COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 432
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od pettte »

whiskey píše:
pettte píše:Tak ještě jednou. Jakou má Německo promořenost? Nikde se mi to nepodařilo najít. Pravda, hledal jsem jen v českých médiích. Protože pokud mají promořenost 6%, tak jsou na tom s úmrtností na 1 mio obyvatel stejně, pokud mají vyšší promořenost, tak těmi "horšími hygienickými standardy" jsme my Češi!
Zrovna u Tebe je vidět, jak šílený máš strach. Ok, třeba se tím utrap k smrti, je to Tvůj život, ale nenuť k sebezničení taky ostatní!

ja ti neviem. Ulice zapchate mraziarenskymi kamionmi pri spitaloch v NYC a plny youtube spitalov po celom svete ako z katastrofickeho filmu maju celkom potencial vystrasit aj racionalne uvazujuceho cloveka...


Pořád nikdo z Vás nenapsal jiné možnosti řešení, než jsem napsal výše. Strašení NY bez řešení je typicky Babišovsko-vládní. Co nějaké realistické a reálné řešení?
Není náhodou možné, že přístup k lékařské péči pro nepojištěné Američany a ty s omezeným pojištěním je jiný než u nás? Nebudeme muset mít stejné počty mrtvých na 1 mio obyvatel? Budeme doživotně zavření a doživotně s rouškou? Já dokážu napsat zase příklady těch, kteří jsou na tom již lépe bez zničení ekonomiky, ano je pravda, že tam si asi vládnoucí politici a jejich přátelé tolik nenacpali kapsy, ale to asi není důvod vše fungující zašlapat do země?
Prosím tedy bez strašení a konstruktivně, co dělat aby se neumíralo a zároveň aby se dále neničily zbytky funkční ekonomiky? Dále držení lidí doma jim ničí zbytky nabyté obranyschopnosti a pak hrozí mnohem horší komplikace o psychických problémech při ztrátě zaměstnání a o vztazích mezi nejbližšími, kdy nemohou být ani rodiny stále drženy v kobkách, jaké si běžný člověk může dovolit, a jimž se vznešení říká byty....


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od vitezslav »

Trochu mě děsí, že i vždy neohrožený "orel" prodejce se nechal zblbnout nemocí s nejlepším PR na světě a stal se vystrašeným kuřetem. Jasně, i nám "popíračům" se může stát, že o nás budou na FB záhy psát "vysmíval se covidu, na který záhy zemřel", jako o jistém Amíkovi. Momentálně je jasná jedna věc: Nástup epidemie (u nás není žádná pandemie) jsme zvládli, a teď je otázkou, co chceme dál obětovat. Evropský blahobyt, svobodu, schengen, vyspělé zdravotnictví?? Profesní čest mi velí mlčet, co se momentálně ve zdravotnictví mimo covid děje, a nechtějte to ani vědět - obětí na životech na jiné choroby bude řádově ve stovkách procent víc, pokud nezačneme okamžitě jednat! Ale o tom jsem psát nechtěl - žiji v Plzni, kde je momentálně 64 covid pozitivních, čili přesně 35 na 100tis. obyvatel. Fakt to nechci zlehčovat, ale když si uvědomíte, že při chřipce se epidemie vyhlašuje u 1.500 případů na 100tis. obyvatel, máme tu fakt pandemii jak prase. Můžete argumentovat, že podle WHO je počet nakažených 4-5x vyšší, ale s chřipkou jde taky né každý k doktorovi. A moje otázka zní: Opravdu má kvůli 35 (možná 150) lidem na 100 tis. obyvatel 9 milionů lidí naší země z 10 razantně zchudnout?? Kde je ta hranice, kdy chceme zachránit svého polymorbidního dědečka, aby žil o tři měsíce déle? Zde vycházím z premisy, že z 208 českých úmrtí vysloveně na covid zemřeli dva lidé. Omlouvám se, že můj příspěvek není moc o letectví příště se polepším...

