COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Petr31 »

Globik píše:
Petr31 píše: a v mnoha ohledech pokrytecká země.

Neodpustil jsem si, omlouvám se
https://www.youtube.com/watch?v=fyNYV3zE1YY


Neomlouvej se naopak, jasně a stručně vysvětleno :lol:


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4150
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od whiskey »


jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od jencik »

Sledovat úmrtnosť na počet obyvateľov je tiež nezmysel, pretože každý štát používa inú metódu a nie všade robia po smrti pitvu, aby určili presný dôvod smrti. Švédsku cestu zvolila aj J. Korea alebo Singapur, pritom si nevedú horšie ako ČR.

Keďže cez hranice stále prúdi nákladná doprava a pridajú sa aj cestaci, tak nemá zmysel pre zvyšok držať hranice zatvorené, bude to skôr podla krajín, ze tým ľuďom urobia najskôr test, no roky zatvorené hranice nebudú, pretože to nebhde mať požadovaný efekt

neuromancer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 124
Registrován: 16. 09. 2007, 00:50
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od neuromancer »

Rozkaz zní jasně, rozhýbat ekonomiku USA za každou cenu, cestovat se bude :mrgreen:

Amerika rozděluje miliardy, lobbisté mají žně a zdražují. Firmy si chtějí koupit vliv na rozdělování peněz

Turistický průmysl a Americká konference starostů žádaly podle webu MarketWatch po čtvrt bilionu. Restaurace definovaly svou sumu potřebnou na přežití okolo 150 miliard, nemocnice si řekly o rovnou stovku. Boeing požádal o 60 miliard (zároveň odmítl dát vládě výměnou jakýkoliv podíl ve firmě), prakticky stejnou sumu si nárokovaly aerolinie. Národní asociace indiánských kasin chtěla 18 miliard, laboratoře pět, muzea čtyři, železniční síť Amtrak potřebovala minimálně miliardu.

https://ekonom.ihned.cz/c1-66748250-ame ... sve-sluzby

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Petr31 »

jencik píše:Sledovat úmrtnosť na počet obyvateľov je tiež nezmysel, pretože každý štát používa inú metódu a nie všade robia po smrti pitvu, aby určili presný dôvod smrti. Švédsku cestu zvolila aj J. Korea alebo Singapur, pritom si nevedú horšie ako ČR.

Keďže cez hranice stále prúdi nákladná doprava a pridajú sa aj cestaci, tak nemá zmysel pre zvyšok držať hranice zatvorené, bude to skôr podla krajín, ze tým ľuďom urobia najskôr test, no roky zatvorené hranice nebudú, pretože to nebhde mať požadovaný efekt


Máš v tom volajaký zmatok.......Švédsku cestu zvolila aj J. Korea alebo Singapur...keď už, nebolo by to nááhodou naopak? K tomu ale dodám, že přísné používání roušek ve Švédsku...trasování nakažených, přísná disciplína obyvatel (jako v Asii) ......zkušenosti se SARS....to asi myslíš nějaké úplně jiné Švédsko? Jen dodám, že ve Švédsku se nejpozději od roku 2015 (migrační krize) používá lež jako pracovní metoda, takže spíš se domnívám, že si ta čísla ve Švédsku přibarvují...nicméně Švédi jsou už tupé ovce, oni si už dnes ani nedovolí myslet jinak, než jim vláda nařídí. Koneckonců, mysli si co chceš....Já jsem rád, že jsme se tu opěvovanou švédskou cestou nevydali...a jsem rád, že experti jako ty o tom naštěstí nerozhodují, když vidím tvoje myšlenkové pochody.

PS: Měl jsem kdysi Švédsko velmi rád, byl jsem tam, se Švédy jsem pracoval a nadále se s nimi pracovně potkávám, ale nerozumím jim.Změnilo se Švédsko, změnili se Švédi a tak nějak ze zkušenosti vím, že strkáním hlavy do písku a ignorováním reality se ještě žádný problém na světě nevyřešil.

