COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5492
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Globik »

Marty-t píše:
flyingblue píše:Aktualne mame pet moznosti:
1) soupnout vsechny prichozi na dva tydny do karanteny

Osobně nechápu proč se tohle elementárně jednoduché opatření nezavede alespoň pro všechny státy EU plošně...

Chceš strávit měsíc na pláži v zemi XYZ ? OK - po příletu Tě hodí do letištního hotelu do karantény, tam si pobudeš 2 týdny a pak si můžeš užívat pláží a památek - podle právě platných opatření v dané zemi... No a po návratu do ČR opět na 2 týdny do karantény. No a pokud se dvě země bilaterálně dohodnou, že si věří a počty aktivních případů nejsou rozdílné - tak by si mohly povolit vzájemnou P2P dopravu bez nutnosti obou karantén... Jaký je nyní rozdíl rizika že se nakazím při prohlídce památek v Praze nebo během túry v Tatrách ? Ta Praha bude asi rizikovější, že...

Problémem ale je, že pokud se budu chtít dostat někam dál, tak to bez letadla asi nepůjde. No a ten let samotný stejně jako pohyb na letišti z hlediska rizika nákazy asi už náročný bude. Asi to tady bez 14-denní karantény nepůjde. To pak značně omezí na první pohled počty zájemců o takové lety. Ale podle mne lidé zapomínají na to, že existují mnohé rodiny co se jednou za rok na prázdniny na několik týdnů sbalí a navštíví své příbuzné v cizině resp. naopak. Tito by pár spojů při možnosti cestování i jen za nutnosti 14 denní karantény po příletu přeci jen snad uživit mohli...
.

V návaznosti na další příspěvky - samozřejmě by se to nemuselo zavádět plošně a direktivně, ale na dobrovolné bázi. Která země by to zavedla, byla by do toho systému zařazená a kdo by to nezavedl, tak by se od něj nepřijala ani jedna osoba.
A pokud by letištní hotely byly plné, tak vyčlenit další hotely, sanitkou převézt a hlídat policajty.
Uvedu příklad, jak karanténa "funguje" tady. Každý při příletu musí uvést adresu. Pokud ji neuvede, má dvě možnosti: buď jde do vazby nebo dalším letem zpět odkud přiletěl. Pokud je to hotel, odjede taxíkem do hotelu (ta přeprava je už samozřejmě riziko). Pokud to není hotel, tak je to už problém - pokud se podkecne, že je to airbnb, tak má smůlu, protože airbnb apod.jsou za současného stavu ilegální. Pokud řekne, že to jsou známí, tak se s tím člověkem nedá nic dělat. A denně přilétá v průměru kolem 150 turistů, nejsou kapacity karanténu kontrolovat. Předevčírem zatkli 4 lidi za porušování karantény, z toho IMHO dva bezdomovce a dva práskl ředitel hotelu, ale až poté, co někdo někde postnul nějaké fotky. Když se jdu s dětma vykoupat do Waikiki (dříve by mě to ani nenapadlo, ale nyní je tam krásně), vidím tam spoustu turistů. Jelikož to většinou nejsou důchodci, jen blázen by si myslel, že tu nejprve strávili 2 týdny v karanténě čuměním z balkonu a teď si konečně užívají dovolenou. Myslím, že jediné řešení je zakázat nerezidentům přílety.

Ohledně těch návštěv rodin - děti v civilizovaném světě mají obvykle 2 až 2,5 měsíce prázdnin. Já si třeba můžu dovolit s nimi odletět na celé prázdniny. Takže 2 týdny strávím v Praze v karanténě, pak máme měsíc na návštěvy rodin a na užívání si Prahy a pak přiletíme 2 týdny před začátkem školního roku zpět, abychom strávili 2 týdny v karanténě. Ale kolik lidí si může dovolit 2 měsíce nepracovat? Ti ta letadla určitě nenaplní.
A jsou tací, kteří se bojí letět, jako třeba konkrétně já: Pokud by v Česku nebyla zavedena popříletová karanténa, tak po tom, co se od května uvolňují podmínky v Česku (není mi z toho ale jasné, zda budou letní dětské tábory), bych s dětmi asi letěl. Ale jen přes Taipei, možná přes Soul. Bohužel cenová politika China Airlines je v některých případech šílená a u Korean to v mém konkrétním případě není o moc lepší. Přes Ameriku si letět netroufám.
Naposledy upravil(a) Globik dne 23. 04. 2020, 21:43, celkem upraveno 1 x.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5492
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Globik »


jencik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 757
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od jencik »

2 prodejce, takí uz v Prahe sú a vôbec by ma neprekvapilo, ak by tiež prdeli na nejaké nosenie rusok, možno max šatku okolo hlavy a inak sedia vonku bez alebo v spoločných priestoroch. Navyše otvorenie hraníc by nemuselo byť okamžite, v máji uz bude mať klesajúcu tendenciu väčšina štátov v Európe. Horšie to bude s Rusmi, tých by som sa obával najviac.

