Levné lety Embraer e-Jet (E170-E195)

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
palan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 25. 07. 2011, 20:55
Stav: Offline

Levné lety Embraer e-Jet (E170-E195)

Příspěvek od palan »

Ahoj,

kdo a odkud v okolí ČR létá za nějaké rozumné (myšleje co nejlevnější) ceny s Embraer e-Jety?

Zatím vím akorát o Krakov-Varšava 1* denně od LOTu. Zpátečka od ca 1200 Kč. Cena asi bezkonkurenční, jenže cesta do Krakova/Varšavy je poměrně na dlouho, vlakem tak 6 hodin.

Měli byste, prosím, nějaké další tipy s lepší dostupností z Prahy (ideálně kolem 4 hodin max.) a cenou zpáteční letenky kolem max. 3000?


Lucx
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 158
Registrován: 21. 04. 2008, 20:50
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Levné lety Embraer e-Jet (E170-E195)

Příspěvek od Lucx »

S ERJ 195 od Stobart Air se můžeš proletět na trase PRG-SEN s FlyBE, zpátečka se dá koupit za nějakých 1300 Kč :wink:

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Levné lety Embraer e-Jet (E170-E195)

Příspěvek od flyingblue »

palan píše:Ahoj,

kdo a odkud v okolí ČR létá za nějaké rozumné (myšleje co nejlevnější) ceny s Embraer e-Jety?

Zatím vím akorát o Krakov-Varšava 1* denně od LOTu. Zpátečka od ca 1200 Kč. Cena asi bezkonkurenční, jenže cesta do Krakova/Varšavy je poměrně na dlouho, vlakem tak 6 hodin.

Měli byste, prosím, nějaké další tipy s lepší dostupností z Prahy (ideálně kolem 4 hodin max.) a cenou zpáteční letenky kolem max. 3000?


Ty 4 hodiny sou letadlem nebo vlakem nebo?

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1310
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Levné lety Embraer e-Jet (E170-E195)

Příspěvek od Lkprak »

Před pár dny jsem náhodou objevil, že Bulgaria Air létá s E190 Sofia - Varna, jeden směr se dá pořídit už cca za 62 BGN (asi 830 Kč), Sofia - Burgas třeba v září taktéž s E190 už za 52 BGN jedna cesta. Do Sofie se lze dostat levně Wizzairem z BTS.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Levné lety Embraer e-Jet (E170-E195)

Příspěvek od Robert »

Lkprak píše:Před pár dny jsem náhodou objevil, že Bulgaria Air létá s E190 Sofia - Varna, jeden směr se dá pořídit už cca za 62 BGN (asi 830 Kč), Sofia - Burgas třeba v září taktéž s E190 už za 52 BGN jedna cesta. Do Sofie se lze dostat levně Wizzairem z BTS.


Air Bulgaria létá s E190 také ze Sofie do Prahy nebo Vídně. Cenově by se ale asi zpátečka nevešla do požadovaného limitu.


Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1310
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Levné lety Embraer e-Jet (E170-E195)

Příspěvek od Lkprak »

Robert píše:
Lkprak píše:Před pár dny jsem náhodou objevil, že Bulgaria Air létá s E190 Sofia - Varna, jeden směr se dá pořídit už cca za 62 BGN (asi 830 Kč), Sofia - Burgas třeba v září taktéž s E190 už za 52 BGN jedna cesta. Do Sofie se lze dostat levně Wizzairem z BTS.


Air Bulgaria létá s E190 také ze Sofie do Prahy nebo Vídně. Cenově by se ale asi zpátečka nevešla do požadovaného limitu.


No, to opravdu ne, proto jsem to ani neuváděl. Přímo na úvodní stránce jejich webu se mi zobrazuje cena jednosměrné letenky Praha - Sofia 109 Euro.

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Levné lety Embraer e-Jet (E170-E195)

Příspěvek od RAdek »

Seděl jsem v neděli dopoledne v Praze na letišti na vyhlídkové terase a na pojíždění jsem viděl minimálně 3 Embraery včetně Flybe. Tak se mrkni na leták na neděli dopoledne mezi 8:30 a 10:30.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1310
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Levné lety Embraer e-Jet (E170-E195)

Příspěvek od Lkprak »

RAdek píše:Seděl jsem v neděli dopoledne v Praze na letišti na vyhlídkové terase a na pojíždění jsem viděl minimálně 3 Embraery včetně Flybe. Tak se mrkni na leták na neděli dopoledne mezi 8:30 a 10:30.


