COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Fabo »

DanV píše:
Petr31 píše:
pettte píše:


Je to jednoduché jak facka....Prodejce nám veřejně oznámil, že odchází že odchází z prodejny do penze, já jsem Husákovo dítě a ty se chováš a vyjadřuješ jako rozmazlené a umanuté děcko.Vždycky jsem si myslel, že jsi školou povinný nezletilý provokatér, který se doma prostě nudí.Stačí? :ymdevil:

Tvojí neteři přeji pevné zdraví a tobě hezkou dovolenou. Já zůstanu s rodinou v klidu na zahradě u bazénu a počkáme, jak se to vyvine. Oceán nikdo nevypustí a když letos zůstaneme ve zdraví a v pohodě doma, nic se nám nestane. Jinak mám na vesnici souseda Holanďana, seniora, který je naopak rád, že se z Holandska před dvaceti lety nadobro odstěhoval :D


Palec nahoru... asi se oponent s neteří dlouho nemluvil, obecná panika na západě je veřejně dost velká. To z našeho ostrůvku svobody těžko posuzujem.


No, oponent ma alespon tu neter, ty mas jen svuj ostruvek o kterem si namlouvas ze je svobodny (zakaz opusteni republiky? to se nekdo vzbudil 70 let v minulosti, ne?).

mezitim ja tady na zapade sedim, a zadna panika kolem. kdyz tak tak takova rezignovana nasratost.


Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Petr31 »

Fabo píše:
DanV píše:
Petr31 píše:
Je to jednoduché jak facka....Prodejce nám veřejně oznámil, že odchází že odchází z prodejny do penze, já jsem Husákovo dítě a ty se chováš a vyjadřuješ jako rozmazlené a umanuté děcko.Vždycky jsem si myslel, že jsi školou povinný nezletilý provokatér, který se doma prostě nudí.Stačí? :ymdevil:

Tvojí neteři přeji pevné zdraví a tobě hezkou dovolenou. Já zůstanu s rodinou v klidu na zahradě u bazénu a počkáme, jak se to vyvine. Oceán nikdo nevypustí a když letos zůstaneme ve zdraví a v pohodě doma, nic se nám nestane. Jinak mám na vesnici souseda Holanďana, seniora, který je naopak rád, že se z Holandska před dvaceti lety nadobro odstěhoval :D


Palec nahoru... asi se oponent s neteří dlouho nemluvil, obecná panika na západě je veřejně dost velká. To z našeho ostrůvku svobody těžko posuzujem.


No, oponent ma alespon tu neter, ty mas jen svuj ostruvek o kterem si namlouvas ze je svobodny (zakaz opusteni republiky? to se nekdo vzbudil 70 let v minulosti, ne?).

mezitim ja tady na zapade sedim, a zadna panika kolem. kdyz tak tak takova rezignovana nasratost.



Záleží na úhlu pohledu...Já pracuju ve velké mezinárodní organizaci ve Vídni, 5 týdnů na home officu, domů k rodině se vracím až zítra. Kolegové kroutili hlavou nad českou úspěšností a disciplinovaností v boji s koronáčem a šikovností, že si roušky opatřili sami. Tady v Rakousku nakonec zavedli nakonec téměř stejná opatření, nákupy a MHD pouze s rouškami, hranice zavřené obosuměrně stejně jako v ČR. A roušky zavedli až když jim je z Číny přivezli...Akorát tady neblábolí o zákazu opuštění republiky...to zase blábolíš ty a myslíš si o nás, že jsme všichni idioti. Můžeš jet vlastně kam chceš....to, že to reálně nejde, to se Babišovi fakt připsat nedá.. :crazy:

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Robert »

Petr31 píše:hranice zavřené obosuměrně stejně jako v ČR.:


Fake news... už jseš na úrovni dezinformačního webu. Hranice Rakouska nebyla kvůli koronaviru nikdy uzavřena. Rakousko jen umístilo na hranice kontroly, které vyžadují negativní test na Covid-19.

DanV
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 29. 06. 2008, 17:12
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od DanV »

Robert píše:
Petr31 píše:hranice zavřené obosuměrně stejně jako v ČR.:


Fake news... už jseš na úrovni dezinformačního webu. Hranice Rakouska nebyla kvůli koronaviru nikdy uzavřena. Rakousko jen umístilo na hranice kontroly, které vyžadují negativní test na Covid-19.


