PRG / VIE -> DTT

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
balzac
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 01. 02. 2017, 09:58
Stav: Offline

PRG / VIE -> DTT

Příspěvek od balzac »

Ahoj,

V srpnu plánuji navštívit USA a konkrétně bych potřeboval přiletět do Detroitu, místo odletu nemusí být nutně Praha nebo Vídeň, klidně něco v tak nějak rozumné vzdálenosti (od Brna) s ohledem na to, že budu cestovat s ročním dítětem (seat infant), ale není problém před odletem do US naplánovat výlet třeba do Berlína nebo Katowic.

Jde o to, že momentálně se nemůžu dostat, pokud jde o letenky, pod cca 23000 CZK/os, přitom pokud bych letěl teď, dá se letenka sehnat okolo 15k, alespoň tedy pár dní nazpět šla.

Tak bych se rád zeptal, jestli mám kupovat teď, nebo během letních prázdnin bývají nějaké akce ? Pokud mne paměť neklame, pár let nazpět se dal sehnat let z CZ do Detroitu cca za 12k (snad si to nepletu s Chicagem)

Předem děkuji za tipy.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: PRG / VIE -> DTT

Příspěvek od Globik »

Ten cenový rozdíl mi přijde odpovídající rozdílu březen - srpen. Víc Ti k tomu možná napíše Prodejce.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: PRG / VIE -> DTT

Příspěvek od loupeznik »

Zkus Budapešť.
Akce jestli bude, tak leda na konec srpna.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: PRG / VIE -> DTT

Příspěvek od Marty-t »

Dobré ceny bývají do YYZ. Tam je konkurence vyšší. Těch 380km je na Ameriku jakoby kamenem dohodil... Na druhou stranu hranice a k ESTĚ ještě ETA, ale chtěl jste tipy... Podle mne tu cestu levněji než: Brno-Pardubice (vlak), pak PED-STN (Ryanair), STN-YYZ (Primera), Greyhound nebo půjčení auta a zpět YYZ-STN (Primera) STN-BRQ (Ryanair) nedáte... (ale chápu roční dítě apod. omezení...)

balzac
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 01. 02. 2017, 09:58
Stav: Offline

Re: PRG / VIE -> DTT

Příspěvek od balzac »

Díky za rady. Koukal jsem na Budapešť a vychází to zatím podobně jako PRG/VIE :-(

Marty-t: Díky za tip, klidně bych to takhle provedl, případně NY ještě vychází docela výhodně z PRG, navíc přímý spoj, na tom by se asi taky dalo stavět, ale bohužel to omezení v podobě ročního dítěte je tam prostě je, proto bych se pokud jde o cílovou destinaci držel DTT, narozdíl od místa odletu...


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: PRG / VIE -> DTT

Příspěvek od alesesl »

balzac píše:Díky za rady. Koukal jsem na Budapešť a vychází to zatím podobně jako PRG/VIE :-(

Marty-t: Díky za tip, klidně bych to takhle provedl, případně NY ještě vychází docela výhodně z PRG, navíc přímý spoj, na tom by se asi taky dalo stavět, ale bohužel to omezení v podobě ročního dítěte je tam prostě je, proto bych se pokud jde o cílovou destinaci držel DTT, narozdíl od místa odletu...


Muzes napsat konktretni data, na jak dlouho chces letet atd?

balzac
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 01. 02. 2017, 09:58
Stav: Offline

Re: PRG / VIE -> DTT

Příspěvek od balzac »

Určitě. Letěl bych tak na 2-3 týdny, přičemž odlet bych viděl na přelom července a srpna, případně začátek srpna.

Ale pokud by měly být letenky koncem srpna výrazně levnější, tak bych to asi posunul.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: PRG / VIE -> DTT

Příspěvek od alesesl »

Vic co bych ti doporucil, tak letet do Windsor, Ontario, Kanada. Kod letiste je YQG. Do Detroitu to mas z Windsoru, jen mostem pres reku.

Tento itinerar, napr 18.8. - 4.9. vyjde na cca 16 tis.

tam
tam


zpet
zpet

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: PRG / VIE -> DTT

Příspěvek od prodejce »

Jak jsem se nikdy v historii nikdy nepouštěl do predikcí "cen letenek do Ameriky na léto", tak letos se predikce výjimečně dopustím. Pokud vše půjde dál tak jak to jde teď, vidím konečné a finální ceny letenek v ekonomické třídě do USA/Kanady v období 25JUN18-15AUG18 takto:

USA bude stát 42 800 Kč až 57 900 Kč
Kanada cca 62 900 Kč plus mínus

Jinými slovy letos poprvé v historii dojde k vyrovnání cen ex USA a ex EU v letní sezoně a to s nájezdem cca 60 dnů před odletem.

Konec věšteckého okénka a nechám se celý překvapit, zda-li jsem se trefil.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: PRG / VIE -> DTT

Příspěvek od persona »

Uf, to jsou ceny, to jsem sám zvědav.

balzac
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 01. 02. 2017, 09:58
Stav: Offline

Re: PRG / VIE -> DTT

Příspěvek od balzac »

Díky moc za tip na Windsor, sice je to lehčí komplikace v tom smyslu, že si budeme muset na překročení hranic z US vzít taxi, nebo se tam prostě nějakým způsobem dopravit po vlastní ose, ale to snad nebude takový problém...

Predikce prodejce ohledně vývoje cen letenek se snad nevyplní, protože nakonec letenky s předstihem koupit nemůžu a budu to řešit tak měsíc před odletem...


Odpovědět