TVS - Konkurz sezona 2014

mckaypv4
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 11. 08. 2011, 18:09
Stav: Offline

Re: TVS - Konkurz sezona 2014

Příspěvek od mckaypv4 »

ebinka píše:Pokud se nemylim u TVS je smlouva do rijna :( No jo no. Nekde se holt zacit musi. Je to boj. Myslite, ze pomuze kdyz budu mit v zivotopisu to zdravotni osvedceni z ustavu leteckeho zdravotnictvi nebo jak se to presne jmenuje?


Smlouva je buď do konce Září nebo Října, záleží kdy se nastupuje.
Ohledně osvědčení zdravotní způsobilosti, je jim to celkem jedno, všimnou si toho, zeptají se jakou třídu máš, proč, ale je to malé bezvýznamné plus. Každopádně jestli máš třídu pro stewardy, tak je to hlavně pro tebe plus, o starost míň, zatím co se všichni budou stresovat aby tim prošli :D


mckaypv4
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 11. 08. 2011, 18:09
Stav: Offline

Re: TVS - Konkurz sezona 2014

Příspěvek od mckaypv4 »

micaello píše:Je zvlastni, ze u CC do Prahy neuvadeji podrobnosti ke smlouve, u CC do Bratislavy maji rovnou napsano, ze smlouva do 31.10. :-b


V Praze je to rozdělený o dvou skupin, jedna v končí v září, a druhá v říjnu. Je to podle toho kdy se ukončí výcvik, a taky kolik jich vůbec bude. Je rozhodně nejlepší nastoupit co nejdřív, jinak si moc nezalítáš, pak už nestíhaj dělat přezkoušení, takže čekáš jen doma a koukáš jen do ecrew kdy ti tam naskočí nějakej let.

mckaypv4
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 11. 08. 2011, 18:09
Stav: Offline

Re: TVS - Konkurz sezona 2014

Příspěvek od mckaypv4 »

beardie píše:takze to je len dohodu? nie na zmluvu? povedzme na 4-5 mesiacov a koniec?


Je to smlouva na dobu určitou :wink: a přesně tak, pár měsíců a konec

ebinka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 25
Registrován: 24. 02. 2013, 11:31
Stav: Offline

Re: TVS - Konkurz sezona 2014

Příspěvek od ebinka »

můžete mi prosím někdo, kdo loni byl na výběrku - třeba mckaypv4, trošku přiblížit, jak vypadal anglický test? jaké druhy cvičení, gramatiky, slovíčka atd... prostě na co si vzpomenete? Díky

mckaypv4
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 11. 08. 2011, 18:09
Stav: Offline

Re: TVS - Konkurz sezona 2014

Příspěvek od mckaypv4 »

ebinka píše:můžete mi prosím někdo, kdo loni byl na výběrku - třeba mckaypv4, trošku přiblížit, jak vypadal anglický test? jaké druhy cvičení, gramatiky, slovíčka atd... prostě na co si vzpomenete? Díky

Moc si ho nepamatuju, ale rozhodně to bylo a,b,c,d... vybrat správně časy, předpony. Slova, které do věty zapadají. Přečtení textu, potom odpovědět na otázky. Překlad z aj a do aj myslim. Popravdě neni vůbec těžkej, máš na to dost času. Vše jen písemné, usní jsou až při pohovoru, takže no stress..


tynkakr
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 04. 02. 2014, 01:29
Stav: Offline

Re: TVS - Konkurz sezona 2014

Příspěvek od tynkakr »

Ahooj,
zajímalo by mě, jak velké mají šance na úspěch mladší holky...tj 19,20,21 let... Je pravda že většinou berou spíš starší? :(

mckaypv4
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 11. 08. 2011, 18:09
Stav: Offline

Re: TVS - Konkurz sezona 2014

Příspěvek od mckaypv4 »

tynkakr píše:Ahooj,
zajímalo by mě, jak velké mají šance na úspěch mladší holky...tj 19,20,21 let... Je pravda že většinou berou spíš starší? :(

Ahoj. Nevim kdo ti to řekl, ale tohle pravda vůbec neni, naopak. Minulý rok to často v letadle vypadalo, že je veze posádka středoškoláků.

tynkakr
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 04. 02. 2014, 01:29
Stav: Offline

Re: TVS - Konkurz sezona 2014

Příspěvek od tynkakr »

mckaypv4 píše:
tynkakr píše:Ahooj,
zajímalo by mě, jak velké mají šance na úspěch mladší holky...tj 19,20,21 let... Je pravda že většinou berou spíš starší? :(

Ahoj. Nevim kdo ti to řekl, ale tohle pravda vůbec neni, naopak. Minulý rok to často v letadle vypadalo, že je veze posádka středoškoláků.

