COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od zbozivulekral »

Vize MOL jak to bude dál:

[url]
https://refresher.cz/83482-Budou-drazsi ... r-accept=1[/url]


Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Petr31 »

zbozivulekral píše:Vize MOL jak to bude dál:

[url]
https://refresher.cz/83482-Budou-drazsi ... r-accept=1[/url]



Napíšu svůj skromný názor, opakuji dvakrát....je to jen můj názor poučeného skeptického vesničana. Asi budu za kazišuka, ale stejně mi to nedá....MOLův názor jsem, si přečetl, děkujui že to sem kolega postnul, ale domnívám se, že jde jen o zbožná přání. Myslím si, že přestože je MOL velký hráč, může to co my všichni....snít a čekat, nic víc. Domnívám se, že dokud neodblokují cílové turistické destinace.....Řecko, Španělsko, Itáli, Egypt...atd. svoje zavřené letecké i pozemní hranice bez omezení, můžou všichni o letošní dovolené my koneckonců taky, jen donekonečna spekulovat.

1. Včera jsem někde viděl NOTAM z Řecka...lety a tedy i turisti...z Uk, Španělska, Itálie...myslím že i Německa....bylo tam 6 zemí...(ale neuložil jsem si to, tak mě nekamenujte) nejsou prozatím do 15.5. vítáni.Co bude potom, těžko říct. K tomu dodám, že tyto jižní turistické destinace jsou životně na Britech a Němcích závislé. ...Dnes jsem někde četl, že 65% hotelů v Řecku letos počítá s krachem.... :(

2. Je prima, že třeba Řecko i Chorvatsko je koronavirem relativně málo zasažené a budiž jim to přáno....nicméně nějak si nedokážu představit, že si koncem léta Řekové k sobě pustí statisícovou armádu Britů...aby je taky promořili....(případné potvrzení o bezinfekčnosti a měření teploty nic neřeší, pokud je inkubační doba až 2 týdny)...

3. Pokud by k sobě Řekové pustili jen turisty třeba z V4 a Britům to zakázali....tak jim v Londýně asi vyhlásí válku.....a my řecký turistický ruch sami nezachráníme...tolik nás zase není... :D

4. Kdyby to v Řecku po importu odjinud propuklo....tak Řecku pomáhej bůh, protože zdravotnictví mají po několika letech šetření v tragickém stavu a zvlášť na ostrovech....takže nevím, kdo by ty nakažené turisty zachraňoval... :(

5. Nikde se o tom nepíše.....zajímal by mě jako bývalého pojjišťováka postoj pojišťoven k případům, že se turisti během dovolené koronavirem nakazí....zda je bude někdo repatriovat domů, nebo budou zanecháni v turistické destinaci na pláži svému osudu....a ostatní tisíce hostů v karanténě.Vzpomněl jsem si na pár českých turistů uvězněných začátkem března v karanténě na Kanárech a moc si to neužívali....a majitelé hotelů taky asi nebyli odvázaní.

6. Sám bych uvítal, kdybych mohl koncem léta na Kanáry s rodinou vyrazit, ale počítám s tím, že léto prožijeme doma u bazénu. Klidně bych vyrazil do hotelu s rodinou třeba na milovanou Šumavu, ale pokud budou roušky stále povinné, tak to raději bazén na zahradě. Nedokážu si dost dobře představit, že se budeme v hotelu stravovat na etapy, dodržovat bezpečnou vzdálenost a s rouškou na hubě si budu vychutnávat po večeři pivo.... :(

Beerbar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 23. 02. 2011, 12:13
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Beerbar »

Petr31 píše:
zbozivulekral píše:Vize MOL jak to bude dál:

[url]
https://refresher.cz/83482-Budou-drazsi ... r-accept=1[/url]



Napíšu svůj skromný názor, opakuji dvakrát....je to jen můj názor poučeného skeptického vesničana. Asi budu za kazišuka, ale stejně mi to nedá....MOLův názor jsem, si přečetl, děkujui že to sem kolega postnul, ale domnívám se, že jde jen o zbožná přání. Myslím si, že přestože je MOL velký hráč, může to co my všichni....snít a čekat, nic víc. Domnívám se, že dokud neodblokují cílové turistické destinace.....Řecko, Španělsko, Itáli, Egypt...atd. svoje zavřené letecké i pozemní hranice bez omezení, můžou všichni o letošní dovolené my koneckonců taky, jen donekonečna spekulovat.

