Aktuálna situácia na letiskách v súvislosti s COVID

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Aktuálna situácia na letiskách v súvislosti s COVID

Příspěvek od MEA »

Ahojte, chýba mi tu takáto aktuálna téma, kde sa môžu ľudia podeliť s radami. Za seba dám info z dneška ohľadom letísk TLL a VIE. Z Tallinnu sa zatiaľ lieta. Kontrolujú pax na vstupe, na výstupe nie. Keďže je to malé letisko, stále stačí byť cca hoďku pred odletom. Air Baltic do VIE mal dnes 19pax a nejakých 130 voľných miest. Keďže robili ešte aj de-icing tak už duplom prerobia aj gate... Rakúšania majú úplne na saláme, žiadne dezinfekčné gely, žiadna kontrola na vstupe. Ako asi viete na SK nevpustia žiadnych ľudí bez pobytu na SK, v CZ asi onedlho tiež. Poliaci napr. šli dnes autom z VIE domov až cez Nemecko. Do BTS doprava žiadna, turistika pešia z Wolfstalu do BTS. Kto mal auto, bol rád. Situácia sa asi bude rýchlo (a možno aj dramaticky) meniť a opatrenia sprísňovať. Srdečný pozdrav z domácej karantény váš MEA.


MartyD
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 14. 03. 2020, 17:42
Stav: Offline

Re: Aktuálna situácia na letiskách v súvislosti s COVID

Příspěvek od MartyD »

Caute,
v v noci z pondeli na utery letime z DR pres Montreal do Vidne. Vzhledem k moji mizerne znalosti nemciny bych se rad zeptal jestli nekdo zaznamenal naznaky/informace ohledne zavreni Rakouska pro cizince/uzavreni Videnskeho letiste?
U letiste mame parknute auto, ale predstava ze se Rakousko zavre cizincum behem zitrka nebo pondeli je docela desiva vzhledem k navratu domu a ponechani auta na placenem Videnskem parkovisti buhvi jak dlouho.

Diky za jakekoliv tipy a sdileni zkusenosti.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Aktuálna situácia na letiskách v súvislosti s COVID

Příspěvek od MEA »

MartyD píše:Caute,
v v noci z pondeli na utery letime z DR pres Montreal do Vidne. Vzhledem k moji mizerne znalosti nemciny bych se rad zeptal jestli nekdo zaznamenal naznaky/informace ohledne zavreni Rakouska pro cizince/uzavreni Videnskeho letiste?
U letiste mame parknute auto, ale predstava ze se Rakousko zavre cizincum behem zitrka nebo pondeli je docela desiva vzhledem k navratu domu a ponechani auta na placenem Videnskem parkovisti buhvi jak dlouho.

Diky za jakekoliv tipy a sdileni zkusenosti.


Zatial nie. Aj ja som mal auto na parkingu vo VIE. Ak mas Panda parking, zmenili miesto vyzdvihovania pax, nove je pri vstupe do hotela NH Hotels - prizemie terminalu, peso kriyom oproti a si tam, vidno to od terminalov. Info z dnesneho rana.

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Aktuálna situácia na letiskách v súvislosti s COVID

Příspěvek od Roiman4 »

Napíšu to takto :D
PRG - velké bannery, letáky, měření teploty, dezinfekce pomalů všude ( pracuji, takže vím )
SXF - pouze malý leták na záchodě, jinak nic dalšího
BCN - vůbec nic
VIE - vůbec nic

Takže jde vidět, jak moc to mají na salámu... dle mého, tahle krize bude hodně dlouhá v některých zemích.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Aktuálna situácia na letiskách v súvislosti s COVID

Příspěvek od pavelpmi »

BKK, SIN - informace, termokamery, měření teploty (v Singapuru i ve městě), gel na dezinfekci rukou
DUS, PMI - ničeho jsem si nevšiml


MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Aktuálna situácia na letiskách v súvislosti s COVID

