Prodejce - skupinove letenky?

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Prodejce - skupinove letenky?

Příspěvek od Fabo »

Zdar,

umi nekdo ze zdejsich prodejcu skupinove letenky? Potreboval bych dostat 10-12 lidi cca za 2 mesice do AMS a moc se mi to nechce resit s aerolinkama individualne... Podrobnosti kdyztak v PM.


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Prodejce - skupinove letenky?

Příspěvek od prodejce »

Skupinovou letenku udělá každý kamenný prodejce, možno si vybrat naprosto kteréhokoliv. Nicméně počítej s tím, že skupinovky jsou docela oser: cenová nabídka 2 pracovní dny, ceny většinou nic moc (vyšší než individuální) a hned při potvrzení skupinové rezervace začneš platit nevratné zálohy. Při počtu 10-12 pax bych to na tvém místě řešil raději individuálně, jakmile budeš vědět jména. Obecně skupiny má cenu dělat a platit jen v případě, že

a) potřebuješ do poslední chvíle měnit jména
b) skupina je velká
c) potřebuješ zafixovat budget na tu akci

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Prodejce - skupinove letenky?

Příspěvek od Fabo »

Jo, bejt to 8 lidi, tak to resim normalne po webu. Ale krom LCC (kteri maj blby casy) mi vsichni nechaj udelat jen 9 lidi.

Jmena jsou znama, jediny otaznik (to je ale otazka par dnu max.) je zda lidi bude 10 nebo 12.

Budget zafixovat by bodlo, to je jeden z hlavnich cilu. No a pak je tady jeste otazka te platby, zaloha a pak doplaceni treba mesic pred odletem by pro mne byla jednodussi, pac sesbirat penize neni problem rizikovy ale par dnu to potrva. Ovsem s trochou snahy to nejspis pujde zaplacnout treba do dne z vlastnich zdroju a pak uz si to interne to.

Jak by to pak ten ktery prodejce udela interne, zda jako jednu skupinovku, nebo treba 2x individual 8+4(8+2), to uz mi je vicemene jedno.

Jo, a jeste tam bude taky hotel, 4 pokoje po 2 lidech na 2 noci, ale to netusim zda se vyplati resit skrz prodejce.

Hansie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 06. 03. 2013, 23:09
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Prodejce - skupinove letenky?

Příspěvek od Hansie »

Hotel si zabukuj sám přes booking nebo trivago a pod.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Prodejce - skupinove letenky?

Příspěvek od prodejce »

Fabo píše:Budget zafixovat by bodlo, to je jeden z hlavnich cilu. No a pak je tady jeste otazka te platby, zaloha a pak doplaceni treba mesic pred odletem by pro mne byla jednodussi, pac sesbirat penize neni problem rizikovy ale par dnu to potrva. Ovsem s trochou snahy to nejspis pujde zaplacnout treba do dne z vlastnich zdroju a pak uz si to interne to.

Jak by to pak ten ktery prodejce udela interne, zda jako jednu skupinovku, nebo treba 2x individual 8+4(8+2), to uz mi je vicemene jedno.


No jestli ti stojí zafixování budgetu za to, že letenky budou - pravděpodobně - dražší, než kdybys je sám nabukoval nadvakrát 5+5 individuálně přes web, tak pak samozřejmě ano. A jen upřesním, že pokud budeš chtít skupinu, tak prodejce ti vždy udělá klasickou skupinovou rezervaci se skupinovými podmínkami a s možností změny jména, tedy nikoliv individuálně 8+4.


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Prodejce - skupinove letenky?

Příspěvek od Fabo »

prodejce píše:
Fabo píše:Budget zafixovat by bodlo, to je jeden z hlavnich cilu. No a pak je tady jeste otazka te platby, zaloha a pak doplaceni treba mesic pred odletem by pro mne byla jednodussi, pac sesbirat penize neni problem rizikovy ale par dnu to potrva. Ovsem s trochou snahy to nejspis pujde zaplacnout treba do dne z vlastnich zdroju a pak uz si to interne to.