1. Včera jsem někde viděl NOTAM z Řecka...lety a tedy i turisti...z Uk, Španělska, Itálie...myslím že i Německa....bylo tam 6 zemí...(ale neuložil jsem si to, tak mě nekamenujte) nejsou prozatím do 15.5. vítáni.Co bude potom, těžko říct. K tomu dodám, že tyto jižní turistické destinace jsou životně na Britech a Němcích závislé. ...Dnes jsem někde četl, že 65% hotelů v Řecku letos počítá s krachem.... :(

2. Je prima, že třeba Řecko i Chorvatsko je koronavirem relativně málo zasažené a budiž jim to přáno....nicméně nějak si nedokážu představit, že si koncem léta Řekové k sobě pustí statisícovou armádu Britů...aby je taky promořili....(případné potvrzení o bezinfekčnosti a měření teploty nic neřeší, pokud je inkubační doba až 2 týdny)...

3. Pokud by k sobě Řekové pustili jen turisty třeba z V4 a Britům to zakázali....tak jim v Londýně asi vyhlásí válku.....a my řecký turistický ruch sami nezachráníme...tolik nás zase není... :D

4. Kdyby to v Řecku po importu odjinud propuklo....tak Řecku pomáhej bůh, protože zdravotnictví mají po několika letech šetření v tragickém stavu a zvlášť na ostrovech....takže nevím, kdo by ty nakažené turisty zachraňoval... :(

5. Nikde se o tom nepíše.....zajímal by mě jako bývalého pojjišťováka postoj pojišťoven k případům, že se turisti během dovolené koronavirem nakazí....zda je bude někdo repatriovat domů, nebo budou zanecháni v turistické destinaci na pláži svému osudu....a ostatní tisíce hostů v karanténě.Vzpomněl jsem si na pár českých turistů uvězněných začátkem března v karanténě na Kanárech a moc si to neužívali....a majitelé hotelů taky asi nebyli odvázaní.

6. Sám bych uvítal, kdybych mohl koncem léta na Kanáry s rodinou vyrazit, ale počítám s tím, že léto prožijeme doma u bazénu. Klidně bych vyrazil do hotelu s rodinou třeba na milovanou Šumavu, ale pokud budou roušky stále povinné, tak to raději bazén na zahradě. Nedokážu si dost dobře představit, že se budeme v hotelu stravovat na etapy, dodržovat bezpečnou vzdálenost a s rouškou na hubě si budu vychutnávat po večeři pivo.... :(


A můj skromný názor, opakuji dvakrát....je to jen můj názor poučeného optimistiského maloměšťana, si myslím, že si Španělsko, Itálie, Řecko atd. dobře uvědomují kde jsou, co a kdo je živí, minimálně některé jejich regiony, že ta sezona není nekonečná a že její začátek se kvapem blíží. Tím spíš věřím, že je situace donutí přemýšlet jak to udělat, aby to šlo, než zda vůbec. Můj odhad je že od 1.6. se nikdo příchozím turistům z EU bránit nebude. Ono jich kvůli vzniklé hysterii a panice ubyde i tak.

Já mám spíš obavy z naší vlády, jednající jako generátor náhodných rozhodnutí, řídící se přání občanů na FB, snaze být papežtější než papež, snaze z této situace za každou cenu urvat nějaký ten politický bod, PR vždy až na prvním místě. Počítám, že při jějí snaze vymyslet kolo z toho oět vznikne čtvereček, jako u otevírání škol.

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od zbozivulekral »

Beerbar píše:[Já mám spíš obavy z naší vlády, jednající jako generátor náhodných rozhodnutí, řídící se přání občanů na FB, snaze být papežtější než papež, snaze z této situace za každou cenu urvat nějaký ten politický bod, PR vždy až na prvním místě. Počítám, že při jějí snaze vymyslet kolo z toho oět vznikne čtvereček, jako u otevírání škol.


Amen.

Osobně si myslím, že na slovech MOL něco bude. Jasně, teď Evropě vládne panika a šíří se bihužel i mezi lidmi napříč letectvím. Jakmile se létání odblokuje, vše bude trochu jinak. Aerolinky se budou snažit obsadit co nejrychleji letadla, to půjde pouze agresivní cenovou politikou. Ano, je velmi pravděpodobné, že se změní vzorec chování cestujících, místo února na Bali, dubna v Indii, července v USA a prosince v Karibiku se bude více létat po Evropě. Tzn. víc letů "malými" letadly. Pokud se během letoška (a já pevně věřím, že ano) vrátí do vzduchu MAXy, bude nabídka a cenová válka o to větší. No a taky nezapomínejme na to, že se vyřazují velká žravá letadla, která se nahrazují více menšími. No nevim jak vy, ale já to nevidím s prací až tak černě...

