Grécko na jeseň - tipovacia súťaž

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Grécko na jeseň - tipovacia súťaž

Příspěvek od MEA »

Keďže mám trochu slabosť na málo známe krkaháje gréckych ostrovov (a pre super podmienky prejazdu Srbska a Bulharska som pozemnú cestu autom tento rok - i keď nerád - zavrhol), vcelku by som rád sa tam vybral trebárs v októbri. Lenže... Skúsenosti s letenkami z jari tohto roku máme tu asi všetci neblahé a tak zvažujem riziká kúpy letenky a ďalších aspektov cesty. Napadajú mi naledovné možné scenáre, no ak má niekto iný nápad alebo viac info, rád budem ak sa podelí...

- buď bude všetko plus mínus ok, lety prebehnú a nebude treba nič okrem toho "passenger location form" formulára, ideálne ho od septembra zrušia
- zrušia sa lety, peniaze uvidím o rok
- niektorá krajina odletu začne robiť drahoty (rakúsko, maďarsko...?)
- gréci tak skomplikujú cestovanie, že sa mi tie štrapácie nebude chcieť absolvovať (napr. zadať adresu ubytovania na celý pobyt, alebo 72h starý pcr test atď)

čo vy na to, lietači?!...


michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Grécko na jeseň - tipovacia súťaž

Příspěvek od michal4 »

Mám na září z Vídně Krétu a Santorini. Pomalu přestávám věřit i Krétě na začátku září. Pokud bude potřeba test tam i zpátky, můj zájem je velmi vlahý i pro Santorini...

Naše vlastní čísla příliš rostou. Vím o druhém pražském techtle mechtle. Zatím 7 z 9 testů je pozitivních. Jen se to ještě nemedializovalo.

Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 243
Registrován: 08. 12. 2013, 09:30
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Grécko na jeseň - tipovacia súťaž

Příspěvek od Mat »

Já mám v plánu na září pár dnů v Athénách, týden na ostrově Kea a na závěr pár dnů na Santorini. Věřím, že všechno bude ok, počítám s tím, že v nejhorším budu muset absolvovat test před odletem tam i po příletu zpátky. Ale ta pravděpodobnost je hodně malá a rozhodně bych se nebál, že by se turismus znovu zastavil, to by přišlo všechny už hodně draho. Nákup letenek je teď trochu riskantnější, na druhou stranu ale teď prakticky všechny aerolinky nabízejí nevídanou flexibilitu a k případným změnám ze své strany se staví čelem. Trochu paradoxně především nízkonákladovky, Wizz nemá problém přes jednoduchý formulář vrátit peníze kvůli posunu odletu o pár minut, naopak u takových slavných BA je to na dlouhé telefonické rozhovory...

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Grécko na jeseň - tipovacia súťaž

Příspěvek od MEA »

...tak som riskol Samos s Aegean na prelome IX.-X.
verím, že "bude dobre"...

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Grécko na jeseň - tipovacia súťaž

Příspěvek od MEA »

Tak malý update: VIE-ATH-SMI s Aegean v pohode, prekvapil load factor (odhadom okolo 70percent na oboch linkách), čo na súčasný stav nie je zlé... V ATH kontrolujú to PLF, skoro všetkých berú na stery (aspoň u linky z VIE to tak bolo) s tým, že ak človeku nezavolajú do 24 (alebo dvoch dní ?) tak je ok. V opačnom prípade nariadená karanténa čo by bol prúser. Inak tu život ide v pohode a napriek tomu, že opatrenia sú o dosť miernejšie než u nás doma je tu rádovo nižší počet nových prípadov denne.
A ešte pristátie na SMI bolo pekné - prerušené priblíženie od mora, plný knedlík a v peknom fučáku to chalani posadili z druhej strany od kopcov.


MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Grécko na jeseň - tipovacia súťaž

Příspěvek od MEA »

Tak aj SMI-ATH v pohodičke, pax tak 60 percent kapacity odhadom, v ATH majú fajné espreso za 1,45 vo Flocafé, takže to čakanie na prípoj nie je také zlé. Užívajte fórumisti!!!
No a po prílete domov ešte malý doplnok: ATH-VIE plné tak zo 65 percent odhadom, inak z Aegean sa stala dry airline pozerám, už len džúsiky a voda, žiadne víno, pivo, let príjemný, vo VIE ma chceli odchytiť na nejaké covid blbosti, ale som im vysvetlil, že nezostávam v rakúsku a za 20 min mi fičí bus do Bratislavy, tak ma pustili


Odpovědět