Příspěvek od MEA »

Air Baltic ruší od 17.3. VŠETKY lety... To bolo o chlp...

https://news.err.ee/1064186/airbaltic-t ... m-march-17

LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 03. 08. 2015, 20:09
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Aktuálna situácia na letiskách v súvislosti s COVID

Příspěvek od LeeMer »

Roiman4 píše:Napíšu to takto :D
PRG - velké bannery, letáky, měření teploty, dezinfekce pomalů všude ( pracuji, takže vím )


Jo? Já se teď o víkendu vrátil, a na T1 žádné měření teploty, na pasové kontrole se ani nezajímali odkud jsem přicestoval. Byl jsem docela nemile překvapen tímto přístupem.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Aktuálna situácia na letiskách v súvislosti s COVID

Příspěvek od MarcosFT »

LeeMer píše:
Roiman4 píše:Napíšu to takto :D
PRG - velké bannery, letáky, měření teploty, dezinfekce pomalů všude ( pracuji, takže vím )


Jo? Já se teď o víkendu vrátil, a na T1 žádné měření teploty, na pasové kontrole se ani nezajímali odkud jsem přicestoval. Byl jsem docela nemile překvapen tímto přístupem.


Přesně tak...nemile překvapen tímto přístupem je naprosto vystihující...

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Aktuálna situácia na letiskách v súvislosti s COVID

Příspěvek od Roiman4 »

MarcosFT píše:
LeeMer píše:
Roiman4 píše:Napíšu to takto :D
PRG - velké bannery, letáky, měření teploty, dezinfekce pomalů všude ( pracuji, takže vím )


Jo? Já se teď o víkendu vrátil, a na T1 žádné měření teploty, na pasové kontrole se ani nezajímali odkud jsem přicestoval. Byl jsem docela nemile překvapen tímto přístupem.


Přesně tak...nemile překvapen tímto přístupem je naprosto vystihující...


To měření teploty bylo myšleno na lidi, kteří přicestovali z IT. Bylo to i ve zprávách. Spodní patro T2 bylo pouze na přílety IT a hned se podrobili všemu. T1 se to netýká. Ale to bylo ve zprávách ne?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Aktuálna situácia na letiskách v súvislosti s COVID

Příspěvek od Globik »

Až 6 hodin čekání na pasovku nebo celnici v hustých frontách. No comment:
https://www.washingtonpost.com/transpor ... rt-delays/

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Aktuálna situácia na letiskách v súvislosti s COVID

Příspěvek od MarcosFT »

Globik píše:Až 6 hodin čekání na pasovku nebo celnici v hustých frontách. No comment:
https://www.washingtonpost.com/transpor ... rt-delays/


V USA nic překvapujícího. To je x krát týdně kdekoliv i bez Covidu.

LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 03. 08. 2015, 20:09
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Aktuálna situácia na letiskách v súvislosti s COVID

Příspěvek od LeeMer »

Roiman4 píše:
MarcosFT píše:
LeeMer píše:
Jo? Já se teď o víkendu vrátil, a na T1 žádné měření teploty, na pasové kontrole se ani nezajímali odkud jsem přicestoval. Byl jsem docela nemile překvapen tímto přístupem.


Přesně tak...nemile překvapen tímto přístupem je naprosto vystihující...


To měření teploty bylo myšleno na lidi, kteří přicestovali z IT. Bylo to i ve zprávách. Spodní patro T2 bylo pouze na přílety IT a hned se podrobili všemu. T1 se to netýká. Ale to bylo ve zprávách ne?


To nedává moc smysl ne? Když rizikových států podle MZČR je 15 a všichni mají jít do domácí karantény. Jinde po cestě se mě o víkendu na 4 letištích ptali na check-in nebo při tranzitu na cestovatelskou historii, několikrát měřili teplotu (bezdotykovým teploměrem + byl monitorován celý tranzitní prostor termokamerami). A to že na pasové kontrole v Praze příslušník pustí do ČR někoho, o kom neví ani odkud cestoval je ostuda. Nemohl vědět, že jsem nebyl v Itálii a nedostal se do ČR přestupem přes jiné letiště.