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4261
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od prodejce »

To je vše OK, co píšeš, ale jak je to s tím otevíráním hranic, jak bys na to šel?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5492
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Globik »

Ale to není kvůli 35 nebo 150 že 100 tisíc! To je kvůli několika řádům osob víc, kteří se díky tomu opatření nenakazí, co je na tom k nepochopení?
Třeba na Havaji platí dvoutýdenní karanténa i při cestách mezi ostrovy. Ostatní omezení jsou podobná jako v Česku. Před pár týdny byli pozitivně otestováni dva na ostrově Molokai. Od té doby nikdo další. A teď si to srovnej s New Yorkem!
A chtěl bys ten New York v Česku? Věř tomu, že kdyby se v Itálii a v Česku nezavedla žádná opatření, tak je to v Česku jako v New Yorku, denně třeba i 1000 mrtvých.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5477
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše:To je vše OK, co píšeš, ale jak je to s tím otevíráním hranic, jak bys na to šel?


Aktualne mame pet moznosti:

1) soupnout vsechny prichozi na dva tydny do karanteny
2) byt schopni rychle a efektivne trasovat nakazene (i prichozi)
3) koordinovat opatreni v ramci prislusne skupiny zemi
4) nechat hranice zavreny
5) relax a cekat az populace promori / najdou se leky / najde se vakcina

Ja osobne bych (jako technooptimista) daval prednost 2+3, ale chapu i duvody, ktere vedou priznivce dalsich variant k jejich nazoru.

(a jako technooptimista se ptam - uz mate v mobilu eRousku? https://erouska.cz/ )


jencik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 757
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od jencik »

Na jednej strane si človek prečíta, ze nikto nevie, ako to bude po kríze a ako sa k tomu postavia cestaci a kedy ľudia naberú odvahu cestovať a o pár viet ďalej je hneď predpokladaný exodus Nemcov do Čiech. V Nemecku nemajú internet alebo si niekto myslí, ze sa im tie info, ktoré máme, nedostali?
Súhlasím s Globikom, rozšírenie do USA nám ukázalo, že černosi su z nejakého dôvodu omnoho náchylnejší k nákaze a horšiemu priebehu choroby, súhlasím tiež, že nízkopríjmové skupiny su v NYC zasiahnuté omnoho viac ako stredná trieda.

Aj keby si tie hranice neotvoril, stále tu budú pendleri a ľudia budú jazdiť na služobné cesty, čo cudzinci, ktorí uviazli v ČR, pretože nejazdia žiadne spoje, dokedy ich tu chces držať? Strach je ešte horší ako otvorenie hraníc, lebo ľudia budú umierať na iné choroby, pretože sa budú báť ísť k lekárovi a potom tu môžeš mávať tými štatistikami koľko chces. Kto všetko je v tých štatistikách zapocitany? Ľudia, ktorí zomreli na COVID-19 alebo aj ti, kde to bola sekundárna príčina? A aj tí v starobincoch ako sú počítaní v Belgicku? Bez takýchto info su tie štatistiky irelevantne a navyše tam nebudú ľudia, ktorí mohli žiť, ak by sa nebáli ísť k lekárovi. O tom uz aj lekári hovoria, ze v takom prípade sa ešte zvýši úmrtnosť na rakovinu, srdcovo-cievne ochorenia, na ktoré zomierajú ľudia v ČR alebo SK častejšie ako v takom Nemecku.

Plus štatisticky podľa počtu nakazených, väčším rizikom bude Čech alebo Slovak v Nemecku ako Nemec v ČR. Nikto nevie, ako to bude ďalej s týmto vírusom, no môžeme povedať, ze na 99 % to nebude mutovat ako chrípka. Ale veľa ďalších otázok nám strach nezodpovie, pretože nebudú pitvy, nebudú vzorky na výskum a budeme sa točiť na mieste ako dnes, lebo nie sú data lebo nie sú peniaze na výskum lebo farma firmy radšej ďalej liečia ľudí na srdce alebo s cukrovkou.