..a ještě k té statistice....včera jsem si přečetl příznačné přirovnání:

Byl voják, který zemřel v zákopech první světové války na úplavici oběť 1. světové války, nebo nebyl? Toť otázka...


jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od jencik »

Petr31 píše:
jencik píše:Sledovat úmrtnosť na počet obyvateľov je tiež nezmysel, pretože každý štát používa inú metódu a nie všade robia po smrti pitvu, aby určili presný dôvod smrti. Švédsku cestu zvolila aj J. Korea alebo Singapur, pritom si nevedú horšie ako ČR.

Keďže cez hranice stále prúdi nákladná doprava a pridajú sa aj cestaci, tak nemá zmysel pre zvyšok držať hranice zatvorené, bude to skôr podla krajín, ze tým ľuďom urobia najskôr test, no roky zatvorené hranice nebudú, pretože to nebhde mať požadovaný efekt


Máš v tom volajaký zmatok.......Švédsku cestu zvolila aj J. Korea alebo Singapur...keď už, nebolo by to nááhodou naopak? K tomu ale dodám, že přísné používání roušek ve Švédsku...trasování nakažených, přísná disciplína obyvatel (jako v Asii) ......zkušenosti se SARS....to asi myslíš nějaké úplně jiné Švédsko? Jen dodám, že ve Švédsku se nejpozději od roku 2015 (migrační krize) používá lež jako pracovní metoda, takže spíš se domnívám, že si ta čísla ve Švédsku přibarvují...nicméně Švédi jsou už tupé ovce, oni si už dnes ani nedovolí myslet jinak, než jim vláda nařídí. Koneckonců, mysli si co chceš....Já jsem rád, že jsme se tu opěvovanou švédskou cestou nevydali...a jsem rád, že experti jako ty o tom naštěstí nerozhodují, když vidím tvoje myšlenkové pochody.

PS: Měl jsem kdysi Švédsko velmi rád, byl jsem tam, se Švédy jsem pracoval a nadále se s nimi pracovně potkávám, ale nerozumím jim.Změnilo se Švédsko, změnili se Švédi a tak nějak ze zkušenosti vím, že strkáním hlavy do písku a ignorováním reality se ještě žádný problém na světě nevyřešil.

..a ještě k té statistice....včera jsem si přečetl příznačné přirovnání:

Byl voják, který zemřel v zákopech první světové války na úplavici oběť 1. světové války, nebo nebyl? Toť otázka...


Jeden podstatný rozdiel tu je, SARS stratil cca 20% RNA skoro na začiatku epidémie, aj preto nebol tak prudko nákazlivý ako SARS-CoV-2. Co si z toho odniesli Aziati, vybudovali špecializovanú nemocnicu pre 500 ľudí (Singapur) a majú odôvodnenie robiť opatrenia. Ale hlavne dostaneš jasné info, v Singapure jasné e oznámené, mesiac obmedzenie života, budeme dávať ďalšie správy. Tu vidím obrovský rozdiel v ČR sa k tomu vyjadruje Prymula Hamacek Babis Ken a ešte si protirečia. Takto tu situáciu len zhoršujú, lebo ľudia nevedia, co bude ďalej.

Co sa týka rusok, efekt to určite má, ale koľko ľudí sa ich ani nedotkne a stará sa o ne? Aziati nosia hlavne jednorazové a často ich menia. Ale súhlasím, ze Janteloven celkovo nevonia ani mne, ale tak je to stále švédska cesta. Podobne to majú v Číne, Rusi zase majú svojho Jaru v Kremli a oči na nich majú uprene aj Srbi. Môžeme si ešte spomenúť Turkmenistan alebo Bielorusko, tam majú tiež svojské riešenie problému.