Jak by to pak ten ktery prodejce udela interne, zda jako jednu skupinovku, nebo treba 2x individual 8+4(8+2), to uz mi je vicemene jedno.


No jestli ti stojí zafixování budgetu za to, že letenky budou - pravděpodobně - dražší, než kdybys je sám nabukoval nadvakrát 5+5 individuálně přes web, tak pak samozřejmě ano. A jen upřesním, že pokud budeš chtít skupinu, tak prodejce ti vždy udělá klasickou skupinovou rezervaci se skupinovými podmínkami a s možností změny jména, tedy nikoliv individuálně 8+4.


OK, tak dik za feedback a upresnuji dotaz:

udela mi nekdo z mistnich prodejcu letenky pro 10 lidi? Nemusi byt skupina :)

nebo jinak: mohu ja, jako velice lehce pouceny uzivatel, nejak odhadnout, jak se bude chovat revenue management kdyz to udelam treba 5+5?
Nebo v jine kombinaci?
Rekneme, ze vidim treba availabilitu ... V9 W3. Jak moc je sance, ze kdyz koupim 3 letenky ve W, tak zmizi par kusu z V?

A stoji to pro toho prodejce vubec za tu stovku, dve EUR, ze mi to udela? (abych nebyl, jak bylo nedavno receno na komutry myho typu, ohlodana kost, ktera jde pouze cejtit za pecinkou)

(jelikoz ted uz tady vlastne sleduji dva cile... prvni, sehnat 10 letenek. A ten druhy, pro me osobne mnohem zajimavejsi, neco noveho se zas naucit)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Prodejce - skupinove letenky?

Příspěvek od Globik »

Fabo píše:Rekneme, ze vidim treba availabilitu ... V9 W3. Jak moc je sance, ze kdyz koupim 3 letenky ve W, tak zmizi par kusu z V?

Osobně se mi nestalo, že bych si začal kupovat letenku a v průbehu nákupu by na mě vyskočilo oznámení o změně ceny.
Z toho usuzuji, že buď
a) pokud začnu v příslušném prodejním kanále hledat letenku a začnu vyplňovat nějaké údaje, je tato letenka (letenky) nějakým způsobem již "zablokovaná"
b) nekupuju letenky zase tak často, aby bylo pravděpodobné, že se mi to jen tak stane.
Pokud platí a), tak podle mě stačí otevřít dva počítače a začít na nich kupovat letenky a vidím, za jakou cenu je ve finále dostanu.
Pokud je tomu jinak, budu rád, když to nějaký prodejce upřesní.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Prodejce - skupinove letenky?

Příspěvek od prodejce »

Fabo píše:nebo jinak: mohu ja, jako velice lehce pouceny uzivatel, nejak odhadnout, jak se bude chovat revenue management kdyz to udelam treba 5+5?
Nebo v jine kombinaci?
Rekneme, ze vidim treba availabilitu ... V9 W3. Jak moc je sance, ze kdyz koupim 3 letenky ve W, tak zmizi par kusu z V?


Šance je velká tato nicméně nastavení se u různých letů liší, takže nelze předem odhadnout. Jen pro zajímavost: teď nedávno jsem slyšel dokonce teorii, že v revenue managementu je u velkých aerolinek schválně zabudován "generátor náhody", aby nebylo možné vysledovat generální strategii cenotvorby a to ani ze strany vlastních zaměstnanců aerolinek a cenotvorba aby tak zůstávala v každém okamžiku nepředvídatelná. :o

Fabo píše:A stoji to pro toho prodejce vubec za tu stovku, dve EUR, ze mi to udela?


Ale jo, od toho tu prodejci jsou. Jen abych nevypadal jako nezdvořák: já zde na fóru letenky neprodávám a prodávat ani nemohu. Stejnou větou odpovídám i do všech SZ, které mě oslovují s poptávkou letenky. S konkrétní poptávkou je tedy vždy nutné se obrátit vždy na nějakého "normálnějšího" prodejce, než jsem já. Těch IATA akreditovaných jsou v ČR desítky.

Globik píše:pokud začnu v příslušném prodejním kanále hledat letenku a začnu vyplňovat nějaké údaje, je tato letenka (letenky) nějakým způsobem již "zablokovaná"?