2Globik Takže miestni politici si myslia, ze siritelom je študentka z NYC. Pritom aj sami vedia, ze čínske testy majú napríklad oproti kórejským väčšiu chybovosť, navyše vírus zmutoval a uz to nie je len ten ľahší prípad z Wuhanu. Možno by tie zarobené prachy mohli investovať do vlastnej ochrany a nekecat hlúposti do médií. :-q

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4261
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od prodejce »

Tak a teď ještě k otevírání hranic a k zahájení letového provozu z jiného hlediska. Z hlediska prodejce zájezdů. Jak prakticky na to. Jak znovu začít prodávat zájezdy a rozlétat Smartwings.

Dejme tomu, že Prymula ruku v ruce s Petříčkem dohodnou onen „letecký most s Bulharskem“, popřípadě s Chorvatskem, jak se to mihlo před časem v médiích. V obou těchto zemích je riziko papírově nižší, než v ČR. Pokud nás tedy Bulhaři či Chorvati budou vůbec k sobě chtít, tak teoreticky by to mohlo začít třeba od 1. července, kdy Smartwings – teoreticky - vytvoří letecký most – řekněme 10 letů denně do Bojkovic a já nemám jiný produkt na toto léto, takže vytahuji na prodejně roletu, dávám do výlohy letáky BURGAS – LAST MOMENT a začínám prodávat zájezdy. Reklamní slogal bych zvolil třeba „Léto bez roušky v Bulharsku“ a to proto, protože pokud se má otevřít dovolenkový provoz, tak musí být v hostitelské zemi otevřené hospody bez omezení a jakmile jsou otevřené hospody bez omezení, tak roušky nemají cenu. Tzn. české nošení roušek skončí při výstupu z letadla Smartwings v Burgasu a začíná koupácká dovolená „bez roušky“.

A teď..

Mám klienta. Česká zdravotní sestra s manželem a s dítětem si jede odpočinout od nošení roušek na týden do Bulharska, z nemocnice přinese negativní kovid-test ne starší deseti dnů, zaplatí, sedne do letadla a letí se. Přílet a odlet má v sobotu a ve středu jí skončí desetidenní inkubační doba a objeví se teploty a kašel. Matka od dítěte, takže to nelze podceňovat.

A teď…

V této situaci samozřejmě jako první, co se udělá, tak se zavolá delegátovi „co se má dělat“. A já jako cestovní kancelář musím mít pro delegáta dost jasné pokyny.

A teď…

Co se bude dělat v těchto případech? Respektive – jak bude vypadat pojistné krytí v těchto kovid případech? Přijme Bulharsko podezřelou na covid do své nemocnice? Zaplatí to česká pojišťovna? A pokud Bulharsko nebude mít kapacitu na infenkčním, anebo nebude mít zrovna ochrané pomůcky, zaplatí pojišťovna repatriační cirkus v infekčním režimu? Jasno v pojistném krytí je totiž prvotní předpoklad k tomu, abych mohl prodat nějaký zájezd. Ono je totiž něco jiného, když si deset Čechů v Bulharsku zlomí nohu – to je všechno bez problému pokrytelné z pojištění prostě proto, protože počet zlomených českých nohou za jednu koupáckou sezónu je statisticky docela dobře odhadnutelný.

U kovidu je ale i jiný problém, než nevypočitatelnost. Pokud bulharský doktor narovná deset zlomených nohou tak to pro něj totiž neznamená, že se pro něj zvýší pravděpodobnost, že on sám si zlomí nohu. Čím více však bulharský doktor ošetří pacientů s kovidem, tím se mu zvětšuje pravděpdobnost, že on sám kovid chytne. Kromě otázky pojistného plnění je tu tedy i otázka, zda vůbec budou bulharští doktoři mít zájem ošetřovat pro ně rizikové pacienty na čistě komerční bázi.

