COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
tomassanto
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 59
Registrován: 07. 04. 2015, 21:23
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od tomassanto »

Mate prosím zkusenosti s vrácením peněz na kreditní kartu, když jsem s ni platil, je to vůbec možné? 23.12 se mi zvedl zůstatek o požadovanou částku, čímž byl překročen limit o 10000czk, ještě to nebylo v zauctovanych platbách, to většinou vidím druhy den, ale 24.12 peníze zmizely.
Mam ještě vyčkat, ze v tom muze hrát roli to, ze byl ještě svátek, nebo na kreditní kartu peníze pricitat nelze a banka pravdepodobne vrátila automaticky peníze zpět aerolinkam a budu to muset reklamovat pres banku?
Diky za pochopeni a omlouvám se, nemam s tim zkušenosti ...


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Globik »

tomassanto píše:
26. 12. 2020, 00:14
Mate prosím zkusenosti s vrácením peněz na kreditní kartu, když jsem s ni platil, je to vůbec možné? 23.12 se mi zvedl zůstatek o požadovanou částku, čímž byl překročen limit o 10000czk, ještě to nebylo v zauctovanych platbách, to většinou vidím druhy den, ale 24.12 peníze zmizely.
Mam ještě vyčkat, ze v tom muze hrát roli to, ze byl ještě svátek, nebo na kreditní kartu peníze pricitat nelze a banka pravdepodobne vrátila automaticky peníze zpět aerolinkam a budu to muset reklamovat pres banku?
Diky za pochopeni a omlouvám se, nemam s tim zkušenosti ...
Čtu to poněkolikáté a stále mi není úplně jasné, jak to myslíš.
Budu předpokládat, že to je opravdu kreditní, tedy úvěrová karta, ne karta k běžnému účtu.
Na kreditní kartu samozřejmě obchodník může vrátit libovolnou částku.
Kreditní karta nemá zůstatek, ale kreditní limit.
Ta částka, co vracela aerolinka, byla přesně 10 tisíc? Protože jinak nemohl být úvěrový limit překročen o přesně 10 tisíc. (Nejsem si tedy jistý, zda vratka peněz může zvýšit kreditní limit nad bankou stanovenou hranici, ale logicky by měla).
To, že aerolinka poslala vratku, usuzuješ z toho, že se Ti zvedl kreditní limit o těch 10 tisíc? Protože pokud to nebylo jako zaúčtovaná položka, tak nevím, kde by to bylo (vratky se IMHO v pending transakcích nezobrazují),

Lubosz
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 25
Registrován: 27. 10. 2015, 09:09
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Lubosz »

Zavolej do banky ať ti řeknou co se stalo. Je to to nejjednodušší co můžeš udělat.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od hafi »

a není ta příchozí platba zaúčtováná k budoucímu datu? Tedy ji při default filtru treba posledních 30 dní nevidíš?
Nebo naopak nebyla připsána k datu původní platby? I to by se mohlo stát.

Jenyk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 54
Registrován: 04. 12. 2009, 21:28
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Jenyk »

ČSA mají od 22.12. zrušené lety OK650 a OK651 LHR - PRG. Všichni ostatní na LHR létají bez omezeni. Tušíte někdo, proč to zrušení trvá a jaká je šance, že je spustí? Trochu mi to nabourává plány, mám se 6.1. vracet a nechce se mi někde přestupovat.


MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od MarcosFT »

Jenyk píše:
28. 12. 2020, 18:00
ČSA mají od 22.12. zrušené lety OK650 a OK651 LHR - PRG. Všichni ostatní na LHR létají bez omezeni. Tušíte někdo, proč to zrušení trvá a jaká je šance, že je spustí? Trochu mi to nabourává plány, mám se 6.1. vracet a nechce se mi někde přestupovat.
Trvá to protože jsou neschopní na to prodat sicny a nechtějí pouštět prachy do luftu.

Jenyk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 54
Registrován: 04. 12. 2009, 21:28
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Jenyk »

Takhle ale budou peníze vracet, protože letenky na ty zrušené lety prodávali.

tomassanto
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 59
Registrován: 07. 04. 2015, 21:23
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od tomassanto »

Globik píše:
26. 12. 2020, 04:50
tomassanto píše:
26. 12. 2020, 00:14
Mate prosím zkusenosti s vrácením peněz na kreditní kartu, když jsem s ni platil, je to vůbec možné? 23.12 se mi zvedl zůstatek o požadovanou částku, čímž byl překročen limit o 10000czk, ještě to nebylo v zauctovanych platbách, to většinou vidím druhy den, ale 24.12 peníze zmizely.
Mam ještě vyčkat, ze v tom muze hrát roli to, ze byl ještě svátek, nebo na kreditní kartu peníze pricitat nelze a banka pravdepodobne vrátila automaticky peníze zpět aerolinkam a budu to muset reklamovat pres banku?
Diky za pochopeni a omlouvám se, nemam s tim zkušenosti ...
Čtu to poněkolikáté a stále mi není úplně jasné, jak to myslíš.
Budu předpokládat, že to je opravdu kreditní, tedy úvěrová karta, ne karta k běžnému účtu.
Na kreditní kartu samozřejmě obchodník může vrátit libovolnou částku.
Kreditní karta nemá zůstatek, ale kreditní limit.
Ta částka, co vracela aerolinka, byla přesně 10 tisíc? Protože jinak nemohl být úvěrový limit překročen o přesně 10 tisíc. (Nejsem si tedy jistý, zda vratka peněz může zvýšit kreditní limit nad bankou stanovenou hranici, ale logicky by měla).
To, že aerolinka poslala vratku, usuzuješ z toho, že se Ti zvedl kreditní limit o těch 10 tisíc? Protože pokud to nebylo jako zaúčtovaná položka, tak nevím, kde by to bylo (vratky se IMHO v pending transakcích nezobrazují),
Jednalo se o kreditní kartu a usuzoval jsem z toho, že žádné příchozí platby nemívám a ten kreditní limit se zvedl o zhruba stejnou cenu, jakou jsem očekával za platbu za letenky (24000). Nakonec se mi dnes peníze objevily na mém běžném účtu, čili akorát trvalo pár dní, než je banka automaticky převedla. Každopádně díky za odpověď, aspoň vím do příště, že s tím problém neni

tomassanto
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 59
Registrován: 07. 04. 2015, 21:23
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od tomassanto »

