COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Fabo »

MarcosFT píše:
10. 01. 2021, 16:05
Letět z Vídně nebo do Vídně jako Čech je v pohodě. Ve Vídni po příletu stačí říct, že frčíš hned domů a můžeš jet i vlakem (zkušenost z 8. 1.) Do Kolumbie podle všeho testy nejsou, ale pokud letíš s KLM přes AMS, PCR mít musíš. Kanada test vyžaduje při tranzitu nyní taky. Do Itálie by podle všeho měl stačit antigen, vyzkouším v pátek. Jinak pokud PCR, tak je pravidlo max 72 hodin starý, ale jsou rozepře, jestli 72 starý při check inu na letišti nebo po příletu do dané země.
u NL musi byt odber ne vic nez 72 hodin pred priletem.


Petrpakl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 09. 02. 2014, 12:15
Oblíbené typy letadel: MD 11, Concorde, B747
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Petrpakl »

Dnes jsem resil zrusene lety LHR-MSY-LHR. Planem bylo prelozeni na rijen a zmena destinace na DXB. Bylo mi receno, ze to neni mozne, nova destinace musi byt v okruhu 300 mil od puvodni. Asi nove pravidlo BA?!
Agent mi bez problemu nabidl refund. Body uz mam zpet na uctu, vcetne accompanying voucheru. Penize na karte do 10 dnu.
Vse rychle vyrizeno, bezproblemova komunikace, akorat me prekvapil limit 300 mil pri zmene destinace. Je to bezna praxe?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Globik »

Koukám na moji letenku UA HNL-LAX-ZRH-PRG. Leg LAX-ZRH oper.LX je uveden jako zrušený nebo nepotvrzený a v ZRH je v letence uvedeno -3:40. Fakt mínus!!! Protože přískok do Prahy odlétá o 3:40 dřív než je přílet do ZRH :crazy:
Zítra voláme na UA, snad vrátí peníze.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Globik »

Takže po mnoha kecech a nabídce kreditu (což je lidově řečeno storno letenky na hold, musí se vyletět do roka od původní koupě a platí jen pro ty samé lidi) nakonec paní na UA po konzultacích s nadřízenými (zda jí to opravdu musel někdo schválit nebo to byla jen hra, pochopitelně netuším) potvrdila refund. Jelikož jsem letenku kvůli německým restrikcím měnil a cena nové letenky byla nepatrně nižší než původní, jsem zvědavý, zda vrátí původní částku nebo tu novější. Měl přijít email, zatím nepřišel a peníze do dvou týdnů. Každopádně v systému je letenka zrušená.
Vezli jsme se na tom, že nám zrušili leg LAX-ZRH a že není žádná přijatelná možnost změny (což je pravda, když jsem to zkusil změnit, vše bylo přes Německo).
Swiss ruší nejen lety do Česka (moje žena měla letět PRG-ZRH dopoledne a změnili jí to na večerní let, tedy musela by spát v ZRH a do HNL přiletět o den později, ale tam je na storno čas, je to refundovatelný award), ale tedy i TATL, aktuálně má např. ZRH-LAX květen jen 3x týdně, červen 5x týdně, ZRH-SFO červenec 5x týdně, holt všichni byli optimisti, že covid odejde rychleji, než se mu chce :sad:

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Fabo »

Tak to jestli to fakt uz ted rusi na leto, tak je lepsi se na to cele vykaslat a holt zkusit stesti zas napresrok :( :(


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Globik »

Fabo píše:
04. 03. 2021, 23:55
Tak to jestli to fakt uz ted rusi na leto, tak je lepsi se na to cele vykaslat a holt zkusit stesti zas napresrok :( :(
Kupoval jsem to v lednu v dobré víře že se v Česku bude masově očkovat a léto bude minimálně tak pohodové jako loni (počty nakažených i tím, co vše bude otevřené). Po dvou měsících jsem ale vystřízlivěl, když vidím co provádí Bureš a jeho melody boys a jsem rád že jsem se těch letenek zbavil bez nutnosti je proletět do 12 měsíců. Neříkám tedy hop, protože jsem ještě nepřeskočil (peníze nejsou zpět na kartě).

krakra
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 06. 01. 2013, 09:39
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od krakra »

Globik píše:
05. 03. 2021, 01:51
Fabo píše:
04. 03. 2021, 23:55
Tak to jestli to fakt uz ted rusi na leto, tak je lepsi se na to cele vykaslat a holt zkusit stesti zas napresrok :( :(
Kupoval jsem to v lednu v dobré víře že se v Česku bude masově očkovat a léto bude minimálně tak pohodové jako loni (počty nakažených i tím, co vše bude otevřené). Po dvou měsících jsem ale vystřízlivěl, když vidím co provádí Bureš a jeho melody boys a jsem rád že jsem se těch letenek zbavil bez nutnosti je proletět do 12 měsíců. Neříkám tedy hop, protože jsem ještě nepřeskočil (peníze nejsou zpět na kartě).
U nás předpokládat, něco a že se to něco bude kladně vyvýjet je dost pošetilé.....
Nechápu proč musíme být v tom Covidu nejhorší na světě.