A teď…

Manžel a dítě půjdou kam? Bude jim pojištovna platit zvláštní infekční repatriaci? A půjde do karantény celý hotel, anebo se to prostě nechá být? Nedovedu si představit ani jednu variantu. Pokud půjde celý hotel do karantény, tak je tu opět otázka, kdo to zaplatí (včetně následné repatriace zvláštním letem Smartwings po jejím skončení) a pokud hotel nepůjde do karantény a nechá se to prostě být, tak to si vůbec nedovedu představit, to ostatní účastníci zájezdu zapálí jak cestovní kancelář, tak hotel samotný.

A teď…

jak vidíte, tak teoretické úvahy o znovuzahájení klasického koupáckého cestovního ruchu, jak jsme ho znali až doposud, jsou z praktického hlediska extrémně obtížně proveditelné, či spíše zcela neproveditelné.

Veškeré pokusy tento cest. ruch nastartovat zkrachují v první řadě na pojišťovnách, které tohle prostě nemohou pokrýt, a dále na organizačních překážkách, neboť nelze zavírat a otevírat hotely v destinaci podle toho, kde se zrovna objeví jeden případ nákazy a zároveň jednotlivé případy nákazy nelze ani zcela ignorovat. To znamená: koupácký seriál, byť na základě nějaké zvláštní mezivládní dohody, prostě není realizovatelný.

A to je mimo jiné jeden z důvodů, proč se domnívám, že návrat k „business as usual“, jak by si to přáli ti různí Šimáňové a HighFlyerové, již prostě není možný. Samotné základy cestovního ruchu jsou natolik vyvráceny, že vrátit se zpět prostě již nelze.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od vitezslav »

Zákaz cestování byl právě zrušen: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vl ... paign=null

V podstatě můžete kamkoli (jasně, nyní skoro nic nelétá) a stačí splnit jednu ze dvou podmínek: Buď 2 týdny karanténa, nebo test na covid negativní, což je otázka tří dnů. Samozřejmě, že každý musí brát v potaz i opatření "protistátu", kam jede. Čekám, že Ryan a spol. to brzy rozjedou.


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od vitezslav »

Beerbar píše:
prodejce píše:To je vše OK, co píšeš, ale jak je to s tím otevíráním hranic, jak bys na to šel?


Asi bych to přestal tak dramatizovat. Můžeme mít zavřené hranice jako za komoušů, ale vir tu stejně bude a kdyby tu nebyl, dostane se sem. Stejně jako se sem přes ty zadrátované hranice dostal HIV, a ten se bezkontaktně na dva metry rozhodně nepřenáší. Takže beru jako správný krok, tu brutální léčbu šokem, kdy se to tu na chvíli všechno uzavřelo, postup viru v populaci se zpomalil , zploštila se křivka na úroveň, kterou národní zdravodnictví zvládne atd. Ale vir tu je a asi už tu s náma zůstane. Takže teď je podle mě čas pokusit se definovat nějaké rozumné hygienické standardy, jako roušky v MHD, desinfekce všechno možného, Social distanc, omezený počet lidí v obchodě, atd. To bych čekal že teď bude hlavní práce epidemiologů, hygieniků a pod. A hranice normálně otevřít. Minimálně letos bude cestovní ruch stejně silně paralyzován, lidé, kteří se bojí teď, se za měsíc strachu nezbaví. A svět bude nenásilnou formou běžet dál. Kdo chce, potřebuje, jeden, kdo ne, sedí doma. Hospodářství to pomůže a zdravotnictví nezničí. Jde jen o to si připustit, že Covid-19 bude hlavní téma jen tak dlouho, jak ho budeme chtít. A třeba mě už nebaví ...Přesně tak. I data z nejpostiženějších lokalit (Lombardie) hovoří jasně - 98% obětí nezemřelo na covid, ale s covidem. V Itálii se celkový počet úmrtí za celé čtvrtletí nijak nevychýlil od normálu. U nás dosud z více než dvou set úmrtí pouze dva případy vysloveně na komplikace způsobené koronavirem. Jedno procento... Čili ano, některá data vypadají hrozivě, ale znamenají pouze fakt, že polymorbidní pacienti, kteří by běžně umírali cca půl roku, prostě bohužel vymřeli během měsíce. Nic víc, nic míň. Jinak doporučuji k přečtení rozhovor s prof. Janem Pirkem, který onemocnění covid-19 zprvu zesměšňoval, pak se na kongresu v Rakousku nakazil... Jakožto sedmdesátník učebnicově nezemřel, léčil se v karanténě 10 dní na chalupě a už opět operuje.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2927
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Fabo »

vitezslav píše:Zákaz cestování byl právě zrušen: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vl ... paign=null