V konečnom dôsledku aj tak tie opatrenia bude musieť ČR uvoľniť, preto aj Singapur zatiaľ navrhol mesiac, ale správa občanom je jasná, ekonomiku kvôli korone nepolozia, u ČR je to stále vpravo vľavo

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Globik »

Ještě ke Švédsku:
- Před pár měsíci jsem v autě vezl rodinu turistů. Ptám se jich, jakým jazykem to mluví. Pán mi řekl, ať hádám. Říkám, že to asi bude nějaký skandinávský jazyk, ale ne dánština. Ano, byla to švédština. Odkud jsou? Z Malmö. Říkám, že jsem tam byl, ale naposledy před 25 lety. Pán říká, že je to tam teď úplně jiné. Měl jsem chuť říci, že je mi to líto. Ale radši jsem držel hubu, protože Švédi. Btw. když jsem byl v Malmö poprvé, bylo to jen asi na dvě hodiny. Přijel jsem ze Stockholmu a pokračoval do Německa. Na nádraží již byl přistavený "můj" vlak, tak jsem na polici v kupé dal batoh a šel jsem do města. Batoh po mém příchodu byl samozřejmě stále na svém místě. Dnes?
- Ve stejné době, tedy v první polovině devadesátek na švédském trajektu mezi Německem a Švédskem byly z technických důvodů uzavřeny pánské sprchy. Šel jsem se zeptat na recepci, kam se můžu jít osprchovat. Recepční na mě kouká jako na mimozemšťana a s naprostou samozřejmostí mi říká, ať jdu přeci na dámské. Dnes? (I když, pravda, mohl bych tvrdit, že jsem žena.)

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od vitezslav »

jencik píše:Sledovat úmrtnosť na počet obyvateľov je tiež nezmysel, pretože každý štát používa inú metódu a nie všade robia po smrti pitvu, aby určili presný dôvod smrti. Švédsku cestu zvolila aj J. Korea alebo Singapur, pritom si nevedú horšie ako ČR.

Keďže cez hranice stále prúdi nákladná doprava a pridajú sa aj cestaci, tak nemá zmysel pre zvyšok držať hranice zatvorené, bude to skôr podla krajín, ze tým ľuďom urobia najskôr test, no roky zatvorené hranice nebudú, pretože to nebhde mať požadovaný efekt


Přesně tak. Dnes když vás srazí v ČR auto, a na pitvě zjistí, že jste pozitivní na koronavirus, tak jste ve statistikách "obětí". Podobně to funguje v zamořené Itálii. Data mluví o tom, že 92% obětí bylo polymorbidních pacientů, u kterých covid-19 jen uspíšil skon. Čili ti, co by za normálních okolností umírali měsíce, zemřeli najednou. Není pochyb o tom, že oběti jsou i mezi mladšími lidmi. Ale povětšinou s nějakou anamnézou. To není zlehčování, ale fakta. A jencik má pravdu: pendlují tady TISÍCE kamionů denně. Ti řidiči se stýkají s potencionálně nakaženými, stravují se a spí po benzinkách... Jsou jen proto, že už jsme dávno potravinově nesoběstační, míň nebezpeční, než turista, co si zaletí se vykoupat na Kanáry?? Nemyslím si.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Globik »

vitezslav píše:
jencik píše:Sledovat úmrtnosť na počet obyvateľov je tiež nezmysel, pretože každý štát používa inú metódu a nie všade robia po smrti pitvu, aby určili presný dôvod smrti. Švédsku cestu zvolila aj J. Korea alebo Singapur, pritom si nevedú horšie ako ČR.

