PRG/VIE-DPS, SIN-PRG/VIE, 02/19

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
sibirnaya
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 03. 08. 2014, 01:52
Stav: Offline

PRG/VIE-DPS, SIN-PRG/VIE, 02/19

Příspěvek od sibirnaya »

Zdravim, v unoru bych rad vyrazil na dovolenou, ale vubec se mi nechce mackat v eco. Holt jak clovek parkrat leti vpredu, tak dozadu uz se nechce, no. Optimalni se mi jevi katarani za 75/os, nicmene me napadlo, jestli by mi nejaky mistni letenkar nemohl pichnout?

Obrázek


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: PRG/VIE-DPS, SIN-PRG/VIE, 02/19

Příspěvek od Fabo »

Co tak to udelat za 50 tisic s Turkama, a DPS dokoupit za par tisic lokalne?

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: PRG/VIE-DPS, SIN-PRG/VIE, 02/19

Příspěvek od whiskey »

Fabo píše:Co tak to udelat za 50 tisic s Turkama, a DPS dokoupit za par tisic lokalne?

Lion bude mat lacne CGK-DPS urcite...

mattsun
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 20. 08. 2014, 01:50
Stav: Offline

Re: PRG/VIE-DPS, SIN-PRG/VIE, 02/19

Příspěvek od mattsun »

kurna sibir, s takymi hodinami na ruke som myslel ze biz je dlhodobo minimalny standard :D

Mimochodom ak by pomohlo tak KLM v ich B777 ma dlhodobo dobru cenu na biz na trase SIN-DPS-SIN za cca 370€/spiatocka...horsie je ze z nasich koncin momentalne ziadnu hitparadu do SIN nevidim ( teda ak neratam ceny cca 1,8K-2K€ )...tak ale stale lepsie ako 75k Czk. Keby si chcel katarcov, tak momentalne nikde nic zaujimave smer SIN, dokonca aj severske mesta co tam mavaju zaujimave ceny su od 2k €

sibirnaya
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 03. 08. 2014, 01:52
Stav: Offline

Re: PRG/VIE-DPS, SIN-PRG/VIE, 02/19

Příspěvek od sibirnaya »

no ja mel puvodne namysleno s Etihadem do BKK za 1700 a pak se trepat v eco, pak sem si nasel za 2000 VIE-LHR-SIN, ale zas si rikam, ze nez priletet do Singapuru, projit imigracnim, capnout kufry a jit na check in je lepsi letet rovnou do DPS. Singapur je v planu totiz az na konci dovolene.
@mattsun - to vis, setrim na platinovy daytony :D :D :D

a jeste teda musim rict, ze biz v EK mi prijde podstatne lepsi, takze jsem doufal, ze nekdo umi EK za cenu kataranu :)


pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: PRG/VIE-DPS, SIN-PRG/VIE, 02/19

Příspěvek od pettte »

sibirnaya píše:no ja mel puvodne namysleno s Etihadem do BKK za 1700 a pak se trepat v eco, pak sem si nasel za 2000 VIE-LHR-SIN, ale zas si rikam, ze nez priletet do Singapuru, projit imigracnim, capnout kufry a jit na check in je lepsi letet rovnou do DPS. Singapur je v planu totiz az na konci dovolene.
@mattsun - to vis, setrim na platinovy daytony :D :D :D

a jeste teda musim rict, ze biz v EK mi prijde podstatne lepsi, takze jsem doufal, ze nekdo umi EK za cenu kataranu :)


Njn, je to hodně přestupování + ta cena. Letos do Thajska letím taky s Etihadem, neboť Turkish byli o 3tis. dražší a chtěl jsem zkusit právě i Etihad, kupoval jsem za 42.000,- v květnu, po asi 1,5 měsíci měli ceny dokonce 40.000,- v C a tak se to na vánoční termín drží doposud, resp. včera stála 41.000,-, je to divné, když Finnair i Turkish jsou na odlet začátek prosince a návrat začátek ledna šíleně drazí.