Tady opět záleží na individuálním nastavení u jednotlivých airlines a to je tajné. Např. na webu Easyjetu vám ukazují, kolik lidí "si právě prohlíží tento let" a není výjimkou, že tam svítí číslo 50, 70 a podobně. Tedy kdyby Easyjet "blokoval" prohlížené lety po dobu vyplňování osobních a platebních údajů v nákupním košíku a to až do konce sešny, tak budou mít na webu trvale availabilitu 0 na všech letech. Takhle by to fakt nefungovalo. A u srovnávacích webů typu studentagency, letuška je princip zase trochu jiný ... hledat v tom logiku nemá cenu.

Globik píše:Pokud je tomu jinak, budu rád, když to nějaký prodejce upřesní.


There is no other prodejce then me on this forum.

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Prodejce - skupinove letenky?

Příspěvek od beardie »

first prodejce, then you? :P

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Prodejce - skupinove letenky?

Příspěvek od Globik »

prodejce píše:
Globik píše:pokud začnu v příslušném prodejním kanále hledat letenku a začnu vyplňovat nějaké údaje, je tato letenka (letenky) nějakým způsobem již "zablokovaná"?


Tady opět záleží na individuálním nastavení u jednotlivých airlines a to je tajné. Např. na webu Easyjetu vám ukazují, kolik lidí "si právě prohlíží tento let" a není výjimkou, že tam svítí číslo 50, 70 a podobně. Tedy kdyby Easyjet "blokoval" prohlížené lety po dobu vyplňování osobních a platebních údajů v nákupním košíku a to až do konce sešny, tak budou mít na webu trvale availabilitu 0 na všech letech. Takhle by to fakt nefungovalo. A u srovnávacích webů typu studentagency, letuška je princip zase trochu jiný ... hledat v tom logiku nemá cenu.

Globik píše:Pokud je tomu jinak, budu rád, když to nějaký prodejce upřesní.


There is no other prodejce then me on this forum.

Díky za objasnění. Mám to tedy chápat tak, že v průběhu nákupu se cena může změnit? Ovšem co když jsem ve fázi, že jsem si již vybral sedadlo (u aerolinek, kde to lze)? Tam ta blokace proběhnut musí, ne? Nebo se může stát, že mi před platbou vyskočí hlášení, že to sedadlo, které již mám v rekapitulaci, již není k dispozici?

Kdybys měl v nicku velké P, tak by bylo jasné, že prodejce je obecný název pracovní pozice a Prodejce jsi jen Ty :) A já když píšu o Tobě, tak tam to velké P dávám.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Prodejce - skupinove letenky?

Příspěvek od prodejce »

Globik píše:Díky za objasnění. Mám to tedy chápat tak, že v průběhu nákupu se cena může změnit? Ovšem co když jsem ve fázi, že jsem si již vybral sedadlo (u aerolinek, kde to lze)? Tam ta blokace proběhnut musí, ne? Nebo se může stát, že mi před platbou vyskočí hlášení, že to sedadlo, které již mám v rekapitulaci, již není k dispozici?

Cena se jednak může změnit (viz případy z Kiwi, ze kterých jsou tady na fóru screenshoty), ale taky se může zadrhnout i samotné provedení rezervace již po vyplnění jmen a zaklikání sedadel. Vždyť to vyplývá z logiky věci: pokud dá MOL do jednoho letadla 16 míst po jednom centu, myslíš, že někdo nezkusí udělat ze 4 notebooků najednou rezervaci pro 64 lidí? No samozřejmě že to je první, co lidi zkusí ... a pokud by to skutečně takhle šlo dělat, tak na Easyjetu do druhého dne vznikne oddělení s 12 notebooky, kde ve trojsměnném provozu budou vybukovávat Ryanairu celá letadla za 190 centů/směr pěkně jedno po druhém :D :D :D Ostatně kdysi v dřevních dobách takové oddělení skutečně existovalo u British Airways, kde tímto způsobem likvidovali jakousi nově vzniklou aerolinku, která to neměla podchycené.


Odpovědět