Za rok 2020:
1) u Delty zrušený let v 5/2020, nejprve forma voucheru s platností dva roky, v prosinci požádáno o vrácení peněz, ze strany aerolinek bez větších obtíží peníze ochotně vráceny do 3 týdnů od žádosti

2) Smartwings - to bylo horší.
V dubnu zrušen let do Valencie protože byl lockdown. Chápu. Aerolinky peníze vracet odmítaly, odvolávaly se na platná vládní nařízení, vystaven voucher. Situace na přelomu jara / léta uklidněna, zakoupen let do Valencie na září. Následně měsíc předem let zrušen, důvod - covid 19. Což byla blbost, v té době počty nakažených nebyly výrazné, do Španělska se mohlo létat bez omezení, zřejmě pouze nevyprodali lety.. Žádost o vrácení peněz i přes už dva zrušené lety ze strany aerolinek neprůchodná, opět vystaven voucher. Člověk se nechtěl svého naplánovaného volna vzdát, zakoupen let na Fuerteventuru na říjen. Opět zrušen z důvodu covid-19. Hloupost, na ostatní Kanárské ostrovy, Mallorcu, do Tuniska, Řecka... apod. se létalo bez omezení. Peníze opět dle aerolinek vrátit nelze. Tři zrušené lety, neuskutečněný žádný, akorát narůstala hodnota voucheru. Zakoupen na stejný termín let na Tenerife, což už nakonec vyšlo a kromě neochoty Čechů dodržovat základní hygienická opatření (např. paní na letišti na Tenerife sundávající si respirátor deset sekund potom, co ji důrazně upozorní ochranka že ho má mít nasazený) byl v době peku epidemie nejlepší nápad odsud vypadnout. V té době tam bylo liduprázdno liduprázdno. V květnu plánuji Madeiru, ale letenky zakoupím po zkušenostech až těsně předtím, jak se bude situace vyvíjet.

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Roiman4 »

Spíš teď se bude hrát hra, najdi aerolinku, která nevyžaduje na vstup paluby neg. test a podle toho bude dovolená :lol:

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od marthym »

tomassanto píše:
29. 12. 2020, 11:29
Tři zrušené lety, neuskutečněný žádný, akorát narůstala hodnota voucheru. Zakoupen na stejný termín let na Tenerife, což už nakonec vyšlo
Divím se, že si do té komedie dával víc a víc peněz.

Kolik stála ta letenka na Tenerife? :D

crhy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 30. 12. 2020, 14:34
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od crhy »

Ahoj, myslite, ze bude KLM vracet penize za jiz zakoupene letenky, pokud se cestujici nechce dle noveho narizeni nechat testovat? Nebo pripadne nabidnou zdarma rerouting pres Pariz? Mam na brezen zpatecni let z BOG a moc se mi tam na testy nechce, nejak nemam jasne vykreslenou predstavu o karantene v kolumbijskem stylu:) diky

tomassanto
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 59
Registrován: 07. 04. 2015, 21:23
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od tomassanto »

marthym píše:
30. 12. 2020, 09:12
tomassanto píše:
29. 12. 2020, 11:29
Tři zrušené lety, neuskutečněný žádný, akorát narůstala hodnota voucheru. Zakoupen na stejný termín let na Tenerife, což už nakonec vyšlo
Divím se, že si do té komedie dával víc a víc peněz.

Kolik stála ta letenka na Tenerife? :D
Něco přes 9000 v tarifu se seatingem a zavazadlem. Naštěstí to cena ubytování poměrně hezky kompenzovala :D

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od MarcosFT »

crhy píše:
30. 12. 2020, 14:42
Ahoj, myslite, ze bude KLM vracet penize za jiz zakoupene letenky, pokud se cestujici nechce dle noveho narizeni nechat testovat? Nebo pripadne nabidnou zdarma rerouting pres Pariz? Mam na brezen zpatecni let z BOG a moc se mi tam na testy nechce, nejak nemam jasne vykreslenou predstavu o karantene v kolumbijskem stylu:) diky
Resil jsem to 27. na Platinum line. PRG-AMS-FCO-AMS-PRG, nikdo nevedel, jestli to možné je, bylo to čerstvý. Nakonec mi to změnili na AF bez fare diff a dostal jsem ještě 3k mil, protože mě hodili asi na 20 minut na hold :D
526d0d94-0216-4051-9978-32c8a50423bd.jpg
526d0d94-0216-4051-9978-32c8a50423bd.jpg (28.16 KiB) Zobrazeno 5377 x

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od MarcosFT »

Jenyk píše:
29. 12. 2020, 09:14
Takhle ale budou peníze vracet, protože letenky na ty zrušené lety prodávali.
Nebudou vracet nic, Smarti jsou nevraceči, penízky jim pěkně zůstanou a blázni, co s něma koupili letenky, budou mít voucher :)


Odpovědět