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od HighFlyer »

zbozivulekral píše:Vize MOL jak to bude dál
https://refresher.cz/83482-Budou-drazsi ... r-accept=1

Priznam se, ze toto je moje prvni setkani s obskurnim mediem "Refresher-sí-zet", ktere po mne hned chce penize za amatersky preklad clanku, ktery je v anglicke verzi dostupny v plnem rozsahu na mnoha jinych mistech, napr. tady na BusinessTraveller.

Zde na foru airways zrejme nedosahneme konsensu v tom, jestli ma pravdu MOL a Evropa se zase rychle rozlita, nebo bude mit pravdu náš prodejce a prijde konec sveta. (Ale nerikam, ze bychom se o hledani toho konsensu nemeli aspon pokouset).

V tom clanku jsou ovsem hned dve dulezita sdeleni, ktera tady tak trochu zapadla:

1) MOL ocividne chysta brutalni cenovou valku hned, jak se zacne znovu litat. Takze tak 2-3 mesice po znovuzahajeni provozu se budou vsechny vlady, ktere financne podporily sve domaci aerolinky, skrabat na hlave, jestli udelaly spravne. Protoze relativne kratce po obnoveni letani bude zapotrebi znovu poslat dalsi bambilióny na druhou vlnu zachrany aerolilnek, jejichz nakladova struktura je stezi konkurenceschopna a jejichz business model je -mirne receno- vratký. Tato situace bude brutalni (a omlouvam se za caps lock) u MALÝCH a STŘEDNĚ VELKÝCH AEROLINEK v MALÝCH a STŘEDNĚ VELKÝCH ZEMÍCH, ktere se z ryze sentimentalnich, nikoli ekonomických duvodů, rozhodly financne podporit sve mistni dopravce. Tim nemyslim jen Cesko a CSA, ale vsechny ty Air Baltiky, Nordiky, Aegeany, a také i středně velké SASy, Austriany, Brussely, TAPy a dalsi.

2) MOL take chysta "pogrom" na vsechna letiste, ktery je v tom clanku zaobalen ve slovnim spojeni "more incentives at airports for growth". Muzeme si byt jisti, ze Ryanair, Wizz Air, easyJet a dalsi uz maji zcela konkretni plan na brutalni vydirani letist, na ktera letali v dobe pre-covid. Budeme svedky celkem zajimavych presunu kapacit, zavirani bazi a ukoncovani linek u "nespolupracujicich" letist a popularni se znovu stane termin "negative landing charges" (hello, Bratislava :wave:) U nas se to bude tykat samozrejme primarne PRG, kde je Ryanair uz tretim nejvetsim dopravcem. Nezavidim v tuto chvili letistim BRQ a OSR, ktere budou bojovat alespon o udrzeni linky na STN (a bude je to neco stat). Na druhou stranu z brutalniho tlaku Ryanairu na PRG se muze vyloupnout nejaky ten presun nizsich jednotek linek do PED.

Cekaji nas kazdopadne velmi zajimave casy. A zase bude o cem tady na airways diskutovat. Poslednich par let v pre-covid dobe uz to zacinalo byt celkem mrtve forum.


MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od MarcosFT »

HighFlyer píše:Cekaji nas kazdopadne velmi zajimave casy. A zase bude o cem tady na airways diskutovat. Poslednich par let v pre-covid dobe uz to zacinalo byt celkem mrtve forum.


tomu bych uplne neveril :) z tech +- 20 pravidelne prispivajicich lidi tu letadlo od bicyklu pozna tak 5, takze v lepsi casy na foru bych nedoufal..

Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 243
Registrován: 08. 12. 2013, 09:30
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Mat »

HighFlyer píše:...Takze tak 2-3 mesice po znovuzahajeni provozu se budou vsechny vlady, ktere financne podporily sve domaci aerolinky, skrabat na hlave, jestli udelaly spravne. Protoze relativne kratce po obnoveni letani bude zapotrebi znovu poslat dalsi bambilióny na druhou vlnu zachrany aerolilnek, jejichz nakladova struktura je stezi konkurenceschopna a jejichz business model je -mirne receno- vratký. Tato situace bude brutalni (a omlouvam se za caps lock) u MALÝCH a STŘEDNĚ VELKÝCH AEROLINEK v MALÝCH a STŘEDNĚ VELKÝCH ZEMÍCH, ktere se z ryze sentimentalnich, nikoli ekonomických duvodů, rozhodly financne podporit sve mistni dopravce. Tim nemyslim jen Cesko a CSA, ale vsechny ty Air Baltiky, Nordiky, Aegeany, a také i středně velké SASy, Austriany, Brussely, TAPy a dalsi.

U těch středně velkých jde o takovou drobnost, že létají také dálkovky. Úplně bych si nebyl jistý, že by Ryanair propojit Brusel s polovinou Afriky nebo Lisabon s celou Brazílií. Stejně tak by s all 738 flotilou těžko propojoval každou ves ve Skandinávii nebo každý Řecký ostrov s Athénami a navzájem. V některých případech ta pomoc je opravdu nezbytná.

HighFlyer píše:...MOL take chysta "pogrom" na vsechna letiste, ktery je v tom clanku zaobalen ve slovnim spojeni "more incentives at airports for growth". Muzeme si byt jisti, ze Ryanair, Wizz Air, easyJet a dalsi uz maji zcela konkretni plan na brutalni vydirani letist, na ktera letali v dobe pre-covid...

Je otázka, jestli budou nízkonákladovky až tak na koni. Samozřejmě, na někoho budou nízké ceny fungovat, na druhou stranu ne každý vyjde z aktuální situace úplně ekonomicky v kondici a další lidé budou mít prostě ještě z cestování strach. Kdo cestuje za prací, často upřednostňuje standardní dopravce. Když Ryan opustí Prahu, bude to jeho škoda, ČSA navýší frekvence a budou vydělávat oni. Nižší obsazenost letadel je ale donutí držet ceny v rozumných mezích. Maximálně Praha přijde o alkoturisty, což by bylo to nejlepší, co by se mohlo stát.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Fabo »

Mat píše:Stejně tak by s all 738 flotilou těžko propojoval každou ves ve Skandinávii nebo každý Řecký ostrov s Athénami a navzájem. V některých případech ta pomoc je opravdu nezbytná.


No jo, jenze to taky nedela SAS a Aegean, ale Wideroe a Olympic...

cimz chci vicemene rici, ze moznosti je spousta. A nemusi to zrovna prezit ti "tradicni".

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Roiman4 »

Jako mezi řeckými ostrovy lítá i A321, takže tam to bude taky o záchranu možná. Ono když to lítá plné Britů skoro, tak nevím jestli se to pak vyplatí provozovat. Navíc konkurence je tam taky lodní doprava mezi ostrovy. Takže Řekové ještě budou docela dobré divadlo. A lítá tam snad 5 aerolinek, jsem zvědavý, kolik jich přežije po tomto.

K MOL - Pokud se nepletu, tak už jednou odešli z PRG a vyhrožovali, že se už nevrátí. To mohli lítat v tu dobu klidně do PED vše a nelítalo se. Pokud odejdou z PRG, bude to zajímavé a na některých linkách nám trochu závratně skočí ceny nahoru. Zase je pravda, že na podzim tu chtěli mít další dvě letadla, to se bude taky trochu sledovat, jak moc tento slib naplní. Ale mě je jasné, že budeme v PRG na pěti.

Cenová válka může být, ale asi proběhne trochu u všech. Dle mého, ne hned po uvolňování restrikcí, ale až se to vrátí k nějakému normálnímu životu, možná budou nějaké ty slevy apod. Pak ty letenky podraží a nějakou dobu si udrží tu úroveň. Ale vše záleží na trhu.

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od pettte »

MarcosFT píše:
HighFlyer píše:Cekaji nas kazdopadne velmi zajimave casy. A zase bude o cem tady na airways diskutovat. Poslednich par let v pre-covid dobe uz to zacinalo byt celkem mrtve forum.


tomu bych uplne neveril :) z tech +- 20 pravidelne prispivajicich lidi tu letadlo od bicyklu pozna tak 5, takze v lepsi casy na foru bych nedoufal..


