Multi-city Delta

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
petr.banka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 28. 03. 2018, 12:51
Stav: Offline

Multi-city Delta

Příspěvek od petr.banka »

Dobrý den,

měl bych dotaz na zkušené cestovatele ohledně koupě multi-city letenky. Jelikož jsem vždy kupoval jen klasické zpáteční letenky, tak mě napadá pár otázek jak to v případě multi-city funguje.

Rádi bychom v létě letěli do Dominikánské republiky a rádi bychom se cestou zastavili v Kanadě. Scyscanner mi nejvýhodněji našel tuto trasu přes Delta Airlines (a přímo na stránkách Delty jsem si to potvrdil):
1. let: PRG - YYZ (přes AMS) - v Torontu bychom rádi cca týden až deset dnů zůstali,
2. let: YYZ - PUJ (přes ATL) - týden stopover v Dominikánské republice
3. let: SDQ - PRG (přes ATL a AMS) - Santo Domingo je pak pro nás blíž na odlet než Punta Cana.

Zajímá mě především jak to funguje s odbavením - např. v Praze nás odbaví do Toronta, tam si normálně vyzvedneme zavazadla a pak je znovu odbavíme před letem do Punta Cana?
Co by se dělo, pokud bychom např. nestihli navazující let v Amsterdamu do Toronta - nedojde pak k nějakému porušení podmínek multi-city a nezruší nám aerolinka i zbývající lety této rezervace? Nebo nás jen přebookují na další volný let a vše ostatní zůstává v platnosti?
A jsou všechny lety uvedené pod jedním booking kódem, nebo dostaneme 3 letenky na každý segment tohoto tripu?

Předem se omlouvám za hloupý začátečnický dotaz. Cena za celou cestu nás poměrně příjemně překvapila, ale nevím zda to pak ve finále není třeba nějaké moc komplikované :)

Moc díky za případnou odpověď.

Petr


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Multi-city Delta

Příspěvek od alesesl »

petr.banka píše:Zajímá mě především jak to funguje s odbavením - např. v Praze nás odbaví do Toronta, tam si normálně vyzvedneme zavazadla a pak je znovu odbavíme před letem do Punta Cana?
Co by se dělo, pokud bychom např. nestihli navazující let v Amsterdamu do Toronta - nedojde pak k nějakému porušení podmínek multi-city a nezruší nám aerolinka i zbývající lety této rezervace? Nebo nás jen přebookují na další volný let a vše ostatní zůstává v platnosti?
A jsou všechny lety uvedené pod jedním booking kódem, nebo dostaneme 3 letenky na každý segment tohoto tripu?



Predem, zadny dotaz neni hloupy, je hloupe se nezeptat, pokud clovek nevi.

Zajímá mě především jak to funguje s odbavením - např. v Praze nás odbaví do Toronta, tam si normálně vyzvedneme zavazadla a pak je znovu odbavíme před letem do Punta Cana? Ano pres tak

Co by se dělo, pokud bychom např. nestihli navazující let v Amsterdamu do Toronta - nedojde pak k nějakému porušení podmínek multi-city a nezruší nám aerolinka i zbývající lety této rezervace? Nebo nás jen přebookují na další volný let a vše ostatní zůstává v platnosti? Pokud neco nestihnete a mate vsechno na jedne letence, tak se vam nic nerusi. Normalne dostanete presmerovani do dane destinace v ten den a vse ostatni zustava stejne.

A jsou všechny lety uvedené pod jedním booking kódem, nebo dostaneme 3 letenky na každý segment tohoto tripu? Budete mit jednu letenku, s jednim PNR. Jestli budou vsechny segmenty v jedne bookovaci tride je tezke rict. To zalezi za jakou cenu bude letenka zakoupena a jak to aerolinka da dohromady.
Naposledy upravil(a) alesesl dne 28. 03. 2018, 15:34, celkem upraveno 2 x.

petr.banka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 28. 03. 2018, 12:51
Stav: Offline

Re: Multi-city Delta

Příspěvek od petr.banka »

@alesesl Moc děkuji za ochotu a rychlou odpověď. Pěkný den.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Multi-city Delta

Příspěvek od alesesl »

petr.banka píše:@alesesl Moc děkuji za ochotu a rychlou odpověď. Pěkný den.


Mozna bych zkusil letenku PRG_YYZ a SDQ-PRG jako jednu letenku a zvlast si dokoupit letenky YYZ-PUJ. Treba to muze vyjit i lepe cenove.

petr.banka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 28. 03. 2018, 12:51
Stav: Offline

Re: Multi-city Delta

Příspěvek od petr.banka »

alesesl píše:
petr.banka píše:@alesesl Moc děkuji za ochotu a rychlou odpověď. Pěkný den.


Mozna bych zkusil letenku PRG_YYZ a SDQ-PRG jako jednu letenku a zvlast si dokoupit letenky YYZ-PUJ. Treba to muze vyjit i lepe cenove.


To je zajímavá varianta, takovou možnost jsem ještě nezkoušel. To by znamenalo tu část PRG-YYZ a SDQ-PRG koupit jako multi-city přes jednu leteckou společnost a mezitím si ještě koupit jednosměrnou letenku YYZ-PUJ buď přes tu samou společnost, nebo i zkusit nějakou jinou?


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Multi-city Delta

Příspěvek od alesesl »

petr.banka píše:
alesesl píše:
petr.banka píše:@alesesl Moc děkuji za ochotu a rychlou odpověď. Pěkný den.


Mozna bych zkusil letenku PRG_YYZ a SDQ-PRG jako jednu letenku a zvlast si dokoupit letenky YYZ-PUJ. Treba to muze vyjit i lepe cenove.


To je zajímavá varianta, takovou možnost jsem ještě nezkoušel. To by znamenalo tu část PRG-YYZ a SDQ-PRG koupit jako multi-city přes jednu leteckou společnost a mezitím si ještě koupit jednosměrnou letenku YYZ-PUJ buď přes tu samou společnost, nebo i zkusit nějakou jinou?


Presne tak. Urcite YYZ PUJ bude letat nekdo i naprimo nebo levneji nez z tou spolecnosti co by jsi mel pres ATL.

petr.banka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 28. 03. 2018, 12:51
Stav: Offline

Re: Multi-city Delta

Příspěvek od petr.banka »

alesesl píše:
petr.banka píše:
alesesl píše:
Mozna bych zkusil letenku PRG_YYZ a SDQ-PRG jako jednu letenku a zvlast si dokoupit letenky YYZ-PUJ. Treba to muze vyjit i lepe cenove.


To je zajímavá varianta, takovou možnost jsem ještě nezkoušel. To by znamenalo tu část PRG-YYZ a SDQ-PRG koupit jako multi-city přes jednu leteckou společnost a mezitím si ještě koupit jednosměrnou letenku YYZ-PUJ buď přes tu samou společnost, nebo i zkusit nějakou jinou?


Presne tak. Urcite YYZ PUJ bude letat nekdo i naprimo nebo levneji nez z tou spolecnosti co by jsi mel pres ATL.


Ještě jednou moc díky. Zkusil jsem jen na zkoušku tuto variantu, tedy se samostatnou letenkou na úsek YYZ-PUJ, cenově to vychází podobně, ale určitě je tam víc možností - např. přímý let z Toronta s Air Canada a tím pádem výrazně kratší čas cestování. Takže super tip :) Díky za něj


Odpovědět