas)

Tych 7 bodov popisuje niekolke moznosti preco moze rozviazat zamestnavatel pracovnu zmluvu (napr. neschopnost prejst vycvikom, medicalom, podanie falosnych informacii a/alebo dokumentov - viz Henan ALs)

Este by ma zaujimalo co je tam rukou dopisane k tym 1100.


Co sa stane, ak dotycna osoba na druhe kolo vobec nepride?


imho to zalezi na tom, co je na pozvanke na druhe kolo. Moj nazor je taky, ze ak ju pozyva na druhe kolo MECCTI, tak nic. Ak ju pozyva Wataniya, obavam sa, ze je mozne, ze sa spolocnost bude (od kazdeho, uspesneho ci neuspesneho) domahat svojich 1100 eur. Tu uz pomoze asi len ked vsetci hromadne odsvecia, ze to podpisali pod psychickym natlakom a neboli oboznameni s obsahom memoranda, resp. ze im nebolo umoznene sa s nim oboznamit.

matusco
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 14. 09. 2010, 23:59
Stav: Offline

Re: HELP! Podpisane Memorandum pre MECCTI

Příspěvek od matusco »

Vdaka Fabo za odpoved a tvoju reakciu.

- rukou je pred tymi 1100 EUR iba vpisana ta suma ale slovom, nic ine
- ta pozvanka na druhe kolo je pod hlavickou MECCTI
- este k tej pozvanke na druhe kolo: pri odovzdani pozvanky si iba spravili fajocku, ze je bolo dane, nic viac.

Moja znama sa rozhodla, ze na ziadne druhe kolo nikam nejde a nebude ani nikomu nic volat. Pokial sa jej niekto s niecim ozve, tak bude tvrdit ze ziadnu pozvanku nedostala ani osobne ani mailom. Ich "fajocka" ju nebude zaujimat, pri tolkych ludoch sa kludne mohli pomylit.
Memorandum podpisala na zaklade informacie, ze "ak nepodpise, tak naco chce vlastne ist do druheho kola" a kedze sa don oficialne nedostala - nie je co riesit.

Ak sa z toho cosi vyvinie, tak to sem hodim.


Kazdopadne prosim kazdeho, kto ma skusenost s MECCTI a jej pohovormi ci memorandom, nech sem prida svoj nazor. Myslim, ze viacero ludi bude vdacnych.

haju
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 16. 09. 2010, 17:09
Stav: Offline

Re: HELP! Podpisane Memorandum pre MECCTI

Příspěvek od haju »

cele to memorandum je pofiderne napisane, nehovoriac o tom ako na tom 1. vyberovom kole apelovali na to, ze ked nas vyberu treba ten poplatok cim najrychlejsie zaplatit, do par dni, aby oni mali istotu, ze tam chceme ist. A az POTOM ako sa zaplati, sa bude podpisovat zmluva s Watanyia Airways, ale ze je to urcite na sto percent, ze sa nemusime bat. Ale taketo reci si mozu strcit za klobuk.
Cele to vyberove konanie vyzeralo uplne neseriozne, MECCTI musi byt nejaka suflikantska firma, ktorej ide najma o tie 1100 eurove poplatky.
Prvy den po registracii nam ukazali prezentaciu na projektore, zdoraznoval hlavne, ze vsetko vratane treningu, ubytovania, leteniek, uniformy atd. atd, je zadarmo a ze inde za to pytaju neviem kolko penazi. Ukazoval nam ako tam vyzera ubytovanie pre letusky, apartmany + bazen, fitko, skratka robili vsetko pre to, aby sme sa namotali a povedali si, ze 1100 euro urcite za to stoji. A na konci toho prveho kola, ako niekto pisal uz vyssie, asi po 8. hodinach, nam rozdali tie skvele memoranda a bez toho aby sme ich podpisali, nas nechceli pustit do druheho kola.
A dnes sa konalo druhe kolo - tiez nam najprv nieco hovoril, ukazal nejake videa a fotky (vsade usmiati ludia, vela zabavy a malo prace), rychlo presiel zmluvu, ktoru by sme akoze mali po uspesnom vybere (a uspesnom prevode 1100 eur) podpisat. Cela ta zmluva bola vraj velmi neodborne napisana (bohuzial som meskala tak som nemala sancu si ju na projekcii pozriet), strasne jednoducho a podla mna tam nebolo osetrenych vela veci. A ze nech nechceme aby nam ju poslali mailom na precitanie doma, ze je to zbytocne si to citat zas, lebo je to velmi jednoduche etc.
No a potom bolo velmi zaujimave "interview" cez skype (!!!) s nejakym clovek s Watanyie, ktore prebiehalo tak, ze kazda baba sa postavila pred pocitac a s mikrofonom v ruke povedala nieco malo o sebe (asi 30 sekund) a potom isla dalsia.
A na zaklade tohto celeho vybrali 21 dievcat (aj ked najprv hovorili ze ich chcu vela, vyse sto, a ze sme dobre a neviem co)
Takze asi takto to vyzeralo, a cely dojem z toho bol velmi pofiderny, ziadnych 1100 euro by odomna neuvideli, ani keby som presla tym druhym kolom.

matusco
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 14. 09. 2010, 23:59
Stav: Offline

Re: HELP! Podpisane Memorandum pre MECCTI

Příspěvek od matusco »

Velka vdaka haju za tvoje info!