Nechápu o co jde... hranice nejsou uzavřené (jásejme) jen je nejde překročit, to nám nevadí. Skoro jako ostrůvky v Karibiku, hranice otevřené, jen jsou zakázány lety a lodní doprava.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Globik »

Jako zakladatel tohoto vlákna důrazně žádám autory dnešních příspěvků, aby se uklidnili, přestali se vzájemně napadat a diskutovali jen k věci. Děkuji.


jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od jencik »

Je to dost podstatny rozdiel, pretoze ak stat zatvori hranice tak to predstavuje komplikacie pre ludi, ktori v nom uviazli a potrebuju/chcu sa dostat prec. Krasny priklad je teraz CR/SR, sice hranice nie su uplne zatvorene, ale dostat sa cez ne je obrovsky problem, kedy clovek so sebou musi mat viacero dokladov a je to logisticky narocne. Nehovoriac, ze pre kazdu stranu platia rozne podmienky. Ak by ostali hranice len s kontrolou, verim tomju, ze aj par spojov VHD by jazdilo.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Globik »

jencik píše:Je to dost podstatny rozdiel, pretoze ak stat zatvori hranice tak to predstavuje komplikacie pre ludi, ktori v nom uviazli a potrebuju/chcu sa dostat prec. Krasny priklad je teraz CR/SR, sice hranice nie su uplne zatvorene, ale dostat sa cez ne je obrovsky problem, kedy clovek so sebou musi mat viacero dokladov a je to logisticky narocne. Nehovoriac, ze pre kazdu stranu platia rozne podmienky. Ak by ostali hranice len s kontrolou, verim tomju, ze aj par spojov VHD by jazdilo.

Co znamená, že se nemohou dostat pryč? Pokud vím, tak kdo má trvalý pobyt v zahraničí, tak může volně vycestovat. Kdo má české občanství, tak zase může přicestovat.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Globik »

A třeba mezi Českem a Německem se dá jezdit vlakem :D

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od jencik »

To asi žiješ v inych časoch, jazdia max nákladné vlaky. Pustiť ťa pustia, ale cez hranice nič nejazdí. Takže ak nemáš auto, môžeš sa pripraviť na solídny pochod cez hranice, ktorí si väčšina ľudí odpustí.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od whiskey »

Paci sa mi ten vyraz "prevention paradox":
https://www.theguardian.com/world/2020/ ... -interview

qwertyx64
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 156
Registrován: 03. 08. 2016, 02:20
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od qwertyx64 »

Lufthansa refund zo zaciatku marca. Dnes som sa informoval, ze kde su moje peniaze, infi ze zacnu ho spracovavat az o 3-4 mesiace aj ked som na zaciatku zoznamu.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Globik »

jencik píše:To asi žiješ v inych časoch, jazdia max nákladné vlaky. Pustiť ťa pustia, ale cez hranice nič nejazdí. Takže ak nemáš auto, môžeš sa pripraviť na solídny pochod cez hranice, ktorí si väčšina ľudí odpustí.

Pravděpodobně neznáš železniční síť Česka a Německa nebo neumíš číst, co jsem napsal. Nebo povazujes přechod z peronu na peron za solidní pochod. Zkus se nad tím zamyslet a pokud tě nic nenapadne, použij bahn.de a vyhledej cestu z nějakého německého města do nějakého českého města. V některých případech to vyhodí přeshraniční spojení IC busem, které asi také jezdi. Ale osobní železniční spojení existuje i bez použití autobusu. A samozřejmě člověka s českým občanstvím pustí z Německa do Česka.

DanV
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 29. 06. 2008, 17:12
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od DanV »

Globik píše:
jencik píše:To asi žiješ v inych časoch, jazdia max nákladné vlaky. Pustiť ťa pustia, ale cez hranice nič nejazdí. Takže ak nemáš auto, môžeš sa pripraviť na solídny pochod cez hranice, ktorí si väčšina ľudí odpustí.

