Steward ČSA Service x práce na lodi

Odpovědět
eldrick
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 22. 06. 2011, 13:08
Stav: Offline

Steward ČSA Service x práce na lodi

Příspěvek od eldrick »

Řeším dilema, podal jsem si přihlášku na stewarda (nebo stevarda? každý to píše jinak) pro ČSA Service, přes léto by měl probíhat výběrový konkurz. Přišla mi kladná odpověď od pana Michala Brožíka, že jsem velmi vhodným kandidátem pro spolupráci. Jenže, problém vidím v penězích, tisíc korun za internetový kurz a dalších 4.500,- za blbou lékařskou prohlídku v Úřadu letectví? Nezdá se Vám to trochu přitažený za vlasy?

Zároveň jsem si podal žádost o vydaní lodní knížky s tím, že bych to zkusil na osobní říční lodi po Evropě, s čímž nejsou spojeny žádné předběžné finanční náklady.

Mě by zajímal Váš názor. Stojí vůbec práce letušky/stewarda za ty prachy? Nikde jsem se nedočetl, kolik přesně vydělávají, nějaké rozpětí od 20-50 tisíc jsou nicneříkající. Na lodi bych si vydělal rozhodně víc. Ale zas jako steward bych se mohl za levný zaměstnanecký letenky někam podívat. Zvažuju všechny klady a zápory. Možná si říkate, proč chcii dělat zrovna tuhle práci? Mám vystudovanou obchodku, ale v kanceláři sedět nechci, to už jsem si zažil a chci být v pohybu, poznávat a tenhle druh práce mi přišel jako nejlepší způsob jako spojit příjemné s užitečným.

Děkuji za reakce.


jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Steward ČSA Service x práce na lodi

Příspěvek od jane »

Pokud chces byt stevard, ty penize za prohlidku na ULZ proste dat musis, stejne jako je dali lidi pred tebou. Litat u Services neni zadne terno, at uz po financni strance nebo po strance letenek - ty jsou tam v omezenem mnozstvi. Takze bych zkusila lod.

eldrick
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 22. 06. 2011, 13:08
Stav: Offline

Re: Steward ČSA Service x práce na lodi

Příspěvek od eldrick »

jane píše:Pokud chces byt stevard, ty penize za prohlidku na ULZ proste dat musis, stejne jako je dali lidi pred tebou. Litat u Services neni zadne terno, at uz po financni strance nebo po strance letenek - ty jsou tam v omezenem mnozstvi. Takze bych zkusila lod.


Díky, mluvíš zřejmě z vlastní zkušenosti. Můžeš být trošku konkrétnější a říct, o jaké přesně částky se jedná?

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Steward ČSA Service x práce na lodi

Příspěvek od jane »

eldrick píše:
jane píše:Pokud chces byt stevard, ty penize za prohlidku na ULZ proste dat musis, stejne jako je dali lidi pred tebou. Litat u Services neni zadne terno, at uz po financni strance nebo po strance letenek - ty jsou tam v omezenem mnozstvi. Takze bych zkusila lod.


Díky, mluvíš zřejmě z vlastní zkušenosti. Můžeš být trošku konkrétnější a říct, o jaké přesně částky se jedná?


Nejsem ze Services, ale litaji se mnou lidi, co z nich jsou. Jsou placeni za letovou hodinu, zadny pevny zaklad, je tam omezeny nalet, zejmena v zimnich mesicich, kdy je mene letani. Vseobecne lidi ze Services litaji, pokud je potreba vykryt nedostatek kmenovych stevardu. Snad patnact dnu v mesici si muzes zadat volno, ve zbytku ti muzou dat litani, ktere kdyz odmitnes, snizi se ti castka za letovou hodinu. Tohle by ti ale vsechno meli rict presne v Services.

SkyLines
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 23. 06. 2011, 01:19
Stav: Offline

Re: Steward ČSA Service x práce na lodi

Příspěvek od SkyLines »

eldrick píše:Řeším dilema, podal jsem si přihlášku na stewarda (nebo stevarda? každý to píše jinak) pro ČSA Service, přes léto by měl probíhat výběrový konkurz. Přišla mi kladná odpověď od pana Michala Brožíka, že jsem velmi vhodným kandidátem pro spolupráci. Jenže, problém vidím v penězích, tisíc korun za internetový kurz a dalších 4.500,- za blbou lékařskou prohlídku v Úřadu letectví? Nezdá se Vám to trochu přitažený za vlasy?

Zároveň jsem si podal žádost o vydaní lodní knížky s tím, že bych to zkusil na osobní říční lodi po Evropě, s čímž nejsou spojeny žádné předběžné finanční náklady.