Dufam, ze si toto potencionalne zaujemkyne precitaju predtym, ako sa daju namotat na pohovore pre tuto firmu.


haju
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 16. 09. 2010, 17:09
Stav: Offline

Re: HELP! Podpisane Memorandum pre MECCTI

Příspěvek od haju »

Mna by velmi zaujimalo ako dopadli tie baby, ktore vybrali. Ak by toto niektora citala, tak budem rada za odpoved.

Este jeden postreh z tych pohovorov - stale nieco menili, raz potrebovali 100 bab, potom vyse sto, nakoniec ich vybrali 20. A ta zena, co asistovala pri pohovoroch - Lucia - nas ubezpecovala, ze to nie je tak, ze teraz nas je tu 120 a potrebuju napriklad len 30, ze urcite potrebuju vyse 100. A nakoniec nezobrali ani 30.

Lucia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 22. 09. 2010, 22:20
Stav: Offline

Re: HELP! Podpisane Memorandum pre MECCTI

Příspěvek od Lucia »

Ahojte, ja som tiež bola na tom nábore a som jedna z tých 22, ktoré vybrali.
K tomu memorandu, osobne som bola za Alexom, ktorý to vysvetlil takto: acceptance must be from both sides! To znamená, ak pred podpísaním pracovnej zmluvy s Wataniya airways!!! odmietneme, nemusíme nič platiť.
Jedna z kočiek tam má sestru a vraj jej tam je skvele, nemenila by.
Ten poplatok 1100e sa platí agentúre MECCTI, čo je odnož Universal Consultingu v Trenčíne, po nábore som musela dlho čakať na vlak do Tn, tak som tú Luciu poprosila, či ma vezme autom.
Z nej sa vykľula majiteľka firmy, celkom fajn baba a tá jej kolegyňa Martina tiež. Všetko som s nimi ešte prebrala a povypytovala som sa na všetko možné. S Martinou sme si dokonca potykali...
Všetky nábory prebiehajú tak isto, MECCTI vybera letušky aj pre ďalšie letecké spoločnosti, mohla klamať, ale nezdalo sa mi. Do Wataniya, Qatar a pod. je vraj ťažko sa dostať, ale keď už ste tam, vraj sa o vás aj starajú...

Nemám zatiaľ dôvod odmietať, pokiaľ budú chcieť peniaze, pôjdem do firmy osobne a všetko chcem aj na papieri...
Okrem toho sa mi zdá neobjektívne súdiť podľa prvého dňa, keďže nevieš čo sa odohralo počas druhého dňa a po finálnom výbere.

Rada si prečítam aj názory ďalších vybraných uchádzačiek..

haju
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 16. 09. 2010, 17:09
Stav: Offline

Re: HELP! Podpisane Memorandum pre MECCTI

Příspěvek od haju »

Pises, ze je tazko sa tam dostat...ale na zaklade coho bol vobec robeny ten vyber? Predsa sme robili jeden jednoduchy anglicky test (uplny zaklad), 5-minutovu diskusiu po anglicky, kde sa nas 20 prekrikovalo hore dole na nejaku temu, a este polminutove predstavenie sa ani neviem komu cez skype!

matusco
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 14. 09. 2010, 23:59
Stav: Offline

Re: HELP! Podpisane Memorandum pre MECCTI

Příspěvek od matusco »

Lucia píše:...osobne som bola za Alexom, ktorý to vysvetlil takto: acceptance must be from both sides! To znamená, ak pred podpísaním pracovnej zmluvy s Wataniya airways!!! odmietneme, nemusíme nič platiť.

