COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od MEA »

whiskey píše:
MEA píše:Tí, čo vám v tom zomreli peniaze si povedzte, že šťastie, "že som nemal kúpenú letenku napr. do Honolulu vo First class:)"...

stastie, ze som nemal F do HNL, ale len 2x C do TYO.
tak nejak is to myslel? :))


Hej, tak nejak. Len si tu hyperbolu musis zvacsit, co tak trebars stastie, ze si nemal v C cestu okolo sveta pre 6 osob :)


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od prodejce »

Idnes:
Otevření hranic Česka není otázka týdnů ani měsíců, řekl ČT ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Cestování by podle něj vláda mohla případně v budoucnu povolit do jednotlivých zemí podle toho, jaká v nich bude situace kolem šíření koronaviru.

A propos na guardianu dnes nazvali výletní lodě "plovoucími petriho miskami" :D

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Sau »

MEA píše:
whiskey píše:
MEA píše:Tí, čo vám v tom zomreli peniaze si povedzte, že šťastie, "že som nemal kúpenú letenku napr. do Honolulu vo First class:)"...

stastie, ze som nemal F do HNL, ale len 2x C do TYO.
tak nejak is to myslel? :))


Hej, tak nejak. Len si tu hyperbolu musis zvacsit, co tak trebars stastie, ze si nemal v C cestu okolo sveta pre 6 osob :)


A takova F do Bogoty uz to splnuje? :)

Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 243
Registrován: 08. 12. 2013, 09:30
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Mat »

prodejce píše:Idnes:
Otevření hranic Česka není otázka týdnů ani měsíců, řekl ČT ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Cestování by podle něj vláda mohla případně v budoucnu povolit do jednotlivých zemí podle toho, jaká v nich bude situace kolem šíření koronaviru.


Jak se to vezme, de facto se hranice otevírají 14.4., akorát člověk musí doložit nějaký důvod, proč chce vycestovat, včetně cest za rodinou. A není pravděpodobné, že by se to kontrolovalo úplně dopodrobna. Jen je otázka, kdy na to zareagují aerolinky, ta úplná izolace nemůže vydržet dlouho.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Petr31 »

Mat píše:
prodejce píše:Idnes:
Otevření hranic Česka není otázka týdnů ani měsíců, řekl ČT ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Cestování by podle něj vláda mohla případně v budoucnu povolit do jednotlivých zemí podle toho, jaká v nich bude situace kolem šíření koronaviru.


Jak se to vezme, de facto se hranice otevírají 14.4., akorát člověk musí doložit nějaký důvod, proč chce vycestovat, včetně cest za rodinou. A není pravděpodobné, že by se to kontrolovalo úplně dopodrobna. Jen je otázka, kdy na to zareagují aerolinky, ta úplná izolace nemůže vydržet dlouho.


Myslím, že jsem to pochopil jinak.....
https://www.mvcr.cz/clanek/hlavni-zmeny ... -0-00.aspx


Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Petr31 »

prodejce píše:Idnes:
Otevření hranic Česka není otázka týdnů ani měsíců, řekl ČT ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Cestování by podle něj vláda mohla případně v budoucnu povolit do jednotlivých zemí podle toho, jaká v nich bude situace kolem šíření koronaviru.

A propos na guardianu dnes nazvali výletní lodě "plovoucími petriho miskami" :D


Dopoledne jsem chtěl všem netrpělivým cestovatelským snílkům, též optimistům věřícím, že se dočkají brzkého navrácení pěněz za letenky doporučit, ať si dají studenou sprchu a pokud jsou toho intelektuálně schopni, přečtou si několikrát tvůj analytický příspěvěk a popřemýšlí....A ty sem pošleš takovou pecku o těch výletních lodích :D Sarkasticky mě nenapadá nic jiného, že by teď lodní společnosti mohli v těch "petriho miskách" nabízet nedočkavým optimistům a různým odolným nebojsům takové zkušební promořovací pobyty za zvýhodněnou cenu a oni by nám pak poslali nějaký trip report :ymdevil: Tedy pokud jim z těch lodí neutekl personál...

PS:
Milý PRODEJČE, díky moc za tu předchozí neradostnou analýzu, užívej si klidu bez prodejny a brzy opět něco podnětného napiš!

... a aby toho nebylo málo, probudila se nám známá sopka....
https://www.lidovky.cz/svet/v-indonesii ... ranici_ele

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Globik »

prodejce píše:Idnes:
Otevření hranic Česka není otázka týdnů ani měsíců, řekl ČT ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Cestování by podle něj vláda mohla případně v budoucnu povolit do jednotlivých zemí podle toho, jaká v nich bude situace kolem šíření koronaviru.

Není to na tak dlouhou dobu v kompetenci parlamentu? Nevím, ale mimořádný stav musí po určité době schválit parlament, předpokládám, že uzavření hranic se toho týká také.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od prodejce »

Globik píše:Není to na tak dlouhou dobu v kompetenci parlamentu? Nevím, ale mimořádný stav musí po určité době schválit parlament, předpokládám, že uzavření hranic se toho týká také.

.. a co to mění na realitě dnešních dní? I kdyby měl o otevření hranic rozhodnout sám čočík, myslíš, že je otevře? Vždyť je to sebevražda, do týdne bychom tu měli "na návštěvě" půl západní Evropy.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Globik »

prodejce píše:
Globik píše:Není to na tak dlouhou dobu v kompetenci parlamentu? Nevím, ale mimořádný stav musí po určité době schválit parlament, předpokládám, že uzavření hranic se toho týká také.

