Změna času odletu

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
palan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 25. 07. 2011, 20:55
Stav: Offline

Změna času odletu

Příspěvek od palan »

Ahoj,
za 6 dnů letím s Germanií z Drážďan, mám tam rezervovaný hotel, ale zatím nedošlo k žádné změně a čas odletu je 12:40. Ráno se tam tak z ČR v pohodě dopravím a nemusím nikde přespávat. Takže bych chtěl rezervaci hotelu zrušit. Jenže když to zruším a oni mi na poslední chvíli změní čas odletu na dříve než 10:00 hodin, tak se tam z ČR nestihnu dopravit a budu muset znovu zarezervovat nějaký hotel. A na poslední chvíli mívají ceny klidně o 100% vyšší.

V případě zrušení letu méně než 7 dnů před odletem bych neměl nárok na kompenzaci, pouze pokud:
* je vám nabídnuto alternativní spojení s odletem maximálně o 1 hodinu dříve a příletem nejpozději o 2 hodiny později
posun odletu o 1 hodinu dřív by mi nevadil, ale pokud by byl delší, tak bych si musel rezervovat hotel.

Pokud by společnost let nezrušila, ale "jen" by změnila méně než 7 dnů před odletem čas tak, že by byl odlet třeba o 3 hodiny dříve, mám nárok na kompenzaci jako kdyby mi let zrušili? Nebo můžou klidně posunout den předem odlet o 12 hodin?


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Změna času odletu

Příspěvek od JackBrno »

Myslím, že to moc řešíš ;) Ubytování na jednu noc seženeš bezproblémů kdekoliv.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Změna času odletu

Příspěvek od Airbus380 »

Tohle taky nechápu, hlavně proč hned defaultně počítat s tím, že změní čas odletu? :D To se opravdu neděje každý den.

Jinak pokud společnost posune let na dřívější hodinu, nárok na kompenzaci není, ale znovu říkám, vůbec bych to neřešil. Šance, že se to stane, je malá.


Odpovědět