Sám sa podielam na výskume COVID-19, ale bohužiaľ uz sme tiež dostali ultimátum, kedy sa vrátime k pôvodným projektom a prestaneme robiť support labakom. Nie je vôľa hodiť kožu na trh a firma radšej bude liečiť civilizačné choroby, ktoré nam nesú peniaze.

tramin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 154
Registrován: 28. 11. 2011, 10:04
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od tramin »

Tak já jsem právě využil možnosti voucheru od TAP +20% na 2 roky. I kdyby v červenci Azory lítali, tak by to bylo asi stejně s nějakým omezením a do toho se mi nechce. Stejně bych se tam rád podíval, takže pro mě je to přijatelné řešení...

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1063
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ, FRA
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Marty-t »

flyingblue píše:Aktualne mame pet moznosti:
1) soupnout vsechny prichozi na dva tydny do karanteny

Osobně nechápu proč se tohle elementárně jednoduché opatření nezavede alespoň pro všechny státy EU plošně...

Chceš strávit měsíc na pláži v zemi XYZ ? OK - po příletu Tě hodí do letištního hotelu do karantény, tam si pobudeš 2 týdny a pak si můžeš užívat pláží a památek - podle právě platných opatření v dané zemi... No a po návratu do ČR opět na 2 týdny do karantény. No a pokud se dvě země bilaterálně dohodnou, že si věří a počty aktivních případů nejsou rozdílné - tak by si mohly povolit vzájemnou P2P dopravu bez nutnosti obou karantén... Jaký je nyní rozdíl rizika že se nakazím při prohlídce památek v Praze nebo během túry v Tatrách ? Ta Praha bude asi rizikovější, že...

Problémem ale je, že pokud se budu chtít dostat někam dál, tak to bez letadla asi nepůjde. No a ten let samotný stejně jako pohyb na letišti z hlediska rizika nákazy asi už náročný bude. Asi to tady bez 14-denní karantény nepůjde. To pak značně omezí na první pohled počty zájemců o takové lety. Ale podle mne lidé zapomínají na to, že existují mnohé rodiny co se jednou za rok na prázdniny na několik týdnů sbalí a navštíví své příbuzné v cizině resp. naopak. Tito by pár spojů při možnosti cestování i jen za nutnosti 14 denní karantény po příletu přeci jen snad uživit mohli...

Ale dokud se ve společnosti neprosadí názor, že víc než Covid-19 samotný nás jako společnost víc ohrožují nepřímo zbytečně přísná a někdy nelogická opatření politiků v různých zemích (viz. situace v Indii, vynechané preventivní kontroly u lékaře, chybějící pracovníci při sklizni, strach jít s problémem k lékaři, odklady běžných plánovaných operací) - do změny hlavního názoru společnosti na veškerá rizika nečeká letectví jako obor nic dobrého...

Beerbar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 165
Registrován: 23. 02. 2011, 12:13
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Beerbar »

prodejce píše:To je vše OK, co píšeš, ale jak je to s tím otevíráním hranic, jak bys na to šel?


