COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
speedy_r
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 73
Registrován: 08. 05. 2018, 15:41
Oblíbené typy letadel: A350
Pohlaví: muž
Bydliště: BTS/VIE
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od speedy_r »

bugr píše:Máte někdo zkušenost s vratkou peněz od FR? Mě tento týden dorazil mail, že mi zrušili let na PMI a můžu zažádat o vratku. Jde o malou částku, spíš jsem zvědavej než, že bych bez toho nepřežil...


Naťahujú ludí, v marci zrušené 2 lety, mesiac mi blábolili že vrátia peniaze a zrazu drb, voucher. Ten si môžeš vymeniť za peniaze až po skončení tejto situácie :crazy:


bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od bugr »

Hm, hezký. Tak jsem zvědav jestli fakt pošlou peníze.

Další co mi tu visí je koupená letenka přes cestovku, tam teda vůbec netuším jestli je nárok na vratku... Je to Fischer, psali mi, že prý změna termínu nebo voucher. Ale netuším jestli to musí vrátit když odmítnu jejich varianty.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od vitezslav »

S easyjetem jsem měl na březen Miláno a zpět, vyplnil jsem žádost a prachy za 10 dní zpátky na účtu. S Ryanem OPO-BGY-PRG, zrušeno. Jen než jsem se proklikal k žádosti, trvalo to dva dny a uspěl jsem až ve 2:30 ráno. Přišlo potvrzení, že žádost je zaevidována a obvykle vrací peníze do 10ti dnů. Následně přišel email, že žádostí je moc, ať jsem trpělivý, nežádám opakovaně a vše bude zpracováno za 20-30 dní. Momentálně je to měsíc a půl, ticho po pěšině a peníze nikde.

tramin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 198
Registrován: 28. 11. 2011, 10:04
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od tramin »

Tady píší napřed voucher a teprve po roce peníze
https://www.fly4free.pl/ryanair-zwrot-p ... ekamy-rok/

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od flyingblue »

bugr píše:Hm, hezký. Tak jsem zvědav jestli fakt pošlou peníze.

Další co mi tu visí je koupená letenka přes cestovku, tam teda vůbec netuším jestli je nárok na vratku... Je to Fischer, psali mi, že prý změna termínu nebo voucher. Ale netuším jestli to musí vrátit když odmítnu jejich varianty.


Ja jedu s agenturou tohle:

-----------------
Dobrý den,
vzhledem k tomu, že let by zrušen leteckou společností žádám v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady č. 261/2004 o plnou refundaci platby.

S ohledem na mimořádné okolnosti nežádám o náhradu či odškodnění.

S přátelským pozdravem
------------


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od prodejce »

Tak to je bez šance :D

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše:Tak to je bez šance :D


Zatim to nikdo nerozporoval a kupodivu Delta vratila penize :-)

kremnica
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 28. 09. 2016, 11:53
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od kremnica »

Navonok to vyzerá tak, že predajca má pravdu, to čo tvrdí, aj keď len akože prezentuje svoj názor, je populistické. Všetky segmenty turizmu - hotelierstvo, doprava a lodné zájazdy sú dnes spojené nádoby. Hotely bez dopravy sa jednoducho nedokážu naplniť, a tak hlavnou hybnou silou nebudeme my, drobní turisti, ale veľké hotelové korporácie, ktoré vyvinú tlak, aby sa dovolenkári napr. na Kanárske ostrovy dostali. Investovali jednoducho strašne veľa peňazí do hotelových nehnuteľností, než aby ich teraz nechali len tak. Cena dopravy sa vopred nedá určiť, koniec koncov, keď sa nahradia straty z korony, vývoj bude ďalej pokračovať. Predajca prezentoval filozofický názor, áno, ľudia budú vyžadovať štandard, na ktorý boli teraz zvyknutí. Porovnávať krachy Swisairu, Air Berlinu a podobných firiem je absolútne mimo misu, vo všetkých týchto prípadoch sa jasne a adresne určili jednotlivci alebo skupiny, ktoré krach spôsobili, dokonca ako si ho s poisťovňami vopred naplánovali. Terajšia situácia síce priniesla straty, ale to vôbec neznamená, že by letecké spoločnosti nemali ďalej lietať alebo sa inak priživovať. Ani jedna nelietala zadarmo a ani zadarmo nebude lietať, a tak nie je dôvod, aby ďalej nepokračovali v prevádzke, predpokladám, že nechcú byť masochisti a sami sa svojvoľne oberať o zisky. Tie boli obrovské a to by prenechali niekomu inému ? Letenkové ceny boli také ako si určili aerolínie, nie cestujúci, a tak to bude aj naďalej, možno trochu zdvihnú ceny, ale ten peniazostroj akým je turizmus si nenechajú vziať.
Predajca sa nám predstavil ako dôchodca, tak nejako zatrpknutý. Zabúda. že je tu generácia mladých, ktorá má ambíciu podnikať, viesť firmy, robiť obchody, ani šéf FR tu nebude stále. Takže predajca-dôchodca, teraz treba čítať názory mladých, tvoje skúsenosti určite evidujeme, ale sedieť v papučiach doma a čakať na koniec sveta z preexponovanosti turizmu je od veci, všetci, ktorí niekde leteli, niekde bývali a jedli, takže keby lietanie bolo nad svoje možnosti, asi by sa niekto do lietadla nedostal. Všetko fungovalo, píše tu niekto že by niekto niekde nedoletel alebo nedostal svoj zaplatený hotel ? Určite nie, onedlho bude turizmus v pôvodnej kondícii.
Naposledy upravil(a) kremnica dne 03. 05. 2020, 21:23, celkem upraveno 4 x.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Globik »