Petrpakl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 09. 02. 2014, 12:15
Oblíbené typy letadel: MD 11, Concorde, B747
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Petrpakl »

Tento tyden velmi dobra zkusenost s Eurowings. Na nas rijnovy fotbalovy vylet pro 8 lidi (BHX-DUS-BHX) zmenili oba odletove casy, ktere pro nas byli k nicemu. Mail o zmene prisel ve ctvrtek, v sobotu jsem vyplnil na webu zadost o refund, a ve stredu penize zpet na karte. Ta rychlost me opravdu prijemne prekvapila :-bd

patras
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 93
Registrován: 19. 04. 2016, 15:49
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od patras »

Právě mi přišlo od Aegean cancellation PRG-HER, první plánovaná rotace v květnu. Alternativu tam nevidím. Nevíte něco o tom? Proč? Píšou Covid samozřejmě...

S vratkou by tady problém bejt neměl..

Ach jo😪

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od jencik »

Od mája RYR opäť na linke Praha Košice

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Globik »

jencik píše:
15. 03. 2021, 20:08
Od mája RYR opäť na linke Praha Košice
:D :D :D
Myslíš máj 2022? Nebo mají takové dotace,že se jim bude vyplácet převážet vzduch?

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od jencik »

Globik píše:
16. 03. 2021, 23:01
jencik píše:
15. 03. 2021, 20:08
Od mája RYR opäť na linke Praha Košice
:D :D :D
Myslíš máj 2022? Nebo mají takové dotace,že se jim bude vyplácet převážet vzduch?
Necakam, ze ČSA tak skoro obnovia lety, ak vôbec. Myslím, ze do začiatku mája sa situácia zlepší, Košice aj Praha premorene, očkovanych uz bude solídne percento ľudí, navyše teplé počasie. Dopyt určite bude a prázdne to nebude.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Globik »

jencik píše:
17. 03. 2021, 02:03
Globik píše:
16. 03. 2021, 23:01
jencik píše:
15. 03. 2021, 20:08
Od mája RYR opäť na linke Praha Košice
:D :D :D
Myslíš máj 2022? Nebo mají takové dotace,že se jim bude vyplácet převážet vzduch?
Necakam, ze ČSA tak skoro obnovia lety, ak vôbec. Myslím, ze do začiatku mája sa situácia zlepší, Košice aj Praha premorene, očkovanych uz bude solídne percento ľudí, navyše teplé počasie. Dopyt určite bude a prázdne to nebude.
Tak si to začátkem května povíme. Rád bych sdílel Tvůj optimismus.

krakra
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 06. 01. 2013, 09:39
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od krakra »

jencik píše:
17. 03. 2021, 02:03
Globik píše:
16. 03. 2021, 23:01
jencik píše:
15. 03. 2021, 20:08
Od mája RYR opäť na linke Praha Košice
:D :D :D
Myslíš máj 2022? Nebo mají takové dotace,že se jim bude vyplácet převážet vzduch?
Necakam, ze ČSA tak skoro obnovia lety, ak vôbec. Myslím, ze do začiatku mája sa situácia zlepší, Košice aj Praha premorene, očkovanych uz bude solídne percento ľudí, navyše teplé počasie. Dopyt určite bude a prázdne to nebude.
Ano, ČSA nic neobnoví,
Ale že by se u nás stalo něco pozitivního s COVIDEM ... to bohužel opravdu nevypadá.

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od jencik »

Tých pozitívnych správ je viac, Pfizer zrýchľuje dodávky, takže sa aspoň čiastočne darí kompenzovať výpadky od AZ. Súhlasím so Smejkalom, ze v apríli príde zlom ako minulý rok, jednak bude lepšie počasie a tiež sa prejaví efekt premorenost+ očkovanie. Uvidíme, ako to bude v lete s cestovaním, najskôr sa budú vyžadovať testy prip nejaká kratķa karanténa.


Odpovědět