Ahaaa:-) no psala jsem si s jednou slečnou, co pro ně lítá....vysokoškolačka...a říkala že mladší holky moc neberou, že špatně zvládají stresové situace... Jen by mě zajímalo jaký mam šance ve svých skoro 21letech :biggrin:

mckaypv4
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 11. 08. 2011, 18:09
Stav: Offline

Re: TVS - Konkurz sezona 2014

Příspěvek od mckaypv4 »

tynkakr píše:
mckaypv4 píše:
tynkakr píše:Ahooj,
zajímalo by mě, jak velké mají šance na úspěch mladší holky...tj 19,20,21 let... Je pravda že většinou berou spíš starší? :(

Ahoj. Nevim kdo ti to řekl, ale tohle pravda vůbec neni, naopak. Minulý rok to často v letadle vypadalo, že je veze posádka středoškoláků.

Ahaaa:-) no psala jsem si s jednou slečnou, co pro ně lítá....vysokoškolačka...a říkala že mladší holky moc neberou, že špatně zvládají stresové situace... Jen by mě zajímalo jaký mam šance ve svých skoro 21letech :biggrin:

Zajímavý, nám doslova říkali v letadle za letu jak jsme mladý, že nevypadáme ani na 18. Mě osobně se ptali na každym 2-3 letu kolik mi je. S 21 lety se opravdu bát nemusíš.
Ohledně stresové situace, myslim, že to nezáleží na věku, ale na schopnostech toho člověka. Zpanikařit může každý, když ti tam omdlí starý pán a sotva dýchá (v létě pomalu na každym letu :D )

suril
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 07. 11. 2011, 03:32
Stav: Offline

Re: TVS - Konkurz sezona 2014

Příspěvek od suril »

mckaypv4 píše:Ahoj všem, odpovim Vám na pár dotazů co tady máte.
1.Pasová fotka se nikam emailem neposílá, stačí jí přinést na den konání testu, popravdě já jí ani nepřinesl :)
2. Požadavky na váhu a výšku nejsou, je jim to celkem jedno, pokdu zrovna nevážítě 150kg a neměříte 3 metry.

A jinak jak to probíhá, první den se dostavíte na písemné testy, které se skládají z Anglického jazyka (takové základy a středně pokročilí), a potom z testu všeobecných znalostí, jsou v tom celkem chytáky, a blbosti :) Jako číslo dresu Jágra a tak dále :) Každopádně pokud nebudete nějakou otázku vědět, s radostí se na ní zeptají u osobního pohovoru.
Jestli splníte správně testy, pozvou si vás na pohovor vě větší skupině lidí, budete samozřejmě chodit postupně. Jedná se o klasický pohovor, proč to chcete dělat, jaký typ člověka jste atd, hned vzápětí máte ustní test z angličti (překlad, čtení, pokec), mezi tím co čekáte si Vás také zváží a změří. Pokud se jim zalíbíte, během několika dní se vám ozvou, a pozvou na podepsání smlouvy. Jestli ano, tak se dá říct, že máte vyhráno :)

Pak na vás čeká měsíční nonstop výcvik, tim nonstop myslím žádný den volna, často ani víkendy. Nejedná se o zrovna jedoduchý výcvik, musíte do sebe dostat znalosti letadla, zdravovědy, pravidel, chování, záchrany, pomoci, angličtinu a mnoho dalších věcí, ale stačí se učit od začátku :) popřípadě mít nějaký eso v rukávě při testech. Travel service vám tento výcvik hradí, samozřejmě jim nesmíte utéct během 3 měsícu, jinak jim částku hradíte sami. Na žádný den výcviku nesmíte chybět, takže bych si udělal čas, popřípadě si ho musíte nahradit. Když jde do tuhého, jsou to také lidé a pochopí když člověk nemůže. Během tohoto výcviku projdete také zdravotní prohlídkou na ULZ, doporučuji tam jít s dobrou náladou kvůli psychotestům - datum prohlídky vám stanoví TVS, ovšem hradíte si už sami pokud si dobře pamatuji.

Během výcviku se absolvuje školení také na simulátorech, je to celkem sranda, takže je na co se těšit. Až výcvik úspěšně dokončite, je na co se těšit :) Následuje už 5 zkušebních letů, 3 lety jsou takové otrkávací, kdy se seznamujete s letadlem a celkovou prací .. samozřejmě už v uniformě, takže jste jako posádka. 4 let je tzv. typová zkouška, kde se vás ptají na základní věci o letadle a SOP - postupech při nouzové situaci atd. 5 let je line-check, kde se ptají uplně na vše :evil:
Jestli vše splníte, jste zařazeni do opravdové posádky a začínáte lítat na ostro.
Pravá sranda začně když celý týden vstáváte ve 3 ráno :-q
Každopádně po tomhle všem je na co se těšit, když si můžete sednout na vzlet a přistání do kokpitu, tak je to prostě nádhera. Je to práce pro toho koho to bude bavit, ne pro toho kdo to dělá kvůli penězům.