Keďže cez hranice stále prúdi nákladná doprava a pridajú sa aj cestaci, tak nemá zmysel pre zvyšok držať hranice zatvorené, bude to skôr podla krajín, ze tým ľuďom urobia najskôr test, no roky zatvorené hranice nebudú, pretože to nebhde mať požadovaný efekt


Přesně tak. Dnes když vás srazí v ČR auto, a na pitvě zjistí, že jste pozitivní na koronavirus, tak jste ve statistikách "obětí". Podobně to funguje v zamořené Itálii. Data mluví o tom, že 92% obětí bylo polymorbidních pacientů, u kterých covid-19 jen uspíšil skon. Čili ti, co by za normálních okolností umírali měsíce, zemřeli najednou. Není pochyb o tom, že oběti jsou i mezi mladšími lidmi. Ale povětšinou s nějakou anamnézou. To není zlehčování, ale fakta. A jencik má pravdu: pendlují tady TISÍCE kamionů denně. Ti řidiči se stýkají s potencionálně nakaženými, stravují se a spí po benzinkách... Jsou jen proto, že už jsme dávno potravinově nesoběstační, míň nebezpeční, než turista, co si zaletí se vykoupat na Kanáry?? Nemyslím si.

Ty tisíce kamionů denně (včetně tranzitujících) uspokojují materiální potřeby minimálně desítek milionů lidí. Není to jen o potravinové soběstačnosti. Pokud přestanou jezdit, nebude skoro nic.
Turista, který si zaletí vykoupat se na Kanáry, uspokojuje jen svojí potřebu. A to podstatně zbytnější, než jestli má sýr, toaletní papír, hračky nebo léky.

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od jencik »

Globik píše:
vitezslav píše:
jencik píše:Sledovat úmrtnosť na počet obyvateľov je tiež nezmysel, pretože každý štát používa inú metódu a nie všade robia po smrti pitvu, aby určili presný dôvod smrti. Švédsku cestu zvolila aj J. Korea alebo Singapur, pritom si nevedú horšie ako ČR.

Keďže cez hranice stále prúdi nákladná doprava a pridajú sa aj cestaci, tak nemá zmysel pre zvyšok držať hranice zatvorené, bude to skôr podla krajín, ze tým ľuďom urobia najskôr test, no roky zatvorené hranice nebudú, pretože to nebhde mať požadovaný efekt


Přesně tak. Dnes když vás srazí v ČR auto, a na pitvě zjistí, že jste pozitivní na koronavirus, tak jste ve statistikách "obětí". Podobně to funguje v zamořené Itálii. Data mluví o tom, že 92% obětí bylo polymorbidních pacientů, u kterých covid-19 jen uspíšil skon. Čili ti, co by za normálních okolností umírali měsíce, zemřeli najednou. Není pochyb o tom, že oběti jsou i mezi mladšími lidmi. Ale povětšinou s nějakou anamnézou. To není zlehčování, ale fakta. A jencik má pravdu: pendlují tady TISÍCE kamionů denně. Ti řidiči se stýkají s potencionálně nakaženými, stravují se a spí po benzinkách... Jsou jen proto, že už jsme dávno potravinově nesoběstační, míň nebezpeční, než turista, co si zaletí se vykoupat na Kanáry?? Nemyslím si.

Ty tisíce kamionů denně (včetně tranzitujících) uspokojují materiální potřeby minimálně desítek milionů lidí. Není to jen o potravinové soběstačnosti. Pokud přestanou jezdit, nebude skoro nic.
Turista, který si zaletí vykoupat se na Kanáry, uspokojuje jen svojí potřebu. A to podstatně zbytnější, než jestli má sýr, toaletní papír, hračky nebo léky.


Hračky su úplne to isté ako ta dovolenka na Kanaroch, navyše aj tí ľudia na Kanaroch musia z niečoho žiť. V konečnom dôsledku bude vďaka výnimkám pohyb ľudí cez hranice taký vysoký, že úplne uzavretie hraníc kvôli ochrane obyvateľstva stratí význam. Pochybujem, že hneď po uvoľnení opatrení nastane šialený turizmus, skôr to bude trvať mesiace, než sa to začne blížiť pôvodným číslam

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Globik »

jencik píše:Hračky su úplne to isté ako ta dovolenka na Kanaroch, navyše aj tí ľudia na Kanaroch musia z niečoho žiť.