Co mně tak napadá (a co by to mohlo být), tak třeba LOT do WAW, Austrian do Vídně a Lufthansa do Mnichova. Ale u všech zmíněných společností je celkem riziko, že letadlo bude nahrazeno (klidně i na poslední chvíli) jiným typem. Jistota je snad jen to Flybe.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1250
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Levné lety Embraer e-Jet (E170-E195)

Příspěvek od Orus-x »

KLM CityHopper z PRG do Amstru, Lufthansa/Air Dolomiti z PRG do Mnichova? Kdyby se to koupilo nějak rozumně v předstihu, myslím že to nebude stát až takový balík. Samozřejmě nutno z letového řádu vybírat ty lety, který létají s E190/E195

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Levné lety Embraer e-Jet (E170-E195)

Příspěvek od alesesl »

Lkprak píše:
RAdek píše:Seděl jsem v neděli dopoledne v Praze na letišti na vyhlídkové terase a na pojíždění jsem viděl minimálně 3 Embraery včetně Flybe. Tak se mrkni na leták na neděli dopoledne mezi 8:30 a 10:30.


Co mně tak napadá (a co by to mohlo být), tak třeba LOT do WAW, Austrian do Vídně a Lufthansa do Mnichova. Ale u všech zmíněných společností je celkem riziko, že letadlo bude nahrazeno (klidně i na poslední chvíli) jiným typem. Jistota je snad jen to Flybe.


Jedina jistota v zivote jsou dane & smrt. Nic jineho jiste neni. :D :D

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1310
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Levné lety Embraer e-Jet (E170-E195)

Příspěvek od Lkprak »

Orus-x píše:KLM CityHopper z PRG do Amstru, Lufthansa/Air Dolomiti z PRG do Mnichova? Kdyby se to koupilo nějak rozumně v předstihu, myslím že to nebude stát až takový balík. Samozřejmě nutno z letového řádu vybírat ty lety, který létají s E190/E195


Lufthansa může tyto lety velmi snadno nahradit A319, KLM bulíky. Obojí se nezřídka děje. Viz. diskuse v jiném vlákně, že lety z evropských hubů do Prahy jsou momentálně velmi žádané a aerolinky se sem snaží tlačit větší letadla.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1250
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Levné lety Embraer e-Jet (E170-E195)

Příspěvek od Orus-x »

Lkprak píše:
Orus-x píše:KLM CityHopper z PRG do Amstru, Lufthansa/Air Dolomiti z PRG do Mnichova? Kdyby se to koupilo nějak rozumně v předstihu, myslím že to nebude stát až takový balík. Samozřejmě nutno z letového řádu vybírat ty lety, který létají s E190/E195


Lufthansa může tyto lety velmi snadno nahradit A319, KLM bulíky. Obojí se nezřídka děje. Viz. diskuse v jiném vlákně, že lety z evropských hubů do Prahy jsou momentálně velmi žádané a aerolinky se sem snaží tlačit větší letadla.


Tak u Lufthansy se to někdy děje, i když ani zdaleka ne v takové pravidelnosti jako u LOTu a Austrianu. KLM to má podle mě postavený trochu jinak, když tu určitou linku lítá v určitým období pro mateřské KLM KLM CityHopper, lítá prostě Embraer a 737 na ní ad-hoc nenasazujou. Stejně jako u té linky KL 1353/4 lítá Avro CityJet. Mohlo by samozřejmě v mezidobí dojít k úpravě letového řádu, ale to zas KLM tak často nedělá.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Levné lety Embraer e-Jet (E170-E195)

Příspěvek od micaello »

Za super ceny a na jistotu je to s FlyBe (operated by StobartAir) na SEN. S kapkou stesti se da ow letenka poridit za 17EUR

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1250
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Levné lety Embraer e-Jet (E170-E195)

Příspěvek od Orus-x »

A od zimy nově BACityFlyer z PRG na LCY, viz diskuse v příslušném vlákně Nové linky, změny provozu


Odpovědět