Asi bych to přestal tak dramatizovat. Můžeme mít zavřené hranice jako za komoušů, ale vir tu stejně bude a kdyby tu nebyl, dostane se sem. Stejně jako se sem přes ty zadrátované hranice dostal HIV, a ten se bezkontaktně na dva metry rozhodně nepřenáší. Takže beru jako správný krok, tu brutální léčbu šokem, kdy se to tu na chvíli všechno uzavřelo, postup viru v populaci se zpomalil , zploštila se křivka na úroveň, kterou národní zdravodnictví zvládne atd. Ale vir tu je a asi už tu s náma zůstane. Takže teď je podle mě čas pokusit se definovat nějaké rozumné hygienické standardy, jako roušky v MHD, desinfekce všechno možného, Social distanc, omezený počet lidí v obchodě, atd. To bych čekal že teď bude hlavní práce epidemiologů, hygieniků a pod. A hranice normálně otevřít. Minimálně letos bude cestovní ruch stejně silně paralyzován, lidé, kteří se bojí teď, se za měsíc strachu nezbaví. A svět bude nenásilnou formou běžet dál. Kdo chce, potřebuje, jeden, kdo ne, sedí doma. Hospodářství to pomůže a zdravotnictví nezničí. Jde jen o to si připustit, že Covid-19 bude hlavní téma jen tak dlouho, jak ho budeme chtít. A třeba mě už nebaví ...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5477
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od flyingblue »

Marty-t píše:
flyingblue píše:Aktualne mame pet moznosti:
1) soupnout vsechny prichozi na dva tydny do karanteny

Osobně nechápu proč se tohle elementárně jednoduché opatření nezavede alespoň pro všechny státy EU plošně...Ale to je přece jednoduché. EU to zavést nemůže, protože v dané věci nemá žádné pravomoci.

V daném kontextu je zajímavé, že euroskeptická část mojí sociální bubliny na jednu stranu nechce EU dávat žádné pravomoce a pak se diví, že EU žádné pravomoce nemá :-?

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2927
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Fabo »

flyingblue píše:V daném kontextu je zajímavé, že euroskeptická část mojí sociální bubliny na jednu stranu nechce EU dávat žádné pravomoce a pak se diví, že EU žádné pravomoce nemá :-?


kdo chce psa bíti, vždycky si hůl najde...

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1319
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Petr31 »


marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 469
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od marthym »

Bomba roku. MOL promluvil pro Agrodnes! Zarámovat! A vlastně ne, ono je to jinak.

15. dubna, Reuters

https://uk.reuters.com/article/uk-healt ... KKCN21X2BK

22. dubna, Financial Times:

https://www.ft.com/content/ddb067bd-c54 ... a77f8b8527

palan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 25. 07. 2011, 20:55
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od palan »

Prosím o radu se zrušením letu:

Dnes mi přišel email od British Airways, že byl můj let do Londýna zrušen.
Kupoval jsem letenku přímo přes jejich web a po prokliku do mého itineráře mi nabízí možnost stornovat itinerář:
letenka.PNG
letenka.PNG (44.48 KiB) Zobrazeno 1463 x


Prosím o potvrzení, že "refund" zde opravdu znamená, že mi vrátí peníze. Tedy, že nedostanu nějaký blbý voucher na jejich budoucí lety v ceně letenky, který všude nabízejí.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4261
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od prodejce »

jencik píše:Na jednej strane si človek prečíta, ze nikto nevie, ako to bude po kríze a ako sa k tomu postavia cestaci a kedy ľudia naberú odvahu cestovať a o pár viet ďalej je hneď predpokladaný exodus Nemcov do Čiech. V Nemecku nemajú internet alebo si niekto myslí, ze sa im tie info, ktoré máme, nedostali?

V případě Německa a ostatních zasažených zemí nemám na mysli klasický cestovní ruch, ale "kovidovou turistiku". Myslím, že Italové, Němci, Francouzi a další by docela rádi opustili své rozvinuté kapitalistické země a ti, kteří mohou (a zejména důchodci), by se docela rádi jeli schovat "k opicím z východu", u kterých ale není takové riziko jako u nich doma.

jencik píše:Sám sa podielam na výskume COVID-19, ale bohužiaľ uz sme tiež dostali ultimátum, kedy sa vrátime k pôvodným projektom a prestaneme robiť support labakom. Nie je vôľa hodiť kožu na trh a firma radšej bude liečiť civilizačné choroby, ktoré nam nesú peniaze.


Zajímavé, že sem chodí lidi, kteří mají informace ze zdravotnictví z první ruky...


Odpovědět