prosinec Bangkok - jaka je pravděpodobnost akci v zari?

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
aziza
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 19. 10. 2009, 22:11
Stav: Offline

prosinec Bangkok - jaka je pravděpodobnost akci v zari?

Příspěvek od aziza »

Ahoj, prosím, má cenu čekat na září, kdy některé společnosti vyjedou s akcemi (třeba EK nebo TK, QR) nebo radši koupit hned BKK za 18 000,- s TK? Termín pobytu 18.12. - 8.1. Uvědomuji si, že je to via Vánoce, nikdy jsem toto období nekupovala, proto nevím, zda brát i těch 18. Běžně se dostanu (během roku) s EK na 15 tis. V září bývají akce, nevšimla jsem si ale nikdy, jak zahrnují/nezahrnují období Vánoc. Díky všem, kteří máte větší zkušenost než já a podělíte se.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: prosinec Bangkok - jaka je pravděpodobnost akci v zari?

Příspěvek od Globik »

aziza píše:Ahoj, prosím, má cenu čekat na září, kdy některé společnosti vyjedou s akcemi (třeba EK nebo TK, QR) nebo radši koupit hned BKK za 18 000,- s TK? Termín pobytu 18.12. - 8.1. Uvědomuji si, že je to via Vánoce, nikdy jsem toto období nekupovala, proto nevím, zda brát i těch 18. Běžně se dostanu (během roku) s EK na 15 tis. V září bývají akce, nevšimla jsem si ale nikdy, jak zahrnují/nezahrnují období Vánoc. Díky všem, kteří máte větší zkušenost než já a podělíte se.

Proč proboha kvůli tomu zakládáš už druhé vlákno? Pokud máš děti školou povinné a chceš cestovat s nimi, smiř se s tím, že s levnými letenkami je utrum. Píšu Ti to z vlastní zkušenosti. Akce obecně (nejen letenek) se týkají toho,co potřebuješ prodat. Letenky na exponované termíny se prodávají samy, tam akce obvykle nečekej. Do toho spadají na celém Západě Vánoce, celosvětově Nový rok a lokálně školní prázdniny (i třeba podzimní a jarní).

aziza
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 19. 10. 2009, 22:11
Stav: Offline

Re: prosinec Bangkok - jaka je pravděpodobnost akci v zari?

Příspěvek od aziza »

Globiku, ok, díky. Už sem nepáchnu. Jen logické vysvětlení pro Tvoji "probůh" poznámku. První vlákno jsem založila s otázkou na jiné destinace,které byly v předmětu vlákna. Můj dotaz byl nyní trochu jiný, ne??? Občas jsem na "Vaše" forum zabruslila a četla ráda některé příspěvky, inspirovala se. Všimla jsem si, že když je zde příliš "amatérský" dotaz, často bývá dosti setřen. Proto jsem dotaz pokládala slušnou formou, vše vysvětlila. Rychlá odpověď se dá napsat i jiným tonem. Tak si tady dál borci plácejte po ramenou =; a užívejte se navzájem! Se příště jako amatér zeptám radši v cestovce, tam mne nespláchnou :wink: a Cocika a jeho vtipné příspěvky si koneckonců najdu jinde, že?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: prosinec Bangkok - jaka je pravděpodobnost akci v zari?

Příspěvek od Globik »

aziza píše:Globiku, ok, díky. Už sem nepáchnu. Jen logické vysvětlení pro Tvoji "probůh" poznámku. První vlákno jsem založila s otázkou na jiné destinace,které byly v předmětu vlákna. Můj dotaz byl nyní trochu jiný, ne??? Občas jsem na "Vaše" forum zabruslila a četla ráda některé příspěvky, inspirovala se. Všimla jsem si, že když je zde příliš "amatérský" dotaz, často bývá dosti setřen. Proto jsem dotaz pokládala slušnou formou, vše vysvětlila. Rychlá odpověď se dá napsat i jiným tonem. Tak si tady dál borci plácejte po ramenou =; a užívejte se navzájem! Se příště jako amatér zeptám radši v cestovce, tam mne nespláchnou :wink: a Cocika a jeho vtipné příspěvky si koneckonců najdu jinde, že?

Nevím, proč tolik ukřivděnosti a uraženosti. Tady na fóru je tolik dotazů, že opravdu není možné kvůli každému zakládat nové vlákno. Tedy samozřejmě je to možné, ale pak to tu bude naprosto nepřehledné. Tvůj dotaz byl trochu jiný, ale to neznamená, že by se "nevešel" do původního vlákna. JInak Tvůj názor nebyl setřen, jen Ti bylo vysvětleno, že opravdu na exponované termíny žádné akce obvykle nejsou a že je potřeba se smířit s tím, když člověk může cestovat jen o prázdninách. Já třeba momentálně řeším podobný problém a pomalu se smiřuju s tím, že na "pitomé" jarní prázdníny dám za letenky dvojnásobek mimosezónních cen.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: prosinec Bangkok - jaka je pravděpodobnost akci v zari?

Příspěvek od Fabo »

Jestli na dotaz "jsou o vanocich akce do CMB" je odpoved "o vanocich akce nejsou, je to nejvyssi sezona", skutecne neni tak narocne domyslet si, ze odpoved na dotaz "jsou o vanocich akce do BKK" bude stejna. V nejhorsim se lze primo ve vlakne zeptat ve stylu "a plati to jen pro CMB nebo treba i BKK?"


Tak jen pro uplnost.
Stejne tak lze cekat absenci akci o vanocich na lety do Malajzie, Singapuru, na Filipiny nebo treba do Karibiku.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: prosinec Bangkok - jaka je pravděpodobnost akci v zari?

Příspěvek od Globik »

Jdu se poplacat po ramenou s borcem Fabem a přikládám tuto zkušenost: Šestiletá dcera chce po letech vidět přírodní sníh. Slíbil jsem jí, že s ní zaletim na Aljašku. Bohužel jsme samozřejmě omezení školními prázdninami. Hledám letenky (ex HNL) na jarní prázdniny a ceny jsou prakticky dvojnásobné, než třeba o měsíc později. A to jsou to jen jarní prázdniny, žádné Vánoce. Takže asi tak.


Odpovědět