A jedna rada, mějte pevné nervy s cestujícími ! Někdy dokáží nepomyslitelné ^:)^

Jestli máte ještě dotazy, tak se ptejte :wink:


Ahoj, četla jsem tvůj příspěvek do fóra ohledně práce u Travelservisu. Byla bych moc ráda, jestli mi můžeš prosím napsat, jak to na výcviku chodí s plaváním. Říkali, že se musí plavat 100m a ještě něco vylovit na dně. Plavat umím, ale s potápěním mám problém, taky neplavu moc rychle a bojím se do vody skákat...Jak tam tuhle zkoušku hodně prožívali? Museli jste skákat do bazénu a plavat do hloubky? Co když by to lovení předmětu někdo nedal, vyhodí ho?
Děkuji moc za odpověď.

mckaypv4
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 11. 08. 2011, 18:09
Stav: Offline

Re: TVS - Konkurz sezona 2014

Příspěvek od mckaypv4 »

Ahoj, četla jsem tvůj příspěvek do fóra ohledně práce u Travelservisu. Byla bych moc ráda, jestli mi můžeš prosím napsat, jak to na výcviku chodí s plaváním. Říkali, že se musí plavat 100m a ještě něco vylovit na dně. Plavat umím, ale s potápěním mám problém, taky neplavu moc rychle a bojím se do vody skákat...Jak tam tuhle zkoušku hodně prožívali? Museli jste skákat do bazénu a plavat do hloubky? Co když by to lovení předmětu někdo nedal, vyhodí ho?
Děkuji moc za odpověď.


Ahoj, ohledně těch 100m, musíš je snad uplavat do 2 minut (nejsem si jistej) to zvládne každej v klidu, jsou to 4 bazény, takže stačí trenovat. A ohledně toho potápění .. hodí ti předmět do půlky bazénu, a ty k němu musíš doplavat pod vodou. Dost lidí s tim mělo problémy, nechaj tě to udělat tolikrát dokavaď to prostě nezvládneš, klidně i další dny. Samozřejmě tě kvůli tomu nevyhodí, ale taky jim je palubní průvodčí co neumí moc dobře plavat k ničemu. Rozhodně si to natrenuj, máš času dost, nehrotěj to tolik, ale zase aby to nebylo uplně špatný, je to hlavně i pro tebe. Jinak si při tom taky vyzkoušíte vestu, nafukování atd, takže je to super :-bd

suril
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 07. 11. 2011, 03:32
Stav: Offline

Re: TVS - Konkurz sezona 2014

Příspěvek od suril »

mckaypv4 píše:
Ahoj, četla jsem tvůj příspěvek do fóra ohledně práce u Travelservisu. Byla bych moc ráda, jestli mi můžeš prosím napsat, jak to na výcviku chodí s plaváním. Říkali, že se musí plavat 100m a ještě něco vylovit na dně. Plavat umím, ale s potápěním mám problém, taky neplavu moc rychle a bojím se do vody skákat...Jak tam tuhle zkoušku hodně prožívali? Museli jste skákat do bazénu a plavat do hloubky? Co když by to lovení předmětu někdo nedal, vyhodí ho?
Děkuji moc za odpověď.


Ahoj, ohledně těch 100m, musíš je snad uplavat do 2 minut (nejsem si jistej) to zvládne každej v klidu, jsou to 4 bazény, takže stačí trenovat. A ohledně toho potápění .. hodí ti předmět do půlky bazénu, a ty k němu musíš doplavat pod vodou. Dost lidí s tim mělo problémy, nechaj tě to udělat tolikrát dokavaď to prostě nezvládneš, klidně i další dny. Samozřejmě tě kvůli tomu nevyhodí, ale taky jim je palubní průvodčí co neumí moc dobře plavat k ničemu. Rozhodně si to natrenuj, máš času dost, nehrotěj to tolik, ale zase aby to nebylo uplně špatný, je to hlavně i pro tebe. Jinak si při tom taky vyzkoušíte vestu, nafukování atd, takže je to super :-bd


Děkuji moc za odpověď, zkusím tréning. Jenom ještě je ten bazén i do větší hloubky?
Mohu se také zeptat jak je to pak s rozpisem směn, kolik dní měsíčně je volných?
Děkuji.

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: TVS - Konkurz sezona 2014

Příspěvek od happyna »

Muzu vedet na co se ptaji pri tom pohovoru v aj?

mckaypv4
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 11. 08. 2011, 18:09
Stav: Offline

Re: TVS - Konkurz sezona 2014

Příspěvek od mckaypv4 »

happyna píše:Muzu vedet na co se ptaji pri tom pohovoru v aj?

Skoro na nic, je to klasický pokec, zeptá se tě ať řekneš něco o sobě, přečteš text, přeložíš ho, přeložíš něco z čj do aj a to je vše. Neni tam nic náročnýho nebo těžkýho.

ciello
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 12. 02. 2014, 10:27
Stav: Offline

Re: TVS - Konkurz sezona 2014

Příspěvek od ciello »

Mám takový dotaz, pokud se v prvním kole píšou jen testy a odevzdává cv není tedy nutné příjít oblečený jako na pohovor? Tím nemyslím, že mám v plánu jít na testy jako vandrák, ale záleží na tom nebo vůbec? :roll:


Odpovědět