Pravděpodobně neznáš železniční síť Česka a Německa nebo neumíš číst, co jsem napsal. Nebo povazujes přechod z peronu na peron za solidní pochod. Zkus se nad tím zamyslet a pokud tě nic nenapadne, použij bahn.de a vyhledej cestu z nějakého německého města do nějakého českého města. V některých případech to vyhodí přeshraniční spojení IC busem, které asi také jezdi. Ale osobní železniční spojení existuje i bez použití autobusu. A samozřejmě člověka s českým občanstvím pustí z Německa do Česka.


:surprised: :-q
Jelikož platí vládní nařízení, které zakazuje drážním a silničním dopravcům přepravu cestujících přes hranice Česka (s výjimkou vozidel s kapacitou do devíti osob), dost pochybuji, že někdo provozuje minivany. A na těch stránkách bahn.de je téměř u každého přeshraničního spoje dole poznámka ve smyslu Aktuální informace o vašem spojení: narušení provozu, vzhledem k oficiálním omezením není k dispozici se startem nebo cílem v Praze. A koupit jízdenka v dalším kroku už nikdy nejde.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Globik »

DanV píše:
Globik píše:
jencik píše:To asi žiješ v inych časoch, jazdia max nákladné vlaky. Pustiť ťa pustia, ale cez hranice nič nejazdí. Takže ak nemáš auto, môžeš sa pripraviť na solídny pochod cez hranice, ktorí si väčšina ľudí odpustí.

Pravděpodobně neznáš železniční síť Česka a Německa nebo neumíš číst, co jsem napsal. Nebo povazujes přechod z peronu na peron za solidní pochod. Zkus se nad tím zamyslet a pokud tě nic nenapadne, použij bahn.de a vyhledej cestu z nějakého německého města do nějakého českého města. V některých případech to vyhodí přeshraniční spojení IC busem, které asi také jezdi. Ale osobní železniční spojení existuje i bez použití autobusu. A samozřejmě člověka s českým občanstvím pustí z Německa do Česka.


:surprised: :-q
Jelikož platí vládní nařízení, které zakazuje drážním a silničním dopravcům přepravu cestujících přes hranice Česka (s výjimkou vozidel s kapacitou do devíti osob), dost pochybuji, že někdo provozuje minivany. A na těch stránkách bahn.de je téměř u každého přeshraničního spoje dole poznámka ve smyslu Aktuální informace o vašem spojení: narušení provozu, vzhledem k oficiálním omezením není k dispozici se startem nebo cílem v Praze. A koupit jízdenka v dalším kroku už nikdy nejde.

Je zajímavé, že na bahn.de (tedy webu Deutsche Bahn) nejsou žádné mezinárodní vlaky, ale ten IC bus (mám pocit, že to bylo z Lipska do Prahy) tam je. Ale to není důležité. Existuje jisté nádraží, které stojí přesně na státní hranici. Jmenuje se Železná Ruda/Bayerische Eisenstein. Jezdí na něj vlaky z obou stran. Člověk přejde pár metrů a přestoupí do jiného vlaku (stejně jako přestupuje na jakémkoli jiném nádraží z vlaku do vlaku, jen teď předpokládám, že je během toho přestupu zkontrolován Cizineckou policií a je na něm, aby prokázal oprávněnost překročení hranice).

DanV
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 29. 06. 2008, 17:12
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od DanV »

Globik píše:Existuje jisté nádraží, které stojí přesně na státní hranici. Jmenuje se Železná Ruda/Bayerische Eisenstein. Jezdí na něj vlaky z obou stran. Člověk přejde pár metrů a přestoupí do jiného vlaku (stejně jako přestupuje na jakémkoli jiném nádraží z vlaku do vlaku, jen teď předpokládám, že je během toho přestupu zkontrolován Cizineckou policií a je na něm, aby prokázal oprávněnost překročení hranice).


:-q
Ne, jelikož podle usnesení vlády č. 444 ze dne 23. dubna 2020 se prodlužuje platnost opatření obecné povahy vlády o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic České republiky do 14. května 2020 23:59... a podle něj jsou v provozu jen vybrané hraniční přechody, ke kterým toto nádraží nepatří (otevřen je silniční hraniční přechod Železná Ruda - Bayerisch Eisenstein, ten je ale jinde).


Odpovědět