V podstatě můžete kamkoli (jasně, nyní skoro nic nelétá) a stačí splnit jednu ze dvou podmínek: Buď 2 týdny karanténa, nebo test na covid negativní, což je otázka tří dnů. Samozřejmě, že každý musí brát v potaz i opatření "protistátu", kam jede. Čekám, že Ryan a spol. to brzy rozjedou.


a... s kym?

Delas, jako by byznys Ryanu a spol. stal a padal na tom, ze nejaky komunista si chtel zavzpominat na dobu existence trestniho cinu opusteni republiky, a to bylo jedine, proces lidi necestovali ven.

a mezitim zapominas na 2 zasadni veci.
1. skorem nikdo nechce nekam cestovat, to jsou tak jednotky lidi dene
2. i kdyz jo, tak to jeste porad neni jistota, ze kdyby nekam zrovna jo vycestovat chteli, tak je tam taky budou chtit vzit


vitezslav píše:Přesně tak. I data z nejpostiženějších lokalit (Lombardie) hovoří jasně - 98% obětí nezemřelo na covid, ale s covidem. V Itálii se celkový počet úmrtí za celé čtvrtletí nijak nevychýlil od normálu.


Zajimave. Tady v Nizozemi asi radi jiny COVID nez v Italii. Je tady radove tak 40% extra umrti proti lonskemu roku...

Jo a taky by me zajimalo cim to je, ze ti Italove najednou nemeli dost mista na mrtvoly kdyz tam nikdo nejak vic nezemrel. Leda ze by se letos nejak rozhodli vsichni starici, ze misto "videt Neapol a zemrit" tak bude platit "vided Milan a zemrit zrovna tam a nikde jinde, maximalne v Bergamu"...

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3974
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od HighFlyer »

prodejce píše:jak vidíte, tak teoretické úvahy o znovuzahájení klasického koupáckého cestovního ruchu, jak jsme ho znali až doposud, jsou z praktického hlediska extrémně obtížně proveditelné, či spíše zcela neproveditelné.

To je vyborny popis tech praktickych aspektu (a diky za nej, prodejče, takto do detailu se nad tim asi zatim nikdo moc nezamyslel). Samozrejme nic takoveho jako selektivni "koupacky koridor" nemuze fungovat. Medialni narativ "Chorvatsko a Bulharsko" od zacatku povazuju za dobre promysleny a jasne nacasovany Prchaluv spin, urceny pro cilovou skupinu, tj. elektrorat AB. "On na nas myslel! On se tak snazil! A zas mu to jini zkazili."

prodejce píše:A to je mimo jiné jeden z důvodů, proč se domnívám, že návrat k „business as usual“, jak by si to přáli ti různí Šimáňové a HighFlyerové, již prostě není možný. Samotné základy cestovního ruchu jsou natolik vyvráceny, že vrátit se zpět prostě již nelze.

Ale samozrejme, ze se k business as usual vratime. Ale ne v lete 2020. Psal jsem to i jinde, napr. ve vlakne Ostrava, ze klicova vynosova polozka "letní chartery" se letos konat nebude. Ani Chorvatsko, ani Bulharsko, ani nic jineho.

Samozrejme, ze se vratime k business as usual, akorat zase s jinymi pravidly a dalsimi diskomforty. Jako po 11. zari 2001. Jako po zavedeni zakazu tekutin na palube v roce 2006. Tentokrat nam zase treba naopak povoli tekutiny do palubnich zavazadel. Teda nepovili, ale prikazou - neco jako osobni lahvicka s desinfekci. Bude to mit novy akronym "MPDK" (mandatory personal disinfection kit), nebo neco takoveho. Budeme si to moci objednat jako ancillary product ke kazde letence. "Buy now along your ticket purchase and get a 50% discount compared to buying at the airport."

Ze vsech tech predikci, ktere vypousteji odborne lekarske a vedecke kruhy, mi pripadne nejpravdepodobnejsi ten, ze si proste zaradime covid na seznam beznych chorob, prichazejicich v pravidelnych vlnach. Chorob, ktere jsou smrtelne nebezpecne pro urcite rizikove skupiny. Tyto skupiny budou nejakym zpusobem chraneny. Tak, jako se dnes ockuje proti nekterym chorobam az v pred-duchodovem a duchodovem veku (o tom by prodejce mel neco vedet). Pro tyto skupiny bude zivot mozna opravdu jistym zpusobem jiny, nez byl dosud "business as usual".