Neviem kto je Alex, ale predpokladam, ze niekto z MECCTI. Jeho uistenim by som sa teda neriadil.
Ked tvrdi, ze "...acceptance must be from both sides..." - tak mi uved bod z memoranda, z ktoreho toto tvrdenie vyplyva.
Ja tam citam: "The placement fee is non-refundable if the candidate rejects the job offer and refuses to join due to whatever reason"
Ja to chapem to tak, ze staci akceptacia zo strany Wataniya a ty mas na vyber, ci ich ponuku prace prijmes alebo nie. V kazdom pripade vsak poplatok pre MECCTI musis uhradit este predtym. Odmietnutim ponuky Wataniye ti vsak MECCTI nic nevrati.
Lucia píše:Jedna z kočiek tam má sestru a vraj jej tam je skvele, nemenila by

Poznas tie skvele vylety pre dochodcov za 100SKK/cca 3EUR ? Nakoniec ich vsetkych nahrnu do jednej miestnosti a snazia sa im predat predrazene hrnce, deky, periny,... Medzi "ucastnikmi zajazdu" su vzdy najati ludia, ktori ostatnym tvrdia, ze ano, aj oni (suseda, svagrina, brat, ....) si to uz kupili a je to perfektne.

Ktovie, kolko bolo medzi vami "kociek", ktore tam maju/mali sestru a ktore sa maju/mali skvele...

Vies co znamena slovicko "referencia"? (Pomocka: nie je to neznamy clovek uistujuci ta o super vyhodnej ponuke cohokolvek)

Lucia píše:...z nej sa vykľula majiteľka firmy, celkom fajn baba a tá jej kolegyňa Martina tiež.


No do kelu, co ti asi tak moze povedat majitelka firmy a jej zamestnankyna? Ze je to cele podfuk a pasca na hlupych? Ze sa trasu na tvojich 1100 EUR a ze im je potom jedno ci pojdes do Wataniye alebo Tramtarie? Ze keby si mala rozum, tak sa na nich mas radsej vybodnut?

Lucia píše:Do Wataniya, Qatar a pod. je vraj ťažko sa dostať...


Aj moja znama (nebol som tam, ale mam to z prvej ruky) aj uzivatelka haju pise, ze ten vyber/pohovor bol taky trapny, ze to kludne mohol byt pohovor do anglickeho Lidl-u na poziciu ukladaca tovaru.

.
.
.

Na zaver som mal uz napisanych zopar jedovatych slov, ale radsej som to zmazal.
Pozri sa Lucia, mas 4 pozitivne reakcie na MECCTI - od Alexa, majitelky firmy, jej zamestnankyne Martiny a od neznamej kocky. Na druhej strane su tu pochybnosti moje a uzivatelky haju. Budem velmi rad, ak ich rozptylis ale zatial mam pocit, ze takymto sposobom sa nabor na tak lukrativnu poziciu (v ociach viacerych dievcat a zien) jednoducho nerobi.
Vsetky tvoje pozitivne aj negativne nazory ci skusenosti su na tomto fore vitane. Kazdy si na zaklade dostupnych informacii (aj tvojich) urobi vlastny nazor sam...

Otazka na posudenie: Skusali Vas aj zo zakladov prvej pomoci? Pokial viem, tak pri priamych pohovoroch pre nadnarodne letecke spolocnosti kontroluju aj toto, pretoze letusky su ako prve v lietadle na koho kricia o pomoc hoc len pri nevolnosti...

haju
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 16. 09. 2010, 17:09
Stav: Offline

Re: HELP! Podpisane Memorandum pre MECCTI

Příspěvek od haju »

nic nas neskusali, vsetko na zaklade coho nas mohli ohodnotit, som pisala vyssie.
Ten anglicky test bol naozaj primitivny, nehovoriac o tom, ze sme sedeli jedna na druhej a dalo sa tam pohodlne opisovat a radit (ak teda bol po ruke niekto aspon trochu anglicky zdatny), resp. si myslim, ze pre vacsinu to ani nebolo potrebne, kedze to bolo naozaj test hodny prvaka na strednej. Nechcem kazit radost tym co ich vybrali, a prajem im aby to vyslo tak, ako ich presviedcali, ze to bude.
Na druhej strane vsak ma toto cele vsetky prvky neserioznosti, pocnuc vyberovym konanim, cez ten cudny poplatok az po podpis zmluvy. Keby to bolo seriozne, tak poplatok pytaju az po podpise zmluvy, alebo hned na zaciatku povedia, ze taky poplatok je potrebne im zaplatit a ze je to poplatok agenutre. Lebo ten Alex to zakryval tym, ze baby co tam idu su po tyzdni homesick a idu naspat a tento poplatok im aspon ciastocne pokryje naklady atd. O dva dni som sa rovno z oci do oci spytala tej jednej baby z MECCTI (asi ta Martina) pytala este raz, ze za co to je. Zrazu to bol nejaky konzultacny a neviem aky poplatok.
Keby im slo naozaj o to, ze baby suhlasia s pracou a potom nenastupia, tak to zakomponuju do zmluvy v podobe zmluvnej pokuty a hotovo.

Tiez by som bola rada, keby si toto forum precitali viacere z tych, co tam boli a aby pripadne tie vybrane napisali ako sa dalej s nimi zaobchadzalo.


Odpovědět