Co se týká destinace, je to vždy o preferencích cestovatele. Navenek si připadám trapně, že pořád létám do Thajska, ale když ono se jen tak rychle nedá procestovat, když mají 84 národních parků a od severu na jih to je cca 2.000km. Každý má s Thajskem spojenu Pattayu nebo Phuket, to se pak nedivím, že to haní.
Přitom si stačí půjčit 4x4 Toyotu Hilux, se kterou se podíváte do míst, kam si často netroufnou ani Thajci (kromě místních, kteří se tam pohybovat musí). V Thajsku je pořád spousta zajímavých míst, kde se na faranga dívají jako na exota.
Letos se hned na začátku chci podívat na vodopády Thi Lo Su Waterfall u zapadlého městečka Umphang, někde jsem četl, že to mají být 6té největší vodopády na světě. Jede se tam 1,5 dne a 1,5 dne zpátky (tedy když člověk není šílenec a bez ohledu na bezpečnost a únavu to nejede 1 den).
Přitom mne pronájem Toyoty, která se u nás prodává za 1mio, vyjde při měsíčním pronájmu včas zaplacené, na 1.000,-CZK, také hotely se mi letos podařilo rezervovat až podezřele levně, 3-4*, kromě Umphang vždy s bazénem a klimatizací, často na pláži a to celé za 29dní asi celkem za 21.500,-CZK, a to fakt nejsem baťůžkář.

To bylo jen tak pro inspiraci. Snažím se všude na světě vyhýbat "bělochům" a dostávat se do míst, kde jsou většinou jen místní nebo cestovatelé z blízkých zemí. Na druhou stranu, oslavu Nového roku chci letos zkusit v rušnější části, takže jsem si našel klidný tropický resort cca 1km od pláže Ao Nang. Kdo tam byl, tak ví, že se AO Nang za posledním 15 let úplně změnil a je tam blázinec, ale přesto tam zůstalo pár míst, kde je opravdu neskutečný klid.

sibirnaya
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 03. 08. 2014, 01:52
Stav: Offline

Re: PRG/VIE-DPS, SIN-PRG/VIE, 02/19

Příspěvek od sibirnaya »

etihad bych taky rad zkusil, ale z vidne letej pres nikola teslu, hodina na prestup, z PRG pres DUS apod, kdyz to booknu pres skyscanner, tak prvni segment je eko, kdyz pres kralovnu, tak se tvarej, ze vsechno biz. jeste sem koukal na condora pres FRA do DPS, to zas je pres KUL.. tak si pak rikam, jestli si nepriplatit za araba bez komplikaci.. a taky neverim v dobrou prujezdnost D1 zrovna v den odletu :)

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: PRG/VIE-DPS, SIN-PRG/VIE, 02/19

Příspěvek od pettte »

sibirnaya píše:etihad bych taky rad zkusil, ale z vidne letej pres nikola teslu, hodina na prestup, z PRG pres DUS apod, kdyz to booknu pres skyscanner, tak prvni segment je eko, kdyz pres kralovnu, tak se tvarej, ze vsechno biz. jeste sem koukal na condora pres FRA do DPS, to zas je pres KUL.. tak si pak rikam, jestli si nepriplatit za araba bez komplikaci.. a taky neverim v dobrou prujezdnost D1 zrovna v den odletu :)


Tak já bookoval přímo přes Etihad, PRG-DUS-AUH-BKK a zpět BKK-AUH-MUC-PRG a vše je v C, PRG-DUS operováno ČSA, MUC-PRG Air Dolomiti ale vždy v C.
Etihad mne právě udivil spoustou možností routování. V mém případě před DUS, FRA nebo MXP a pořád velice dobrá cena.
Bohužel ani jedna z variant, resp. ani jeden segment není operován A380, ale vždy A330 nebo B777. Chtěl jsem si vyzkoušel v A380 jejich bar :D

mattsun
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 20. 08. 2014, 01:50
Stav: Offline