DanV
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 29. 06. 2008, 17:12
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od DanV »

vitezslav píše:Zákaz cestování byl právě zrušen: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vl ... paign=null

V podstatě můžete kamkoli (jasně, nyní skoro nic nelétá) a stačí splnit jednu ze dvou podmínek: Buď 2 týdny karanténa, nebo test na covid negativní, což je otázka tří dnů. Samozřejmě, že každý musí brát v potaz i opatření "protistátu", kam jede. Čekám, že Ryan a spol. to brzy rozjedou.


Ryanair podle mě přijde na řadu jako jeden z pozdějších, neb na našem trhu ho živí hlavně turisti. A jelikož není na světě snad žádná země, kam by se dalo turisticky vycestovat, ani není moc důvod obnovovat nějaké linky z Prahy. Snad se ve výhledu pár týdnů dočkáme alespoň nějakých jednotlivých letů KL/AF/LH k zachování možností pro pracovní/zdravotní/rodinné cesty.

Zákaz padl, ale nic se tím pro nás vůbec (kromě psychiky :-D) nezměnilo. Teď se budeme muset začít bavit, kdy se zruší zákaz přicestovat (a nejen zde). Od toho se pak bude spíš odvíjet, jestli vůbec někdo někam bude létat a rozběhne se pravidelná osobní letecká doprava.

jencik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 757
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od jencik »

20% HDP Chorvatska tvori turizmus, snahu by som teda cakal skor od nich. Co sa tyka hotelov, podobny problem caka vsetkych, ked sa skonci home office a ludia pojdu do prace. Tu uvidime, ci sa potvrdi predpoklad, ze sa choroba vrati v druhej vlne alebo pandemia skonci, ako to bolo v pripade SARS a MERS. Vlastne podobny pripad uz mame v Singapure, kde stat ponesie naklady na liecbu vsetkych gastarbeitrov, ktori sa nakazili v tamojsich ubytovniach po tom, co zavreli hranice. Chapem strach mnohych ludi, ale ekonomicke skody prijme obyvatelstvo horsie ako nejake premorenie s vyssim poctom umrti

Beerbar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 165
Registrován: 23. 02. 2011, 12:13
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Beerbar »

prodejce píše:
Veškeré pokusy tento cest. ruch nastartovat zkrachují v první řadě na pojišťovnách, které tohle prostě nemohou pokrýt, a dále na organizačních překážkách, neboť nelze zavírat a otevírat hotely v destinaci podle toho, kde se zrovna objeví jeden případ nákazy a zároveň jednotlivé případy nákazy nelze ani zcela ignorovat. To znamená: koupácký seriál, byť na základě nějaké zvláštní mezivládní dohody, prostě není realizovatelný.

A to je mimo jiné jeden z důvodů, proč se domnívám, že návrat k „business as usual“, jak by si to přáli ti různí Šimáňové a HighFlyerové, již prostě není možný. Samotné základy cestovního ruchu jsou natolik vyvráceny, že vrátit se zpět prostě již nelze.


Já teda nejsem pojišťovák, ale pojišťovnictví je byznys jako každý jiný, podnikání za účelem tvorby zisku. Byznys s čísly, nic víc. A cestovní pojištění je prostě část tohoto byznysu. A nepochybuji o tom, že v pojišťovnách teď intenzivně žhaví kalkulačky a počítají a počítají. A analyzují všechna ta čísla o kterých mi tu spekulujeme, třeba tu šíleně rozdílnou metriku smrtnosti v různých zemích. A proto si myslím, že to nejhorší , co se na cestě k „business as usual“, může stát je, že cestovní pojištění pro letošní léto zdraží. Protože Covid-19 bude letos v létě stále ještě doznívající téma na kterém se bude dát vydělat a lidé za to budou ochotni zaplatit. Za rok už nikoliv.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4038
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od whiskey »


beardie
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 989
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od beardie »