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Aktuálna situácia na letiskách v súvislosti s COVID

Příspěvek od Roiman4 »

LeeMer píše:
Roiman4 píše:
MarcosFT píše:
Přesně tak...nemile překvapen tímto přístupem je naprosto vystihující...


To měření teploty bylo myšleno na lidi, kteří přicestovali z IT. Bylo to i ve zprávách. Spodní patro T2 bylo pouze na přílety IT a hned se podrobili všemu. T1 se to netýká. Ale to bylo ve zprávách ne?


To nedává moc smysl ne? Když rizikových států podle MZČR je 15 a všichni mají jít do domácí karantény. Jinde po cestě se mě o víkendu na 4 letištích ptali na check-in nebo při tranzitu na cestovatelskou historii, několikrát měřili teplotu (bezdotykovým teploměrem + byl monitorován celý tranzitní prostor termokamerami). A to že na pasové kontrole v Praze příslušník pustí do ČR někoho, o kom neví ani odkud cestoval je ostuda. Nemohl vědět, že jsem nebyl v Itálii a nedostal se do ČR přestupem přes jiné letiště.


tohle bylo zavedeno před tím, než se to rozšířilo na další země. Jak to teď funguje, nevím. Nejsem v práci nějakou dobu, kvůli dovolené. Na to třeba odpoví někdo, kdo byl v práci na letišti v posledních pár dnech.
To je takový problém celého systému všude, s přestupem můžeš zalhat v cílové destinaci, pokud máš separátní letenky. A teď se dostat z IT je trochu hard core/ letět ne ?

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Aktuálna situácia na letiskách v súvislosti s COVID

Příspěvek od jencik »

LeeMer píše:
Roiman4 píše:
MarcosFT píše:
Přesně tak...nemile překvapen tímto přístupem je naprosto vystihující...


To měření teploty bylo myšleno na lidi, kteří přicestovali z IT. Bylo to i ve zprávách. Spodní patro T2 bylo pouze na přílety IT a hned se podrobili všemu. T1 se to netýká. Ale to bylo ve zprávách ne?


To nedává moc smysl ne? Když rizikových států podle MZČR je 15 a všichni mají jít do domácí karantény. Jinde po cestě se mě o víkendu na 4 letištích ptali na check-in nebo při tranzitu na cestovatelskou historii, několikrát měřili teplotu (bezdotykovým teploměrem + byl monitorován celý tranzitní prostor termokamerami). A to že na pasové kontrole v Praze příslušník pustí do ČR někoho, o kom neví ani odkud cestoval je ostuda. Nemohl vědět, že jsem nebyl v Itálii a nedostal se do ČR přestupem přes jiné letiště.


Meranie teploty je veľmi neefektívne opatrenie, tých zachytených prípadov týmto spôsobom je menej ako 1% resp je to dokonca 0%
Väčší zmysel u dáva ta história, ale hlavne to chce uviesť telefón a mail, aby človeka vedeli nájsť a poslať do nemocnice/karantény.
V Singapure je momentálne na čiernej listine SUI,D,ESP,F a NL a ASEAN, také Česko napríklad nie, pritom odtial pricestovali poslední dvaja nakazení

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Aktuálna situácia na letiskách v súvislosti s COVID

Příspěvek od Globik »

Osobně mi není jasné, proč nejsou obecně pozastaveny lety do/z Česka, když
- Češi nesmí cestovat do zahraničí
- cizinci nesmí do Česka.
Těch pár výjimek snad naplní nějaká letadla?

Když zadám do Matrixu lety US-Praha na nejbližší dny, tak je stále v prodeji Sky Team, Iberia a Turkish.


Odpovědět