Fascinuje mne Tvá představa, že pokud někdo není alespoň kapitánem u Lufthansy, tak tu nemá co dělat a může maximálně "držet hubu a krok". Pokud by jsme se měli držet Tvé téze, že je to jen pro odborníky, tak by tu pak mohli psát pouze CEO a možná jejich náměstci, leteckých společností, protože jen Ti reálně vědí co letecký business obnáší. Vy kteří jste pracovali nebo pracujete pro nějakou leteckou společnost, jste jen malinkatým kolečkem v systému a nemáte šanci "vidět" firmu zvrchu a globálně.
To čím toto fórum bylo zajímavé a přínosné, je skutečnost, že se zde setkávají lidé se zkušenostmi z různých oborů, a společně pak vytvářejí realističtější obraz "letectví". Spousta lidí tady, si bohužel myslí, že jen oni jsou povoláni napsat svou pravdu, a ostatní je s h i t.
V jiném vlákně se píše o nejnovější zkušenosti z letu BA v C. Na tomto příkladu je krásně vidět, že i vedení leteckých společností trpí "pracovní slepotou", kdy si nedokáží uvědomit, že chtít běžnou cenu za C s poskytnutím služeb v Y + jediné navíc, lie flat bed, se jim u zákazníků vrátí i s úroky!
Není problém mít alko i nealko v malém balení (0,04l, 0,187l) za tu cenu letenky ani není problém dát každému cestujícícmu v C celou láhev Champagne na ledu, když nejsou schopni zajistit balení 0,187l. A to jídlo, co je tam vyfocenu, přestože jsem "pažravec" ve mně vyvolávalo přímo odpor to jíst. A i toto je řešitelné v F a C, zvlášť, když se většina personálu nyní dloube v nose není problém snažit se udržet kvalitu v prémiových třídách na dobré úrovni, přes všechny příkazy a zákazy.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od MarcosFT »

pettte píše:
MarcosFT píše:
HighFlyer píše:Cekaji nas kazdopadne velmi zajimave casy. A zase bude o cem tady na airways diskutovat. Poslednich par let v pre-covid dobe uz to zacinalo byt celkem mrtve forum.


tomu bych uplne neveril :) z tech +- 20 pravidelne prispivajicich lidi tu letadlo od bicyklu pozna tak 5, takze v lepsi casy na foru bych nedoufal..


Fascinuje mne Tvá představa, že pokud někdo není alespoň kapitánem u Lufthansy, tak tu nemá co dělat a může maximálně "držet hubu a krok". Pokud by jsme se měli držet Tvé téze, že je to jen pro odborníky, tak by tu pak mohli psát pouze CEO a možná jejich náměstci, leteckých společností, protože jen Ti reálně vědí co letecký business obnáší. Vy kteří jste pracovali nebo pracujete pro nějakou leteckou společnost, jste jen malinkatým kolečkem v systému a nemáte šanci "vidět" firmu zvrchu a globálně.


Mysleno ze od mistnich odborniku s xxx a nekdy i xxxx prispevky tu najdes takove primitivni dotazy, ze premyslis, jestli to letadlo fakt nekdy videli. Nektere nazory tu jsou vsak fajn se kterymi se i ztotoznuji.

tatranka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 216
Registrován: 02. 05. 2006, 14:01
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od tatranka »

Ahoj. Nemáte někdo funkční mail na Expedii? Chat je nefunkční a rád bych to měl písemně než přes telefon :-) Díky

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Globik »

MarcosFT píše:Mysleno ze od mistnich odborniku s xxx a nekdy i xxxx prispevky tu najdes takove primitivni dotazy, ze premyslis, jestli to letadlo fakt nekdy videli. Nektere nazory tu jsou vsak fajn se kterymi se i ztotoznuji.

Hele, já tu zrovna mám xxxx příspěvků a primitivní dotazy mám často taky. Těch xxxx příspěvků tady mám, protože mě baví sem chodit a klábosit o letectví a cestování. Ale když se mi stane takový kapitální sek, jako že si do palice nesmyslně zafixuju, že MD11 (ve které jsem nikdy neseděl) je B757 (ve kterém jsem taky nikdy neseděl), tak to dám pořádně najevo. Ty jsi mi tu taky napsal, že voucher UA se musí vybrat najednou (a zbytek hodnoty propadá) a není to pravda :)

mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od mandrinka »

Nevíte, jaký je mail na zákaznické cnetrum Lufthansy? Nedá se tam dovolat a pro jistotu mail radši nikde neuvádí.

tramin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 196
Registrován: 28. 11. 2011, 10:04
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od tramin »



Odpovědět