.. a co to mění na realitě dnešních dní? I kdyby měl o otevření hranic rozhodnout sám čočík, myslíš, že je otevře? Vždyť je to sebevražda, do týdne bychom tu měli "na návštěvě" půl západní Evropy.

Na to, zda je větší sebevražda plošně promořit lidstvo nebo na delší dobu zachovat současný stav, nepanuje jednotný názor. A to ani mezi lékaři ani mezi politiky. Ani mezi účastníky tohoto fóra. Já osobně možná trpím schizofrenií, protože na to také nemám jednotný názor :)
Takže suma sumárum, parlament může rozhodnout jakkoli.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Globik »

A btw.Čočík nepotřebuje otevírat hranice, má se tam líp než Ty nebo já, točenou Plzeň tam na rozdíl ode mě nebo Tebe už pije :D
https://www.youtube.com/watch?v=t4eNBYa9q-g&t=14s
(7:30)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Globik »

Údajně „Volný vstup do země nebude možný dokud bude virus na světě, nebo dokud nebude vyvinutá vakcína,“
Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/novy-zeland ... ranici_mha
Prostě smiřme se s tím, že mejdan se prozatím přerušil (pokud nenávratně neskončil). Té (demokratické) zemi nešéfuje žádný agent STB a na nějakou LZPS se v této době můžou akorát vybodnout.
Chystal jsem se tam na dovolenou, ale musím se holt smířit s tím, že bez dvoutýdenní karantény nemůžu ani na sousední ostrov.

Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 243
Registrován: 08. 12. 2013, 09:30
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Mat »

Největší nesmysl je to plošné uzavření hranic. Ano, budeme se asi muset omezit a žít s nějakými restrikcemi. Ale pokud ty restrikce budou v okolních zemích obdobné a počty nakažených nebudou nijak vybočovat, nevidím důvod, proč by nemělo být možné cestovat. Do USA to asi hned tak nepůjde, třeba taky do Švédska, protože nikdo nebude ochoten přiznat, že jejich cesta funguje. Ale zakazovat nákup v Drážďanech, týden u moře v Řecku/Chorvatsku nebo víkend v Kodani je zcela zbytečné. Tak jako tak bude menší poptávka, takže přeplněných hotelů a atrakcí bych se nebál a tak jako tak nemůžeme být izolaci několik let, je nesmysl si myslet, že zrovna my na tom budeme lépe než všichni ostatní...

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Marty-t »

Marty-t píše:
mart.ina píše:Máte prosím zkušenosti, když můj let byl zrušen (s Air Baltic, letenky kupovány přímo od společnosti) a nabídli mi jenom voucher, mám možnost dostat zpátky i peníze? Případně jestli ne, nevíte jak se vystavuje voucher, zda je na jméno obou cestujících, nebo bude obecný a mohl by ho využít kdokoliv? (vím že příští rok bude pro mě len nereálný). Psala jsem i na oficiální stránky, ale nejsem si jistá kdy a zda vůbec se dočkám odpovědi.
Díky
Ohledně této situace tu nemůže mít nikdo z nás perfektní přehled, protože je to situace nová, která se navíc dynamicky den ode dne vyvíjí... Takže jen teď hrají o čas - doufají, že v příštích týdnech vyjednají štědrou státní pomoc a výplatu odsunou v podobě voucherů na později. ... U AirBaltic bych však byl optimistou, ... neboť 80pctním vlastníkem je stát ...
aktualita: AirBaltic už má přislíbenou státní pomoc: https://zdopravy.cz/lotyssko-poslalo-ai ... 220-46676/

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Petr31 »

Mat píše:Největší nesmysl je to plošné uzavření hranic. Ano, budeme se asi muset omezit a žít s nějakými restrikcemi. Ale pokud ty restrikce budou v okolních zemích obdobné a počty nakažených nebudou nijak vybočovat, nevidím důvod, proč by nemělo být možné cestovat. Do USA to asi hned tak nepůjde, třeba taky do Švédska, protože nikdo nebude ochoten přiznat, že jejich cesta funguje. Ale zakazovat nákup v Drážďanech, týden u moře v Řecku/Chorvatsku nebo víkend v Kodani je zcela zbytečné. Tak jako tak bude menší poptávka, takže přeplněných hotelů a atrakcí bych se nebál a tak jako tak nemůžeme být izolaci několik let, je nesmysl si myslet, že zrovna my na tom budeme lépe než všichni ostatní...


Zkus mi prosím tě vysvětlit, na základě čeho jsi dospěl k názoru, že ona vychvalovaná "švédská cesta funguje". Pro mě je jediný důležitý jediný údaj:
Počet mrtvých na milion obyvatel, Švédsko 88, Česká Republika 12, tedy jsme na to zhruba 7x lépe. Něco jsem nepochopil?
https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

Počty nakažených nevypovídají vůbec o ničem, protože kde se netestuje / testuje se málo, mají málo nakažených.A to je opět to pokrokovými novináři opětované Švédsko. Jen dodám, že dnešní Švédsko je taková moderní, pokroková a v mnoha ohledech pokrytecká země. Na jednu stranu tvrdí, že vlastním občanům ohledně koronaviru nabudou nic nařizovat, jen doporučovat, neb jsou to dospělí a uvědomělí občané, kteří vědí co mají dělat pro vlastní dobro, ale na straně druhé mají stále přísné restrikce na prodej alkoholu.....aby se jim ti samí, dospělí a uvědomělí občané neuchlastali k smrti... :crazy:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Globik »

Petr31 píše: a v mnoha ohledech pokrytecká země.

Neodpustil jsem si, omlouvám se
https://www.youtube.com/watch?v=fyNYV3zE1YY


Odpovědět