Re: PRG/VIE-DPS, SIN-PRG/VIE, 02/19

Příspěvek od mattsun »

sibirnaya píše:@mattsun - to vis, setrim na platinovy daytony :D :D :D

a jeste teda musim rict, ze biz v EK mi prijde podstatne lepsi, takze jsem doufal, ze nekdo umi EK za cenu kataranu :)


tak len pekne setri setri :) ...ja mam uz na iste Daytony nasetrene, len som v mnohych poradovnikoch podla vsetkeho na xy( a mozno aj z ) mieste :)

a aby sme neboli OT, pozeral som teraz kralovnu a maju tam z PRG do SIN Etihad za 51k co sa mi zda docela fajn ( takze aj s preletom s KLM v biz SIN-DPS-SIN dokopy za cca 60k )...dost terminov a vacsina cez FRA a AUH ( takze moznost vyskusat ich B787 a B777 ). Mozno by som vyskusal, Etihad tiez najblizsie planujem. Mimochodom v biz sa mi zdaju katarci o dost lepsi ako Emirates, v tych Emirates A380 je to poslednu dobu uz mo neosobne, proste ako vo velkej tovarni :)
Přílohy
xxx_etihad.jpg
xxx_etihad.jpg (94.91 KiB) Zobrazeno 7399 x

sibirnaya
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 03. 08. 2014, 01:52
Stav: Offline

Re: PRG/VIE-DPS, SIN-PRG/VIE, 02/19

Příspěvek od sibirnaya »

asi mas pravdu, vemu to s Etihadem PRG-SIN a na DPS holt preletime. Mozna ukecam doma, ze bysme dali aji dva dny stopover v AUH, tam to mam taky moc rad.

Katarani maj fajn biz, ale jak maj natoceny ty koje sikmo, tak clovek cumi tomu druhymu do talire :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

sibirnaya
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 03. 08. 2014, 01:52
Stav: Offline

Re: PRG/VIE-DPS, SIN-PRG/VIE, 02/19

Příspěvek od sibirnaya »

a este me teda lakaj ty BA, ze to je jen jeden prestup a z vidne, vodtam se mi lip lita..

Obrázek

mattsun
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 20. 08. 2014, 01:50
Stav: Offline

Re: PRG/VIE-DPS, SIN-PRG/VIE, 02/19

Příspěvek od mattsun »

Napisem uprimne...ak z toho vyberu vyskrtnes dve najhorsie biznis triedy v ktorych som doteraz sedel, tak ti ako vitaz vyjde opat ten Etihad :D

Ako ja osobne vzdy preferujem pri cestach na vychod Qatar ( proste FF status medzi ich zlatou a platinovou kartou nepusti :) ), ale v tomto pripade kedze ta ich cena nie je aktualne konkurencieschopna, tak by som isiel do toho vyskusat konecne Etihad.

A co sa tyka sedenia v Qatar biznis, je pravda ze na pracovne cesty letim vacsinou sam takze sedenie mi vyhovuje. Nuz, ked chceme lietat aj s partnerkami, musime lietat z Mnichova kde uz maju QSuites.

sibirnaya
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 03. 08. 2014, 01:52
Stav: Offline

Re: PRG/VIE-DPS, SIN-PRG/VIE, 02/19

Příspěvek od sibirnaya »

Jeste tak mimo soutez, co Thai?

Obrázek

Ja myslel, ze poletime dva, ale vypada to, ze nasa hvezda poleti taky, takze letenka a pokoj navic, tak spekuluju :)

mattsun
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 20. 08. 2014, 01:50
Stav: Offline

Re: PRG/VIE-DPS, SIN-PRG/VIE, 02/19

Příspěvek od mattsun »

O Thai ti nieco porozprava Mr.Cocik :)
https://www.youtube.com/watch?v=_auroeRYAaI

ale je pravda ze mozno sa z EU snazia viac ako ked lietaju z Ciny

sibirnaya
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 03. 08. 2014, 01:52
Stav: Offline

Re: PRG/VIE-DPS, SIN-PRG/VIE, 02/19

Příspěvek od sibirnaya »

Cocika sjizdim pred spanim na youtubu :) . Diky vsem za pomoc, pristi tyden budu mit presnej termin, tak to pak rozlousknu.


Odpovědět