Letenky a letové řády v předinternetové době

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
xjedlins
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 16. 11. 2010, 09:13
Stav: Offline

Letenky a letové řády v předinternetové době

Příspěvek od xjedlins »

Zdravím, rád bych se zeptal zkušenějších či pamětníků na jejich vlastní postřehy nebo nasměrování na další zdroje ohledně cestování řekněme v 70. či 80. letech po světě, kdy patrně již existovaly elektronické vyhledávací a rezervační systémy, ale určitě ne v podobě, jak je známe dnes. Velmi by mě zajímalo, jaký byl tehdy postup, když bych si tenkrát řekl například (nehledě na politickou realitu) chci letět z Prahy do Sydney. Kdo a jak našel optimální spojení, jak bylo zabookováno a jak by se to platilo? Zajímají mě i detaily. Např. jak komunikovaly cestovní kanceláře s rezervačními systémy či aerolinkami (myslím jakými technickými prostředky) v 80. letech, kdy vrcholem běžně dostupné techniky bylo ZX Spectrum. Jak vše dlouho trvalo a jak se dělaly změny a mnoho dalších otázek. Bylo by úžasné, kdyby na toto téma existovala nějaká kniha.

Před časem jsem při hledání informací na toto téma narazil na existenci jakéhosi tištěného časopisu, kde byly uveřejňovány letové plány jednotlivých (západních) leteckých společností. Bohužel jsem neudržel název, pomůže někdo? Hodně by mě to zajímalo.


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Letenky a letové řády v předinternetové době

Příspěvek od flyingblue »

xjedlins píše:Zdravím, rád bych se zeptal zkušenějších či pamětníků na jejich vlastní postřehy nebo nasměrování na další zdroje ohledně cestování řekněme v 70. či 80. letech po světě, kdy patrně již existovaly elektronické vyhledávací a rezervační systémy, ale určitě ne v podobě, jak je známe dnes. Velmi by mě zajímalo, jaký byl tehdy postup, když bych si tenkrát řekl například (nehledě na politickou realitu) chci letět z Prahy do Sydney. Kdo a jak našel optimální spojení, jak bylo zabookováno a jak by se to platilo? Zajímají mě i detaily. Např. jak komunikovaly cestovní kanceláře s rezervačními systémy či aerolinkami (myslím jakými technickými prostředky) v 80. letech, kdy vrcholem běžně dostupné techniky bylo ZX Spectrum. Jak vše dlouho trvalo a jak se dělaly změny a mnoho dalších otázek. Bylo by úžasné, kdyby na toto téma existovala nějaká kniha.

Před časem jsem při hledání informací na toto téma narazil na existenci jakéhosi tištěného časopisu, kde byly uveřejňovány letové plány jednotlivých (západních) leteckých společností. Bohužel jsem neudržel název, pomůže někdo? Hodně by mě to zajímalo.


Hledej zde na foru, myslim, ze to v nejakem textu popisoval "prodejce".

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Letenky a letové řády v předinternetové době

Příspěvek od prodejce »



Odpovědět