Mě by zajímal Váš názor. Stojí vůbec práce letušky/stewarda za ty prachy? Nikde jsem se nedočetl, kolik přesně vydělávají, nějaké rozpětí od 20-50 tisíc jsou nicneříkající. Na lodi bych si vydělal rozhodně víc. Ale zas jako steward bych se mohl za levný zaměstnanecký letenky někam podívat. Zvažuju všechny klady a zápory. Možná si říkate, proč chcii dělat zrovna tuhle práci? Mám vystudovanou obchodku, ale v kanceláři sedět nechci, to už jsem si zažil a chci být v pohybu, poznávat a tenhle druh práce mi přišel jako nejlepší způsob jako spojit příjemné s užitečným.

Děkuji za reakce.



.... ja se akorat divim, ze services chteji nabirat ... ted tam maji CC, kteri litaji nula,nula nic :think:


eldrick
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 22. 06. 2011, 13:08
Stav: Offline

Re: Steward ČSA Service x práce na lodi

Příspěvek od eldrick »

ČSA samotní nové lidi nenabírají?

eldrick
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 22. 06. 2011, 13:08
Stav: Offline

Re: Steward ČSA Service x práce na lodi

Příspěvek od eldrick »

Tak ředitel ČSA Services mi poslal mail, že v sobotu bude setkání v Hiltonu „Jak uspět u konkurzu“.

"Výsledkem naší dlouhodobé práce v oblasti letecké personalistiky je mnoho spokojených letušek a stevardů na palubách letadel známých českých i zahraničních leteckých společností. Jako svůj hlavní úkol vidíme nelezení pracovního uplatnění pro absolventy našich setkání, pořádaných v hotelu Hilton Prague. Naše práce má výsledky. Posledním úspěchem bylo nedávné umístění dvanácti našich absolventů u druhé největší letecké společnosti v Česku, společnosti Travel Service a.s. Jsme na úroveň našich klientů, kterou u interního výběrového řízení společnosti Travel Service prokázali opravdu velmi hrdí. Naší prioritou nadále zůstává příprava k výběrovému řízení našeho vlajkového dopravce. "

Tak jinak, stojí to za to aspoň u některých jiných dopravců, jako např. u Travel Service a. s., nebo za to ta práce nestojí?

Dostal jsem přístup do zabezpečených stránek caspr.cz, kde vidím, že nejbližší kurzy jsou následující:

easyJet: England, France, Germany, Swizerland
Jet2.com: Yorkshire
FlyBe: UK airports
BMI: London, Birmingham

Takže jestli to dobře chápu, nenabíraj přímo pro ČSA, ale pro Travel Service a tyhle zahraniční firmy.
Má to smysl? S easyJet jsem jednou letěl a něco příšernýho.

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Steward ČSA Service x práce na lodi

Příspěvek od jane »

Precti si tady diskuze, je jich tu spousta, o cem ta prace je. CSA skutecne nenabiraji, kdyz redukuji flotilu.

Engine Failure 1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 65
Registrován: 10. 09. 2007, 22:02
Oblíbené typy letadel: Mig 21
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, t.č. Calgary, Kanada,
Stav: Offline

Re: Steward ČSA Service x práce na lodi

Příspěvek od Engine Failure 1 »

Eldrick : jednou jsi letěl s Easy Jetem a bylo to něco příšernýho. Tam by jsi nechtěl nastoupit, protože máš zcela jistě větší formát. Máš nulové zkušenosti, nulovou praxi ale už hodnotíš aerolinky. Já myslím, že co sis zaplatil, to jsi dostal, pane světáku. Cena vždy úměrná kvalitě. Pokud je tato společnost pod tvou úroveň, tak nabídni své služby nějaké 5 Star Company, třeba Malaysia Airlines nebo Cathay Pacific. Tam ti ten medical třeba zaplatí a budeš létat po celém světě na zaměstnanecké letenky.
Po přečtení tvých příspěvků bych ti doporučoval raději tu loď.

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Steward ČSA Service x práce na lodi

Příspěvek od Zdenek »

Engine Failure 1 píše:Po přečtení tvých příspěvků bych ti doporučoval raději tu loď.

otázkou je, zda ho s těmadle názorama vezmou

eldrick
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 22. 06. 2011, 13:08
Stav: Offline

Re: Steward ČSA Service x práce na lodi

Příspěvek od eldrick »

Jste nějací podráždění. Člověk se tu z Vás pouze snaží dostat rozumy a zkušenosti, aby byl v obraze a vy hned vyjíždíte. Doba je zlá, tak se jen snažim najít tu nejlepší alternativu.

Co se týče mých názorů, mluví ze mě zkušenosti, někdo je holt cynik z určitých důvodů. Ale nemusíte hned člověka odsuzovat na základě pár příspěvků. Každopádně díky alespoň za nějaké reakce.

