Nejasnosti u prvního letu s Ryanair

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
Kevil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 260
Registrován: 02. 05. 2014, 11:04
Stav: Offline

Nejasnosti u prvního letu s Ryanair

Příspěvek od Kevil »

V sobotu poletím poprvé s Ryanair do Zadaru. Pročetl jsem si rady, na co se nenachytat, ale nejsem si jistý, zda jsem udělal vše správně. Potřeboval jsem s sebou vzít větší tašku do 20 kg, tak jsem zvolil tarif Plus, který by měl možnost vzít s sebou na palubu dvě zavazadla, malé a větší do 10 kg + jedno velké odbavené zavazadlo do 20 kg. K mému překvapení mi ale po koupi letenky (odškrtnuta konverze měn) web ukazuje, že mám jen jedno malé palubní zavazadlo a jedno odbavené velké. Nevidím tam možnost vzít si dvě zavazadla do letadla (i když budu mít jen malý batůžek) v tarufu Plus. U segmentu tam také není zobrazeno mé sedadlo, které jsem si připlatil v předu u nouzového východu, je uvedeno samostatně na konci. U zpátečního letu jsem zvolit standardní sedadlo v ceně letenky úplně vzadu, abych ho vyzkoušel.

Nejsem si také jist, zda jsem měl zvolit standardní tarif, a to velké zavazadlo tam přidat za příplatek, prý by to vyšlo levněji (včetně přednostního nástupu). V radách na jiném webu jsem ale četl, že jde přidat jen na jeden směr, ne na oba.


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nejasnosti u prvního letu s Ryanair

Příspěvek od Fabo »

To ses spatne dival, Plus je 1 male sebou + 1 zapsane. Kombinaci, kterou chces, nabizi Flex.

Jeste si muzes dokoupit priority, to je s tim druhym bagem na palubu "spojeno"

Kevil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 260
Registrován: 02. 05. 2014, 11:04
Stav: Offline

Re: Nejasnosti u prvního letu s Ryanair

Příspěvek od Kevil »

S sebou budu mít jeden malý batoh a to odbavené zavazadlo tak by to mělo být v pohodě.

Kevil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 260
Registrován: 02. 05. 2014, 11:04
Stav: Offline

Re: Nejasnosti u prvního letu s Ryanair

Příspěvek od Kevil »

Nepochopím, že u letenky Plus (1 malá zavazadlo + podané zavazadlo >10kg) není přednostní nástup. I levnější "Regular" ho má a pak dražší Flexi Plus. Jsem ale v pohodě, své sedadlo mám jisté, alespoň v to doufám :wink:

Ryanair never more. Letenka stojí stejně (spíš je dražší) jako s běžnou leteckou společností (např. Aegean Airlines), ale u ní není žádný ojeb se zavazadly a "přednostním nástupem" :-? . K vyzkoušení Raynair mě vedla změna plánů a přímý let v požadovaném termínu.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Nejasnosti u prvního letu s Ryanair

Příspěvek od Orus-x »

Sorry, nechci tady nijak vychvalovat Ryanair, ale ty jsi tu předvedl standardní nepochopení a hned je nejblbější jen Ryanair. Nevím proč by mělo být priority spojené se zakoupením kufru dolů. Ryanair nechce přepravovat tvoje ani ničí kufry, je to pro něj zdržení navíc a když už tak za tučný poplatek (peníze mu pochopitelně nesmrdí, ale to ani Lufthanse například). To priority spojené se zakoupením Regular tarifu je tam logicky proto, že si prostě nemůže 2 kabinový zavazadla koupit 189 lidí - ten počet je omezen, aby se tam ty kolečkový kufry do binů vešly. A aby ostatní nezaházeli biny kloboukama a duty free taškama, tak se tam ty pasažéři se dvěma kabinovými zavazadly pustí první. Jiná otázka ovšem je, že to na mnoha letištích takhle vůbec nefunguje a stejně nastupujou všichni dohromady. Já celkem nesouhlasím s argumentem, že Ryanair je fuj a ostatní "klasický společnosti typu Aegean" nic neřeší. Do Řecka lítám poměrně často a základní tarif u Aegeanu je bez odbaveného kufru. Vloni celkem dost Aegean prudil s pravidlem striktně 1 cabin bag only a nutili mě narvat i fotobrašnu do kufru. Letos to zas bylo benevolentnější. U Ryanairu si stačí naučit základní pravidla a matematiku a pak s tím nemáš problém. Obecně vždycky beru jen basic tarif a pak si ke každému naklikám rozdílné služby, co potřebujeme. Třeba když letí 2 a jeden potřebuje odbavený kufr a druhý ne, ale ten druhý zase chce brát menší kufr na palubu. Celkem to funguje.


Kevil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 260
Registrován: 02. 05. 2014, 11:04
Stav: Offline

Re: Nejasnosti u prvního letu s Ryanair

Příspěvek od Kevil »

Let nakonec proběhl v pohodě. S priority nebyl žádný problém. Na letišti sice vyzvali prioritní cestující k nástupu do letadla nejdříve, ale ve skutečnosti to nikdo nekontroloval. Let Ryanair provozovaný společností Buzz proběhl bez problémů, jen s tvrdším přistáním v Praze. Záměrně jsem si pro zpáteční let vybral sedadlo v poslední řadě u okénka 33A, které bylo v pohodě. Na cestu tam jsem si připlatil větší prostor pro nohy v uličce 02D, Vyzkoušel jsem i bezhotovostní zakoupení "studeného" nápoje, který měl ale pokojovou teplotu. U teplých jídel je omezený výběr, nejlepší možností byly lasagně, což je asi dané krátkými lety. Velikost či hmotnost malého zavazadla pod sedadlo nikdo nekontroloval.

Překvapilo mě, že na bezpečnostních instrukcích nalepených na opěradle sedadla před mnou nebyl uveden typ letadla jak je dobrým zvykem u normálních leteckých společností. Raynair asi nechce stresovat lidi, že třeba letí s Boeingem 737 Max. Typ letadla jsem nenašel ani na trupu (pokud jsem to nepřehlédl).

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nejasnosti u prvního letu s Ryanair

Příspěvek od zbozivulekral »

Kevil píše:
25. 07. 2021, 10:00
Překvapilo mě, že na bezpečnostních instrukcích nalepených na opěradle sedadla před mnou nebyl uveden typ letadla jak je dobrým zvykem u normálních leteckých společností.
Jsou napevno nalepené, tedy nehrozí záměna karet na zemi, proto nemusí být typ. Zatímco dceřinka Lauda Europe má karty ve dvou verzích, protože některé 320 má vybavené bezpečnostními rafty a některé ne.
Kevil píše:
25. 07. 2021, 10:00
Typ letadla jsem nenašel ani na trupu (pokud jsem to nepřehlédl).
Přehlédl.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nejasnosti u prvního letu s Ryanair

Příspěvek od Fabo »

Přehlédl, ale v něčem má pravdu. Ryanair nechce aby jeho cestující věděli, že letí Maxem, a své maxy označuje jako 737-8200.
Poznat jdou tím, že mají nouzák za křídlem, a poslední řada není 32

Sent from my XQ-AT51 using Tapatalk


zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nejasnosti u prvního letu s Ryanair

Příspěvek od zbozivulekral »

Fabo píše:
25. 07. 2021, 19:55
Poznat jdou tím, že mají nouzák za křídlem, a poslední řada není 32
Při rezervaci ano, na letišti stačí kouknout na motory, když jsou zubatý, je to maxík.


Odpovědět