Dítě hračky potřebuje, pobyt u moře na Kanárech je podstatně zbytnější. Ztráta zaměstnání se týká spousty lidí, nejen cestovního ruchu (a na něj navázanou ekonomiku). Pokud se nemýlím, mladoboleslavská Škodovka také nevyrábí a na ni je napojená spousta dalších firem atd. Dominantní orientace na cestovní ruch je cesta do pekel, to se projevilo v historii mnohokrát. To říkám jako obyvatel správní jednotky, která je ekonomicky orientována primárně právě na cestovní ruch. A když vidím na pláži turistu, který s největší pravděpodobností porušuje povinnou karanténu, nejradši bych si šel koupit harpunu a střelil mu jí do p****e.

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od jencik »

Globik píše:
jencik píše:Hračky su úplne to isté ako ta dovolenka na Kanaroch, navyše aj tí ľudia na Kanaroch musia z niečoho žiť.

Dítě hračky potřebuje, pobyt u moře na Kanárech je podstatně zbytnější. Ztráta zaměstnání se týká spousty lidí, nejen cestovního ruchu (a na něj navázanou ekonomiku). Pokud se nemýlím, mladoboleslavská Škodovka také nevyrábí a na ni je napojená spousta dalších firem atd. Dominantní orientace na cestovní ruch je cesta do pekel, to se projevilo v historii mnohokrát. To říkám jako obyvatel správní jednotky, která je ekonomicky orientována primárně právě na cestovní ruch. A když vidím na pláži turistu, který s největší pravděpodobností porušuje povinnou karanténu, nejradši bych si šel koupit harpunu a střelil mu jí do p****e.

To áno, ale nutne nemusia byť nové, môžu mu stačiť aj tie, čo má.
Akurát ta Škoda začne po čase vyrábať a ľudia budú mať prácu. Karanténu porušujú ľudia všade, toto nie je o turistoch, ale o ľuďoch všeobecne. Z hľadiska človeka chápem, ze ľudia by najradšej držali odstup až kým vírus nezmizne, lenže to z hľadiska politiky a ekonomiky predstavuje samovraždu. Preto píšem, ze časom sa aj tak tie opatrenia uvoľnia a potom sa uvidí, co bude ďalej.

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Roiman4 »

Jak nedávno řekl jeden Africký prezident jedné z nejchudších zemí “ Víme jak nastartovat ekonomiku zpět, ale nevíme jak nastartovat lidsky život zpět”.

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od jencik »

To je aj ďalšia vec, na jednej strane sa zdravotníctvo sústreďuje na COVID-19, no veľa vyšetrení a operácii bolo odložených. To tiez nebude úplne bez následkov.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od MEA »

Zopár drobností k tomuto veselo-smutnému off-topicu:

áno, odložené operácie, vyšetrenia, ostatné úkony a riešenia iných diagnóz, ešte prinesú "ovocie"...

apropo hračky: ako deti sme si dokázali veľa hračiek vyrobiť sami a boli sme nimi nadšení. dnes pod ťarchou konzumu kreativita aj tejto vekovej kategórie klesá a česť výnimkám to musia byť kadejaké moderné zhovadilosti, hlavne aby hračkárske firmy zarobili... a nejde o malý biznis...

potravinová a iná nesebestačnosť sa ukázala ako ďalšia z radu chýb

ale nebojte sa, celkovo to dopadne tak, že hneď ako sa bude dať, rozbehneme tento megalostroj našej civilizácie na plné obrátky, čím sa opäť viac priblížime k finálnemu víťazstvu nad prírodou! kvetiny z JAR bude opäť voziť 747ma do AMS po tom, čo ju naložia feedre zo susedných krajín, víno bude opäť lacnejšie z Chile, než zo Znojma, Nitry, či Pezinka, na kávu sa bude chodiť do Ríma a celkový počet obyvateľov Zeme sa posunie k 10mld aby mal kto osídliť tie pusté prérie západnej Európy...


Odpovědět