Engine Failure 1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 65
Registrován: 10. 09. 2007, 22:02
Oblíbené typy letadel: Mig 21
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, t.č. Calgary, Kanada,
Stav: Offline

Re: Steward ČSA Service x práce na lodi

Příspěvek od Engine Failure 1 »

Eldrick : já z tvého příspěvku podrážděný nejsem. Mě jenom nedalo, abych nereagoval na tvé výroky : blbá lékařská prohlídka na ULZ (proč bych si ji měl platit), nicneříkající plat 20-50 000, příšerný Easy Jet, hledám nejvýhodnější varianty, jsem vhodným kandidátem, na lodi si vydělám více atd.
Zkus se zamyslet nad tím, co můžeš prestižním aerolinkám nabídnout, pak napiš třeba na Malaysia Airlines a záhy pochopíš, jaká je tvá cena v této branži.
Good luck při rozhodování ve věci loď x éro :?

EasyShare
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 40
Registrován: 04. 06. 2008, 22:33
Stav: Offline

Re: Steward ČSA Service x práce na lodi

Příspěvek od EasyShare »

eldrick píše:Jste nějací podráždění. Člověk se tu z Vás pouze snaží dostat rozumy a zkušenosti, aby byl v obraze a vy hned vyjíždíte. Doba je zlá, tak se jen snažim najít tu nejlepší alternativu.

Co se týče mých názorů, mluví ze mě zkušenosti, někdo je holt cynik z určitých důvodů. Ale nemusíte hned člověka odsuzovat na základě pár příspěvků. Každopádně díky alespoň za nějaké reakce.


Tohle neber vůbec vážně. Mně tento expert stejným tónem odpověděl v sekci piloti, se podívej :-). To neřešim. Vždycky se na foru najde jedna rozpolcená osobnost, stejně jako např. za volantem na silnici, viz. řidič Mercedesu na dálnici D1 :-D.

Tátův kamarád dříve létal jako stévard u armády a teď je u ČSA vedoucí kabiny. Telefonoval jsem s ním, aby mi o tom něco povyprávěl. Vypadal hodně spokojeně. Letový plány dostávají na měsíc dopředu. Jeden můj bývalý spolužák, co teď studuje obor Profesionální pilot na ČVUT, má jako bokovku stévardování u Travel Servicu. TVS už tak fajn není. Je to prostě soukromá firma, které jde hlavně o zisk za každou cenu a řadoví stévardi pro ně moc neznamenají. Účastnil jsem se jednoho výběrového řízení TVS a chování zástupců firmy bylo odstrašujícím příkladem toho, jak firma jednat nemá :-D. No co bychom chtěli, ČR není daleko od Rumunska. U TVS už plány nemáš a zavolají ti třeba den předem, že letíš. Platově by to mělo být 30000,- čistého. Projdi thready, řešilo se to tu...

Já z nízkonákladovek létal akorát se SkyEurope, to byla největší pohoda. Hlavně nebyl problém po přistání posedět v cockpitu a hodit pár slov s piloty :-). Jo ty časy jsou pryč, škoda jich.


Hodně zdaru a dobrou volbu :wink:

ondra.t
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 69
Registrován: 14. 09. 2006, 10:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Roztoky
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Steward ČSA Service x práce na lodi

Příspěvek od ondra.t »

ten plat musíš brát podle náletu hodin jak psala Jane,těžko ti ted před nástupem někdo řekne kolik budeš lítat hodin. ČSA SERVICES je taková pracovní agentura, v současné době se od začátku přímo k ČSA nedostaneš. Ale před 14dny jsem byl na ULZ a byly tam nějaké holky co šli lítat k Travele, tak že by bylo ještě další kola...? jinak znám lidi co si v Travele libují, dřív lítali u SKY Europe a ted si pochvalují že mají včas výplatu a neřeknou nic špatného, rozhodně nedej na jeden nebo dva komentáře "mluvil jsem s někým, kdo říkal že..." oběhni si všechny firmy a názor a pohled na věc si uděláš pokud chceš opravdu pracovat jako steward. připadá mi, že ti to je tak nějak jedno, spíš chceš cestovat, a občas rozdad nějaké to jídlo a pak zase cestovat. Aby jsi nebyl zklamaný, že se někdy nedostaneš z hotelu - letadla a zase z hotelu - letadla. Kamarád taky lítal jako druhý pilot na ATR a před časem šel k Holidays jako kapitán na 737 (Jane asi ví o kom píšu) a nestěžuje si (i když to byl pro něj přechod z čsa do holidays). záleží co od práce čekáš a jaký k ní budeš mít přístup. musíš ukázat že něco umíš aby tě vzali na vyšší pozici, ale tak je to všude na světě. V současné době v letectví se jen tak někam nedostaneš pokud si něco sám nezaplatíš (ULZ, u pilotů letové hodiny- když si vzpomenu kolik mě to zatim stálo... tak těch 5tis za vstup. prohlídku je nic). být tebou zkusil bych to na sezonu a pak uvidíš co chceš dál, na loď můžeš jít po "sezoně" ,když se míň lítá.


Odpovědět