Tak tomu rikam lowcost...

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Tak tomu rikam lowcost...

Příspěvek od Night fly »

...ale zaroven musim obdivovat FR za rychlou reakci. EZY ma tuhle otocku (na lepe polozene MXP) zatim "jen" za 5000 :shock:

Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg (107.35 KiB) Zobrazeno 6441 x


Erynym
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 30. 08. 2019, 10:49
Stav: Offline

Re: Tak tomu rikam lowcost...

Příspěvek od Erynym »

17. září: 18:55 Inter Milán - Slavia Praha. Včera rozlosováno.
Docela by mě zajímalo, jestli někdo z FR u toho losování seděl a rovnou zvedl ceny, nebo se ta cena zvedla sama po tom, co se najednou začalo prodávat hodně letenek.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Tak tomu rikam lowcost...

Příspěvek od Night fly »

Erynym píše:17. září: 18:55 Inter Milán - Slavia Praha. Včera rozlosováno.
Docela by mě zajímalo, jestli někdo z FR u toho losování seděl a rovnou zvedl ceny, nebo se ta cena zvedla sama po tom, co se najednou začalo prodávat hodně letenek.


No vzdyt ja vim, proto jsem na to taky koukal :wink: Na me to skoro pusobi jako umele zvednuti cen - FR napalil ceny prakticky od pondelka do ctvrtka plosne, zatimco u EZY jen vystrelily ceny na ten nejxponovanejsi par letu; drivejsi odlety a pozdejsi navraty jsou na normalni urovni.

H_K
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 53
Registrován: 10. 12. 2016, 19:15
Stav: Offline

Re: Tak tomu rikam lowcost...

Příspěvek od H_K »

Tak ČSA jsou jistota, nakonec, není to tak daleko ani na jeden motor... :)

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Tak tomu rikam lowcost...

Příspěvek od alesesl »

Mohlo by tam CSA mimoradne poslat OK-YBA, hodit polovicni ceny a trhnout nejakou kacku oproti FR a U2. :D :D :D


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Tak tomu rikam lowcost...

Příspěvek od pepa007 »

Night fly píše:
Erynym píše:17. září: 18:55 Inter Milán - Slavia Praha. Včera rozlosováno.
Docela by mě zajímalo, jestli někdo z FR u toho losování seděl a rovnou zvedl ceny, nebo se ta cena zvedla sama po tom, co se najednou začalo prodávat hodně letenek.


No vzdyt ja vim, proto jsem na to taky koukal :wink: Na me to skoro pusobi jako umele zvednuti cen - FR napalil ceny prakticky od pondelka do ctvrtka plosne, zatimco u EZY jen vystrelily ceny na ten nejxponovanejsi par letu; drivejsi odlety a pozdejsi navraty jsou na normalni urovni.


Tohle se nejspíš nedělá ručně, a solidní systém to zvládne vyhodnotit dost rychle na základě zvýšeného objemu vyhledávání i nákupů. Ale je možný, že tam přecejen jde ručně dohodit že se čeká zvýšená poptávka, aby se "zachytily" hned ty první nákupy.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Tak tomu rikam lowcost...

Příspěvek od Airbus380 »

Nárůst cen na termíny okolo fotbalových zápasů částečně způsobí i cestovky, které si skoupí část kapacity. Zrovna u Ryanairu se tak děje při podobných akcích dost často.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Tak tomu rikam lowcost...

Příspěvek od HighFlyer »

EZY a FR tedy mají nastavený yield management správně a všechno je, jak má být.

tmbr
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 27. 11. 2018, 20:33
Stav: Offline

Re: Tak tomu rikam lowcost...

Příspěvek od tmbr »

Tohle není reakce na los, ale na postup Slavie do skupiny. Ve středu večer (čili v den postupu) jsem kupoval letenky FR do Londýna za pár set. Ve čtvrtek ráno (čili několik hodin před losem skupin) jsem se podíval na pro zajímavost na vývoj cen a zpátečka byla za 10k. Při dalším zkoumání jsem zjistil, že nadstandardní ceny byly všechny týdny, kdy se hraje LM. Takže Ryanair nasadil fotbalové ceny na potenciální trasy fotbalových fanoušků (Slavia mohla mít dva londýnské kluby) raději dopředu, aby už ti, co nakoupí brzo, nakupovali za výhodné ceny.


Odpovědět