Fabo píše:Jo a taky by me zajimalo cim to je, ze ti Italove najednou nemeli dost mista na mrtvoly kdyz tam nikdo nejak vic nezemrel. Leda ze by se letos nejak rozhodli vsichni starici, ze misto "videt Neapol a zemrit" tak bude platit "vided Milan a zemrit zrovna tam a nikde jinde, maximalne v Bergamu"...
miesta na mrtvoly bolo dost, rozdiel je ale v povinnej kremacii obeti s koronou, bezne sa v IT kremuje len asi 5 % tiel

okrem toho, zaciatkom roka bolo vyrazne menej mrtvych ako pocas zaciatku roku 2018 a 2019, korona to len dotiahla, pricom mnozstva mrtvych ani v najrizikovejsej kategorii 65+ stale nie su take vysoke ako po minule roky

a-k-a, zima bola mierna, chripkova epidemia ziadna, umreli len ludia, ktori by bezne umreli na ine ochorenia
a umreli narazovo

excess2.jpg
excess2.jpg (33.76 KiB) Zobrazeno 1547 x
excess.jpg
excess.jpg (20.08 KiB) Zobrazeno 1547 x


ohladom Holandska, podobne ako v pripade IT, pocas minuleho roka neboli ine hrozby
neth.jpg
neth.jpg (32.17 KiB) Zobrazeno 1544 x


https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps/

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 432
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od pettte »

A teď…

Co se bude dělat v těchto případech? Respektive – jak bude vypadat pojistné krytí v těchto kovid případech? Přijme Bulharsko podezřelou na covid do své nemocnice? Zaplatí to česká pojišťovna? A pokud Bulharsko nebude mít kapacitu na infenkčním, anebo nebude mít zrovna ochrané pomůcky, zaplatí pojišťovna repatriační cirkus v infekčním režimu? Jasno v pojistném krytí je totiž prvotní předpoklad k tomu, abych mohl prodat nějaký zájezd. Ono je totiž něco jiného, když si deset Čechů v Bulharsku zlomí nohu – to je všechno bez problému pokrytelné z pojištění prostě proto, protože počet zlomených českých nohou za jednu koupáckou sezónu je statisticky docela dobře odhadnutelný.


Ve svém věku by jsi již mohl vědět, že v Bulharsku platí tvůj Evropský průkaz zdravotní pojišťovny, takže ano, všechno bude v pohodě, protože za hotové ošetřují jen malí lékaři a s chřipkou ze které máš takový strach se stejně nebudou zaobírat a bude to řešit velká nemocnice.

A všichni už víme, že z toho máš až nezdravý strach, OK, je to Tvoje věc, ale nešiř tady poplašné zprávy, jako by se měla přestat otáčet Země! Fakt už to stačilo, vem si třeba tři roušky a zalez si pod zem, ale neblbni ostatní!

DanV
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 29. 06. 2008, 17:12
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od DanV »

pettte píše:A teď…

Co se bude dělat v těchto případech? Respektive – jak bude vypadat pojistné krytí v těchto kovid případech? Přijme Bulharsko podezřelou na covid do své nemocnice? Zaplatí to česká pojišťovna? A pokud Bulharsko nebude mít kapacitu na infenkčním, anebo nebude mít zrovna ochrané pomůcky, zaplatí pojišťovna repatriační cirkus v infekčním režimu? Jasno v pojistném krytí je totiž prvotní předpoklad k tomu, abych mohl prodat nějaký zájezd. Ono je totiž něco jiného, když si deset Čechů v Bulharsku zlomí nohu – to je všechno bez problému pokrytelné z pojištění prostě proto, protože počet zlomených českých nohou za jednu koupáckou sezónu je statisticky docela dobře odhadnutelný.


Ve svém věku by jsi již mohl vědět, že v Bulharsku platí tvůj Evropský průkaz zdravotní pojišťovny, takže ano, všechno bude v pohodě, protože za hotové ošetřují jen malí lékaři a s chřipkou ze které máš takový strach se stejně nebudou zaobírat a bude to řešit velká nemocnice.

A všichni už víme, že z toho máš až nezdravý strach, OK, je to Tvoje věc, ale nešiř tady poplašné zprávy, jako by se měla přestat otáčet Země! Fakt už to stačilo, vem si třeba tři roušky a zalez si pod zem, ale neblbni ostatní!


Je to už dávno, ale když jsem pár hodin před zavřením hranic opouštěl ČR co se týče zdravotního pojištění, všichni se tvářili že podle mého rozhodnutí cestovat do covid zamořené oblasti (takže celý svět) to nehradí. Nevím jak to je teď, informace vítány.


Odpovědět