Poslušně hlásím, že peníze od United dorazily.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od prodejce »

Ad kremnica:

Co si myslí korporácie je v této nové době bezvýznamné, viz například ty cruises - to je obrovský byznys provozovaný gigantickými korporacemi, ale stejně skončil, byť proti vůli těchto korporací. Korporace totiž mohou diktovat co se bude dít na trhu jen za situace, kdy jsou tlačeny masovou poptávkou. Zde dám příklad s rajčaty: ve všech řetězcích v ČR jsou stejná hnusná holandská rajčata a to i v letních měsících. Korporace se prostě dohodly, že Češi to budou žrát i v létě a tečka. Kdyby však masová poptávka po rajčatech padla, korporace se mohou domlouvat jak chtějí, ale stejně mají po byznysu, byť proti jejich vůli. A skleníky v Holandsku můžou nechat strhnout.

Podobně s cestovním ruchem - teprve masová poptávka je "voda na mlejn" korporací. A jak jsem již psal v tomto vlákně, nové pokovidové "naladění masové poptávky" po cestování je zatím věc neznámá. Není ještě ustavena žádná nová "móda" a masová poptávka neexistuje.

Zde bych chtěl upozornit na dvě nové věci, které se staly:

1) Warren Buffet hodil aerolinky přes palubu s tím, že "svět se změnil". Zřejmě tedy je WB zapšklý důchodce ne nepodobný prodejcovi z fóra:)

2) Ve vzduchu visí "zabijácké zprávy". Novinové titulky, které ovlivňují a zabíjejí cestovní ruch. Jsou to konkrétně zprávy o neznámých příznacích onemocnění u dětí a o "kovidových prstech" u dětí. Bez ohledu na to, jestli je to pravda nebo ne, pokud se tyto zprávy ještě jednou vrátí do titulků na idnesu, zabijí samy o sobě náš výjezdový cestovní ruch na rok na dva. Zabijácké zprávy mají zvláštní moc a oproti jiným zprávám se dostávají pod kůži. Předchozím případem "zabijáckých zpráv" byly například nálezy mrtvol na plážích po tsunami v JV Asii. To zabolelo.

Erix8
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 30. 01. 2007, 18:25
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Erix8 »

[quote="prodejce"]Ad kremnica: ...

Pod tohle se můžu jen podepsat. Všichni, co operují s návratem do "normálního stavu" hned co opadnou restrikce (popř. jak se vyjadřují "hned jak nám ten náš stbák ďábel svině co za všechno může" dovolí svobodně cestovat), počítají s návratem masové poptávky jako do přelomu 2019/2020 nebo s její korekcí +/- pár procent. Ale nová hladina bude podle mě úplně jinde. Žebříčky cestujících na letištích, každoročně zvyšované tu o 10, tu o 3% nebo nedej bože snižované o -2% jsou pasé.

Kolik tipujete Prahu letos? Byli jste se tam podívat? Psal jsem dříve optimisticky 10 milionů, teď to vidím optimisticky 6-7 s tím, že polovina už je za leden-březen splněná … Většina dálkovek pro letošek je pasé, chartery v podstatě také a pravidelné lety po Evropě taky polezou nahoru ze stávající nuly strašně pomalu.

A jen - pokud jste zaznamenali - prodej nových aut ve Velké Británii se v dubnu počtem vrátil do roku 1946. Takže na konci roku kde, rok 1963 - a bude to úspěch?

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 624
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od loupeznik »

Malá technická. Omezení volného pohybu včetně cestování do zahraničí bylo zrušeno k 1. květnu. Kdo si tady od té doby koupil nějakou letenku?

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od pettte »

loupeznik píše:Malá technická. Omezení volného pohybu včetně cestování do zahraničí bylo zrušeno k 1. květnu. Kdo si tady od té doby koupil nějakou letenku?


Ano, ale je třeba k tomu taky říct B. Tedy, že letové řády , vypadají jako noty na buben.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od michal4 »

loupeznik píše:Malá technická. Omezení volného pohybu včetně cestování do zahraničí bylo zrušeno k 1. květnu. Kdo si tady od té doby koupil nějakou letenku?

Já, ale až na rok 2021 buďto
b) rebookem s mírným doplatkem nebo
c) z Wizz kreditu za hříšně nízké ceny (10 €/ow) - např. VIE-EVN

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 624
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od loupeznik »

pettte píše:
loupeznik píše:Malá technická. Omezení volného pohybu včetně cestování do zahraničí bylo zrušeno k 1. květnu. Kdo si tady od té doby koupil nějakou letenku?

Ano, ale je třeba k tomu taky říct B. Tedy, že letové řády , vypadají jako noty na buben.

I ve výhledu na pár měsíců dopředu (což je asi běžný přístup neobchodních cestujících)?


Odpovědět