Co potřebuji na Stewarda?

Odpovědět
SAW+
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 32
Registrován: 02. 03. 2011, 21:19
Oblíbené typy letadel: Boeing 747
Boeing 737
Boeing 777
Boeing 767
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Co potřebuji na Stewarda?

Příspěvek od SAW+ »

Dobrý den,mezi mé sni patří to,že bych se chtěl stát Stewardem.Co přesně k tomu potřebuji?Jistě,že umět plně komunikovat v Anglickém jazyce.Jak dlouho probíhá výcvik posádky a jak je těžké se stát Stewardem.Děkuji SAW+

Volné místo u Ryanair.
http://www.dobraprace.cz/597555-letuska ... anair.html


Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Co potřebuji na Stewarda?

Příspěvek od Pavel »

SAW+ píše:Dobrý den,mezi mé sni patří to,že bych se chtěl stát Stewardem.Co přesně k tomu potřebuji?Jistě,že umět plně komunikovat v Anglickém jazyce.Jak dlouho probíhá výcvik posádky a jak je těžké se stát Stewardem.Děkuji SAW+

Volné místo u Ryanair.
http://www.dobraprace.cz/597555-letuska ... anair.html

a proč si to nejdřív nepřečteš????

.... Kurz je možné absolvovat v různých evropských městech včetně Prahy, Brna a Dublinu. Trvá přibližně 5 týdnů........

Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Co potřebuji na Stewarda?

Příspěvek od Ace2 »

a platíš si ho sám a na deklarovaný plat nedosáhneš. Pokud chceš pracovat v kabině, tak Ryan Air bych nedoporučoval, alespoň co jsem slyšel. Podívej se po lokálních dopravcích zde v ČR, průběžně nabírají všichni, popřípadě pokud ti nevadí být daleko od domova tak pak Emirates též nabírají pořád průběžně.

Direct Law
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 50
Registrován: 16. 04. 2010, 18:29
Oblíbené typy letadel: A380, B747
Pohlaví: muž
Bydliště: AMS
Stav: Offline

Re: Co potřebuji na Stewarda?

Příspěvek od Direct Law »

Ahoj všem,

také mě téma zajímá, mám několik dotazů:
* Pokud se nyní rozhodnu stát stewardem, co bych měl první udělat? Je potřeba nějaká zdravotní prohlídka? Popřípadě jaká?
* Píšete, že je možné kurz udělat v Praze. Mám na výběr z více možností, nebo v Praze výcvik poskytuje pouze jedna instituce?
* Jaké jsou zhruba celkové náklady na kurz?

Odpovědi jdou asi dohledat na internetu, chci ale předejít tomu, abych narazil na něco/někoho, kdo jen v průběhu výcviku z lidí tahá peníze. Proto se ptám na zkušenosti tady ve fóru :) Díky moc.

Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Co potřebuji na Stewarda?

Příspěvek od Ace2 »

Kurs pro letušky dělají výhradně jen letecké společnosti a to až po tom co si tě vyberou. Někde nic neplatíš, někde si ho platíš, někde je zadarmo když jim podepíšeš smlouvu na nějakou dobu. Zdravotní prohlídka taktéž až po tom co tě vyberou.

Něco jako univerzální kurs v nějaké škole patrně ani neexistuje a i kdyby existoval, tak je ti k ničemu a aerolinku to zajímat nebude, protože ta si tě potřebuje vycvičit na své letadlo ve své konfigurace a pro své vlastní postupy.


Odpovědět